Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

Mastifi sredi Ljubljane so bili ves čas zadeti od pomirjeval.

Ni mi jasno, kako je ta pes dovolil............

sej ni vedno, na koncu se je uprl. wow njam njam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se doma ne dogaja dovolj, se pa šokantne novice uvozi.

Tale novica spada bolj v rubriko 'umori iz Rusije' s katerimi nas tudi osrečujejo Slovenske novice, ko lokalne brutalnosti zmanjka. Folk je pač treba vedno znova z nečim šokirati, al pa naklada pade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bi bilo videti statistiko, kam so vsi ti migranti, ki so prišli v Evropo "poniknili". Ter koliko se jih je zaposlilo. V procentih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno nihče, ker so meje prečkali brez popisa. Vsaj 2015. Slovenija jih nima veliko. Recimo iz De bi bilo zanimivo slišati "ljudski glas", koliko se jih je zaposlilo po njihovih podjetjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 11. 2019 ob 8:41, skalar36 pravi:

Zanimivo bi bilo videti statistiko, kam so vsi ti migranti, ki so prišli v Evropo "poniknili". Ter koliko se jih je zaposlilo. V procentih.

Zanimivo bi bilo vedeti, kolikim si pomagal do zaposlitve ali jih nemara celo sam zaposlil.

Jaz sem zaposlil dva, eden trenutno koncuje CCNP, ki smo mu ga placali, in je na dobri poti, da postane dober devops, drugi pa je senior dev - pri obeh plača močno presega povprecje v Sloveniji.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/v-ukc-ju-ljubljana-zaradi-pomanjkanja-kadra-omejujejo-sprejem-bolnikov/505332

Pa kmalu bo(mo) vabili nove migrante, ker upravičeno Slovenci nočejo delat za tako nizke place v tako zajebanih pogojih. Hkrati pa Slovenci, zopet upravičeno, pričakujejo zdravstveno oskrbo. Tako, da lahko samo uvozimo nekoga iz take vukojebine, da se mu zdi delo v UKC fajn. Edino kar ni upravičeno pri celi zadevi, je zmrdovanje teh istih Slovencev nad uvozenimi migranti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenski dohtarji in medicinci pa migrirajo v Avstrijo in Nemčijo ker je tam pomanjkanje zaradi slabih plač ;) 

in krog se vrti ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

Slovenski dohtarji in medicinci pa migrirajo v Avstrijo in Nemčijo

A to morjo tut čez Kolpo?                          :ninja:?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, VS800 pravi:

A to morjo tut čez Kolpo?                          :ninja:?

grejo kr po cesti ne da bi vračali šolnine, ker so se šolali in delali specializacije za naš denar ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, nejc74 pravi:

https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/v-ukc-ju-ljubljana-zaradi-pomanjkanja-kadra-omejujejo-sprejem-bolnikov/505332

Pa kmalu bo(mo) vabili nove migrante, ker upravičeno Slovenci nočejo delat za tako nizke place v tako zajebanih pogojih. Hkrati pa Slovenci, zopet upravičeno, pričakujejo zdravstveno oskrbo. Tako, da lahko samo uvozimo nekoga iz take vukojebine, da se mu zdi delo v UKC fajn. Edino kar ni upravičeno pri celi zadevi, je zmrdovanje teh istih Slovencev nad uvozenimi migranti.

Vprašanje strokovnosti in usposobljenosti, ker je dejstvo, da se zaposljujejo pri nas, ker jih drugje "ne marajo" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Slow pravi:

Zanimivo bi bilo vedeti, kolikim si pomagal do zaposlitve ali jih nemara celo sam zaposlil.

Jaz sem zaposlil dva, eden trenutno koncuje CCNP, ki smo mu ga placali, in je na dobri poti, da postane dober devops, drugi pa je senior dev - pri obeh plača močno presega povprecje v Sloveniji.

Nikomur. Pri meni je obvezno zelo dobro razumevanje Slovenščine. Ter tekoče govorjenje, ker delamo s slovenskimi strankami, ki v večini primerov ne znajo tujega jezika. Zato imam zaposlene Slovence, ki imajo nadpovprečno slovensko plačo.

Tebe pa lahko pohvalim, da si jih zaposlil.

A si to pisal bolj v vzvišenem tonu?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz članka zgoraj, kaj pocnejo Slovenci:

"Zaradi težjih delovnih razmer se zdravstveni delavci raje zaposlujejo v primarnem zdravstvu, zaradi bližine meje z Avstrijo pa odhajajo tja."

kaj počnejo Avstrijci:

"V iskanju dobrih praks so se obrnili tudi na partnerske bolnišnice. V dunajski bolnišnici so jim pojasnili, da kadrovske težave rešujejo s pomočjo medicinskih sester iz Azije, za katere organizirajo prihod, namestitev, tečaj nemškega jezika in druge ugodnosti."

Ce zelis ohraniti strokovne in usposobljene, jim moraš ponuditi primerne delovne pogoje. Ce uvazaš tuje, jih naučiš jezika. *Tolerance se pa hitro nalezejo od so-državljanov.*

*samo ta stavek je napisan ironično, v rahlo poučnem tonu ?

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, maus pravi:

grejo kr po cesti ne da bi vračali šolnine, ker so se šolali in delali specializacije za naš denar ;)

Če jih obvežeš vračati stroške specializacij bojo lihtako šli. Par let malo na knap pol pa dosti boljše kot v domovini. Računati zna vsak, če je medicino naredil. To je realnost Slovenistana.

p.s. s povprečno plačo al pa malo nad njo se ni za hvalit, ker je povprečna plača v Slo kr švoh. 2x povprečna plača in gor se lahko reče da je ok. Sam folk naj rajš še kr naprej voli za politikante, ki silijo minimalca pa povprečje skupaj. In jamrajo kako nimajo za burek. Želeli ste, zapravljajte.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, jskrablin pravi:

p.s. s povprečno plačo al pa malo nad njo se ni za hvalit, ker je povprečna plača v Slo kr švoh. 

 

Plača v Slo je zelo dobra. Je pa odvisno kako gledaš. Če pogledaš nakazilo na banko, je pa res švoh. Prispevki so mal prehudi. Sej vemo od česa živi državni aparat, pa 200+ občin...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pogledamo vozni park na naših cestah bi človek reku, da so plače odlične. Po mojem skromnem mnenju so politiki, direktorji in šefi (no, vsaj večina njih) uničili kar se je včasih prakticiralo in se kar dobro obnese (pa to nima veze s kakim komunizmom ali kaj podobnega), to je pripadnost. Jaz ne morem delati v podjetju, če ne čutim pripadnosti. Da bi hodil 2-5-10 let nekam samo zato, da nekaj počnem? Ne hvala. Za folk, ki prihaja k nam, sem istega mnenja. Če ti ni všeč tukaj (sistem, jezik, folk...), pokaj naprej ali pa nazaj.  

Pa, da še malo dregnem mojstra Nejca...

10 hours ago, nejc74 said:

https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/v-ukc-ju-ljubljana-zaradi-pomanjkanja-kadra-omejujejo-sprejem-bolnikov/505332

Pa kmalu bo(mo) vabili nove migrante, ker upravičeno Slovenci nočejo delat za tako nizke place v tako zajebanih pogojih. Hkrati pa Slovenci, zopet upravičeno, pričakujejo zdravstveno oskrbo. Tako, da lahko samo uvozimo nekoga iz take vukojebine, da se mu zdi delo v UKC fajn. Edino kar ni upravičeno pri celi zadevi, je zmrdovanje teh istih Slovencev nad uvozenimi migranti.

za takšne poteze pa res ne rabimo državnih mej odpret in navabit par tisoč folka brez dokumentov in nelegalnim prestopom, da popestrimo nam manjkajoči kader ane? Ali pa si res iz Luzerna, tukaj v Slo (po možnosti pa v Lj) pa oddajaš stanovanje in s tujim lulčkom (da me Alla ne da na hladno spet zaradi opolzkih besed) po koprivah mal tolčeš in nas malo prc prc v glavo v tej temi :whistle:?. Kdo ste vi, ki boste vabili nove migrante? Ker v naslednjem postu pišeš kaj delajo slovenci...torej, kdo ste vi oziroma ti?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 11. 2019 ob 8:20, Slow pravi:

Zanimivo bi bilo vedeti, kolikim si pomagal do zaposlitve ali jih nemara celo sam zaposlil.

Jaz sem zaposlil dva, eden trenutno koncuje CCNP, ki smo mu ga placali, in je na dobri poti, da postane dober devops, drugi pa je senior dev - pri obeh plača močno presega povprecje v Sloveniji.

shitherwhat??  

Ob 19. 11. 2019 ob 11:54, nejc74 pravi:

https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/v-ukc-ju-ljubljana-zaradi-pomanjkanja-kadra-omejujejo-sprejem-bolnikov/505332

Pa kmalu bo(mo) vabili nove migrante, ker upravičeno Slovenci nočejo delat za tako nizke place v tako zajebanih pogojih. Hkrati pa Slovenci, zopet upravičeno, pričakujejo zdravstveno oskrbo. Tako, da lahko samo uvozimo nekoga iz take vukojebine, da se mu zdi delo v UKC fajn. Edino kar ni upravičeno pri celi zadevi, je zmrdovanje teh istih Slovencev nad uvozenimi migranti.

 

pred 22 urami, sergini pravi:

Če pogledamo vozni park na naših cestah bi človek reku, da so plače odlične. Po mojem skromnem mnenju so politiki, direktorji in šefi (no, vsaj večina njih) uničili kar se je včasih prakticiralo in se kar dobro obnese (pa to nima veze s kakim komunizmom ali kaj podobnega), to je pripadnost. Jaz ne morem delati v podjetju, če ne čutim pripadnosti. Da bi hodil 2-5-10 let nekam samo zato, da nekaj počnem? Ne hvala. Za folk, ki prihaja k nam, sem istega mnenja. Če ti ni všeč tukaj (sistem, jezik, folk...), pokaj naprej ali pa nazaj.  

Pa, da še malo dregnem mojstra Nejca...

za takšne poteze pa res ne rabimo državnih mej odpret in navabit par tisoč folka brez dokumentov in nelegalnim prestopom, da popestrimo nam manjkajoči kader ane? Ali pa si res iz Luzerna, tukaj v Slo (po možnosti pa v Lj) pa oddajaš stanovanje in s tujim lulčkom (da me Alla ne da na hladno spet zaradi opolzkih besed) po koprivah mal tolčeš in nas malo prc prc v glavo v tej temi :whistle:?. Kdo ste vi, ki boste vabili nove migrante? Ker v naslednjem postu pišeš kaj delajo slovenci...torej, kdo ste vi oziroma ti?

 

dej ne seri o voznem parku..jaz imam 2 avta - enega l-1999 ne morm vžgat ker je crknila benz pumpa.. drug je 2004 za 500e..  je - ne posplošuj..

najbolj zanimivo je v podjetjih , da nekdo , ki ima manj pojma in naredi manj kot tisti , ki je odšel dobi cca.20-40% boljšo plačo.. in to delajo isto tako slovenske firme kot slovenske firme v tuji lasti.. vedno sem bil lojalen svoji "firmi" v kateri sem bil zaposlen.. do odhoda.. samo v sloveniji lojanost in dobro delo ne pomeni nič..dobiš nekaj osnovnega-ne minimalnega res- a potem se vse konča..kretenizem prve vrste..

z ostalim se pa strinjam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@thumper če imaš ti dva taka avta, ne pomeni, da jih ima vsak. Torej tudi ti ne posplošuj :naughty:. Moj zapis je bil v malo drugačnem tonu napisan, kot si ga mogoče ti prebral. Vsedi se na en betoski teglc ali pa kak drug robnik za ene pol ure na kakšni vpadnici v Lj, pa boš vedel o kakšnem voznem parku govorim. Važno, da se vidi navzven dober avto, pa tudi če delam za minimalca in sendviče natepavam cele dni. V službi bi pa naredil par objav na fb, insta in še kam, efektivnega dela pa kolikor malo se da.  Folk je v bedu, ampak rajš joče v novem avtu na lizing ali pa fafing. Vsak dan sem imel opravka kr z nekaj različnega folka, na eno roko lahko preštejem koliko jih NE jamra kolk je vse v _____________. Naredi se nič za boljši jutri. 

Grem rajš s koLJesom k ljubici študentki, kot pa z mečko v bedno službo....

Drugi odstavek mi je pa zelo všeč. Tudi sam sem bil paradni konj v moji službi in sem opozarjal šefovstvo, da ne morem jesti istega krme kot tisti, ki postopajo po hlevu, samo serjejo in so tam zato, da odštevajo dneve do plače. V trenutku, ko sem šel, se je sodelavcu urna dvignila zaradi strahu (ker sem še dva potegnil za sabo nehote), da ga bodo izgubili. Skoraj po letu še vedno iščejo slab približek. Kot si rekel, kretenizem prve vrste. 

Pa, da ne posmetimo te teme s slabim odnosom do delavcev in delodajalcev.... Kako kaj migranti, ki ste jih posvojili (to ne leti nate Thumper)? So se že navadili na naših šeg? Grejo ob nedeljah na mašo? Gledajo skozi okno, kaj soseda počne? So se ga kaj nabutali za martinovo in maltretirali vse okrog sebe? Že razmišljajo o samomoru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, sergini pravi:

 

Grem rajš s koLJesom k ljubici študentki, kot pa z mečko v bedno službo....

v bistvi se je slovenski vozni park postaral ... 

pa napiše se : bolš s staro mečko k lubici kot novim kolesom v službo.:P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, sergini pravi:

Pa, da ne posmetimo te teme s slabim odnosom do delavcev in delodajalcev.... Kako kaj migranti, ki ste jih posvojili (to ne leti nate Thumper)?
 

1. So se že navadili na naših šeg?

2. Grejo ob nedeljah na mašo?

3. Gledajo skozi okno, kaj soseda počne?

4.So se ga kaj nabutali za martinovo in maltretirali vse okrog sebe?

5. Že razmišljajo o samomoru?

1. Js sicer ob nedeljskem kosilu z govejo župco včasih poslušam narodno zabavno glasbo

2. Ob nedeljah ne hodm k maši

3. boli me đoko, kaj počnejo sosedi

4. za martinovo se ga nisem nabutal

5. ne razmišljam o samomoru ..

nism prilagojen :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

v bistvi se je slovenski vozni park postaral ... 

pa napiše se : bolš s staro mečko k lubici kot novim kolesom v službo.:P

 

 

Dobra,:lol1:

 

res je, dostikrat so kolesa v garaži dražja kot avtomobili (ali pa motorji).   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

1. Js sicer ob nedeljskem kosilu z govejo župco včasih poslušam narodno zabavno glasbo

2. Ob nedeljah ne hodm k maši

3. boli me đoko, kaj počnejo sosedi

4. za martinovo se ga nisem nabutal

5. ne razmišljam o samomoru ..

nism prilagojen :dry: 

Sigurno si Bosanc :lol1::lol1:, ajd malo za šalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!