Skoči na vsebino

Aplikacije za motoriste in uporaba telefona za navigacijo


notranc

Priporočene objave

Na scooterju imam noter v predalu 12v vtičnico. Iphona mi je škoda imeti na nosilcu, ter na vremenskih vplivih. Študiram da bi sli kupil Tomtom VIO

https://www.louis.eu/artikel/tomtom-vio-scooter-satnav/10035988?filter_article_number=10035988&list=e46102e4c612f380d463fdd5c872e658

Prednosti. Na skuter težje montiraš nosilce zaradi plastike. Imel sem tisto Givi gps torbico na velkro trakove in na soncu nič ne vidiš. Sedaj imam nek ram mount na ogledalo montiran, pa je težek in grd ko praseca.

Ma kdo izkušnje z to navigacijo. Vem da so karte offline in naložene na gsm in da morata biti VIO in GSM povezana preko modre škrbine. Polnjenje ni problem, ker imam vtičnico v predalu, imam pametni polnilec z 2 x 2,4A izhoda

https://www.aliexpress.com/item/Aukey-Smallest-and-Most-Powerful-24W-4-8A-2-Port-Universal-Fast-USB-Car-Charge-for/32620932847.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.5b232e0eNkLVlj

Se pravi ko grem na furo priklopim telefon na polnjenje in ga fliknem v predal, VIO pa po potrebi lahko iz predala kabel potegnem do ogledala (je ravno tolko lufta da se predal lahko zapre in kabel ven štrli). Zanima me nekaj drugega. kakšne so kaj tom tom karte, predvsem za balkan oz. bivšo jugo. Lahko parira recimo garminu in HERE na Iphonu?

Popravljeno . Popravil Big Py
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 25. 5. 2018 ob 11:55, Big Py pravi:

Na scooterju imam noter v predalu 12v vtičnico. Iphona mi je škoda imeti na nosilcu, ter na vremenskih vplivih. Študiram da bi sli kupil Tomtom VIO

https://www.louis.eu/artikel/tomtom-vio-scooter-satnav/10035988?filter_article_number=10035988&list=e46102e4c612f380d463fdd5c872e658

Prednosti. Na skuter težje montiraš nosilce zaradi plastike. Imel sem tisto Givi gps torbico na velkro trakove in na soncu nič ne vidiš. Sedaj imam nek ram mount na ogledalo montiran, pa je težek in grd ko praseca.

Ma kdo izkušnje z to navigacijo. Vem da so karte offline in naložene na gsm in da morata biti VIO in GSM povezana preko modre škrbine. Polnjenje ni problem, ker imam vtičnico v predalu, imam pametni polnilec z 2 x 2,4A izhoda

https://www.aliexpress.com/item/Aukey-Smallest-and-Most-Powerful-24W-4-8A-2-Port-Universal-Fast-USB-Car-Charge-for/32620932847.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.5b232e0eNkLVlj

Se pravi ko grem na furo priklopim telefon na polnjenje in ga fliknem v predal, VIO pa po potrebi lahko iz predala kabel potegnem do ogledala (je ravno tolko lufta da se predal lahko zapre in kabel ven štrli). Zanima me nekaj drugega. kakšne so kaj tom tom karte, predvsem za balkan oz. bivšo jugo. Lahko parira recimo garminu in HERE na Iphonu?

da, ker so iste od navteqa. Aja pa js mam vio, sem ga testiral in je dokaj kul, če ne rabiš preveč. Deluje bp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E super, hvala najlepša, za naslednjo sezono to nabavim. rabim za osnovno navigacijo, ponavadi samo za iskanje končnega naslova. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 5. 2018 ob 11:55, Big Py pravi:

Na scooterju imam noter v predalu 12v vtičnico. Iphona mi je škoda imeti na nosilcu, ter na vremenskih vplivih?

Se pravi je iphone 6,ki danes vreden nekje 110eu...cez eno leto bo glih 60eu.. tak,da pametno,da si kupis navigacijo za 99eu,ker ti skoda gsm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

 

@DAMI34 mi prnese vio, pokaze mal na njegovem mobiju kako dela....kuuul. Doma zmontiram nosilc,  zloudam app sparim z jabkom...ne znam dodat umesne tocke. Kako??? Prej sm stisnu tri pike in dodal kraj. Zakaj zdj ne dela? Po eni uri grem prasat gugla

 

https://en.discussions.tomtom.com/tomtom-vio-479/tomtom-vio-iphone-app-routes-1035072

 

Iphone mam slabih 10 let, in danes me je prvic prijelo de ga zafasem u zid. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jajca od jabuke :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

katera aplikacija za DE in mogoče tut A, je dobra da kaže radarje in mogoče še navigacija ?

ali je boljše posebej imet 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, stuhec pravi:

katera aplikacija za DE in mogoče tut A, je dobra da kaže radarje in mogoče še navigacija ?

ali je boljše posebej imet 

Igo če si na founu, drgač pa splošne navigacije majo vse tut radarje. Sneči redno objavlja tudi posodobitve, mal pobrskaj po forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

Igo če si na founu, drgač pa splošne navigacije majo vse tut radarje. Sneči redno objavlja tudi posodobitve, mal pobrskaj po forumu.

vem da je tega polno, sam, če  mate s kakimi izkušnje

Ker zdaj testirat glih ne bom mogel 

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, stuhec pravi:

vem da je tega polno, sam, če  mate s kakimi izkušnje

Kaj zdaj testirat glih ne bom mogel 

jaz imam IGO, snameš si na Partisu in mi je ful všeč. Jo uporabljam tudi na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, stuhec pravi:

na App Store u pa ni ok ?

seveda je, ampak jo moraš plačat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Živijo

Na motorju imam predal z vtičnico. Tam bi imel telefon priključen na polnilec, naloženo Igo offline navigacijo, na ušesu pa bluethoot slušalko in poslušam namesto da gledam. Je to izvedljivo, ima kdo z tem izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, žejni pravi:

Živijo

Na motorju imam predal z vtičnico. Tam bi imel telefon priključen na polnilec, naloženo Igo offline navigacijo, na ušesu pa bluethoot slušalko in poslušam namesto da gledam. Je to izvedljivo, ima kdo z tem izkušnje?

Zaradi slusalke pod celado bos kmalu cutil bolecine v usesu. Sploh, ce je celada bolj tesna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam telefon v žepu, navigacijo poslušam preko intercoma. Včasih sem uporabljal in ear slušalke, ampak kot je napisal Maxxa, je prekleto težko najt slušalke, ki zadušijo zvok okolice pa niso boleče, pa ne padejo ven ko si tlačiš čelado na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, maxxa said:

Zaradi slusalke pod celado bos kmalu cutil bolecine v usesu. Sploh, ce je celada bolj tesna.

Jaz imam 3 bluetoth slušalke ker sem delal poizkuse katera bo sedla pod čelado v uho da bo dovolj glasna in da me ne bo tiščalo v uho.Bela slušalka se lepo prileže v uho pod čelado ne tišči in je dovolj glasna da slišim zvok pri normalni hitrosti .Seveda moram kdaj pogledat tudi na telefon.Manjši problem je namestitev ko staviš čelado gor vendar se z malo prakse brez težav namesti čelado.Za navigacijo uporabljam Sygic kupljen 9.90eu cela europa lifetime update+ traffic(ni se mi dalo stalno šarit z piratskimi zemljevidi stalno neki problemi).Dodatno sem istaliral POI točke cele europe z radarji in vsem ostalim kar me zanima hoteli trgovine bolnice,črpalke,servisi itd... Skupaj z sygic uporabljam Sygic Travel (9eu).Naprimer iščem prenočišče v Londonu  izberem prenočišče mi odpre sygic navigacijo do tja ,mi odpre booking ali karkoli drugega (glej sliko)Telefon imam namotiran na ogledalu na stojalu poleti se solidno vidi zemljevide.Ogledala so Viper naredil sem distačnika da so se pomaknila ogledala za 3cm proti ven da sedaj lepo vidim nazaj na distančniku je namonitran nosilec telefona. Občasno uporabljam skupaj z Sygic še HERE WeGo brezplačna navigacija.Vse ostale pirat...navigacije je brezveze uporabljat ker HERE WeGo opravlja svojo nalogo z odliko.

P1010073.JPG

Untitled-1.jpg

Screenshot_2019-02-22-21-48-29-698_com.tripomatic.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Bom vprašal kar tukaj informativno če ima kdo navigacijo Wayteq zanima me kako je svetilnostjo in ločljivostjo in nasplošno kako se obnese .Ker mam kupljen sygic ga z licenco naložim  lahko na več naprav.

https://www.wayteq.si/trgovina/si/prodaja-navigacija-naprave-4-3/234-wayteq-xrider-gps-navigacija-za-motoriste-0793283082923.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, spasku pravi:

Bom vprašal kar tukaj informativno če ima kdo navigacijo Wayteq zanima me kako je svetilnostjo in ločljivostjo in nasplošno kako se obnese .Ker mam kupljen sygic ga z licenco naložim  lahko na več naprav.

https://www.wayteq.si/trgovina/si/prodaja-navigacija-naprave-4-3/234-wayteq-xrider-gps-navigacija-za-motoriste-0793283082923.html

o tem smo že pisali, svetilnost je slaba

sem jo tudi testiral... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!