Skoči na vsebino

Loncin 125


_luke_

Priporočene objave

Imam seledeč problem! Dobil sem to jajce kitajsko za popravljat. Bla je zajla za menjat, karburator za spucat, zobnike, ketno...prej kot sm se lotu šravfat sm se malo gonu s tem jajcm. Motor se je po daljšem času začel pregrevat (zračno hlajen 4t cilinder). Užgal je po 5-10 min, to pa se mi je zgodilo kar večkrat. No pol se vseno prpeljem domov in se lotm šravfat...u mašini niti kaplce olja :worship:. Mislim da se je zato pregreval :winkiss: . Nato menjam vse kar sm mel za menjat in grem na probo. Motor je mal težje vžgal (drug dan) verjetno zato kr sm spreminjal nastavitve na karburatorju ampak je vpalu, šou sm se pelat in po cca 500m crkne. Olja takrat še nism nalil ampak motor je biw čist hladn :S Kupu sm novo svečko ampak ne vžge ***********!?!?!?!

Prosim svetujte mi kaj naj nardim, zato ker nimam velik izkušenj z šravfanjem 4t mašin in nebi rd še kej uniču! najlepša hvala za pomoč...LP Luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joj ti si pa res majster ej :worship: tukaj nima veze ali je mašina topla ali mrzla ko gre za olje, mašina lahk rikne že po par sekundah če ni olja noter, edino če ni vode hladilne not ga lahk za par 10 sekund vžgeš (če slučajno probavaš ali bo vžgal ali ne)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ribnla mašina po možnosti šli tud ležaji. Sploh če si že spucal ferg pa pregledal iskro (tako lahko te dve stvari izključiš...).... poskusi vzet dol cilinder pa boš hitr vidu...sej za zgubit ubistvu nimaš kej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O model ugotoviš da je mašina brez olja ampak greš vseeno probat. Čudn da ne vžge več :whistle: Drugič ne ne bit tok nestrpn pa najprej kup olje pa pejt pol probat. V primeru da ni tvoj motor ti svetujm da lastniku rečš da je sam od sebe crknu in pol si ugotovu da notr ni blo olja :whistle:

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heheheheheh đek :worship: al skom pa mislš da se 4t motorji mažejo? z mašinskim oljem trontl :fredy: al tu ni 2t k ma olje sm za zobnike mazat(menjalnik). 4t motor s tem oljem maže zobnike in cilindr :trance_33_sleep:

si pa đek :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene bi blo sram to napisat na forum.

in dejansko ti je nekdo zaupal to popravljat :slap:

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usak tele ma svoj vsele. Eni uživajo med šraufanjem(čeprav ni ola not), potem drugi uživajo ko pišejo komentarje kako brihtn je :worship: Genij EN :winkiss:

he he :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz mislim da vas fant malo heca. če pa je res kar je napisal, pol pa... svaka čast no...upaj pač da lastnik mopeda ne izve celotne zgodbe :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz mislim da vas fant malo heca. če pa je res kar je napisal, pol pa... svaka čast no...upaj pač da lastnik mopeda ne izve celotne zgodbe :krneki:

Saj men se tut zdi,da nas najbrz malo podjebava. Tako neumen,da se brez olja fura,pol pa še po forumu sprašuje,kaj je narobe z mopedom pa skor ja ne more bit. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No najprej se bi zahvalu vsem ki so pomagali...to je hmmmm NOBEDN! Zelo zanimivo kako se odzivaste...če odmislimo dva al tri! No glede motorja...olja v mašini skorj ni blo (malo sm pretiraval ko sm reku d ga sploh ni blo?! (moja napaka), kaj pa je blo narobe pa lohk povem. Ko sm šaltal sm verjetno dregnu stikalce od tačke (ki motor izklopi) oz se je sesedlo, tko de je bil v stiku nonstop. Ni mi niti napamet pršlo kej tazga, sj sm mislu da je res riblno?! No tko de motor zdej laufa. Tisti ki se pa norca delate, rad bi vam prželu da se vam kj tazga skuha. In opravičujem kr sm to vprašal na forumu (kr nekatri menijo da jih bi blo sram na forum napisat) :whistle: LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ti dela normalno? Ker to pomoje ni bil vzrok tistga ˝pregrevanja˝-poskusi še cilinder pregledat če ni pregret oz ribnjen... Pregret cilinder ima modrikast odtenek po valju, če je pa ribnu boš pa itak vidu praskice

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ti dela normalno? Ker to pomoje ni bil vzrok tistga ˝pregrevanja˝-poskusi še cilinder pregledat če ni pregret oz ribnjen... Pregret cilinder ima modrikast odtenek po valju, če je pa ribnu boš pa itak vidu praskice

No končno en resn človek...upam da se prav razumemo, jst sm motor dobil tak kot je (se je že človeku pred mano pregreval in to zato ker je blo olja premalo notr). Odpru pa ga bom da vidim realno stanje. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No najprej se bi zahvalu vsem ki so pomagali...to je hmmmm NOBEDN! Zelo zanimivo kako se odzivaste...če odmislimo dva al tri! No glede motorja...olja v mašini skorj ni blo (malo sm pretiraval ko sm reku d ga sploh ni blo?! (moja napaka), kaj pa je blo narobe pa lohk povem. Ko sm šaltal sm verjetno dregnu stikalce od tačke (ki motor izklopi) oz se je sesedlo, tko de je bil v stiku nonstop. Ni mi niti napamet pršlo kej tazga, sj sm mislu da je res riblno?! No tko de motor zdej laufa. Tisti ki se pa norca delate, rad bi vam prželu da se vam kj tazga skuha. In opravičujem kr sm to vprašal na forumu (kr nekatri menijo da jih bi blo sram na forum napisat) :whistle: LP

A si zdj OLJE natanku al se še kr brez furaš?? Sj sploh ni problem prašat na forumu sam da je pa odziv tak pa ni čund če se VOZŠ BREZ OLJA. Bod veseu da ti je stikau šu in je motor ugasnu prej kokr pa da bi se ti veselo vozu naokol brez olja in bi ble posledice mal hujše kot pa drgnjenje stikala!! Ubistvu si lahko veseu da se ti je motor izklopu zard stikala.

Lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Pozdravljeni! 

Sem nov na tem forumu in se tudi prvic ukvarjam z 4taktnim kitajcem..

Ne dela mi 3. prestava, v sklopki mi je nekaj počilo (kot nek pokrov  ali podobno..), ter zobnik je poškodovan.. Kje bi lahko dobil rezervne dele in kako popraviti 3. prestavo?

Hvala lepa za odgovor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Loncin servis. Druge ni. Pa to je kitajsko, to ne bi smel bit nek strošek. Mogoče če naročiš na uradnem servisu dele pa daš kakšnemu domačemu mehaniku popravit, te bo še najcenejše prišlo. Sicer je pa alternativa tujina...ebay.de, ebay.it, ebay hongkong itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

 

Imam podoben problem kot ti, vendar pri mojemu motorju ko ga prvič vžgem mi sklopka sploh ne prime. Če pa grem nekaj metrov naprej v prvi prestavi pa naslednjič ko ga vžgem prime normalno.

 

Zanima me ali je to normalno za kitajce ali je treba kaj popraviti na slopki.

 

 

Lepa hvala.. :)  :OK:  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdrav!

 

Ker sem pri teh stvareh laik se obračam na vas. Imam kroserja Loncin 125ccm že kar nekaj let in že kakšno leto mi stoji v garaži, ker je po domače "pokvarjen". 

Koliko se spomnim sem ga lepega dne prižgal, se začel peljat in pri menjavi v drugo prestavo je začelo nekaj ropotat in kroser je začel cukati, kot ta bi bila rahla veriga ali kot da bi manjkali zobje na zobčeniku. Res je da je sprednji zobčenik kar pobran, ampak mislim da ni težava v tem. V drugi in tretji prestavi motor sploh ne vleče ampak samo ropoče, če pa dobim fajn zalet, pa se da v četrti prestavi dokaj normalno peljat ampak seveda samo po ravnini, ko ni take obremenitve.

 

Kaj bi lahko bilo narobe? in kje dobiti kakšne poceni rezervne dele?

Snel sem celotno mašino in jo probal razstavit, da bi prišel do zobčenikov za menjalnik, vendar sem prišel do točke ko ne gre več dalje narazen. Več bo razvidno na priloženi sliki.

post-48765-0-52953900-1439551033_thumb.jpg

post-48765-0-65795000-1439551077_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!