Skoči na vsebino

BMW S 1000 XR


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_3251.JPG.f5bda04d743c3cd3b79b01a43a42c159.thumb.jpg.4b11bc50966b66617c31a39268b14dcc.jpg

Priporočene objave

  • 4 tedne pozneje...

Je treba menjat gume! A je kdo nataknil kaj drugega kot Bridgestone T30? In še nekaj: kje in po koliko?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se sekirat Angel GT so čisto fajn, če hočeš pa bolj športne, maš pa nebroj možnosti, od Mitas, bridgestona (S20, BT16pro), dunlopa (SS2...) do pirelija nazaj, al pa metzelerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni! 

Da še jaz malo pokomentiram... bil sem na testu z tem xr-jem,  morem reči zlo lepo se pelje quikshifter dela več kot odlično, motil me je sam izgled motorja, lahko bi naredili lepši kljun in tut izpušni lonec je iz poznih osemdesetih, na krmilu se konkretno čutijo tresljaji pri določenih obratih. Moči je več kot dovolj ampak jaz sem se raje odločil za multistrado in sem zelo zadovoljen njo.

 

Pa srečno vožnjo vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja izpuhi delajo marsikateri firmi preglavice in so obupno grdi. Motor nek tehnološki "presežek", izpuh pa kot od kakega MZ-ja.

Da ne govorim o Bmw S1000R, ko cel motor zakazi tist njegov grd katalizator , ki potegne na rjavkasto barvo pa tisti rjavkasti " švasi".....  ojoj. Kot bi gledal, da izpuh že rjavi. Mislim????

Lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27 Dec 2015 at 19:49, symdriver pravi:

Pozdravljeni! 

Motil me je sam izgled motorja, lahko bi naredili lepši kljun in tut izpušni lonec je iz poznih osemdesetih, na krmilu se konkretno čutijo tresljaji pri določenih obratih. Moči je več kot dovolj ampak jaz sem se raje odločil za multistrado in sem zelo zadovoljen njo.

Stvar okusa... MS je morda lepša, vendar tudi XR prav fleten moped. Sam bi se - med obema - odločil za XR. Izpušni lonec pa bi tako zamenjal na obeh. 

Lahko, prosim, malček bolj pojasniš tresljaje krmila na XR?

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za vibracije motorja pri določenih obratih ( v 6.prestavi pri okoli 100km/h). O tem je bilo že veliko govora, da se tudi odpraviti s težjimi utežmi na balanci. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motolover pravi:

Gre za vibracije motorja pri določenih obratih ( v 6.prestavi pri okoli 100km/h). O tem je bilo že veliko govora, da se tudi odpraviti s težjimi utežmi na balanci. 

Hvala za odgovor. Kaj pa je vzrok tresljajev? Problema ne rešuje proizvajalec? Težje uteži verjetno niso prava rešitev za moped tega ranga?

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

22 minutes ago, Dark said:

Hvala za odgovor. Kaj pa je vzrok tresljajev? Problema ne rešuje proizvajalec? Težje uteži verjetno niso prava rešitev za moped tega ranga?

Težje uteži se uporablja pri veliko motorjih, drugače na trgu ne bi bilo toliko ponudnikov. Z njihovo pomočjo se vibracije premaknejo v nižje področje, kjer mogoče koga ne motijo. Mogoče je to pomembno pri Američanih, ki so navajeni delati veliko km s hitrostjo 100km/h po AC. Pri nas to ne bi smela biti taka težava, kdaj se pa kdo vozi na tak način? Pri 130km/h teh vibracij ni.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, motolover pravi:

 

Težje uteži se uporablja pri veliko motorjih, drugače na trgu ne bi bilo toliko ponudnikov. Z njihovo pomočjo se vibracije premaknejo v nižje področje, kjer mogoče koga ne motijo. Mogoče je to pomembno pri Američanih, ki so navajeni delati veliko km s hitrostjo 100km/h po AC. Pri nas to ne bi smela biti taka težava, kdaj se pa kdo vozi na tak način? Pri 130km/h teh vibracij ni.

 

Večje ali manjše vibracije krmila poznam na nekaterih motociklih tudi sam. Zato tudi toliko proizvajalcev utež, kot pišeš. Vendar: ali ni nenavadno, da ugledni proizvajalci (pa zadaleč ne samo BMW) - vsaj na svojih top modelih - ne odpravijo takšnih očitnih pomanjkljivosti, kot so tresljaji krmila? Kot kupec bi si želel motocikel brez tresljajev krmila in brez nekih neesteskih uteži, ki jih moram na koncu kupiti še sam...

Motoristi smo trpežna "pasma". Ali smo takšni tudi kot vozniki avtomobilov? Kdo od nas bi ne znorel, če bi kupil prestižni avto, ki bi imel na volanu vibracije pri 100/h. Kot včasih TAM-ič?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pusiji! :)

Šalo na stran, morda pa so ti motorji že tako izpopolnjeni, da se že išče dlako v jajcu. Ne vem, nisem vozil XRja. A vem, kaj pomeni vibracija na balanci, na Tigru 1050 mi levo roko redno mravljinči. A se vseeno vozim. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Dark pravi:

Večje ali manjše vibracije krmila poznam na nekaterih motociklih tudi sam. Zato tudi toliko proizvajalcev utež, kot pišeš. Vendar: ali ni nenavadno, da ugledni proizvajalci (pa zadaleč ne samo BMW) - vsaj na svojih top modelih - ne odpravijo takšnih očitnih pomanjkljivosti, kot so tresljaji krmila? Kot kupec bi si želel motocikel brez tresljajev krmila in brez nekih neesteskih uteži, ki jih moram na koncu kupiti še sam...

Motoristi smo trpežna "pasma". Ali smo takšni tudi kot vozniki avtomobilov? Kdo od nas bi ne znorel, če bi kupil prestižni avto, ki bi imel na volanu vibracije pri 100/h. Kot včasih TAM-ič?

 

V celoti se vibracij verjetno ne da odpraviti. Mogoče skoraj, če imaš elektromotor za pogon. Sam tisto pa pol ne tuli in zavija in menda ni zabavno. V 4T motorju z notranjim zgorevanjem se pa dogaja čuda stvari, tako da vibriralo bo vsaj malo vedno. Pa precej velika razlika je med vpetjem sprednjega kolesa/podvozja in pogonskega agregata pri motorju in pri avtu. Da o posrednosti direkt na sprednje vilce nabitega krmila napram volanskemu mehanizmu pri avto sploh ne začnemo. Zdaj pa vrži v mix še (ne)uravnoteženost sprednje felge, gume, obrabo gume, variiranje pritiska v gumi, težo in položaj voznika... pa se kmal nabere čuda virov raznih vibracij in vplivov na le-te. 

Pa ne glede na vso tehnologijo znajo tudi ne tako poceni sodobni turbodizli lepo vibrirati pri določenih obratih. Pa dvomim, da bo šal kdo novega Passata zato reklamirat... ga je bolj važno sosedom kazati :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na SXu pred časom menjal uteži za fensišmensi alu rdeče, ki so bile pol lažje od originalnih. Po 50 km sem nazaj montiral original, ker je bilo nevzdržno. Mikrovibracije so postale močnejše in pogostejše na večjem delu obratov, tako da je bilo zelo moteče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, dlicen pravi:

Pusiji! :)

Šalo na stran, morda pa so ti motorji že tako izpopolnjeni, da se že išče dlako v jajcu. Ne vem, nisem vozil XRja. A vem, kaj pomeni vibracija na balanci, na Tigru 1050 mi levo roko redno mravljinči. A se vseeno vozim. :P

Če ti roko mravljinči pri mopedu hard enduro,  vzameš v zakup. Pri Triumphu Tiger 1050 ali XR, ki sta namenjena za potovanja tudi? In ker si pravi ded in ne pusy, te ne moti? Ali se pač voziš in preklinjaš vse po spisku zaradi mravljincev v roki?

 

pred 39 minutami, jskrablin pravi:

 

 Zdaj pa vrži v mix še (ne)uravnoteženost sprednje felge, gume, obrabo gume, variiranje pritiska v gumi, težo in položaj voznika... pa se kmal nabere čuda virov raznih vibracij in vplivov na le-te. 

Pa ne glede na vso tehnologijo znajo tudi ne tako poceni sodobni turbodizli lepo vibrirati pri določenih obratih. Pa dvomim, da bo šal kdo novega Passata zato reklamirat... ga je bolj važno sosedom kazati :lol1:

Zanimajo me vzroki vibracij na krmilu pri novem motociklu...

Ne vem, kakšen turbodizel voziš? Sam ga vozim 4 leta iz omenjenega koncerna - brez vsakršnih tresljajev. In če bi jih imel in bi me motili, bi ga sosedom kazal še naprej, pri prodajalcu pa uveljavljal reklamacijo... Če pa bi napake ne odpravili, bi izdelek vrnil... In sosedom kazal kakšen drugi model.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Dark said:

 Ali se pač voziš in preklinjaš vse po spisku zaradi mravljincev v roki?

Točno tako. Torej skesano priznavam, da sem tudi sam pusi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XRa sem peljal kakih 150km, preizkusil tudi pri omenjeni hitrosti na AC in meni se ni zdelo moteče. Mogoče, ker imam na dveh RRih s podobnim agregatom 55.000km. Mene teh nekaj vib. ne moti. 

Pred leti sem imel Hondo Pan Evropean, pri kateri mi je desna roka vedno zaspala. Položaj mi nekako ni odgovarjal, tempomata pa žal ni imela. Na dan sem delal 220km, šestkrat na teden, ker sem se z njo vozil v službo. Vsekakor premalo naenkrat in tudi motorja sem bil navajen, da bi mi roka smela zaspati. Na športnih motorjih se mi to nikoli ni dogajalo (do 650km dnevno), tudi zdaj na GSu ne. Nismo vsi enaki, položaj na motorju se pa da prilagoditi (druga balanca, višji distančniki,..)

Pri dolgočasnih vožnjah po AC je tempomat pravi odgovor. Roke lahko prestavljaš, otresaš, razmigavaš in delaš podobne vragolije.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Dark pravi:

Zanimajo me vzroki vibracij na krmilu pri novem motociklu...

Ne vem, kakšen turbodizel voziš? Sam ga vozim 4 leta iz omenjenega koncerna - brez vsakršnih tresljajev. In če bi jih imel in bi me motili, bi ga sosedom kazal še naprej, pri prodajalcu pa uveljavljal reklamacijo... Če pa bi napake ne odpravili, bi izdelek vrnil... In sosedom kazal kakšen drugi model.

Pogonski agregat, menjalnik, veriga/verižniki, kolesa, izpuh. Krmilo vibracije dodatno ojača na koncih, ker je vzvod in trdo vpeto na sprednje vilice. Za razliko od avta more biti pogonski agregat trdo vpet v okvir, ker bi se s premikanjem pri pospeševanju (kot se zamakne motor v avtu, ko daš po gasu) začeli pojavljati zanimivi stranski učinki. Pa običajno je tudi nosilni element (stressed member engine), poleg pogonskega. In pol vse skupaj veselo miga, najbolj na skrajnih točkah vozila, ker se lahko "prosto" gibljejo. Krmilo je pač ena izmed njih. In zmanjševanje/odpravljanje vibracij nikakor ni trivialen problem. Če bi bil, mi tule ne bi imeli kaj za debatirati :)

 

Dodajam še malo edukativnega branja, če koga zanima - http://www.revzilla.com/common-tread/why-things-are-the-way-they-are-frame-design

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim kaj je pač komu všeč...vsi ne moremo imeti enakega okusa, ker drugače bi se vsi z enakimi motorji okoli vozli :) 

Jaz sem z mojim zaenkrat zelo zadovoljen  upam da bo tako tudi ostalo, vsem ostalim pa na xr-jih čim majn vibracij pa čimveč užitkov na cesti želim!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma vse mi je jasno.....samo da pa človk tarna nad vibracijami 4 valjnika in si potem kupi multistrado....neprecenljivo :OK:

ps: pa srečno vožnjo :quad: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Ferrarist pravi:

ma vse mi je jasno.....samo da pa človk tarna nad vibracijami 4 valjnika in si potem kupi multistrado....neprecenljivo :OK:

ps: pa srečno vožnjo :quad: 

:OK:jz sem bil kar tih :D

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ducatiji in KTMi imajo po vrsti težave pri vožnji z nižjimi hitrostmi v zadnji prestavi. XR tega nima, vleče kot vlak, brez kolcanja in poskakovanja. Quickshifter je tudi med najboljšimi, kar jih je trenutno na voljo. Če bi ga primerjal z GSovim, se to kar je na GSu sploh ne more imenovati quickshifter. Navzgor še, navzdol je pa katastrofa v primerjavi z XRovim. Ima pa GS spet druge prednosti pred XRom. Idealnega motorja pač ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!