Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

pred 52 minutami, Borutt pravi:

Očitno se to, po tvoje, ni zgodilo. Se opravičujem, ker v Franciji ni protestov zoper dvig cen goriv. 

A sem zanikal kaj?

Se pravi, ko sem obesil link lumparije policije, si se usajal, da je to tak vir, kot sem ti omenil.

Se opravičujem, ker policisti ne delajo lumparij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Borutt pravi:

Hec, ne pa vojska. 

Še vedno ostaja dejstvo da brez dobesedne samoprijave preko facebooka pristojne službe ne bi opazile da se karkoli dogaja. In v primeru, da bi tipi dejansko uspeli narediti kako sranje bi se tale tvoj hec bral popolnoma drugače.

Slovenija je sicer tranzitna točka med Balkanom in Evropo... in tu prek se vozi svašta. Še dobro da smo tako nepomembni da se nihče z nami resno ne ukvarja. Ker če bi se... iskreno dvomim da so lokalni represivni in nadzorni organi sposobni to pravočasno zaznat. Vsekakor pa se zgolj na nezanimivost dolgoročno zanašati ne gre.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Vojska pri nas? Še dobro, da so se doma fajn najedli, če ne bi bili tam v gozdu lačni in bi še prej odšli domov ter zakurili tiste lesene puške. Hec, ne pa vojska. 

Isto kot policija. :lol1:

A ste že našli uno MP5...da niste eno rezrevno vrgli v Ljubljanico, da je bil mir.

Sicer pa Šiško... so se bogate riti usrale, da bi mogoče res kaj blo...da ne bi kdo zamudil na tening košarke.:lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, IZTOK pravi:

Samo, tako kot se zraven spravljate bomo davkoplacevalci spet financirali odskodnino:angryrant1:

Tisto je bila reševalna akcija mestnih fantov v nevarnem gozdu. Mislim, da so tekle zadnje minute. 

pred eno uro, Kmet2 pravi:

A sem zanikal kaj?

Se pravi, ko sem obesil link lumparije policije, si se usajal, da je to tak vir, kot sem ti omenil.

Se opravičujem, ker policisti ne delajo lumparij.

Evo, pa se strinjava. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, jskrablin pravi:

Še vedno ostaja dejstvo da brez dobesedne samoprijave preko facebooka pristojne službe ne bi opazile da se karkoli dogaja. In v primeru, da bi tipi dejansko uspeli narediti kako sranje bi se tale tvoj hec bral popolnoma drugače.

Slovenija je sicer tranzitna točka med Balkanom in Evropo... in tu prek se vozi svašta. Še dobro da smo tako nepomembni da se nihče z nami resno ne ukvarja. Ker če bi se... iskreno dvomim da so lokalni represivni in nadzorni organi sposobni to pravočasno zaznat. Vsekakor pa se zgolj na nezanimivost dolgoročno zanašati ne gre.

Res je. Lahko bi se zgubili v gozdu in bi bil klub brez navijačev. 

Se morajo sami s seboj ukvarjati. Ker za drugo niso sposobni in postavljeni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, skalar36 pravi:

Isto kot policija. :lol1:

A ste že našli uno MP5...da niste eno rezrevno vrgli v Ljubljanico, da je bil mir.

Sicer pa Šiško... so se bogate riti usrale, da bi mogoče res kaj blo...da ne bi kdo zamudil na tening košarke.:lol1:

 

Našli. Čeprav je takrat nekdo na nezavarovanem parkirišču razbil šipo avta in jo ukradel, bi bilo treba nekoga drugega za ušesa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Našli. Čeprav je takrat nekdo na nezavarovanem parkirišču razbil šipo avta in jo ukradel, bi bilo treba nekoga drugega za ušesa. 

Vrjetno se orožje ne pušča na sedežih.

Spet kažeš s prstom na druge.

Tvoj očitek je to,  jaz te samo osvežim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Kmet2 pravi:

Vrjetno se orožje ne pušča na sedežih.

Spet kažeš s prstom na druge.

Tvoj očitek je to,  jaz te samo osvežim.

Ne vem, kje si našel, da je bilo orožje na sedežih?

Na koga kažem? 

O kakšnem očitku pišeš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

ampak neki pozitivnega je pa blo na podpisu te marakeške pogodbe.

Baje je bila hrana dobra :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 12. 2018 ob 10:53, jskrablin pravi:

Ajde pa mi razloži razliko kako nekdo, ki je rojen v Franciji, šolan v Franciji, je večino življenje preživel v Franciji - ni Francoz ?‍♂️ A misliš da ga bo sodišče v Franciji obravnavalo kot Marsovca s francoskim državljanstvom?

Kdo zavaja? Je Francoz al ni Francoz?

tako zapisano kot pri tebi je posplošeno.. med državljanstvom in narodnostjo je razlika.

Ob 12. 12. 2018 ob 11:01, jskrablin pravi:

Enkrat se boste morali naučiti da Francoz ni enoznačna kategorija. Kot Slovenec ni. Nismo vsi enaki. Niste/mo vsi po rodu Slovenci. V bistvu večina Slovencev sploh ni Slovencev po rodu. V bistvu bi me čudilo, če je kaj takega kot samonikli, čistokrvni Slovenec sploh kdaj obstal. Jaz bi jih vse (neprave Slovence) zgonil od koderkoli so že prišli. Pol pa še sebe, ker sem zmešan nekje med Italijo in hrvaškim Zagorjem.

Dajte se naprej obešat ne stvari, ki v tej debati sploh niso pomembne. Važno je, da so starši od tipa priseljenci (verjetno tam nekje v 70.-ih) - to ima res veliko veze s trenutno migrantsko krizo ?

posplošuješ. in negiraš samega sebe s tem : "V bistvu večina Slovencev sploh ni Slovencev po rodu." .

kaj boš rkel d so po rodu francozi čeprav so se rodili v sloveniji ??  pa govori zase - ne vlači nepooblaščeno drugih v stvari , s katerimi se ne strinjajo / strinjamo..povdarek je na ne.

Ob 12. 12. 2018 ob 11:25, jskrablin pravi:

Po kraju rojstva je Lipicanec. Sem mislil da je to očitno. Ker osel ne more biti konj, pa ni lih sorta konja Lipicanec. Problem s tvojo argumentacijo je... a Francoz rojen v Franciji staršem, ki imajo poreklo izven Francije ni človek? Je osel? Al kaj drugega? Ker Francoz definitivno je.

če bi bilo pri ljudeh tako enostavno kot pri oslih , oslicah , konjih in kobilah bi bilo lažje.. kajti tam ko osel oplodi kobilo potomec ni ne osel /oslica in ne kobila/konj..in ko konj ooplodi oslico potomec ni osel/oslica in ne konj/kobila..

sama geografska pozicija dogodka nima veze - to je lahko v lipici ,aberdeenu ali vladivostoku.

 

Ob 12. 12. 2018 ob 11:26, Alla pravi:

Osel je vrsta živali. Ne glede na to kje je rojen. Tako kot konj. Lipicanec je pasma konja. Ne glede na to kje je rojen. To pogojujejo geni.
Francoza, slovenca, nemca, .... pa ne pogojujejo geni.

Državljanstvo res ni odvisno od genov.

 

Ob 12. 12. 2018 ob 11:40, maus pravi:

Če kdo ne ve, je prednik Lipicanca arabski plemenski konj, ki je mešan s španskim ... tm okol leta 1500 ;)

bo treba mal prebrskat po zgodovini Lipice in Lipicanske vzreje ;)

evo najdu:

Danes je zastopanih šest originalnih krvnih linij lipicanca, ki so bile oblikovane v Lipici. Začetniki današnjih linij žrebcev so:

  • Pluto - originalni danski žrebec, sivec, rojen leta 1765 v kobilarni Frederiksborg
  • Neapolitano - originalni napolitanski žrebec, rjavec, rojen leta 1790
  • Conversano - originalni napolitanski žrebec, vranec, rojen leta 1767
  • Maestoso - sivec, rojen leta 1773 v kobilarni Kladruby
  • Favory - plavkasti rjavec, rojen leta 1779 v kobilarni Kladruby
  • Siglavy - sivec, originalni arabec, rojen leta 1810

 

Ob 12. 12. 2018 ob 13:16, maus pravi:

 

ne vem kdo je prvi začel... sem pa že velikokrat slišal to o oslu in lipicancu ... že nekajkrat sem to napisal na drugih forumih, zato sem to vedel, da so lipicanci tudi arabskega porekla ;) 

ps

če sem kaj pozabil, me spomni :P

 

dejstvo je , da kri ni voda..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Alla pravi:

Res je. Kri ni samo voda.

... nikjer nisem zasledil alkohola?!?

:P

..aja... to niso dolenjcu al pa štajercu kri vzeli za testirat...     :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

... nikjer nisem zasledil alkohola?!?

:P

..aja... to niso dolenjcu al pa štajercu kri vzeli za testirat...     :lol1:

 

Kdaj bo tekma? Tokle pocen se pa gorenjci ne damo :P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem imel takoj po Kostanjevici na Krki kontrolo migrantov. Aja. na desni strani sedeža je bil "dunajc in pomfri to goo" skupaj s tatarsko. Dam kos dunajca v usta pa ravno pade lizika.

Se ustavim. Odprem okno, pa policaj pravi:

Mamo kontrolo, sej veste migranti pa to...in potem nardi velike oke, čist mal mu sline pricedijo in pravi naprej:

Se opravičujem dober tek. Ampak vseeno moramo zadeve preveriti. Vozniško, prometno, zimska oprema je in a mi lahko odprete zadaj?

Ma tip se mi je smilu, v tistem mrazu (sneg je naletaval) lovi migrante. Skoraj da sem reku:

boste mal ponfrija pa kos dunajca? Sam potem sem se spomnil, da ko vozim, ravno ne gledam kaj primem in tacam po posodi ko lačn pes, pa mi je bilo nerodno ponujat recimo temu od mojih parklev umazano hrano.

Seveda, sva preverila tovorni prostor (nkol ne veš, kdaj se ti kak migrant ušunja) in je bilo vse ok. Tudi jaz sem si oddahnil, ker bi hudiča zbrcal ven. Ko mi zaželi srečno vožnjo, sem mu še na hitro zaupal naslov, kje se dobi tak velka porcija za 5€ :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker načelnosti ni več se lahko le še zabavamo pred izumrtjem oz., se smejemo lastni zablodi.

Muslimani so še načelni, spoštujejo ramadan in druge predpise...ter postopoma zasedajo cel svet....

Uživajmo v liberalizmu in umiranju...(propadanju).:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, sesir said:

Glede na razgledanost...

Mislijo,da alah med zvezdami in plezajo k njemu...

O tistih ki plezajo,brez veze zgublat besed.Ne razumem pa vsega tistega folka,ki to samo gleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Marcel-F pravi:

O tistih ki plezajo,brez veze zgublat besed.Ne razumem pa vsega tistega folka,ki to samo gleda.

Presežena je kritična masa ljudi enakih nazorov (poglej kdo je v hali) in takrat lahko še samo gledaš - oziroma bolje, da se umakneš, žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!