Skoči na vsebino

Aplikacije za motoriste in uporaba telefona za navigacijo


notranc

Priporočene objave

pred 3 urami, Snecer pravi:

do tja tebe navigacija vpraša :) 

na odcepu zavijte desno ... standard kava :jezik:

itak :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
Ob Monday, October 19, 2015 ob 19:32, Snecer pravi:

ja, manjka moto aplikacija za pametne telefone

imam neke ideje programerja, morda pa bo kaj iz tega

info, navi, vreme, policija, servis itd.

Sencer zdravo,

a je kaj napredka v tej smeri?

Lp, n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

evo se ena aplikacija za nacrtovanje poti , "gpswerk.de" nisem se prevjeru ali poiskusil ce se komu da nj prevjeri

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 11. 2015 ob 11:13, solorider pravi:

Popoldan prideš v neko uličico in dobiš prenočišče je vse vredo. Ko prideš ponoči nazaj v mesto je vse drugače vse ulice so iste gorijo izložbe, vse se sveti, ko na božičnem drevescu in pol ti najdi sobo. Najbolje je vzeti vizitko in ko zagusti greš do prvega taksista in ga prosiš, da te pelje do hotela, sobe itd.

Papirnate karte so ok za to kot si rekel. Rad bi videl modela, ko bi šel okoli Španije in Portugalske cca 10.000km koliko kart od držav-mest bi imel v kovčku  :)

Ne vem kako smo lahko vcasih potovali brez vse te elektronike.....:eek:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj fosili predvidevate, da smo nezmožni vožnje brez elektronskih pomagal.

"Ne vem kako smo včasih prali obleke, ko še ni bilo pralnih strojev"

ja js tudi ne vem in me po pravici povedano boli k.

 

Pač je lahko zanimiv dodatek k poti, hkrati lahko moto aplikacije prinašajo mnogo dobrega - lokacije, informacije, rezervacija prenočišč, statisični podatki o porabi, izmenjavanje fur .. konec koncev pišeš svoje mnenje na glej ga zlomka, te moderne futuristilne "forume". 

 

Le kako smo se ljudje sporazumevali pred tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, dr.looney pravi:

Ne vem kako smo lahko vcasih potovali brez vse te elektronike.....:eek:

 

Kam ste potovali?

pred 22 minutami, SMX17 pravi:

Ne vem zakaj fosili predvidevate, da smo nezmožni vožnje brez elektronskih pomagal.

"Ne vem kako smo včasih prali obleke, ko še ni bilo pralnih strojev"

ja js tudi ne vem in me po pravici povedano boli k.

 

Pač je lahko zanimiv dodatek k poti, hkrati lahko moto aplikacije prinašajo mnogo dobrega - lokacije, informacije, rezervacija prenočišč, statisični podatki o porabi, izmenjavanje fur .. konec koncev pišeš svoje mnenje na glej ga zlomka, te moderne futuristilne "forume". 

 

Le kako smo se ljudje sporazumevali pred tem?

Prav imaš :OK: tudi kakšno bencin pumpo, ko ti že voda teče v grlo prej najdeš. Veliko funkcij je gor, tudi muzika. :worship: Znamenitosti v bližini itd...

Sploh ne vem kako sem jaz sploh znal domov  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, dr.looney pravi:

Po Evropi.

Imaš kakšen zanimiv potopis, da se malo nasmejemo? Daj link, da se ne bova tukaj smešila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, solorider pravi:

Imaš kakšen zanimiv potopis, da se malo nasmejemo? Daj link, da se ne bova tukaj smešila!

Nikoli ne pisem potopisov,ker nimam zilice za pisanje. 

Midva potujeva brez vnaprej zacrtane poti in brez rezervacij prenocisc. Dolociva kam greva in to je to. Ker si po poti velikokrat premisliva in na koncu koncava cist nekje drugje kot je bil plan.:whistle:

Garmina nimava. Samo google maps na brihtnem telefonu in to je cist zadosti in seveda avtokarto za nas fosile ki to se znamo brat je cist dost.;)

Nama je pomembno da na poti uzivava ne pa da sva podrejena lokaciji do kam morava se tisti dan pripeljat. Sva v enem dnevu ze tut naredila 1000 km al pa se par dni sploh nisva nikamor peljala. 

Tako nama ustreza in ne pravim da je to edino pravilno. Vsakemu svoje.;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, dr.looney pravi:

Ne vem kako smo lahko vcasih potovali brez vse te elektronike.....:eek:

 

tako kot sedaj, za nosom, pa table gledali. Če maš pa teto ki ti pamet soli jo pa lahko ubogam al pa tut ne, sam pol mi stalno teži, da preračunava.

je pa nekaj blazno fajn s to elektroniko, sploh za nas fosile, ki znamo še brez nje:

recimo vreme, na Korziki in Durmitorju smo se s pomočjo aplikacij in pa pogleda v nebo fino izmikali dežju, odlično prilagodili izlete, da smo bili pravo uro točno tam, kjer je bilo najbolj toplo. Pa še kaka aplikacija, v zvezi s prometom prav pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz  ga sploh nimam od table do table, imam ga da najdem kakšno ulico, sobo, muziko... :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, solorider pravi:

Jaz  ga sploh nimam od table do table, imam ga da najdem kakšno ulico, sobo, muziko... :OK:

pa kake zajebane lokacije izven asfaltnih cest, kake znamenitosti. Ampak tema ni sam o GPSu je tudi o aplikacijah s katerimi si lahko pomagamo, magar 3 črnke ponoči poiskat :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

nova aplikacija, ki jo razvija naš član :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 24. 5. 2017 ob 8:30, ArcaneWater pravi:

Garmin je izdal APP za motoriste :)  Poročajte če kdo testira :)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navigon.cruiser

Zanimivo, naslovna slika pa iz Vršiča. Motorist na ovinku pri Kugy-jevem spomeniku.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snecer said:

Zadeva kaj dosti nima veze z Garminom, razen lastništva delnic.

Navigon kot Navigon.

Res? Jaz že 3 leta govorim okoli da je navigon "enako kot garmin" samo da ga naložiš na telefon in ima isto garminove mape. Mislim da je med navigonom in garminom povezava tudi progranske sorte 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prehajam nazaj na Android. Torej zapuščam Here+. Kaj je trenutno kakšna solidna in zastonj aplikacija za Android na voljo?

Imam Samsung Galaxy A3 2017 (ker je manjši kot ostali).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/28/2016 at 7:06 PM, DAMI34 said:

nekoliko manjši problem je če imaš foun na nosilcu, pa bolj pokončno (hkrati se manj pregreva, če deluje GPS in hkrati filanje) , jaz ko ga rabim pogledat pač naredim mal sence z roko, da vsaj kaj vidim :P

Res je, telefon je bolje če je pokonci, pa polnega moraš imeti in ga takoj priklopiti na polnjenje, da se ne pregreva, da ubistvu samo dofilava. Se pravi, če imaš slabo/zanič baterijo ni OK, ker preveč fila in se greje. Če ni dežja, imam sam stalno malo odprto zadrgo ovitka, da je čim večja cirkulacija zraka. Nad ovitkom imam tudi malo strehice, tako da tudi ob 12:00 vidim na display.

Sem stestiral tablico na tank torbi in NI OK. Nevarno, ker pogled usmerjaš preveč navzdol, poleg tega direktno nanjo sije sonce in se pregreje in frizne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo xperia za prvomajske v kombiju no prblem, albanija grčija

na mopedu problem....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 2 urami, Dadi pravi:

Ali lahko v Here vneseš koordinate?

Sem že probal pa ne gre, ve kdo mogoče kako?

si pogledal navodila in help pri proizvajalcu? morda ti bo spodnje v pomoč, probaj

https://help.here.com/en/support/solutions/articles/24000009341-can-i-search-in-here-maps-using-geo-coordinates-

Citiraj

Can I search in HERE Maps using geo-coordinates?

Yes. Type or paste the coordinates in the search box using any of these formats:


    N 45'26'32" E 10'40'41"
    25 24 49.3 S 29 56 25.5 E
    N57,555 E39,765
    40,676069 17,356254
    13.5957 100.6902
    49 16'792N 013 36'986E
    N 52 30 2 E 13 23 56
    52 30 13 23
    50° 2' 50.915" N, 14° 20' 58.468" E

 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!