Skoči na vsebino

BMW S 1000 XR


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_3251.JPG.f5bda04d743c3cd3b79b01a43a42c159.thumb.jpg.4b11bc50966b66617c31a39268b14dcc.jpg

Priporočene objave

pred 3 minutami, Vin pravi:

@skalaprava, jaz ne bi tega na novo štrihal in lakiral. To so bojne rane. Motorju dajejo karakter. :)

jaz čez karakter dam obliž, običajno je to kaka nalepka Akrapovič, Sidi in podobno :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Loba pravi:

a nisi imel "štopla" montiranega? 

Screenshot 2020-07-16 at 18.09.24.png

Nažalost ne, ker sem motor dobil samo s temi crash bari brez plastičnih bunk. Očitno bo treba še to gor na montirati, da ne bo preveč bojnih ran ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno malo peljal novega XR-a; ma ni več tistega pravega hudiča v njem, ti novi eko normativi nam bodo fejst veselje vzeli, škoda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

nakon "testiranja" od ca. 2.600km u relativno ekstremnim uvjetima ( do 36°C temp. zraka ) Metzeler RaodTec 01 SE mi se pokazala kao dobitna kombinacija za XR-a.
XR sam uzeo prosle godine u prosincu a do sada sam vozio:
-- set Bridgestone T31
-- jedna prednja i dvije zadnje Bridgestone S22
-- set Mitas Sport Force +
-- set Bridgestone RS 11
-- set Metzler RoadTec 01 SE ( sveukupno sam na njima prosao oko 3.000km i ici ce do jedno 5.000)
-- nesto mi jos fali....

Uglavnom po meni najbolja kombinacija mi se pokazala sa RoadTec01SE

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Moj XR-a ima od včeraj funkcijo keyless go.....in to dobesedno:angryrant2:

Včeraj se ustavim na črpalki in hočem ugasniti motor...obrnem ključ in izključim kontakt, motor normalno laufa! Probal vse živo.....lahko ga ustaviš samo s Stop stikalom, ampak potem še vedno svetijo luči in ostala periferija, tako da sem moral doma odklopiti baterijo!

Nova ključavnica na Avtovalu pride 200€ + montaža :angryrant1:

Zato sem šel danes z RT na šiht........verjetno bo tekom dneva kardan odpadel......te bavarci so ko babe.....ne moreš brez njih, a z njimi same težave! :kva2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni v garanciji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

a ni v garanciji?

Je bil leta 2015 in naslednji dve leti....zdaj je 5 let kasneje. So imeli kar nekaj teh primerov, ki so jih menjali v garanciji, ampak nikoli jih baje ni bilo toliko, da bi bil recimo vpoklic ali vsaj kulanca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalaprava pravi:

Je bil leta 2015 in naslednji dve leti....zdaj je 5 let kasneje. So imeli kar nekaj teh primerov, ki so jih menjali v garanciji, ampak nikoli jih baje ni bilo toliko, da bi bil recimo vpoklic ali vsaj kulanca.

sem mislil, da je lanski model, ker si ga lani nabavil (al celo letos)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 10. 2020 ob 10:55, skalaprava pravi:

Moj XR-a ima od včeraj funkcijo keyless go.....in to dobesedno:angryrant2:

Včeraj se ustavim na črpalki in hočem ugasniti motor...obrnem ključ in izključim kontakt, motor normalno laufa! Probal vse živo.....lahko ga ustaviš samo s Stop stikalom, ampak potem še vedno svetijo luči in ostala periferija, tako da sem moral doma odklopiti baterijo!

Nova ključavnica na Avtovalu pride 200€ + montaža :angryrant1:

Zato sem šel danes z RT na šiht........verjetno bo tekom dneva kardan odpadel......te bavarci so ko babe.....ne moreš brez njih, a z njimi same težave! :kva2:

 

Žou mi je...pa motorju verjetno tudi, glede na to, da si primerno orodje že pripravil in odložil na mizo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 10. 2020 ob 10:55, skalaprava pravi:

Moj XR-a ima od včeraj funkcijo keyless go.....in to dobesedno:angryrant2:

Včeraj se ustavim na črpalki in hočem ugasniti motor...obrnem ključ in izključim kontakt, motor normalno laufa! Probal vse živo.....lahko ga ustaviš samo s Stop stikalom, ampak potem še vedno svetijo luči in ostala periferija, tako da sem moral doma odklopiti baterijo!

Nova ključavnica na Avtovalu pride 200€ + montaža :angryrant1:

Zato sem šel danes z RT na šiht........verjetno bo tekom dneva kardan odpadel......te bavarci so ko babe.....ne moreš brez njih, a z njimi same težave! :kva2:

 

pa kdaj namažeš ključavnico, kontakte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Na stezi s starim XR-om proti Streetfighterju, Tuonu, HP4... in ostalim, "Cuban rider" ga lepo pegla:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 6 minutami, Snečer pravi:

ne vidiš letala zadaj? :)

Sprašujem za drugi propeler. Me firbc matra, kako rešil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, mladench pravi:

Sprašujem za drugi propeler. Me firbc matra, kako rešil.

Zrihtano je bilo nekaj dni kasneje od objave. Rešil sem pa tako, da sem olajšal svoj TRR na Avtovalu za okoli 200 ojričev....kake kulance ali kaj podobnega niso priznali. Nisem pa prvi primerek, jih je bilo že kar nekaj...baje....mamicu jim bavarsko :angryrant1: 

  • Všeč mi je 1
  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, skalaprava pravi:

Zrihtano je bilo nekaj dni kasneje od objave. Rešil sem pa tako, da sem olajšal svoj TRR na Avtovalu za okoli 200 ojričev....kake kulance ali kaj podobnega niso priznali. Nisem pa prvi primerek, jih je bilo že kar nekaj...baje....mamicu jim bavarsko :angryrant1: 

ja, sem večkrat prebral za to napako. Se pravi ni druge kot nova ključavnica ehhh :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, mladench pravi:

ja, sem večkrat prebral za to napako. Se pravi ni druge kot nova ključavnica ehhh :( 

Tako je in tega ne moreš niti sam zamenjati doma, ker jo je potrebno na novo seznaniti z možgani motorja....tu pa tudi hoby vmesniki ala GS 911 odpadejo. Ampak zdaj dela, sicer je še malo trda ključavnica, ker je pač nova, ampak menda se bo tudi to "zmehčalo". No, sem dobil skupaj s tem "seznanjenjem" na ta račun tudi zadnjo verzijo software-a motorne elektronike....če so bili notri še kaki hrošči letnika 2015, jih zdaj ne bi smelo več biti....zdaj so notri hroščki letnik 2020....kdo ve, kateri so manj škodljivi :kva2:

Pa še to....ob naročilu je potrebno plačati 100% avans, ker je ob naročilu ključavnica konfigurirana potem na tvoj motor in ključ in če jo kasneje ne bi vzel (si premislil), ni uporabna za drug motocikel.

 

Moderator...lahko prosim prestaviš tole v tematiko o XR-u...THX ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A alternator pa še ni crknil nikomur na XR-u ? Meni je in sem slišal, da je to hiba pri vseh S1000kah, me prav zanima, če sem bil edini? Ni ravno fajn, ko si sredi Alp v tujini, in vidiš da ti ne polni več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 2. 2021 ob 16:16, Loba pravi:

me prav zanima, če sem bil edini?

Vpiši v Google S1000XR alternator failure, boš videl, da nisi edini. Pa še precej rabijo (glede na to da so premium znamka), da na kakšni novejši seriji takšne konstrukcijske napake odpravijo. 

Sam sem imel kar 2x odpoved alternatorja na 800ccm motorju, tudi nekaj mojih znancev. Cena za popravilo pa "zlatarska". Razen, če se je zgodilo v garanciji. Zadevo so odpravili šele po letu 2013. Rešitev je V-meter, da lahko spremljaš napetost na akumulatorju. V primeru odpovedi pa imaš še nekaj 100km dokler se motor ne ustavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, MiNa pravi:

Zadevo so odpravili šele po letu 2013. Rešitev je V-meter, da lahko spremljaš napetost na akumulatorju. V primeru odpovedi pa imaš še nekaj 100km dokler se motor ne ustavi.

Slaba rešitev.

Imel sem na skuterju spremljanje napetosti. Nič ni pomagalo. Ko je motor vgasnil sem vedel, zakaj ne dela več. :) Tik pod Lovčenom - štala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!