Skoči na vsebino

Migrantsko/teroristična kriza


I30

Priporočene objave

poskušam se postavit v njihovo kožo ...

scenarij:

v Evropi se države, zaradi različnih interesov spustijo v vojno ... bejžat moram, če ne me ustrelijo ... po grmoulih, travnikih, preko Kala se priplazim do Kopra .. ponoči se pretihotapim na ladjo, ki gre v Afriko.

 

Tako nas je nekaj sto tisoč, ki pridemo v arabske države ... večinoma nas nosi majhen križec okoli vratu .. eni iz vere eni pa zato, ker so dobili v dar.

 

Res me zanima, kako bi bili sprejeti ? ... predidevam, da odprtih rok ... edin za odojka bi bil prikrajšan. Edin, če ne bi bil js za koga odojk in bi me pojedl .

 

Mal premišljijem .. predlagate nj neham premišljevat :?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eto, bravo. Točno to. Rad živim trenutni način življenja, in nočem, da sem mi standard in varnost zmanjšuje, temveč povečuje. Bojim se sprememb na slabše. In nisem edini!

 

Da ne potvarjam tvojih izjav, ki bi slovence-kolesarje z plugom odstranil s cest. Sej vem da se strinjava, da se v ničemer ne bova strinjala.

Tudi ti pišeš samo tisto kar ti paše.Daj mi odgovori kaj muslimane vleče k nam kristjanom, če so arabske države polne denarja od nafte, ki jo kupujejo ameri?

 

Zato ker se zavedajo, da je Evropa ranljiva, zaradi liberalne politike priseljevanja. In da prebivalstvo v evropi upada- nova ozemlja kar dišijo po zasedbi.

Kakšno priseljevalno politiko imajo ameri za mehikance. Branijo svoj interes-uspešno.

Tvoj standard se bo kmalu sesul. Iz tvojega strahu pred spremembami pa izvira tvoja ksenofobija. Že Darwin je pogruntal, da preživijo sposobnejši prilagoditvam. A kaj to pravim tebi, saj si iz gnezda, ki tega strica zamenjujejo z onim bradatim nad oblaki?!

 

O ameriški politiki priseljevanja pa nikar dobrih besed! Od kolonizacije in pobijanja staroselcev naprej. ...

 

Če želiš biti njim podoben, ja potem se pa res o ničemur ne moreva strinjat.

A si dober teden nazaj tudi asfalt lizal pred njihovim predstavništvom s tisto ostarelo čredico pred plehnato tablo, ki ste jo dali amerom vahtat, da ne bi doživela usode one na Roški? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

 

Mal premišljijem .. predlagate nj neham premišljevat :?

Boli?  :blush:

 

Veš, nam partizanom bi šlo bolš. Imajo tud našo zvezdo zraven meseca.  ;) Pol te pa ena taka u šotor povab (internacionala uber alles):

8TB7T6CU513O0026.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj standard se bo kmalu sesul. Iz tvojega strahu pred spremembami pa izvira tvoja ksenofobija. Že Darwin je pogruntal, da preživijo sposobnejši prilagoditvam. A kaj to pravim tebi, saj si iz gnezda, ki tega strica zamenjujejo z onim bradatim nad oblaki?!

 

O ameriški politiki priseljevanja pa nikar dobrih besed! Od kolonizacije in pobijanja staroselcev naprej. ...

 

Če želiš biti njim podoben, ja potem se pa res o ničemur ne moreva strinjat.

A si dober teden nazaj tudi asfalt lizal pred njihovim predstavništvom s tisto ostarelo čredico pred plehnato tablo, ki ste jo dali amerom vahtat, da ne bi doživela usode one na Roški? :lol1:

In ti si se sposoben prilagajat, sploh kolesarjem, pešcem, domobrancem! Pa ti kar pripisuješ drugim najbolj velja za tebe. A ti bom spet moral limat kar si sam pisal, a se boš sam spomnil?  Še vedno mi nisi odgovoril, zakaj po tvoje gredo k nam, v kristjanski svet- v najbolj razvite države sveta? To niso begunci.

Ameriška priseljevalna politika je dobra le za amere. Iz našega vidika nimam dobrih besed, a oni delajo sebi v prid-a boš to lahko razumel. Naša priseljevalna politika( evropska) je dobra le za bogataše, ki v teh "beguncih" vidijo poceni delovno silo, ki bo znižala standard, sedajšnim domorodcem. A se ni to že zgodilo v EU z pretokom prostega delovnega trga?

 

Končujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseno pa moramo imeti malo čuta za te ljudi,kot vsak človek stremijo k boljšemu . V njihovih državah je kaos,sistem se je porušil po posegu kavbojev ,zdravstvo,penzije itd, nič ne funkcionira,valda vsak izobražen inteligenten človek bo iskal možnost da se reši iz tega brezna . Raja ostala pa beži v sosednje države ker itak že prej niso imeli veliko finančnih sredstev napram izobraženim ki so vrjetno nekoč delali v javni upravi države in bili premožnejši in ti so sedaj na mejah evrope.

Skratka želim povedat da si niso sami krivi za nastalo situacijo in kaj hitro ob vsem tem kar se kuha okrog nas ne manjka dost da bomo tudi mi v kratkem delavski migranti.....

No en majčken so pa tudi sami krivi za nastalo situacijo. Če bi bili vsi pasivni opazovalci tiranije, ne bi bilo Spartaka, kmečkih puntov, atentatov na Hitlerja, upora SLO proti JLA in na tisoče drugih nepasivnih dejanj.

Je pač najbolj komot spokat in se preselit k prijaznemu sosedu, ki ti nudi kot beguncu več kot lastnim otrokom, kot pa da bi doma red naredil (in jih mogoče dobil po grbi).

 

 

Vrjetno nimajo dovolj finančnih sredstev za pot do kavbojev.....

Ćamac ne obratuje v tej smeri spljoh.

 

 

...

 

Prav nič pa me ne preseneča nestrpen odziv ostalih, ki jih moti sindrom, sama bolezen in vir virusa pa ne.  :closedeyes: 

Lahko je govoriti, kako naj bi se obnašal "gost" pri nas doma. Malo težje pa si je predstavljati, kako bi se obnašali sami v kulturno popolnoma drugačnemu okolju. 

Ali lahko obsojamo te ljudi, ki iščejo preživetje in boljši jutri? So oni krivi za mineštro, ki jo je v pohlepu zakuhal kapital. Jaz verjamem, da bi bili ti ljudje prav zadovoljni doma v urejenih razmerah, pa četudi na stopnji razvoja izpred 100 ali več leti. Saj zadovoljstvo v življenju se ne izkaže z materialnimi dobrinami!

Pred desetletji in stoletji bi namesto motorjev pač jahali konje. Bistvene so razmere med ljudmi, svoboda življenja in odločanja, ter neki osnovni življenski pogoji.

Ker pa smo zasvojeni s potrošnistvom in vzorni hlapci kapitalu pa se krčevito oklepamo drobtinic, ki nam jih vedno manj pušča kapital in jih ljubosumno in krvoločno branimo pred drugimi.

In ni krivec Amerika kot taka. Kriv je kapital, ki že ves čas, še od napoleonovih vojn dalje ali pa še od prej vodi ta svet. Nacionalna ali državna barva ima tu le toliko vloge v kolikor je kapitalu uspelo prevzeto oblast in kmalu bo tudi politično vladal celemu svetu. Če že ne. Po zaslugi pokvarjenosti politike...

 

Sedaj pa ta malenkostni ksenofobi pljuvajte naprej!

Eni se moramo (ali znamo) obnašat tako kot pričakuje od nas naš gostitelj (in delodajalec).

Je pa res, da če bi zaradi beguncev trpele denarnice politikov, beguncev ne bi bilo.

Ne strinjam se, da bi tile migranti raje ostali doma, če bi bil mir in kolikor toliko urejene razmere. V naravi vseh živali je, da širijo svoj življenski prostor. Tako tudi ljudje. Samo nekaj več jih je v času kriz. In večina migrantov naredi korist novi domovini (novi geni, nova miselnost, nove ideje, ... ). Nekaj je pa vmes tudi kriminalcev. Za te pa naj poskrbi težka roka pravice. Označit vse begunce za lenuhe in lopove je neumnost.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazo,i30 in skalar z mano vred imamo vsak na svoj način ali pa vsak iz svojega zornega kota prav saj vsak gleda na situacijo drugače,en ekonomsko,en z empatijo,en versko itd....vse združit v ravnovesje in rešitev ni daleč ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazo,i30 in skalar z mano vred imamo vsak na svoj način ali pa vsak iz svojega zornega kota prav saj vsak gleda na situacijo drugače,en ekonomsko,en z empatijo,en versko itd....vse združit v ravnovesje in rešitev ni daleč ;-)

 a js pa nimam svoj prau :glare: .. sm tudi sam podal neodvisno mnenje ...

 

moj zorni kot sem podal pod pravim kotom .... :ras:

 

skregan :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a js pa nimam svoj prau :glare: .. sm tudi sam podal neodvisno mnenje ...

 

moj zorni kot sem podal pod pravim kotom .... :ras:

 

skregan :krneki:

Ti si itak begunc :-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti si se sposoben prilagajat, sploh kolesarjem, pešcem, domobrancem! Pa ti kar pripisuješ drugim najbolj velja za tebe. A ti bom spet moral limat kar si sam pisal, a se boš sam spomnil?  Še vedno mi nisi odgovoril, zakaj po tvoje gredo k nam, v kristjanski svet- v najbolj razvite države sveta? To niso begunci.

Ameriška priseljevalna politika je dobra le za amere. Iz našega vidika nimam dobrih besed, a oni delajo sebi v prid-a boš to lahko razumel. Naša priseljevalna politika( evropska) je dobra le za bogataše, ki v teh "beguncih" vidijo poceni delovno silo, ki bo znižala standard, sedajšnim domorodcem. A se ni to že zgodilo v EU z pretokom prostega delovnega trga?

 

Končujem.

Koga qrca pa zdej pešče not vlačiš? A v naslednji rundi boš še krave molznice? :kva1:  Če ti nisi šolan bivši udbovc, pa nč ne rečem!

 

Kristjanski svet?  :lol1: A boš še mene med tiste, ki v otroške pravljice o qrbi, ki laže da je ni nben nategnu porinu?

Če bi bil po celi evropi predvsem pa pri nas uveden verski davek, potem bi šele videl kolikšen je krščanski svet.

 

Saj, zadevo je treba postaviti na versko nestrpnost in strah pred izgubo lastne komoditete, pa imaš steklo vojsko borcev za cerkev in očetnjavo.

 

A na krščansko usmiljenje in pomoč ubogim pa pozabiš? 

Na ohranitev današnjega standarda pa tudi pozabi, pa naj bo z begunci ali brez. Toliko nazaj kaj se dogaja pa bi že lahko videl. Ajaaa, pri maši tega še niste jemali ... e jebi ga sad. :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas bo pokazal svoje. Če boš imel srečo, boš tudi ti to doživel, pa bova takrat naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseno pa moramo imeti malo čuta za te ljudi,kot vsak človek stremijo k boljšemu . V njihovih državah je kaos,sistem se je porušil po posegu kavbojev ,zdravstvo,penzije itd, nič ne funkcionira,valda vsak izobražen inteligenten človek bo iskal možnost da se reši iz tega brezna . Raja ostala pa beži v sosednje države ker itak že prej niso imeli veliko finančnih sredstev napram izobraženim ki so vrjetno nekoč delali v javni upravi države in bili premožnejši in ti so sedaj na mejah evrope.

Skratka želim povedat da si niso sami krivi za nastalo situacijo in kaj hitro ob vsem tem kar se kuha okrog nas ne manjka dost da bomo tudi mi v kratkem delavski migranti.....

Saj je pri nas enako.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je pri nas enako.

Če boš prebrala natančno moj post je notri napisano prav to kar trdiš na nekolikodrugačen način :-D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.youtube.com/watch?v=2_E_3MHeRww&feature=youtu.be

 

 

Hm, zakaj se pa doma niso takole "zdrahali" proti isisu. I30 pomoje so zate navijali.

 

https://www.youtube.com/watch?v=M8xkYZNsKUY

 

Zanimivo, zaradi križa na škatlah, niso hoteli pomoči... pa kaj le hočejo... 

 

Sej se jaz sam nimam za kristjana. V cerkvi nisem bil že 2 leti, odkar je umrl moj dober prijatelj. Ampak oni me pa imajo za "nevernika"- kristjana. Če že škatle sovražijo, koliko bodo šele mene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal nekateri ob begunski krizi pozabljate ali ne vidite dodatnih vzrokov, o katerih se sicer po TV in časopisih ne govori, so pa ob krizah značilni za arabski svet in pripomorejo k navalu beguncev.

Konflikti, ki se tam dogajajo, nimajo "fronte", nimajo dveh strani...beli proti črnim....npr...Libijci kot narod ne obstajajo...ampak je to združba raznoraznih klanov, oboroženih formacij, ki bazirajo na sorodstvu, lokaciji, plemenu...itd. Za Afganistan so nas prepričali, da so bili nasprotniki kao Talibani.....daleč od tega...tam so bili Paštuni nasprotniki Hazaram, le ti potem Uzbekom, pa suniti šiitom, pa en klan sunitov drugemu klanu sunitov, ravno tako pri šiitih, pa vsi skupaj proti bandam, ki so jim na Ring roadu (glavna cesta, ki povezuje večja mesta) kradli gorivo.... Intelektualcu se v takih razmerah pač ni lahko odločiti, pri kom vzeti orožje v roko in predvsem vedeti, od koga ti preti nevarnost. Zato je edina opcija...čim dalj.....

In to se  danes dogaja v Siriji, Iraku...ni samo ISIL...tam je malih, nepomembnih ISILov, ampak krvavih še kar nekaj....

Zato so pozivi nekaterih (tudi forumašev) v stilu "kaj hodijo gor, naj se borijo dol in dol uredijo razmere" preveč preprosti. Žal tako ne gre.

Kar se tiče pa Amerov....njim je največja grožnja zamenjava petrodolarja z kakšno drugo valuto. Ko se je za zamenjavo valute odločil Husein, je odletel...za njim Gadafi....bi leteli  tudi že Iranci, če ne bi strašili z RKB orožji....

 

Da pa so se med te begunce pomešali tudi zdraharji, je pa dejstvo....

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me v želodcu stisne ko pogledam ta tovornjak: http://www.rtvslo.si/svet/v-tovornjaku-v-avstriji-nasli-71-trupel-med-zrtvami-tudi-stirje-otroci/372672

Ogromno jih na poti umre, kot na kopnem tako na morju. Najbolj ogroženi so majhni otroci. Za ene zvemo preko medijev (predvsem za množične smrti), za mnoge (posamezne smrti) pa ne. Mislim, da bi dosti naredili, če bi polovili tihotapce, ki jim obljubljajo raj na drugi strani. Kot drugo, pa situacijo treba rešiti tam od kjer bežijo, a izgleda da tega interesa ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj to je poanta ... treba je v njihovih državah zrihtat, da ne bodo ogožena njihova življenja ... torej ... tista opevana ameriška demokracija naj to poštima, pa bo ... čeprau se bodo usral, ker nimajo nobenega finančnega interesa.

 

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo od politikov že povedal kje bodo vzeli denar za vso to hordo beguncev? Sami si verjetno ne bodo plačali stroškov bivanja. Pa verjetno si jih večina tudi služb ne bo našla. Vsaj kmalu ne (jezik, znanje, ... ) .

Pa tako lepo so politiki splanirali koliko beguncev bo katera država EU sprejela. Potem pa pridejo neumni begunci v večjem številu in ti zjebejo matematiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so sami zdravi in krepki ...bi se doma zavzeli pa branili ...ker tukaj v evropi bomo vsi obcutili njihovo agresijo :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, čas bo pokazal...

Da bomo imeli v prihodnosti velike težave. 

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!