Skoči na vsebino

Aplikacije za motoriste in uporaba telefona za navigacijo


notranc

Priporočene objave

Na telefonu imam Igo, dela kar dobro, če se ne zmotiš v naslovu. Sva šla s sodelavcem v Avstrijo na neke hribe, on je peljal še prijateljico s seboj. Za gor sem jih vedno čakal, za nazaj sem pa jaz peljal njegovo prijateljico in se zmenimo da se dobimo v Trbižu v Italiji. In pameten kot sem, sem namesto Tarvisio vpisal Trevisio...ali obratno, še sedaj ne vem, kaj je prav...in potem so bile zgodbe, bolje, da ne pišem :)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, vandrovec pravi:

Na telefonu imam Igo, dela kar dobro, če se ne zmotiš v naslovu. Sva šla s sodelavcem v Avstrijo na neke hribe, on je peljal še prijateljico s seboj. Za gor sem jih vedno čakal, za nazaj sem pa jaz peljal njegovo prijateljico in se zmenimo da se dobimo v Trbižu v Italiji. In pameten kot sem, sem namesto Tarvisio vpisal Trevisio...ali obratno, še sedaj ne vem, kaj je prav...in potem so bile zgodbe, bolje, da ne pišem :)

sam, če fališ naslov, bo vsaka navi falila. :P

Jaz Igo službeno uporabim za kak nov naslov. Na motorju, pa pred izletom običajno nakljukam "priljubljene", enostavno jih poiščem na zemljevidu, ker ni naslovov, so neke lokacije od spomenikov, razgledov, jezerc in podobno, kamor pač grem. Potem pa ruto oblikujem bodisi z željo po določeni trasi, mestu itd do točke, kamor sem si zadal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nejc74 pravi:

Jaz mam 10 Gb podatkov po EU tako da se ne sekiram glede tega. Tudi v neevropskih drzavah sem vedno pokusal nakupit

- ce se le da, se vozim brez, z listki okvirnih točk, taksna potovalna izkušnja je najboljša, pogosto te napačna cesta pripelje v najlepše konce.

- Sygic s kupljenimi zemljevid, da se občasno resim iz neprijetnih situacij, sploh tam kjer ni signala. Tudi v Evropi je takih območij kar precej.

- Google maps je cist fajn da prides iz roba mesta do hotela, iz hotela do stacune ali gostilne

Zanašat se samo na google maps je po mojih izkušnjah slabo. Če nimaš signala je praktično neuporaben. Tudi ce si si zdowloadal mape, ti iskanje na takih območjih ne dela, tako da ne moreš poiskat drugega naslova.

Ko sem bil se na windows telefonu sem precej uporabljal HereMaps, potem pa sem presaltal na Androida in je bila nekaj casa precej slabša izkušnja preden so jih porihtali. Vmes sem ze kupil licenco za Sygica. Mi pa se vedno presega, da nima boljse povezanosti med web vmesnikom (kjer bi si jaz zacrtal pot) in telefonom.

Aha,. pa tud jaz ga imam pogsot samo povezanega preko slusalke, brez da bi gledal nanj. Ceprav ima tudi nosilcek.

 

 

Probaj se peljat kje mimo Švice, da ti tam vzame signa, oja... tam je 1Mb = 1 EUR+... To je res treba pazit, drugje ni takšne krize.

V avtu uporabljam iGO Nextgen (offline), enako verzijo kot jo ima Dami na telefonu. Zemljevidi so od ponudnika Here, torej enaki kot pri Garminu, dovolj kvalitetni, je pa tudi opcija, da si namestiš TomTom zemljevide. Iz tega vidika iGO Nextgen, poleg uvoza, rute, sledi, radarji, (promet v živo) najjaća izbira, žal pa je rahlo nelegalna... :) 

Zato sem predlagal brezplačen OSMand+, nenazadnje pa lahko namestiš oba in če en zataji, je drugi takoj na voljo.

Slovaški Sygic je tudi opcija, kot exNavigon itd. Tega je polno na trgu.

Načrtovanje pa se začne doma, telovadba na sami poti pomeni izgubo časa in včasih kar lepo zaplezanje.

Danes ni skrivnosti, vse je na spletu, tudi lutanje in zalutanje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Darko3g pravi:

...sicer pa Nokia HERE WeGo, telefon pa je povezan s slušalko in mi govori....

Je to tvoj "namenski" telefon, na katerem imaš Here WeGo?

 

pred 3 urami, Snečer pravi:

free in offline (in online)

kot primer...

Če jaz to prav vidim, zasede 23GB? Na svojem fonu takega skladišča nimam...

 

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Mam Igo, ga uporabljam in mi je super (garmina nima), 

problem Gugla je, ko izgubi gsm signal, pa gre kar mal po svoje, zamuja, pošilja v 3 krasne..preverjeno :P

A Igo imaš povezan samo prek gps (podobno kot npr. Garmin)?

 

pred 3 urami, nejc74 pravi:

...- ce se le da, se vozim brez, z listki okvirnih točk, taksna potovalna izkušnja je najboljša, pogosto te napačna cesta pripelje v najlepše konce.

To najraje prakticiram tudi sam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, izibajker pravi:

Je to tvoj "namenski" telefon, na katerem imaš Here WeGo?

 

Če jaz to prav vidim, zasede 23GB? Na svojem fonu takega skladišča nimam...

 

A Igo imaš povezan samo prek gps (podobno kot npr. Garmin)?

 

To najraje prakticiram tudi sam. 

Posamezne države si samo naložiš, to kar rabiš... ni treba celega sveta nalagat :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snečer pravi:

Posamezne države si samo naložiš, to kar rabiš... ni treba celega sveta nalagat :) 

Ja saj to se lahko tudi v Google maps naredi. Npr. zemljevid Hr zasede cca. 100Mb prostora...

Kje je potem uporabniška prednost Here WeGo nasproti Google maps? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, izibajker pravi:

Ja saj to se lahko tudi v Google maps naredi. Npr. zemljevid Hr zasede cca. 100Mb prostora...

Kje je potem uporabniška prednost Here WeGo nasproti Google maps? 

Za običajno rabo je to vse "enako"... vtipkaš cilj in pripelje.

Za naprednejšo uporabo pa se pokažejo pomanjkljivosti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, izibajker pravi:

Je to tvoj "namenski" telefon, na katerem imaš Here WeGo?

Ne, običajni Huawei, ki je povezan s kitajsko komunikacijsko zadevico. Problem je le, če sva dva in sva povezana med seboj, potem ni povezave s telefonom (ali pa se nisem potrudil preveriti, če je to možno. Map pa imam za cca 6 GB. Pa uporabim, ko je res nuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snečer pravi:

...Za naprednejšo uporabo pa se pokažejo pomanjkljivosti.

Se ti da o tem kaj napisat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, izibajker pravi:

Se ti da o tem kaj napisat?

1. možnost izbire različnih zemljevidov, od OSM, Here itd., nenazadnje izdelava lastnega zemljevida

2. možnost izdelave in uvoza kompleksne rute, sledi, uvoz in izdelava lastnih točk itd.

zgolj kot primer

...

Kot pravim, običajen uporabnik tega ne pogreša, ker ne uporablja in ne pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

QuadLock nosilec z usb chargerjem, anti-vibration mehanski del QuadLock (za preprečevanje okvare kamere), Navigon Europe - World + Google Maps (redko v uporabi).......! Uporabljam samo, če je kakšna načrtovana pot......dostikrat po LJ, ko iščem kakšno ulico/stavbo

Vse na iOS-u in iPhone-u......

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede Google maps:

Google živi od tega, da si  on-line, off-line način ponuja samo toliko, da preveč ljudi ne poišče drugih rešitev, ter dovolj okrnjen da greš čim prej nazaj on-line.

Mape snameš znotraj aplikacije za neko območje, trenutno dela tako, da v iskalnik znotraj Google Maps vtipkaš "ok maps" (brez narekovajev). Btw. vmesnik še kar radi spreminjajo.

Naenkrat zdowloadaš max. območje veliko ene 3 Slovenije, mislim pa da jih lahko več, ampak sestavit pot od Slovenije do Bilbaa bo kr tečno

Delovanje mape v off-line načinu je okrnjeno, vsaj meni recimo iskanje po taki mapi praktično ne deluje. Na mapi pa ostanejo glavne točke googlovega interesa: trgovine, pumpe in ti jih poišče

velikost OSM  (ali pa katere koli druge navigacije)

Ni treba imet celega sveta na telefonu :) mam pa jaz večji del Evrope, kolikor me pač lahko na hitro odnese: od Nemčije do Sicilje, pa od Srbije do Španije.

roaming

ja, zdaj mam 1 leto švicarski SIM z Evropo (odkar je korona, da ga ne morem koristit) prej pa sem bil vedno v strahu, da ne bom pozabil prestavit kateri SIM v telefonu je za podatkovni prenos. K sreči večino cest okoli Švice poznam, in ne rabim navigacije. Ampak se strinjam, Švica je past sredi Evrope, butasti telefoni pa ne znajo sami pogruntat, kje nočeš imet avtomatizma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno je Monte Carlo, ki je "znotraj" Francije.

Zanimiv pa je Liechtenstein. Ni član EU, je pa član Šengena in ekonomskega območja, carinsko in monetarno pa je povezan s Švico. Ko sem se vozil po njem mi je telefon javljal, da imam brezplačen prenos podatkov.

Popravljeno . Popravil Darko3g
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, izibajker pravi:

 

 

A Igo imaš povezan samo prek gps (podobno kot npr. Garmin)?

 

 

Igo se dobi na pašniku cca 4,5gb cela euroazija. Mam še na istem founu tudi KTM navigacijo.

Igo je ena boljših phone navigacij. Torej, kamor vežeš foun in pod pogoji kot vežeš, bo špilalo (zvok) Vse ostalo ma lastni GPS kot ga ma tvoj foun. Deluje zelo natančno, všeč mi je 3D pogled, možnost drsanja/večanja zemljevida, dokaj dobro na founu ruto narediš in podobno. Žal nima možnosti uvoza rut s PCja.

Ampak najbolje je kar youtube pogledat Igo Primo pa da sam vidiš kako deluje zadeva. Ma še en maljon opcij, nastavitev in podobno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Igo se dobi na pašniku cca 4,5gb cela euroazija. Mam še na istem founu tudi KTM navigacijo.

Kakšnem pašniku? Sam sem se ukvarjal s temi navigacijami, ko so prišli pametni telefoni. Med prvimi sem imel telefon in navigacijo, preizkusil več navigacij...takrat ni bilo problema prenesti, Partis, Moj blink, razni forumi...sedaj pa že nekaj let nisem posodabljal, ker so večinoma vse te strani ukinili?

Obstaja morda možnost nakupa Igo z posodabljanjem kart?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, vandrovec pravi:

Kakšnem pašniku? Sam sem se ukvarjal s temi navigacijami, ko so prišli pametni telefoni. Med prvimi sem imel telefon in navigacijo, preizkusil več navigacij...takrat ni bilo problema prenesti, Partis, Moj blink, razni forumi...sedaj pa že nekaj let nisem posodabljal, ker so večinoma vse te strani ukinili?

Obstaja morda možnost nakupa Igo z posodabljanjem kart?

Partis. Umrl trenutno. Lahko da mam kopijo. Lej na nokia xm sem vrtel navi here maps. Več kot odlično je delovala.

Igo kot ostalo lahko uradno kupiš na google play

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Igo se dobi na pašniku cca 4,5gb cela euroazija. Mam še na istem founu tudi KTM navigacijo.

Igo je ena boljših phone navigacij. Torej, kamor vežeš foun in pod pogoji kot vežeš, bo špilalo (zvok) Vse ostalo ma lastni GPS kot ga ma tvoj foun. Deluje zelo natančno, všeč mi je 3D pogled, možnost drsanja/večanja zemljevida, dokaj dobro na founu ruto narediš in podobno. Žal nima možnosti uvoza rut s PCja.

Ampak najbolje je kar youtube pogledat Igo Primo pa da sam vidiš kako deluje zadeva. Ma še en maljon opcij, nastavitev in podobno.

 

Samo popravljam, zadnji zemljevid celote Evroazije z dodatki = 7.5Gb

Telefoni danes pa tudi že imajo 64itd., 128gb itd. Samo moraš versysa kupit (Xiaomi) :) bo za male pare, veliko muzike.

Na iGO se da tudi uvoziti ruto v .kml formatu.

 

pred 4 urami, vandrovec pravi:

Kakšnem pašniku? Sam sem se ukvarjal s temi navigacijami, ko so prišli pametni telefoni. Med prvimi sem imel telefon in navigacijo, preizkusil več navigacij...takrat ni bilo problema prenesti, Partis, Moj blink, razni forumi...sedaj pa že nekaj let nisem posodabljal, ker so večinoma vse te strani ukinili?

Obstaja morda možnost nakupa Igo z posodabljanjem kart?

Karte se da še vedno snet... (torrent)

App pa tudi, ampak je dobro koga vprašat, ko to ima :) 

Z iGO Nextgen najbolj optimalno delujejo tudi radarji...

p.s.

mam neko testno, ki pokriva slo in cro...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jop, preverjeno, radarji so točno vrisani in dobro delajo na Igo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teh igo APP sem imel morje, so jih spreminjali...bi moral preverit na trdem disku, kaj imam nazadnje prenešeno. Tudi karte ne vem od kdaj imam, morda iz 2017. Navigacijo imam na starem telefonu in to uporabljam...zadnjih nekaj let se mi ne ljubi s tem ukvarjat. Na novem telefonu tega nimam, ...se lahko kje nabavi namensko napravo z igo navigacijo in doživljenjskim posodabljanjem zemljevidov, to bi imel najraje? S temi Torrenti sem se tudi že izgubil...raje ne bi začenjal s tem iskanjem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 10. 4. 2021 ob 11:18, vandrovec pravi:

...se lahko kje nabavi namensko napravo z igo navigacijo

Kakšen WajteQ ali pocenšek Foodsports...

Enega takšnega imam, v bistvu je minitablica. Vsebuje tudi WiFi in BT vmesnik, takoda tudi povezljivost ni  problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
pred 1 uro, makib pravi:

meni je zelo zanimiv tale, le cena ni ravno za na APN6 .......

predvsem ne bi potreboval očal 

Videt je ok, cena pa hmmm...za očala se strinjam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, MARE 65 said:

Videt je ok, cena pa hmmm...za očala se strinjam :)

Cena da je hmmm? Prej bi rekel da je "Hmmmmmmmmmmmmmmm" oziroma po pol-domače "wtf ???????" ...

Swašta, no ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dolge poti po cesti  uporablam Garmin smartdrive. Za makedame in peš poti imam na telefonu zmeraj zraven Osm (https://osmand.net/).

Na telefonu  z app za dolge poti sem imel vedno težave kot naprimer prepočasno napajanje in ugašanje telefona. Telefon je bil toliko vroč da sem se skoraj opekel, avtomatično nastavitev svetlobe :) ko na poletnem soncu nič nevidiš na ekran in nemoreš popravit nastavitev.

Garmin smartdrive ima tudi težave pri zaostajanju in prikazom podatkov, naprimer radarji. Enkrat jih kaže drugič ne. Pri updetanemu garminu so naprimer v franciji in španiji kazali narobne bencinske črpalke, ki so izginile že pred desetletjem. Pri mojem malem tanku (doseg do rezerve 230 km) sem imel parkrat cmok v grlu :(

Vse je Smart samo jaz se počutim neumnega ;)

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!