Skoči na vsebino

Aplikacije za motoriste in uporaba telefona za navigacijo


notranc

Priporočene objave

izpolnil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Vid Pigac pravi:

Pozdravljeni,

Delam v startupu kjer razvijamo aplikacijo za motoriste. Trenutno delamo raziskavo kaj motoriste zanima, kako se pripravijo na vožnjo, kaj so problemi s katerimi se suočajo... Dosti bi nam pomenilo če bi si vzeli par minut ter izpolnili to anketo:

https://forms.gle/BdHgasPySeQ7Kdg36

Lp

Bom izpolnil doma, ker mi na šihtu blokira stran, ker ste spemmerji   :bum:

 

Šalo na stran, upam da je v anketi vsaj približno pojasnjeno kaj imate namen razvijat, čemu bi naj služilo, ipd... Da ni le še ena od mnogih tistih anket maturantov, ki je sama sebi namen... Če vas kaj dejansko zanima povprašajte po forumu ? 

 

Lp,

Bg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na tole anketo močno dvomim, da boste kaj uporabnega razvili. Pa brez zamere.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja.

Po moje je največji "problem", ki v prvi vrsti zanima motoriste vreme in sicer kakšne bodo vremenske razmere na poti.

Za daljši večdnevni izlet je to kr nekaj.

Pa verjetno, če se kaj zgodi, kje je prvi servis, vulkanizer ipd., poleg klasike, kje so prenočitve črpalke.

Da bi pa nastala premium aplikacija, torej navigacija z vsemi temi podatki pa tudi jaz močno dvomim, da bi lahko neko startup podjetje to razvilo, čeprav so najboljše stvari nastale v garažah.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva stvar, ki jo pogledam preden krenem na pot so zapore na cestah, stanje na mejnih prehodih, če je na poti kak stacionarni radar, kakšna je vremenska napoved, na koncu pa še stanje na računu, da vem kolko sem lahko žejen. :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Anketa je postavljena tako splošno z razlogom. Zardi podjetja z katerim sodelujemo vam žau nesmem delit podrobnosti same aplikacije. Sem pa zelo vesel vašega odziva saj v naši ekipi ni motoristov in je vaš input ključnega pomena :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Vid Pigac pravi:

Anketa je postavljena tako splošno z razlogom. Zardi podjetja z katerim sodelujemo vam žau nesmem delit podrobnosti same aplikacije. Sem pa zelo vesel vašega odziva saj v naši ekipi ni motoristov in je vaš input ključnega pomena :D

bi priporočal, da angažirate kakšne motoriste :) anketa ne bo dovolj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A pozna kdo kaksn tracking app, ki je vezan na smartwatch? Health pod cycling gre sam do 90kmh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, zan0088 pravi:

A pozna kdo kaksn tracking app, ki je vezan na smartwatch? Health pod cycling gre sam do 90kmh

Relive ima nekaj možnosti povezav? Mogoče tudi app myride od yamahe? verjetno je tega polno v play store, ali kar ima pač apple, oz firma tvoje smartwatch.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ja jih je, sam jih ni. Mau je tezava k se motociklizem ne smatra glih k sport pr razvijalcih sportnih ur in si omejen na kolesarjenje recimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 6. 2019 ob 23:57, zan0088 pravi:

Mah ja jih je, sam jih ni. Mau je tezava k se motociklizem ne smatra glih k sport pr razvijalcih sportnih ur in si omejen na kolesarjenje recimo

Nimaš poleg teka, kolesarjenja,...se "other"? 

O kateri uri govorimo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Ob 1. 6. 2019 ob 16:49, zan0088 pravi:

A pozna kdo kaksn tracking app, ki je vezan na smartwatch? Health pod cycling gre sam do 90kmh

Mislim da sta kompatibilna ura Sunnto ( sicer ni glih smartwach )in Sports Tracker, saj je Sunnto kupil Sports Trackerja

 

Lp, n

Popravljeno . Popravil notranc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

A kdo uporablja kakšno motoristično aplikacijo, ki bazira na socialnih omrežjih kot je recimo Riser ali Moto compano ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 15 minutami, jskrablin pravi:

Ni lih telefon, je pa Android tablica, fino sfrizirana za klasično GPS navigacijo/roadbook navigacijo - https://carpe-iter.com/carpe-iter-pad Vletelo mimo na FB ko sem gledal za izkušnjami z roadbook appi, mogoče bi koga zanimalo.

zanimivo, se pa bojim, da je vidljivost (sploh na soncu, bleščanje) kitajske tablice slaba (kljub navedbam o svetilnosti), kolikor vidim na fotkah, kar je sicer glavna težava teh zadev.

to bi moral nekdo korektno potestirat, 630 dolarjev ni kr nekaj.

ideja pa 1A, v bistvu kar logična

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

A je imel kdo kakšne težave s telefonom na nosilcu, v smislu da bi ga vibracije kaj "utrudile", poškodovale?

Predvsem mislim na kamero, lečo in stabilizator le-te ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Tex pravi:

A je imel kdo kakšne težave s telefonom na nosilcu, v smislu da bi ga vibracije kaj "utrudile", poškodovale?

Predvsem mislim na kamero, lečo in stabilizator le-te ..

ne, pa ga kr uporabljam tut 2-3 jurje kmjev dela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem starem (nekoč premium) Huawei-u, ki ga uporabljam izključno za navigacijo, mi vibracije redno kvarijo stik med napajalnim kablom in telefonom. Sedaj telefona med vožnjo ne polnim več, če ni nujno saj drugače moram pogosto menjavat napajalni kabel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Zanima me, kako uporabljate (če uporabljate) smart phone v smislu navigacije?

Do sedaj sem v ta namen uporabljal Garmin, pa še to samo v avtu....

Pa recimo, da bi hotel uporabljati guglov zemljevid na telefonu. OK, v Slo ni problem, na telefonu se vklopi "prenos podatkov". Kaj pa če si npr. v Hr (ali pa kje drugje v tujini), pa ne veš, po kakšni ceni se ta prenos podatkov obračunava? Je v tem primeru bolje, da se predhodno naloži zemljevid tistega območja in se potem guglov zemljevid + gps koristi "brez povezave" oz. brez "prenosa podatkov".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz za EU uporabljam pretežno Google maps (s prenosom podatkov) sicer pa Nokia HERE WeGo, telefon pa je povezan s slušalko in mi govori. Pa v glavnem ga uporabim, za bolj zapletene poti, sicer se raje "zgubim".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

Zanima me, kako uporabljate (če uporabljate) smart phone v smislu navigacije?

Do sedaj sem v ta namen uporabljal Garmin, pa še to samo v avtu....

Pa recimo, da bi hotel uporabljati guglov zemljevid na telefonu. OK, v Slo ni problem, na telefonu se vklopi "prenos podatkov". Kaj pa če si npr. v Hr (ali pa kje drugje v tujini), pa ne veš, po kakšni ceni se ta prenos podatkov obračunava? Je v tem primeru bolje, da se predhodno naloži zemljevid tistega območja in se potem guglov zemljevid + gps koristi "brez povezave" oz. brez "prenosa podatkov".

free in offline (in online)

kot primer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam Igo, ga uporabljam in mi je super (garmina nima), je pa Snecijeva zadeva še boljša. Boljši izrisi, topo, bolj natančna, vsaj kar vem

pred 24 minutami, Darko3g pravi:

Jaz za EU uporabljam pretežno Google maps (s prenosom podatkov) sicer pa Nokia HERE WeGo, telefon pa je povezan s slušalko in mi govori. Pa v glavnem ga uporabim, za bolj zapletene poti, sicer se raje "zgubim".

problem Gugla je, ko izgubi gsm signal, pa gre kar mal po svoje, zamuja, pošilja v 3 krasne..preverjeno :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, izibajker said:

Zanima me, kako uporabljate (če uporabljate) smart phone v smislu navigacije?......

Jaz mam 10 Gb podatkov po EU tako da se ne sekiram glede tega. Tudi v neevropskih drzavah sem vedno pokusal nakupit

- ce se le da, se vozim brez, z listki okvirnih točk, taksna potovalna izkušnja je najboljša, pogosto te napačna cesta pripelje v najlepše konce.

- Sygic s kupljenimi zemljevid, da se občasno resim iz neprijetnih situacij, sploh tam kjer ni signala. Tudi v Evropi je takih območij kar precej.

- Google maps je cist fajn da prides iz roba mesta do hotela, iz hotela do stacune ali gostilne

Zanašat se samo na google maps je po mojih izkušnjah slabo. Če nimaš signala je praktično neuporaben. Tudi ce si si zdowloadal mape, ti iskanje na takih območjih ne dela, tako da ne moreš poiskat drugega naslova.

Ko sem bil se na windows telefonu sem precej uporabljal HereMaps, potem pa sem presaltal na Androida in je bila nekaj casa precej slabša izkušnja preden so jih porihtali. Vmes sem ze kupil licenco za Sygica. Mi pa se vedno presega, da nima boljse povezanosti med web vmesnikom (kjer bi si jaz zacrtal pot) in telefonom.

Aha,. pa tud jaz ga imam pogsot samo povezanega preko slusalke, brez da bi gledal nanj. Ceprav ima tudi nosilcek.

 

 

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!