Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Tisti ki se na te stvari malo bolj spoznate... Imam sledečo zadevo na Suziki:

 

https://www.amazon.com/SW-MOTECH-Alu-Rack-Topcase-Adapter-Monolock/dp/B00FZWKDM8

 

Zdaj pa je čas da tej zadevi dodam počasi še kovček. In me zanima, kaj sploh gre sem gor? Ker na enih straneh piše Monolock, na drugih Monokey, itd... Koliko razumem sta pa to dve različni zadevi, ki nista popolnoma kompatibilni z istimi nastavki?

 

Hvala za pomoč!

Lp,

Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/24/2019 at 10:24 AM, Bg said:

Tisti ki se na te stvari malo bolj spoznate... Imam sledečo zadevo na Suziki:

 

https://www.amazon.com/SW-MOTECH-Alu-Rack-Topcase-Adapter-Monolock/dp/B00FZWKDM8

 

Zdaj pa je čas da tej zadevi dodam počasi še kovček. In me zanima, kaj sploh gre sem gor? Ker na enih straneh piše Monolock, na drugih Monokey, itd... Koliko razumem sta pa to dve različni zadevi, ki nista popolnoma kompatibilni z istimi nastavki?

 

Hvala za pomoč!

Lp,

Bg

Tu gor ti nekaj manjka, bi jaz rekel. Na one vijake zadaj na robovih se montira še vpetje kovča, ki je različen za monolock in monokey. Monolock so cenejši/manjši/švohnejši, monokey so večji/močnejši.

M5 plata je recimo za monokey kovčke, M5M pa za monolock. Pogooglaj, kako bi naj zgledalo.

edit: Ok, sem jaz pogooglal .. :)  zgoraj m5m monolock, spodaj m5 monokey .. priporočam monokey .. oziroma kot zgleda, bi monokey znal pasat gor .. hmm .. testiraj pri kom, ki ima monokey.

givi-m5m_monolock-1-M-0034691-xlarge.jpg

givi-M5_ml.jpg

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima morda kdo GIVI tank torbo modela UT810? .. tank torba na zaklep torej. Je vredno skoraj enkrat višje cene proti ostalim?

Nekako kolebam med UT810 in EA118. 

 

Rezultat iskanja slik za UT810

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Torej iscem stranske torbe, za maximalno 2x na let kar pomeni da nej bodo poceni, univerzalne, pa brez da montiram dodatne cevi na motor... pa cca 20l, vec ne rabim.

Drugac rajs poslem prtlago po dpdju:lol1:

 

gledu sm tole:

https://www.yogi.si/set-stranskih-torb-veneto-20

https://www.tc-motoshop.si/si/atrox-tekstilne-stranske-torbe-torba-i50212.shtml

Se splaca se kej pogledat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
21 minutes ago, KARMEN1 said:

Kaj pa lahko spraviš tam notri?

Meni je glavn hec kufra, de je zaklenjen. Ker mava 50l, greta not obe celadi, oba para rokavic in njena jakna. Si precej bol mobiln, pa mal tezje je odnest, kot ce mas s pajkom pripeto. Celadi sta ocem skriti in v primeru dezja na suhem. Ne vem no, jez sm do kufra cist opredeljen. Ce je samo fura na kofe, ni problem, ce je vmes kak postanek ali nocitev, je kufr majka. 

Mi je pa hecno gledat g/s-jarje, ko gredo do Vikija s tremi boxi gor. To nekak ne stekam. Bocne sm montiral za cca 1000km, letos jih verjetno sploh ne bom. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa dam bočne vedno gor, tudi za krajše cca 300 km izletke, kaj bi tlačil, če lahko na komot....hladilna torbica s pijačo in prigrizki, telovadne copate, kratke hlače, majica, brisača, kopalke (nikoli ne veš), piknik odejca... :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva mava tud kufre gor, ker je komot, pa tud če greva sam tko mal naokol. Pa če kravo zvrneš so njene noge zaščitene, pa lažje je kravo (govorim o motorju, da ne bo pomote) nazaj na noge postavt. Žal to vem iz izkušenj (beri prekratke noge na visečem terenu)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je že tema o kufrih (in upam tudi torbah): Iščem zaklepe za usnjeno torbo (kot jih imajo stare aktovke), ki se dajo tudi zakleniti. Ni sicer neka zaščita ampak na stežaj pa le ni odprto, kot imam sedaj le z jermeni. Kakšna oprema za torbarje ali podobne trgovine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi kdo posodil nosilec za kovček za Hondo CBR 650 za čez vikend? Trgovina ima dobavo 2 tedna (kar se po mojih izkušnjah še zavleče za kakšen teden ali dva). Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Darko3g pravi:

Ker je že tema o kufrih (in upam tudi torbah): Iščem zaklepe za usnjeno torbo (kot jih imajo stare aktovke), ki se dajo tudi zakleniti. Ni sicer neka zaščita ampak na stežaj pa le ni odprto, kot imam sedaj le z jermeni. Kakšna oprema za torbarje ali podobne trgovine.

Tule imajo tovrstno robo. Malo povprašaj.

http://www.lotas.si/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, twom said:

Bi kdo posodil nosilec za kovček za Hondo CBR 650 za čez vikend? Trgovina ima dobavo 2 tedna (kar se po mojih izkušnjah še zavleče za kakšen teden ali dva). Lp

Ali je kakšna trgovina, Trst, Beljak, Celovec, Gradz, kjer bi imeli kaj zaloge. Bi se zapeljal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, twom pravi:

Ali je kakšna trgovina, Trst, Beljak, Celovec, Gradz, kjer bi imeli kaj zaloge. Bi se zapeljal...

Pokliči na Axle v Koper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/10/2019 at 5:03 PM, DAMI34 said:

vizuelno je grša od Swmotecha

Tisti, ki imajo cevno zaščito lahko kupijo tipske trikotne torbe, pa še tja kaj navesijo.

Se pa da tudi v stilu "made in @Kmet2 ":D (cel pršut notri skriješ)

 

11800428_902186003184286_8696550077872048547_n.jpg.8fa52b252dbc144e7419cea50ede196e.jpg

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr super adventurju 1290 original kovčki opletajo ko swina. Do 180 že gre. Potem je treba zmanjšat gas, cca na  160, pole spet popeštaš. In spet bitka. Za dolge tripe kupit alu. Givi..sw..fixne. Edina napaka na mop3du so kufri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Alibergh pravi:

Pr super adventurju 1290 original kovčki opletajo ko swina. Do 180 že gre. Potem je treba zmanjšat gas, cca na  160, pole spet popeštaš. In spet bitka. Za dolge tripe kupit alu. Givi..sw..fixne. Edina napaka na mop3du so kufri?

če se ne motim je v njih napisana omejitev do max 160 al nekaj takega. Centralc je pa res gibljivo vpet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stranska original sta pritrjena na vpetja, ki se premikajo. Zaradi kompenzacije vetra. Premikata se sinhrono. Če se premakne eden, se tudi drugi. V teoriji je krasno. V prsksi malo manj. Seveda govorim nad 180. Homologirano mislim da je za150. Kadar ti drugi spizdijo naprej in bi jih hotel dohitet....bitka s kufri?. Dva torksa skozi, da bo fixno,, pa bo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, Tut stranski so gibljivi, očitno za terenske vožnje.

Moji so fixni, tudi 250 lahko grem, pa ne vem da jih imam, vendar ko sem sam in da so bočni udarci vetra, pa fino zajamejo zrak, da sem mislil najprej da mi guma spušča :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bombniki ne čutijo nobenega upora. Tudi jaz ne vem, da jih imam. Dokler na kašni dolgi rajdi ne popiha asvalt po plastiki. 

20190614_111933.jpg

Jeba edino. 180+?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Alibergh pravi:

Bombniki ne čutijo nobenega upora. Tudi jaz ne vem, da jih imam. Dokler na kašni dolgi rajdi ne popiha asvalt po plastiki. 

20190614_111933.jpg

Jeba edino. 180+?

diujak :P

Ta hudič 250km/h v dvoje s kufri kot da ni nič

:D

37370419_1764944673575028_2522533734318604288_n.jpg.ef68dc084cd0883c16fa82e17d9373e3.jpg

sicer beštje do kovčka ne boš spravil, oziroma ko si na kufru je too late, razn če si MM

15319273_1234058569997026_8627616895885228680_n.jpg.31e4e761b3c034981f602c0bf59bee4d.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/21/2019 at 3:28 PM, DAMI34 said:

diujak :P

Ta hudič 250km/h v dvoje s kufri kot da ni nič

:D

37370419_1764944673575028_2522533734318604288_n.jpg.ef68dc084cd0883c16fa82e17d9373e3.jpg

sicer beštje do kovčka ne boš spravil, oziroma ko si na kufru je too late, razn če si MM

15319273_1234058569997026_8627616895885228680_n.jpg.31e4e761b3c034981f602c0bf59bee4d.jpg

 

Lc8.zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ker naši vele distributerji in trgovci, niti glavni prodajalec motorjev, niti dustributer,  niso imeli na zalogi nosilca za kovčke za aktualen model motocikla, sem komplet naročil preko amazona.

Namesto 2 tedna dobavnega roka, sem dobil paket s kovčkom v desetih dneh (sej vem, ti italijanski šalabajzerji so rabil 10 dni, nemci bi največ štiri), pa še 30 EUR ceneje, kot s ful popusta pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, twom pravi:

Ker naši vele distributerji in trgovci, niti glavni prodajalec motorjev, niti dustributer,  niso imeli na zalogi nosilca za kovčke za aktualen model motocikla, sem komplet naročil preko amazona.

Namesto 2 tedna dobavnega roka, sem dobil paket s kovčkom v desetih dneh (sej vem, ti italijanski šalabajzerji so rabil 10 dni, nemci bi največ štiri), pa še 30 EUR ceneje, kot s ful popusta pri nas.

Givi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Sem lastnik motorja BMW R1200 RT  l 2009 in bi želel kupiti zadnji kovček za omenjeni motor po možnosti originalen in velikosti za dve čeladi. Lahko je rabljen  ali nov, pomembno je da  ima poleg tudi pripadajoč  ključ.

Mogoče je med vami kakšen lastnik, ki prodaja kovček ali pa koga poznate,  kje bi lahko kovček kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, resen problem: kadarkoli gremo kot familija na motor, mi tamala zadaj zaspi.

Trenutno imam kovček givi tavelik in tisto serijsko naslonjalo je povsem neuporabno.

Iščem naslonjalo bolj v obliki črke U, da ostane tamala vsaj malo zakajlana noter.

Ali kakšno podobno stvar, ki nudi vsaj malo stranske opore.

In, kovčki kot so na goldvingu na mojo XT-ejko vizuelno nea pašejo

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!