Skoči na vsebino

Aplikacije za motoriste in uporaba telefona za navigacijo


notranc

Priporočene objave

pri vsaki investiciji se vprašam, koliko bom zadevo sploh rabil...in za 2x letno.........hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Jaz pa za spremembo od ostalih, ki iščejo popolnost, iščem čim bolj preprosto offline navigacijo. Ne potrebujem senčenja, slik, glasbe, telefoniranja, oralne navigacije in ostale navlake, potrebujem čim bolj preproste karte, in navigacijo, ki omogoča uvoz poti, spremembo le te v aplikaciji, in skrajno preprosto izdelavo poti prav tako v aplikaciji. Prav bi mi prišli še radarji... Težava je v zmogljivosti telefona, ki je na razpolago:

https://www.mimovrste.com/telefoni-na-dotik/samsung-gsm-telefon-galaxy-j5-bel-j500fn

Naložen sem imel Osmand+, pa je popolnoma neuporaben za izdelavo poti na terenu... Ima kdo kakšno idejo?

 

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, SF pravi:

Jaz pa za spremembo od ostalih, ki iščejo popolnost, iščem čim bolj preprosto offline navigacijo. Ne potrebujem senčenja, slik, glasbe, telefoniranja, oralne navigacije in ostale navlake, potrebujem čim bolj preproste karte, in navigacijo, ki omogoča uvoz poti, spremembo le te v aplikaciji, in skrajno preprosto izdelavo poti prav tako v aplikaciji. Prav bi mi prišli še radarji... Težava je v zmogljivosti telefona, ki je na razpolago:

https://www.mimovrste.com/telefoni-na-dotik/samsung-gsm-telefon-galaxy-j5-bel-j500fn

Naložen sem imel Osmand+, pa je popolnoma neuporaben za izdelavo poti na terenu... Ima kdo kakšno idejo?

 

 

 

evo, maš v pravi temi

jaz sem pa ravno na osmand + prešaltal, ker to omogoča za moj način dela. TET se uvozi z dvemi kliki, z gugl mapsov pa zlahka konvertiram željeno pot v gpx in uvozim v osmand.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, SF said:

.. iščem čim bolj preprosto offline navigacijo..., ki omogoča uvoz poti, spremembo le te v aplikaciji, in skrajno preprosto izdelavo poti prav tako v aplikaciji. Prav bi mi prišli še radarji... Samsung Galaxy J5

Naložen sem imel Osmand+, pa je popolnoma neuporaben za izdelavo poti na terenu...

1. najbolj preprost so Google maps, lahko¸tudi shraniš karto za offline. Poglej še ostale kaj ti paše: Sygic, HereWego,... Google je meni tečen, ker sam spreminja pot na "najhitrejšo" če se vmes pojavijo zastoji, pri Sygic-u lahko to izklopiš.

2. ali iščeš za uporabo po cestah ali po terenu? Na terenu te navigacija ne vodi ampak ti slediš tracku, ki mora biti dovolj natančen, tu nimaš kaj dosti izbire. Osmand, ali pa Garmin.

3. kolikor vem vse aplikacije omogočajo uvoz trackov, a ne?

4. Glede načrtovanja poti so vse dokaj omejene z velikostjo zaslona, ostrino tvojih oči in debelino prstov. Meni gre vse leto slabše :kmet:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navigacijo bom rabil izključno za cestno rabo. Google maps je nepregleden, ker se zaradi slabo izbranih barv manj pomembnih cest sploh ne vidi, Osmand pa nemogoč za izdelavo poti v sami aplikaciji... Obstaja kaj bolj preprostega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za cesto imam rad Igo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem uporabljal Igo pred leti, dokler sem lahko potegnil iz neta zastonj karte in aplikacije, v praksi je bil boljši od Garmina. Sedaj imam zastarelega in me zanima kako je s posodabljanjem kart...neko zmerno plačilo ni problem. S tistimi Partisi in podobno se ne ukvarjam več. Nek Navigon moto z doživljenjskim posodabljanjem se dobi po ugodni ceni, je to kaj vredno ali ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, vandrovec pravi:

Sam sem uporabljal Igo pred leti, dokler sem lahko potegnil iz neta zastonj karte in aplikacije, v praksi je bil boljši od Garmina. Sedaj imam zastarelega in me zanima kako je s posodabljanjem kart...neko zmerno plačilo ni problem. S tistimi Partisi in podobno se ne ukvarjam več. Nek Navigon moto z doživljenjskim posodabljanjem se dobi po ugodni ceni, je to kaj vredno ali ni?

poglej ceno v trgovino play

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, vandrovec said:

Sam sem uporabljal Igo pred leti, dokler sem lahko potegnil iz neta zastonj karte in aplikacije, v praksi je bil boljši od Garmina. Sedaj imam zastarelega in me zanima kako je s posodabljanjem kart...neko zmerno plačilo ni problem. S tistimi Partisi in podobno se ne ukvarjam več. Nek Navigon moto z doživljenjskim posodabljanjem se dobi po ugodni ceni, je to kaj vredno ali ni?

Sygic, ki ga uporablja, je imel enkratno plačilo za Premium, kjer dobivaš nove mape do 4x na leto. Seveda mi zdaj ponujajo še Premimu+ (12x letno, pa....)

V resnici se jim enkratna plačila dolgoročno ne izidejo, ampak zaenkrat se da krmarit znotraj tega. Ponavadi imaš nekajkrat letno kar velike popusta na takšna enkratna plačila (recimo v času ponovoletnih razprodaj).

Od motorističnih aplikacij obstaja še Kurviger pa vsake toliko pride kakšen nov, pa počasi oddide. Btw. tudi Google Maps imajo recimo v Kolumbiji poseben zavihek za motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 12. 2022 ob 11:15, vandrovec pravi:

Sam sem uporabljal Igo pred leti, dokler sem lahko potegnil iz neta zastonj karte in aplikacije, v praksi je bil boljši od Garmina. Sedaj imam zastarelega in me zanima kako je s posodabljanjem kart...neko zmerno plačilo ni problem. S tistimi Partisi in podobno se ne ukvarjam več. Nek Navigon moto z doživljenjskim posodabljanjem se dobi po ugodni ceni, je to kaj vredno ali ni?

Zadnji zemljevidi so:

Europe Here 2022.Q2 (identični kot na Garminu)

ali opcijsko

iGO R3 TomTom [TeleAtlas] 2022.06 (Q2) EUROPE

Postopek namestitve je enak že leta, copy-paste.

Normalno delujejo tudi na "zastareli" verziji iGO/Primo/Nextgen.

Navigon je od 2020 mrtva zadeva, leta 2016 ga je kupil Garmin in ga počasi ugasnil.

Partis ni slaba zadeva.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

A je kdo resil problem z blescanjem pri navigaciji s telefonom? To je pravzaprav edina stvar, ki mene moti. Google maps, sygic, tomtom go, waze, osmand,... vse so super, če jih le vidiš.

Kolikor razumem tega problema na garminu ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Je kdo slučajno poizkusil aplikacijo Kurviger? Vidim, da skoraj identičen route planer deluje tudi pa PC prek spleta. Zadeva je videti na moč enostvna za uoorabo...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!