Skoči na vsebino

BMW S 1000 XR


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_3251.JPG.f5bda04d743c3cd3b79b01a43a42c159.thumb.jpg.4b11bc50966b66617c31a39268b14dcc.jpg

Priporočene objave

Dragi moji, en prisrčen pozdrav iz zaledja. Ker ste se v temi o BMW S1000XR tako lepo skregali, jo je bilo treba malo počistit in poslat par ljubezenskih pisemc - predvsem zato, ker tudi sami želite red v resnejšh forumskih temah.

Ker se forum še vedno nadgrajuje in je ura veliko premalo, sem vam pomotoma pobrisala temo. Prepričana sem, da vam jo bo Codeine z velikim veseljem poiskal, ko bo dokončal nadgradnjo foruma. If not, pa ste dobili priliko, da vse objavite ponovno.  ;)

 

My bad. Sori.
in

....

Če si ne bi tako intenzivno merili, kdo ime daljšega, se to ne bi zgodilo :P

20150811_193816.jpg

20150810_182940.jpg

20150810_182934.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cufa se je opravičila za zajeb. Ko bo in če bo možno pametne poste iz stare teme vrniti v življenje bomo to naredili.

Za vse ostale pripombe so druge teme.

Kmetica..ne provociraj..

Sicer pa, XR je odličen motor, ki ima še prostora za izboljšave. Mogoče pa ne bi bilo nič narobe če bi bil malo slabši tudi..in predvsem cenejši.

Če ima kdo kako vprašanje o XR-u, ali pa bi rad o tem motorju kaj povedal bo super. Pa tudi če se ponavljate.

Sicer pa je dovolj drugih tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri meni je bil v izbiri, prav resno sem razmišljal o njem, odvrnila me je cena in malo pozna dobava. Dejansko bi rekel takole, če je s1000r med 12 in 14jurji, bi tale moral biti tja do max 15jurjev, pa bi verjetno tudi mene imeli na seznamu kupcev.

Gol je res 16k € ampak se vprašam, če je še tako dober, kot testni.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ima "gol" že dve mapi podajanja moči (Rain in Road), ABS, ASC traction control in celo anti wheehy control, pa nastavljivo šipo......zdej če se ne motim, nima tvoj SX nič manj in nič več od tega. Dobiš pa za tiste 3 "čuke" več, kolikor bi te prišel osnovni XR v primerjavi s tvojim SX-om, še odlične Brembo zavore, super prožen 4valjnik s 160KM in neverjetno ciklistiko, ki je verjetno boljša od SX-a. Glede na to, da praviš, da zavračaš elektronska vzmetenja (domnevam da osnovno vzmetenje XR-a brez DDC vseeno ni slabše od SX-ovega) in ostale elektronske cukrčke, bi ti potem takem moral osnovni XR biti povsem dovolj in po tvoji meri.

Sam je pa res...BMW-ji se kupujejo "z" opremo in tudi "zaradi" opreme! Ravno danes na jadranki sem ugotavljal, da bi bil tale XR za "jadrančkanje" top shit roba, ampak za daljše potovanje bi jaz osebno še vedno prisegel na boxer-ja - seveda če bi imel oba v garaži. No, sanje so zato da se uresničujejo :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravo toliko je drazji, kolikor je boljsi in se vedno 2000 in se malo Evrov cenejsi od italijanske konkurence.

 

Dobro si oglejete del kjer testirajo oba motorja na Dynojetu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ima "gol" že dve mapi podajanja moči (Rain in Road), ABS, ASC traction control in celo anti wheehy control, pa nastavljivo šipo......zdej če se ne motim, nima tvoj SX nič manj in nič več od tega. Dobiš pa za tiste 3 "čuke" več, kolikor bi te prišel osnovni XR v primerjavi s tvojim SX-om, še odlične Brembo zavore, super prožen 4valjnik s 160KM in neverjetno ciklistiko, ki je verjetno boljša od SX-a. Glede na to, da praviš, da zavračaš elektronska vzmetenja (domnevam da osnovno vzmetenje XR-a brez DDC vseeno ni slabše od SX-ovega) in ostale elektronske cukrčke, bi ti potem takem moral osnovni XR biti povsem dovolj in po tvoji meri.

Sam je pa res...BMW-ji se kupujejo "z" opremo in tudi "zaradi" opreme! Ravno danes na jadranki sem ugotavljal, da bi bil tale XR za "jadrančkanje" top shit roba, ampak za daljše potovanje bi jaz osebno še vedno prisegel na boxer-ja - seveda če bi imel oba v garaži. No, sanje so zato da se uresničujejo :)

Lej: po kaki logiki veš, da ma moj slabš zavore?

po kaki logiki veš, da ma slabš agregat?

a si sigurn, da bi XR imel še vedno dobro vzmetenje, če ne bi bilo podprto z elektroniko?

Če misli, da vse to drži po defoltu samo zaradi BMW znaka...no ja, si fan določene znamke.

jaz pa nism sigurn, da bi mi po dolgih urah sedenja na mopedu še vedno odgovarjala enduro drža.

Zato sem izbral, kar mi je v tistem trenutku najbolj odgovarjalo in kar sem dobil za vrednost ki sem si jo določil za maksimalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se razburjat...ti si spraševal, če bi bil tisti za 16K€ še vedno enako dober in jaz sem samo svoj pogled predstavil...če je pa že kdo fan kake znamke, se moraš pa malo v ogledalo pogledati, pa boš tam enega fanatičnega fana določene japonske znamke videl ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi si ti prvi začel primerjave z SXom, ne pa jaz. 16k € ni mal, za moped, torej se lahko sprašujem mar ne.

Je pa res, da eni radi plačajo kakega jurja več pa majo 3 kratice kot so ASC, antiwheeling, in še kaj, medtem ko imajo drugi mopedi vse to zajeto v eni kratici , recimo KTRC.

Da je full ugoden nakup enostavno ne drži vode. Dejstvo je da četudi kupiš gol model, moraš nanj nametat še vsaj jurja kufrov, pa še kaj malega in hitro prideš do 18k€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam :)

Je pa ena zanimiva stvar, ko sem kdaj pisal o elektroniki ( še kakšno leto nazaj oz še manj), se je veliko ljudi oglasilo, "jebeš" elektroniko oz da ni nujna. Danes pa druga pesem, čim več kot je napisano na seznamu, čim več kratic, "jači" je motor.  Zanimivo ane?   In ja, 16k za osnoven motor je daleč od ugodnega nakupa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, prosim citat, kje sem napisal, da je 16K ugoden nakup?

Sicer pa se predam, naj bo po tvoje...SX je ta najbolj najbolj super duper motor na svetu, XR je za en qurac. Evo debata iz moje strani zaključena :P

P.S.

Preden sem pristal na RT-ju, ki je zelo daleč od najboljšega motorja na svetu, sem resno tudi o SX-u razmišljal! Eto vid budale, k se nisem takrat bolje odločil, zdaj pa mam kar mam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, prosim citat, kje sem napisal, da je 16K ugoden nakup?

Sicer pa se predam, naj bo po tvoje...SX je ta najbolj najbolj super duper motor na svetu, XR je za en qurac. Evo debata iz moje strani zaključena :P

P.S.

Preden sem pristal na RT-ju, ki je zelo daleč od najboljšega motorja na svetu, sem resno tudi o SX-u razmišljal! Eto vid budale, k se nisem takrat bolje odločil, zdaj pa mam kar mam :)

pa kaj ti ni jasno...kje delam primerjave z SXom??? (moja prva objava: Objavljeno petek na 18:30 )

...ti jih delaš, pa se potem tudi  s sabo kregaj, men pa pusti mojo napačno odločitev in naj trpim v vsej svoji zmoti :P

 

aja, predrag mi je, še vedno

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi si ti prvi začel primerjave z SXom, ne pa jaz. 16k € ni mal, za moped, torej se lahko sprašujem mar ne.

Je pa res, da eni radi plačajo kakega jurja več pa majo 3 kratice kot so ASC, antiwheeling, in še kaj, medtem ko imajo drugi mopedi vse to zajeto v eni kratici , recimo KTRC.

Da je full ugoden nakup enostavno ne drži vode. Dejstvo je da četudi kupiš gol model, moraš nanj nametat še vsaj jurja kufrov, pa še kaj malega in hitro prideš do 18k€

Pri evropejcij je pomembno edino, da mu piše Testastretta. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom več komentiral XR-a, ker potem me obtožijo, da sem fan...........(ajd, saj sem res malo :kva1:)

No, vseeno še en komentar....imel bi ga :wub: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi edini :) Pravzaprav mi je cela BMW-jeva nova flota noro všeč:

S1000R za kratke izlete po okolici

S1000XR za resne izlete

S1000RR za pisto

ahhh, grem delat, da bom dovolj zaslužil ...:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zmagu je? Ta rdeč? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... no vidte... temu se reče nepristranski test .... realen test...

... vsi morjo bit enake barve... pol se jih pa lohka testira...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm...sem tudi jaz prepričan da je zmagal rdeči :fredyjecar:.........(se ve, kaj sem hotel povedati :kva1:)

Sam k sm fan, to ne smem na glas povedati, oz. moj glas ne šteje :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!