Skoči na vsebino

Goljufivi VW


sayo

Priporočene objave

pred 9 minutami, sayo pravi:

Ko posveti lučka, ponavadi natočim okoli 45 L

4.5l /100km ? ma ja saj verjamem..ko jaz pri 4000 obratih na sred križišča prtisnem na gas ima un dizl pred mano že v 4-ti prestavi..niso mi čudne tako nizke porabe kot mi niso čudne gužve in zastoji .. načeloma kakor vozijo te dizle v praksi dosegajo euro7 normo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, motolover pravi:

Danes sem tankal v Avstriji. 1l nafte = 1,004€, 1l bencina = 1,064€.

Ja v Avstrijo se splača s praznim tankom...

P.S. prav vam je JODLARJI, nič ne bote k nam hodil tankat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEgoljufivi VW mi žre zjutraj, ko grem v službo 4,5 l, ko pa grem domov pa 6,5l.

A je kaj narobe z njim ????

Drgač je pa res šparovc .... 900 km in ko grem tankat vedno do 50 €.

Z Meco sem naredil isto 900 km in natankal za 90 € :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, thumper pravi:

če ostane razmerje tako kot je in gre nafta na 2e sm jst še zmer pod 1e na litr .. sam olja pa oljnega filtra in svečk naj mi ne podražajo da bo material na velkem servisu ostal pod 50e :D

Misliš malem servisu...ker za velik je več stvari

pred 12 urami, thumper pravi:

sam to je potem po naši ceni - ki je trenutno nizka - dobrih 79e polno poln tank ? fak kere cifre..

ej kolk pride pa menjava prednje žarnice ? :P

No recimo za beetla so stvari res poceni...za odstranitev celega žarometa iz avta je potrebno odhaklati en zatič in pač kuk stane mislim H4 žarnica

Za beetla stvari so res poceni,pelje odlično,pije malo...fajn si je punca želela...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sesir pravi:

Misliš malem servisu...ker za velik je več stvari

No recimo za beetla so stvari res poceni...za odstranitev celega žarometa iz avta je potrebno odhaklati en zatič in pač kuk stane mislim H4 žarnica

Za beetla stvari so res poceni,pelje odlično,pije malo...fajn si je punca želela...

pri meni je mali servis olje in oljni filter ..če so svečke zraven je že velik servis .. zobatega jermena mi ni treba menjat .. zračni je k&n - pri prejšnjem sem se vozil brez ..

pred 3 urami, sayo pravi:

VW Baleno WTF  :hmm:

pr men boš pa švaba ali dizla težko videl razen ko so obiski.. pa še tisti morjo kej s sabo prnest :P

dva japonca, trije evropejci , ena italjanka , en anglež ,dva jugosa , ena francozinja , dva na mešanco , trije na benz ,dva na plin ..zdej pa računej :D

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, thumper pravi:

pri meni je mali servis olje in oljni filter ..če so svečke zraven je že velik servis .. zobatega jermena mi ni treba menjat .. zračni je k&n - pri prejšnjem sem se vozil brez ..

pr men boš pa švaba ali dizla težko videl razen ko so obiski.. pa še tisti morjo kej s sabo prnest :P

dva japonca, trije evropejci , ena italjanka , en anglež ,dva jugosa , ena francozinja , dva na mešanco , trije na benz ,dva na plin ..zdej pa računej :D

Baleno, a to govoriš o takem avtu na sliki ? Pa ne moreš primerjat tega z VW stroji

1326506023-suzuki-baleno-13-16v-42195.jp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak je bil prejšnji , ki mu 42500km nisem zamenjal olja in oljnega filtra , ene svečke za 12e ..je pa res da sem mu moral dolivat tekočino za pranje šip to pa res .. in je šel v razhod zaradi menjalnika pri 198tkm..imaš prav se ne da primerjat ..

sedanji je z novejšo masko .. temu sem pa že enkrat olje in filter zamenja.. pa čeprav je novejši mu je treba še zmeraj tekočino za pranje šip dolivat ..tile japonci so smotani s to tekočino za šipe.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, sayo pravi:

Baleno, a to govoriš o takem avtu na sliki ? Pa ne moreš primerjat tega z VW stroji

1326506023-suzuki-baleno-13-16v-42195.jp

 

Ima pa quatro hehe

pred 9 minutami, thumper pravi:

tak je bil prejšnji , ki mu 42500km nisem zamenjal olja

sedanji je z novejšo masko .. temu sem pa že enkrat olje in filter zamenja.. pa čeprav je novejši mu je treba še zmeraj tekočino za pranje šip dolivat ..tile japonci so smotani s to tekočino za šipe.. 

Imam vedno Nemce in imajo isti problem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam 4x4 .. tist je 1.6 pa gre slabš kot moj 1.3 ... ok pol si me potolažu kar se tega dolivanja tiče .. eh pol je čist vseen kaj mam sam da ni švaba .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, thumper said:

imaš prav se ne da primerjat ..

Seveda ne, to lahko primerjaš z VW-i pred uvedbo TDI motorjev.

Sicer pa vseeno zelo zanimiva mala gajbica. Imam takega z ruzakom 1.6 AWD. Ma kakšen vitrex.., to pije več bencina kot 3.0 TDI Quattro nafte. :O

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem imel polota 1.0 ...servisi na 10.000km...velik na 90.000 disk ploščice dvakrat in cin špula dvakrat rabljena...Prodal z 197.000km...no gum in bencina in vode ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, XTR pravi:

Seveda ne, to lahko primerjaš z VW-i pred uvedbo TDI motorjev.

Sicer pa vseeno zelo zanimiva mala gajbica. Imam takega z ruzakom 1.6 AWD. Ma kakšen vitrex.., to pije več bencina kot 3.0 TDI Quattro nafte. :O

kerga bencina? :D drugač je pa to eden najboljših razmerij med nabavno ceno in dejanskimi stroški na prevožen kilometer .. misliš olja ali bencina .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, thumper said:

kerga bencina? :D drugač je pa to eden najboljših razmerij med nabavno ceno in dejanskimi stroški na prevožen kilometer .. misliš olja ali bencina .. 

Bencina, za olje sploh ne vem (v štirih letih sem naredil skupno 5kkm, o plinu ne razmišljam :)). Za registracijo dam več kot za vse ostale stroške... Olje? Samo da ne teče po tleh pa sem bolj ekološki od sodobnih VW. :D 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sayo pravi:

Sam imam ugrajen V8 BIG BLOCK in pijem več kot VW in BALENO skupaj  :ras:

a še vedno manj kot mercedes,ko se pelješ tako...

287222_463233940374796_1165818993_o.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

ima kdo 2.0 150 KM golf/ passat  da je sel na vpoklic? 

da pove ce je isto , al kej drugac , pac glede vziga , zvoka motorja ,  porabe itd.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem peljal na vpoklic passata 1,6 105 kobil. Od takrat pije cca dobre pol litra več, preverjeno.  Glede moči imava pa oba s sinom (obcasni uporabnik) obcutek, da je tudi kaksna kobila pobegnila neznano kam.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zna biti , da je na 90 konjih ..kastratih..kobile so šle pa u drug kupleraj..

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri očetovem A4 2.0 100kw (136 KM) ni bilo nobene opazne razlike.

lp

p.s. 1,6 naj bi bila baje drugačna zgodba (ne vem za posledice) tam je potrebno menjati tudi "hardware" ne samo program.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Tedybear pravi:

Jaz sem peljal na vpoklic passata 1,6 105 kobil. Od takrat pije cca dobre pol litra več, preverjeno.  Glede moči imava pa oba s sinom (obcasni uporabnik) obcutek, da je tudi kaksna kobila pobegnila neznano kam.

če bi povišano porabo lahko dokazal bi jih lahko tožil..

s povišanjem porabe se poviša tudi količina izpustov škodljivih snovi..navadna banda..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem preveru in golf 7  2.0 z 150KM  katerega imam  v izboru za nakup ni vec treba vpoklica delat ker so sam starejsi modeli del te 'afere'....  

hvala za info vsen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!