Skoči na vsebino

Aplikacije za motoriste in uporaba telefona za navigacijo


notranc

Priporočene objave

Zdravo,

šele pred kratkim, sem postal lastnik pametnega telefona z android operacijskim sistemom, ki ima tovarniško naloženih nebroj aplikacij, a nobene za motoriste.

Ko pa prebiram vaše prispevke o raznih potepanjih včasih prilepite zemljevid prevožene poti. Kakšne aplikacije uporabljate za to in kako te poti spravite na MS.

Pa še za kakšno uporabno aplikacijo povezano z motorizmom svetujte.

Ps. uporabil sem tudi iskalnik pa nisem dobil pravega odgovora.

 

Lp, notranc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina poti, ki jih vidiš prilepljenih na MS je narejenih ali na roke v google maps, ali pa iz kakšnega gps programa (Garmin in podobni).

Aplikacije striktno za motor pa osebno ne uporabljam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem hotel (ker občasno rabim Navigacijo) uporabljati Igo navigacijo, pa je več problemov kot dobička, prvi problem vodotesna pritrditev, drugi problem stalno polnjenje, tak da prav za motoriste ne uporabljam nič (IGO uporabim večkrat v avtu, pa tudi celo Albanijo, Grčijo, Makedonijo smo z njim prevozili). Na poti so pa koristne (in uporabljam) naslednje aplikacije:

*rain alarm, fina zadeva, kjer vidiš kako se giblje dež. Zemljevid lahko povečaš in pregleduješ za par ur nazaj in iz tega sklepaš, kje in kod bo padalo

*razmere na cestah, oziroma DARS promet...že samo ime pove

*ilmeteo, (ali kaj podobnega) kar omogoča ogled vremena po krajih in po urah za celo Evropo

*PRO HDR, izlet je potrebno tudi pofotkati mar ne :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena aplikacija je "pirelli diablo super biker", katera ti pove vse o dani furi... km, čas, max - min - povprečna hitrost, kot polaganja (hah), in seveda celoten zemljevid. Vendar moraš met verjetno skoz vklopljeno povezavo...

mislim da je najbolš na gugl pa na roke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena dobra avtokarta je 100%bolša od vse elektronske navlake,ko si v dilemi levo ali desno vprašaš dva domačina ,da je usmeritev sigurna.:bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena dobra avtokarta je 100%bolša od vse elektronske navlake,ko si v dilemi levo ali desno vprašaš dva domačina ,da je usmeritev sigurna.:bike:

Zdravo,

ja to mi je jasno tudi sam sem pristaš uporabe kart  in zemljevidov ter jih redno tudi uporabljam pri načrtovanju poti, a vseeno bi mi bilo všeč, če bi naprimer vklopil GPS na telefonu, se vozil naokoli, prišel domov in izvozil zemljevid prevožene poti.

V svoj telefonski aparat sem si naložil aplikcijo Here, saj te vodi do cilja le z uporabo satelitov in ne uporablja podatkovnega prenosa in s tem ne bremeni računa uporabnikov. Karte za posamezno državo si prednaložiš.

S to aplikacijo sem sem malo igral v nedeljo, ko sem se potepal naokoli. Sam telefon sem namestil v tank torbo in zadeva je solidno opravljala svojo nalogo. Navigacijo sem uporabljal cca 30 min in v tem času je napolnjenost baterije padla za 3%. Uporaba tega sistema se mi zdi primerna  v kakšnih mestnih središčih.

 

Lp,n

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre telefone imate,meni ze sam da mam uzgan prenos podatkov pa ga pustim v zepu po dveh urcah pade baterija za vec kot 20% kaj sele da bi mi kaka aplikacija laufala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena dobra avtokarta je 100%bolša od vse elektronske navlake,ko si v dilemi levo ali desno vprašaš dva domačina ,da je usmeritev sigurna.:bike:

Rad bi te videl ponoči v velikem mestu polno enosmernih, rahel dež, ko iščeš ulico ali naprezaš na peclje, da vidiš table.

Ne ga lomit s karto. Papirnata karta ima samo en plus, da je bolj pregledna pa še to le za okvirno preglednost, glede natančnosti pa nima šans.

Finta je pa samo v tem, da se moraš naučit uporabe elektronskih pomagal, potem je pa stvar simpl ko keks.

 

Zdravo,

ja to mi je jasno tudi sam sem pristaš uporabe kart  in zemljevidov ter jih redno tudi uporabljam pri načrtovanju poti, a vseeno bi mi bilo všeč, če bi naprimer vklopil GPS na telefonu, se vozil naokoli, prišel domov in izvozil zemljevid prevožene poti.

V svoj telefonski aparat sem si naložil aplikcijo Here, saj te vodi do cilja le z uporabo satelitov in ne uporablja podatkovnega prenosa in s tem ne bremeni računa uporabnikov. Karte za posamezno državo si prednaložiš.

S to aplikacijo sem sem malo igral v nedeljo, ko sem se potepal naokoli. Sam telefon sem namestil v tank torbo in zadeva je solidno opravljala svojo nalogo. Navigacijo sem uporabljal cca 30 min in v tem času je napolnjenost baterije padla za 3%. Uporaba tega sistema se mi zdi primerna  v kakšnih mestnih središčih.

 

Lp,n

 

 

Here je OK, ima enake zemljevide kot Garmin (Here :) in iGO, ima pa en "problemček", ki jo dela le priložnostno uporabno = torej na licu mesta.

Ne moreš uvažati ne točk, ne rut... torej za resno delo ni primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diablo super biker je dobra za kaksno furo posnet in si jo potem pogledas v kaksnem mrzlem zimskem dnevu. Podatki se doma avtomatsko prenesejo in si furo pogledas na pc.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi te videl ponoči v velikem mestu polno enosmernih, rahel dež, ko iščeš ulico ali naprezaš na peclje, da vidiš table.

Ne ga lomit s karto. Papirnata karta ima samo en plus, da je bolj pregledna pa še to le za okvirno preglednost, glede natančnosti pa nima šans.

Finta je pa samo v tem, da se moraš naučit uporabe elektronskih pomagal, potem je pa stvar simpl ko keks.

 

Here je OK, ima enake zemljevide kot Garmin (Here :) in iGO, ima pa en "problemček", ki jo dela le priložnostno uporabno = torej na licu mesta.

Ne moreš uvažati ne točk, ne rut... torej za resno delo ni primerna.

Igo omogoča uvoz route. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za android telefon imaš tudi Garminov street pilot,ki je enak Garminovim napravam.

Ne omogoča uvoza rute, omogoča pa vnos točk.

Igo omogoča uvoz route. 

Ja, samo to ni Here drive program :) poleg tega pa iGO/Primo nima lastnega programa za izdelavo rut, moraš uporabljati od drugih in rute pretvoriti v .kml format pa še to ne v vsak kml.

http://www.routeconverter.de/home/en

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Here je OK, ima enake zemljevide kot Garmin (Here :) in iGO, ima pa en "problemček", ki jo dela le priložnostno uporabno = torej na licu mesta.

Ne moreš uvažati ne točk, ne rut... torej za resno delo ni primerna.

to je res, vendar si na telefonu lahko označiš pomembne točke kaj in kam, jih daš med priljubljene in iz njih narediš ruto. Jaz ponavadi ko planiram kako pot imam že okvirni zemljevid v glavi, navigacija je le pomagalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest pa s sabo vzamem  mojega prijatelja Pik1 .... ki ima vgrajeno edino aplikacijo: "V neznano"

... samo problem nastane... k mu tut tipka "Home" dela preglavice...   :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut na motor se ne more več, brez aplikacije.... a joj.... kaj ni fajn, se usedeš na motor in greš? Včasih kar v neznano.... 

 

no ja, vsakemu svoje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut na motor se ne more več, brez aplikacije.... a joj.... kaj ni fajn, se usedeš na motor in greš? Včasih kar v neznano.... 

 

no ja, vsakemu svoje....

Ne gre se za "včasih", ker ta včasih je ponavadi "pretežno" v neznano, gre se za "včasih" v "znano". Tu je pa pametno met kako aplikacijo, da ne obračaš kart in sprašuješ kmetov ob cesti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne omogoča uvoza rute, omogoča pa vnos točk.

Ja, samo to ni Here drive program :) poleg tega pa iGO/Primo nima lastnega programa za izdelavo rut, moraš uporabljati od drugih in rute pretvoriti v .kml format pa še to ne v vsak kml.

http://www.routeconverter.de/home/en

Točno tako! In kje je sedaj tu problem? Pametni telefon ima dandanes vsak, Igo in karte dobiš na travniku, v denarnici pa ostane dnar, ki bi ga dal za še eno napravo ... mene je Igo pripeljal skozi vukojebine Grčije, Albanije, Bosne in dvomim, da bi me Garmin ali kakšna podobna zadeva kaj boljše ... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede iGO/Primo se strinjam, povsem solidna navigacija z vsemi funkcijami, imam v avtu original.

Hotel sem le omeniti, da je Here tudi solidna zadeva, v bistvu "izvorna" navigacija, proizvajalec Here zemljevidov, ki jih vsi drugi uporabljajo, vendar še aplikacija ni dodelana. Je pa povsem brezplačna.

Garmin te ne bi nič boljše vozil kot iGO, ker oba uporabljata identične zemljevide, vodil bi te torej enako, razen če bi imel kakšna drugačna izogibanja.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob ‎19‎.‎10‎.‎2015‎ ‎20‎:‎27‎:‎17, notranc pravi:

Zdravo,

ja to mi je jasno tudi sam sem pristaš uporabe kart  in zemljevidov ter jih redno tudi uporabljam pri načrtovanju poti, a vseeno bi mi bilo všeč, če bi naprimer vklopil GPS na telefonu, se vozil naokoli, prišel domov in izvozil zemljevid prevožene poti.

V svoj telefonski aparat sem si naložil aplikcijo Here, saj te vodi do cilja le z uporabo satelitov in ne uporablja podatkovnega prenosa in s tem ne bremeni računa uporabnikov. Karte za posamezno državo si prednaložiš.

S to aplikacijo sem sem malo igral v nedeljo, ko sem se potepal naokoli. Sam telefon sem namestil v tank torbo in zadeva je solidno opravljala svojo nalogo. Navigacijo sem uporabljal cca 30 min in v tem času je napolnjenost baterije padla za 3%. Uporaba tega sistema se mi zdi primerna  v kakšnih mestnih središčih.

 

Lp,n

 

 

Če želim imeti zemljevid prevožene poti, uporabim aplikacijo Sportypal. Samo pot se lahko tudi naloži na spletno stran takoj ali naknadno (ne rabi stalni prenos podatkov), uporablja Google map, ter da ene par statističnih podatkov.

Lahko se uporablja tudi za druge zadeve, npr. treking, tek, kolesarjenje itd (ima na voljo več izbir, ne samo vožnjo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎19‎.‎10‎.‎2015‎ ‎20‎:‎59‎:‎15, Snecer pravi:

Rad bi te videl ponoči v velikem mestu polno enosmernih, rahel dež, ko iščeš ulico ali naprezaš na peclje, da vidiš table.

Ne ga lomit s karto. Papirnata karta ima samo en plus, da je bolj pregledna pa še to le za okvirno preglednost, glede natančnosti pa nima šans.

Finta je pa samo v tem, da se moraš naučit uporabe elektronskih pomagal, potem je pa stvar simpl ko keks.

 

Here je OK, ima enake zemljevide kot Garmin (Here :) in iGO, ima pa en "problemček", ki jo dela le priložnostno uporabno = torej na licu mesta.

Ne moreš uvažati ne točk, ne rut... torej za resno delo ni primerna.

Popoldan prideš v neko uličico in dobiš prenočišče je vse vredo. Ko prideš ponoči nazaj v mesto je vse drugače vse ulice so iste gorijo izložbe, vse se sveti, ko na božičnem drevescu in pol ti najdi sobo. Najbolje je vzeti vizitko in ko zagusti greš do prvega taksista in ga prosiš, da te pelje do hotela, sobe itd.

Papirnate karte so ok za to kot si rekel. Rad bi videl modela, ko bi šel okoli Španije in Portugalske cca 10.000km koliko kart od držav-mest bi imel v kovčku  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, sunnygirl pravi:

Če želim imeti zemljevid prevožene poti, uporabim aplikacijo Sportypal. Samo pot se lahko tudi naloži na spletno stran takoj ali naknadno (ne rabi stalni prenos podatkov), uporablja Google map, ter da ene par statističnih podatkov.

Lahko se uporablja tudi za druge zadeve, npr. treking, tek, kolesarjenje itd (ima na voljo več izbir, ne samo vožnjo).

Oj,

hvala za info bom sprobal, upam da že jutri.

Lp, notranc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 10. 2015, notranc pravi:

Zdravo,

ja to mi je jasno tudi sam sem pristaš uporabe kart  in zemljevidov ter jih redno tudi uporabljam pri načrtovanju poti, a vseeno bi mi bilo všeč, če bi naprimer vklopil GPS na telefonu, se vozil naokoli, prišel domov in izvozil zemljevid prevožene poti.

Lp,n

 

Android aplikacij za tovrstno početje je nebroj. Te razumem, kot začetnika in ne veš, kaj je najbolje uporabit.  
Sam uporabljam aplikacijo SportTracker, ki ti zraven zapisovanja poti ponuja tudi to, da narediš med potjo sliko in tej sliki potem samodejno dodat GPS koordinate.
Ko zadevo pogledaš kasneje doma, lahko vidiš točno kje si se peljal, koliko si porabil časa za vsak kilometer prevožene poti, višinsko razliko na poti, pa še sliko ti pokaže na karti, kje si jo naredil.

Program je namreč zastonj, ampak imaš te funkcije vključene, z plačljivo verzijo pa lahko uvažaš svoje poti in jih odvoziš ali pa uporabiš prijateljeve ... itd. Funkcij prek zadosti za navadnega smrtnika.To uporabljam za pešačenje in kolesarjenje.  Drugače pa ti vsaka navigacija nudi beleženja dnevnika prevožene poti. Meni je celo to bolje, saj vidim za vsak odsek, kje sem koliko vozil .... itd.

Tako, da moj glas gre k temu programu, saj lahko vidiš točno, kje je kakšna znamenitost, ki si jo na poti slikal.

 

Popravljeno . Popravil DL650
Tiskarska napaka ;)
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 11. 2015, sunnygirl pravi:

Če želim imeti zemljevid prevožene poti, uporabim aplikacijo Sportypal. Samo pot se lahko tudi naloži na spletno stran takoj ali naknadno (ne rabi stalni prenos podatkov), uporablja Google map, ter da ene par statističnih podatkov.

Lahko se uporablja tudi za druge zadeve, npr. treking, tek, kolesarjenje itd (ima na voljo več izbir, ne samo vožnjo).

Oj,sem naložil in sprobal Sportypal in beleži vse kar sem hotel. Hvala

Ob 2. 11. 2015, DL650 pravi:

Android aplikacij za tovrstno početje je nebroj. Te razumem, kot začetnika in ne veš, kaj je najbolje uporabit.  
Sam uporabljam aplikacijo SportTracker, ki ti zraven zapisovanja poti ponuja tudi to, da narediš med potjo sliko in tej sliki potem samodejno dodat GPS koordinate.
Ko zadevo pogledaš kasneje doma, lahko vidiš točno kje si se peljal, koliko si porabil časa za vsak kilometer prevožene poti, višinsko razliko na poti, pa še sliko ti pokaže na karti, kje si jo naredil.

Program je namreč zastonj, ampak imaš te funkcije vključene, z plačljivo verzijo pa lahko uvažaš svoje poti in jih odvoziš ali pa uporabiš prijateljeve ... itd. Funkcij prek zadosti za navadnega smrtnika.To uporabljam za pešačenje in kolesarjenje.  Drugače pa ti vsaka navigacija nudi beleženja dnevnika prevožene poti. Meni je celo to bolje, saj vidim za vsak odsek, kje sem koliko vozil .... itd.

Tako, da moj glas gre k temu programu, saj lahko vidiš točno, kje je kakšna znamenitost, ki si jo na poti slikal.

 

Danes sprobal še Sport Tracker. Za moje potrebe super. Nekaj takega sem iskal.

Katera aplikacija je zame boljša ne morem reči saj sem ju premalo sprobal in naštudiral.

Hvala.

 

LP,notranc

Popravljeno . Popravil notranc
spustil tekst
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!