Skoči na vsebino

BMW S 1000 XR


Cufa
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

IMG_3251.JPG.f5bda04d743c3cd3b79b01a43a42c159.thumb.jpg.4b11bc50966b66617c31a39268b14dcc.jpg

Priporočene objave

Se je morda kdo kdaj vprašal, kako bi recimo izgledal BMW S1000XR v recimo Kawasaki zeleni barvi? Ne?

No, očitno drugo leto ne samo, da si boste lahko predstavljali, kako bi izgledal zelen S1000XR, dejansko ga boste očitno lahko tudi kupili v taki barvi:kva2:

Kako gre že tista znana pesem od R.E.M: It's the end of the world as we know it and I feel fine!

Tako je, svet ni padel iz tečajev in na sliki mi deluje celo všečen...pa ne naprej povedat :ninja:

Spodaj pa še celotna barvna paleta S1000XR za leto 2022

image.png.454212740bca120a745f449d744a884c.png

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne vem. Kawi barva pač ne gre. BMW mora biti 3 colore

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, skalaprava pravi:

Se je morda kdo kdaj vprašal, kako bi recimo izgledal BMW S1000XR v recimo Kawasaki zeleni barvi? Ne?

No, očitno drugo leto ne samo, da si boste lahko predstavljali, kako bi izgledal zelen S1000XR, dejansko ga boste očitno lahko tudi kupili v taki barvi:kva2:

Kako gre že tista znana pesem od R.E.M: It's the end of the world as we know it and I feel fine!

Tako je, svet ni padel iz tečajev in na sliki mi deluje celo všečen...pa ne naprej povedat :ninja:

Spodaj pa še celotna barvna paleta S1000XR za leto 2022

image.png.454212740bca120a745f449d744a884c.png

 

 

kupiš zelenega versysa 1000...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snečer pravi:

kupiš zelenega versysa 1000...

Ne, kupim Versysa 1000 v BMW barvah....hm :hmm:....to morda sploh ne bi slabo izgledalo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo,

malo se nagibam k nakupu  XR letnik 2016-2018, pa rabim en odgovor. Imam 184 cm in cca 95-100kg ali kdo vozi ta motor in ima take dimenzije, je dovolj velik za mene?

 

lp, notranc 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, notranc pravi:

zdravo,

malo se nagibam k nakupu  XR letnik 2016-2018, pa rabim en odgovor. Imam 184 cm in cca 95-100kg ali kdo vozi ta motor in ima take dimenzije, je dovolj velik za mene?

 

lp, notranc 

... a to misliš "dovolj velik"..."al prevelik"?

...kolikor sem jaz vozil al pa sedel na XR, je minimalna višina pilota, da ima normalno obe nogi na tleh, 180cm.

Je pa zelo moteče (meni osebno), da ima XR tace točno tam, ko daš noge na tla.....in potem, če moraš kaj prerivati po parkplacu... dvorišču , garaži, se butaš z nogami v te tace. Pa sedež ima tudi zelo neprimeren za to početje.... je nekako "skodelast" z dvignjenimi robovi , kar ti nogi še dodatno razširi in "skrajša". 

Imam 180cm.... si ne lastim XR-a, tko, da ne hvalim svoje kobilice, niti ne grajam od koga drugega.... moje objektivno mišljenje..  :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

... a to misliš "dovolj velik"..."al prevelik"?

...kolikor sem jaz vozil al pa sedel na XR, je minimalna višina pilota, da ima normalno obe nogi na tleh, 180cm.

Je pa zelo moteče (meni osebno), da ima XR tace točno tam, ko daš noge na tla.....in potem, če moraš kaj prerivati po parkplacu... dvorišču , garaži, se butaš z nogami v te tace. Pa sedež ima tudi zelo neprimeren za to početje.... je nekako "skodelast" z dvignjenimi robovi , kar ti nogi še dodatno razširi in "skrajša". 

Imam 180cm.... si ne lastim XR-a, tko, da ne hvalim svoje kobilice, niti ne grajam od koga drugega.... moje objektivno mišljenje..  :D 

Minimalna višina pilota je lahko tudi za debelino žileta manjša....ok, veliko debelin žiletov v mojem primeru :ninja:, zato imam pa znižan model :ras:

Sicer pa so tačke več ali manj pri vseh touring motorjih na poti pri porivanju motorja, tudi na RT imam ta problem, kot si ga pravilno zaznal na XR.

@notranc, ti imaš idealne dimenzij za ta motor! Vidim da me kopiraš, kar se motorizacije tiče...iz RT na XR :OK:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, skalaprava pravi:

Minimalna višina pilota je lahko tudi za debelino žileta manjša....ok, veliko debelin žiletov v mojem primeru :ninja:, zato imam pa znižan model :ras:

Sicer pa so tačke več ali manj pri vseh touring motorjih na poti pri porivanju motorja, tudi na RT imam ta problem, kot si ga pravilno zaznal na XR.

@notranc, ti imaš idealne dimenzij za ta motor! Vidim da me kopiraš, kar se motorizacije tiče...iz RT na XR :OK:

 

Ja sam RT ja ne znam peljati tako kot ti, do cilindra sem prišel šele, ko sem šel v maline?

Zavedam se,  da je Xr precej močnejši motor kot Rt zato bo potreben tudi določen rešpekt pri odpiranju ročice. Peljal sem ga le dobrih 5 km.

 

Kako ti pa odgovarja sedeš? Sam se na potovanjih vozim od 300 do 900 km na dan.

 

Lp, n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kar se udobja sedenja tiče, je XR prava drvarnica proti RT. Na začetku me je po daljši vožnji zadnja plat bolela. Sedaj, ko sem z XR-om naredil v zadnjih dveh letih okoli 50k km, pa se je očitno moja rit navadila in ni več težav. Se pa še vedno z veseljem usedem na RT, čeprav zdaj res bolj poredko in vedno znova se čudim udobju, ki ga premore ta motor (od vetrne zaščite, do sedenja in vzmetenja). Ampak tudi XR je zelo dober potovalni motor ki se ga da tudi zmerno vozit, čeprav po performansah RT-ja gladko poseka in te malo sili v divjanje, priznam! Jaz zato velikokrat, ko se grem turizem, tudi sredi poletne pripeke ko je vse suho, kar v dežni program prestavim in potem ni XR prav nič več živčen motor, pa vzmetenje rata mehkejše in te ne sili več v divjanje, čeprav še vedno zelo odločno pospešuje. Kaj čem, softič ratujem :ninja:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 24. 11. 2021 ob 12:18, notranc pravi:

zdravo,

malo se nagibam k nakupu  XR letnik 2016-2018, pa rabim en odgovor. Imam 184 cm in cca 95-100kg ali kdo vozi ta motor in ima take dimenzije, je dovolj velik za mene?

 

lp, notranc 

Zdravo,

Moje dimenzije 192cm in 110kg pa mi XR povsem ustreza, pihanje okoli glave je odvisno od višine in vrste vetrobrana, sedež bolj športen, zaradi njegove oblike nekako sediš "v motorju". Od šivov na gatah in hlačah je odvisno kako hitro te bodo začeli pečt gluteusi, sam sem po koncu sezone v voznikov sedež vgradil tempur latex vložek (pri Hanmarju), udobje sedenja izboljšano vsaj za 30%...

Kot pravi skalaprava XR je vse od potovalnika do športnika, res vsestranski motor, odvisno od prestave in voznega načina (pri meni vedno dynamic PRO ?), vsa elektronska pomagala in ciklistika omogočajo lahkotno vožnjo v vseh pogojih, gre za sport turing stroj bolj kot ne. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XR - kada sjednes na taj motor nakon S1000R /RR guzica ti ne moze dovoljno zahvaliti. O krizima, laktovima ramenima niti necu pricati. 

Ja sam nekih 190 i ca. 100-105kg. Meni nakon S1000R odgovoara kao budali samar! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, mladench said:

Đabe. Nebi ti ti kave pil, če bi bil motor prižgan ?

@kronik pogreša jadranko v tem zimskem času, ampak ne bi se več jaz z njim peljal ko popije kavo, ker je že brez kofeina hiter kot strela na jadranki, po kavi se mu pa čisto zmeša in potem jadranko zamenja za pisto... ?

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, Loba said:

@kronik pogreša jadranko v tem zimskem času, ampak ne bi se več jaz z njim peljal ko popije kavo, ker je že brez kofeina hiter kot strela na jadranki, po kavi se mu pa čisto zmeša in potem jadranko zamenja za pisto... ?

ovo nastaje iz ...... 

IMG_2152.JPG

...ovog 

 

:P?

Unbenannt.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/12/2021 at 6:49 PM, mladench said:

Đabe. Nebi ti ti kave pil, če bi bil motor prižgan ?

tocno! ruke bi mi se previse tresle od uzbudjenja!! 

48 minutes ago, kronik said:

ovo nastaje iz ...... 

IMG_2152.JPG

...ovog 

 

:P?

Unbenannt.JPG

samo za info - ja sam taj koji snima..... i pazi na gume.... i potrosnju goriva, i CO2 i pticice uz cestu .... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Ravnokar s tamalo gledava film Ne joči Peter in ravnokar je bila scena pod mostom partizani pa otroc, na mostu pa dva švaba...

😊👍

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!