Skoči na vsebino

Kovčki in vse kar je povezano


Speedo

Priporočene objave

Ob 27. 5. 2021 ob 13:29, ExB pravi:

Ebay de, it, willhaben, splosen google search, .. problem je v tem, da ne vem niti tocno pod katerim terminom tocno te rocke iskat.. Zaenkrat brez uspeha..

Prva dva zadetka na googlu:

https://www.bike-parts-honda.it/honda-motocicli/600-MOTO/TRANSALP/1988/XL600VJ/Chassis/SEDILE/13MM9H42/F__1400/2/12224

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&u=https://tecnica.transalp.it/ricambi-e-accessori/viaggio/108-maniglie-passeggero.html

Aliexpress + Motorcycle Rear Grab Passenger Handle Rail Bar

Screenshot(252).png.0d5b621fb5415c461d7241084b78688a.pngScreenshot(251).png.5aa63799706baac4d3b2e297ec6d776c.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, maus pravi:

kaj bi mi brez žensk ... izumrl  :huh: 

a ne :? @3nity

:huh:

May be a meme of besedilo

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Ok, hvala za oba odgovora.

 

Ali se kaj priporoča bolj kot drugo? Monolock ali monokey? Kje je trik da je sploh razlika?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Rok8 pravi:

Ok, hvala za oba odgovora.

 

Ali se kaj priporoča bolj kot drugo? Monolock ali monokey? Kje je trik da je sploh razlika?

 

tule vprašaj..al pa poglej na givi.it stran. al pa na tc motošop al pa...v bistvu ni razlik, pač 2 tipa kufrov istega trgovca. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je v načinu nasaditve kovčka na ploščo, različna oblika zatičev. 

za tvoj motor .....

 

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

v bistvu ni razlik, pač 2 tipa kufrov istega trgovca. 

Samo razlika v nosilnosti, možnosti uporabe enega ključa za topcase in stranske kovčke,.. drugačna pritrdilna plošča. :) 

@Rok8 Ogrodje (nosilci) za FZ6 imajo oznako 351FZ.... Cena~ 76€. + ustrezna plošča, recimo Givi M5 ~45€. Kovčki pašejo gor različni (Givi, Kappa). Poznam primer, ko so popravljali (varili nosilce za FZ6). Material je verjetno razpokal zaradi utrujenosti. Kupiš novo, ob menjavi motorja pa prodaš ločeno (za pol cene ali pa še več), če te muči cena.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala za tole. Sem šel v raziskavo...

Mogoče še tole.... kaj je za izbrati pri kovčkih? Načeloma sem imel v planu da vzamem velikost za 2 čeladi. Stranskih kovčkov ne planiram.

Tole imam nagledano na hitro. Je to ok kaj od tega?

 

https://www.ebay.de/itm/373423698943

https://www.ebay.de/itm/373376409263

https://www.ebay.de/itm/373423698276

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zasledil, da je monokey kao višji rang (večje nosilnosti, itd.), monolock pa naj bi bil malo cenejši načeloma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, XTR pravi:

Samo razlika v nosilnosti, možnosti uporabe enega ključa za topcase in stranske kovčke,.. drugačna pritrdilna plošča. :) 

@Rok8 Ogrodje (nosilci) za FZ6 imajo oznako 351FZ.... Cena~ 76€. + ustrezna plošča, recimo Givi M5 ~45€. Kovčki pašejo gor različni (Givi, Kappa). Poznam primer, ko so popravljali (varili nosilce za FZ6). Material je verjetno razpokal zaradi utrujenosti. Kupiš novo, ob menjavi motorja pa prodaš ločeno (za pol cene ali pa še več), če te muči cena.

Kufr ko kufr. Za to je druga tema (zato premik čveka). Valda so razlike, ma ni omembe vredno, sploh ker vsi prebiramo gugl oziroma internetne strani proizvajalca. Naj dečko mal sam naredi raziskave.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Rok8 pravi:

Sem zasledil, da je monokey kao višji rang (večje nosilnosti, itd.), monolock pa naj bi bil malo cenejši načeloma.

lej, vse piše na netu. givi.it ima text tudi v angleškem jeziku, Slo trgovci dilajo givi ali kapo (oba sta kompatibilna, kapa je očitno mal cenejša), ali shad, ali še kaj drugega. Se splača poguglat. Se splača tudi primerjat cene, včasih je ebay cenejši od naših včasih pa dražji.

Pa vedarle, neglede na tehnično podkovanost pišočih v tej temi, ti iz lastnih iskušenj povem, da kufr prenese ohoho 3x ali 4x teže, nosilec jo pa ne. Glavni problem zna biti ravno nosilec in vpetje.

Moj predlog je, za tvoj motor in 2 čelade je cifra 46 ali 47 v imenu kufra dovolj, 55 je že glomazna zadeva. Naslednje, če je to dovolj ok, če pa rabiš samo čelade pripet je tudi ključavnica z iztegljivo zajlo dovolj. 

Vsa teža zadaj je prekleto in hudo moteča, uničuje ciklistiko motorja, v tem primeru je bolje imeti 2 stranska kovčka in čimbolj praznega centralca.

aja..vsi linki so ok, preveri še naše trgovce, kaj majo na zalogi. Občasno zadeve ostajajo na skladiščenju pa je boljša cena kot na ebayu, čeprav 240€ je super cena za nosilec in kufer.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No hvala za tole. To me je zanimalo predvsem iz izkušenj kakšna velikost kufra je zadosti in ali so kje haklci.

Zam googlat že več kot 20 let, drugo so pa izkušnje katere pridobiš in zato sem raje vprašal, tako da hvala za odgovore.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/25/2022 at 7:30 PM, Rok8 said:

me je zanimalo predvsem iz izkušenj kakšna velikost kufra je zadosti in ali so kje haklci.

Kaksna velikost je zadost? Sm imel 46l, mi je bil zadost, vedno nabit do tilta. Imam 52, mi je zadost, vedno nabit do tilta. Sem rental motor, je imel 37l, pac, ok mi je bil, nabit do tilta. 
 

IMO ce bos vozil praznega, cimvecjega. Ce bos pohajal s polnim, well, 52 se kar pozna. 

ps, kriterij “za dve celadi” zna bit fejst subjektiven. V 46 sem lahko zlozil 2 sport celadi. Zdaj je ena touring, obe imata komunikatorcka, in v 52 nista sli. Da lahko zaprem, sem snel predalcek na pokrovu….

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kugelschreiber pravi:

ps, kriterij “za dve celadi” zna bit fejst subjektiven. V 46 sem lahko zlozil 2 sport celadi. Zdaj je ena touring, obe imata komunikatorcka, in v 52 nista sli. Da lahko zaprem, sem snel predalcek na pokrovu….

Tudi po mojem je je kriterij dveh čelad sicer pomemben, vendar pozor: Školjke čelad so zelo različno velike (tudi v istem segmentu) sama oblika kovčkov pa tudi.

V staro Kappo 46 sta šli dve Shoei GT Air na knap a brez tlačenja, v 10l večji Givi Maxia 56 pa dve X-Lite 903 ne gresta, če ne snamem komunikacij pa še jih je treba stalčiti noter...

Zato je pred nakupom to pametno preizkusiti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma se bom vozil s praznim ali celo nenamontiranim. Sicer pa naj bi bil začasna shramba za 2 čeladi po potrebi oz v kufru bo 2x brisača pa 2x majica, 1x 6pack (brez alko) itd za namočit se na hitro. Vmes pa kakšna pot do trgovine se pravi isto 6 pack ;), kilo kruha pa mogoče puter in liter marmelade ;)

Če prav razmišljam je potem bolje večjega kot manjšega po logiki ko ga rabiš imaš plac, ko ga ne rabiš ga nimaš gor.

 

Vsekakor pa hvala za odgovore. Pomoč dobrodošla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse ki zgolj občasno potrebujete max. kapaciteto kovčka, je lahko  rešitev SHAD SH59X.

Kovček omogoča zelo hitro prilagajanje velikosti v treh pozicijah vse do max. 59L.

Po vrhu je kovčku priložena že nosilna plošča.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cca 300€, kar ni slabo če je priložena nosilna plošča. Vsekakor dobrodošel dodatek ponudbi.

Zdaj moram pa še Shad vzet v obzir 🙃

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, tomash pravi:

Mogoče kdo ve, kje bi dobil držalo za trak ali kaj podobnega?

 

image.png.6f6a5717fdc99fc8e1bde08c2d090f27.png

obi, ročaji za omare, že več kot 10 let so na kufru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • Mahne76
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!