Skoči na vsebino

Moto GP 2016


ArcaneWater

Priporočene objave

Tole temo priporočam, da jo uporabljamo za novo sezono MotoGP 2016. (prosil bi da se ostale stvari iz 2015 pustijo v drugi temi)

Seznam Dirk v letu 2016

Grand Prix Dirkališče Datum 1.Mesto 2.Mesto 3.Mesto
Katar Losail International Circuit 20.3.2016 Jorge Lorenzo Andrea Dovizioso Marc Marquez
Argentina Termas de Rio Hondo 3.4.2016 Marc Marquez Valentino Rossi Dani Pedrosa
Amerika Circuit of The Americas 10.4.2016 Marc Marquez Jorgen Lorenzo Andrea Iannone
Španija Jerez de la Frontera 24.4.2016 Valentino Rossi Jorge Lorenzo Marc Marquez
Francija Le Mans 8.5.2016 Jorge Lorenzo Valentino Rossi Maverick Vinales
Italija Mugello 22.5.2016 Jorge Lorenzo Marc Marquez Andrea Iannone
Katalonija Circuit de Barcelona-Catalunya 5.6.2016 Valentino Rossi Marc Marquez Dani Pedrosa
Nizozemska TT Assen 26.6.2016 Jack Miller Marc Marquez Scott Redding
Nemčija Sachsenring 10.7.2016 Marc Marquez Cal Crutchlow Andrea Dovizioso
Avstrija Red Bull Ring 14.8.2016 Andrea Iannone Andrea Dovizioso Jorge Lorenzo
Češka Brno 21.8.2016 Cal Crutchlow Valentino Rossi Marc Marquez
Velika Britanija Silverstone 4.9.2016 Maverick Vinales Cal Crutchlow Valentino Rossi
San Marino Misano 11.9.2016 Dani Pedrosa Valentino Rossi Jorge Lorenzo
Aragon MotorLand Aragon 25.9.2016 Marc Marquez Jorge Lorenzo Valentino Rossi
Japonska Twin Ring Motegi 9.10.2016 Marc Marquez Andrea Dovizioso Maverick Vinales
Avstralija Philip Island 16.10.2016 Cal Crutchlow Valentino Rossi Maverick Vinales
Malezija Sepang International Circuit 23.10.2016 Andrea Dovizioso Valentino Rossi Jorge Lorenzo
Valencija Ricardo Tormo 6.11.2016      

Dirkači v Letu 2016

Ekipa Konstruktor Motor Dirkač 1 Dirkač 2 Št.
Ducati Team Ducati Ducati Desmosedici GP16 Andrea Dovizioso Andrea Iannone 04/29
Aprillia Racing Team Gresini Aprillia Aprillia RS-GP Stefan Bradl Alvaro Bautista 6/19
Avintia Racing Ducati Ducati Desmosedici GP14 Hector Barbera Loris Baz 8/76
Octo Pramac Yakhnich Ducati Ducati Desmosedici GP15 Danilo Petrucci Scott Redding 9/45
Team Suzuki Ecstar Suzuki Suzuki GSX-RR Maverick Vinales Aleix Espargaro 25/41
Repsol Honda Team Honda Honda RC213V Dani Pedrosa Marc Marquez 26/93
LCR Honda Honda Honda RC213V Cal Crutchlow   35
Monster Yamaha Tech 3 Yamaha Yamaha YZR-M1 Bradley Smith Pol Espargaro 38/44
Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Honda Honda RC213V Jack Miller Tito Rabat 43/53
Movistar Yamaha MotoGP Yamaha Yamaha YZR-M1 Valentino Rossi Jorge Lorenzo 46/99
Aspar Team MotoGP Ducati Ducati Desmosedici GP14 Eugene Laverty Yonny Hernandez 50/68

Spremembe dirkačev

  • Tito Rabat prestop v razred Moto GP z ekipo Marc VDS Racing
  • Yonny Hernández potekla pogodba z Pramac Racing prestopil v Aspar racing kot menjava za Nicky Haydena (Prestavil se v WSBK)
  • Scott Redding zapustil Marc VDS Racing in se pridružil Paramc Racing, njegovo mesto bo prevzel Jack Miller

Spremembe

  • Vstop Michelina, prav tako sprememba velikosti pnevmatik
  • Združitev Factory in Open razreda: Poenotena elektronika za vse, 7 pogonski agregatov za sezono

Predsezonska testiranja

  • Valencia (10.11 - 11.11)
  • Phillip Island (17.11 - 19.11
  • Sepang (1.2 - 3.2)
  • Katar (2.3 - 4.3

 

Popravljeno . Popravil Arcanewater
Dodane tabele
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če odmislimo prve 4 motorje, me najbol zanima razmerje med Pramacom in Marc VDS. Zaradi škrte podpore je HRC zapustil Redding, in podpisal za Pramac. Čeprav imajo hondaši izredno podobno mašinerijo kot Repsolovci, je Reddding kot glavni razlog navedel pomanjkanje podpore iz tovarne. Pramac po drugi strani tesneje sodeluje z Ducatijem, in bo imel sodobne motorje, podobne če ne enake kot fabriška pilota, Z večjo pomočjo tovarne kot Hondini sateliti. Tole bo zanimivo.  

 

Spredaj pa nimam pojma kako se bo odvijalo. reku bi da honda ne bo čist enostavno ujela Yamahe, in da bota zaradi svojih ekstremnih stilov Lorenzo in Marquez na michelinkah verjetno bol trpela kot Dani in Valentino. Razen ce francozom uspe narest bolše gume kot so bile Bstonke, kar se mi zdi rahlo nemogoče.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne izpade na koncu kot letos "žajfnica" osemnajstih nadaljevank v kateri bi bilo bolje, da podelijo OSKARJE kot pa POKALE.

Seveda bi bilo lepo, da spremembe prinesejo DIRKE, ne pa taktiziranje tistih, ki znajo "dirkat".....

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so se pričela prva testiranja v Valenciji za sezono 2016.

Popravljeno . Popravil Arcanewater
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaže še kar veliki problemi s sprednjo gumo, večina padcev danes vse zdrs sprednje na tleh oba Espargaroja ter Crutchlow

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opa, a tega ni ben opazu hehe? Ljudomrznež je tudi pri Hondi potegnu surlo in zdej so backstabberji dobrodošla opcija za dobavo luksuznih igračk?!

http://www.gpone.com/en/2015111118850/Ducati-conferma-abbiamo-parlato-con-Stoner.html

Ciabatti je to tako megleno zanikal, da je u bistvu kar potrdil. 

Eniwej, jez bi ga rad vidu dirkat. al pa vsaj na kakem testu....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Cartman pravi:

Opa, a tega ni ben opazu hehe? Ljudomrznež je tudi pri Hondi potegnu surlo in zdej so backstabberji dobrodošla opcija za dobavo luksuznih igračk?!

http://www.gpone.com/en/2015111118850/Ducati-conferma-abbiamo-parlato-con-Stoner.html

Ciabatti je to tako megleno zanikal, da je u bistvu kar potrdil. 

Eniwej, jez bi ga rad vidu dirkat. al pa vsaj na kakem testu....

 

Dirka naj doma po svoji ženi, saj si je tako izbral. Zame nima več kaj početi v motogp. Odloči se da bo odnehal, sedaj bi se pa kar nekaj mešal zraven. Ima mnogo drugih opcij, kjer lahko dirka, samo naj si ne izmišljuje vsake toliko časa kaj bi rad. Ali si ali pa nisi v motogp, ne pa nekaj v smislu: "Ja malo bi probal, pa bom videl če bo še kaj iz tega". Karakter tako kot veter zapiha, enkrat takšen, drugič drugačen. :dry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, skategrizzly said:

Dirka naj doma po svoji ženi, saj si je tako izbral. Zame nima več kaj početi v motogp. Odloči se da bo odnehal, sedaj bi se pa kar nekaj mešal zraven. Ima mnogo drugih opcij, kjer lahko dirka, samo naj si ne izmišljuje vsake toliko časa kaj bi rad. Ali si ali pa nisi v motogp, ne pa nekaj v smislu: "Ja malo bi probal, pa bom videl če bo še kaj iz tega". Karakter tako kot veter zapiha, enkrat takšen, drugič drugačen. :dry:

hehe ma si smešen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skategrizzly pravi:

Dirka naj doma po svoji ženi, saj si je tako izbral. Zame nima več kaj početi v motogp. Odloči se da bo odnehal, sedaj bi se pa kar nekaj mešal zraven. Ima mnogo drugih opcij, kjer lahko dirka, samo naj si ne izmišljuje vsake toliko časa kaj bi rad. Ali si ali pa nisi v motogp, ne pa nekaj v smislu: "Ja malo bi probal, pa bom videl če bo še kaj iz tega". Karakter tako kot veter zapiha, enkrat takšen, drugič drugačen. :dry:

jasno mi je, zakaj nogometni entuziast sovraži tega bivšega dirkača, saj je odiral njegovega idola do onemoglosti:P

jasno mi je tudi, zakaj je prisoten strah, ko se le ta pojavi blizu steze, ker obstaja možnost, da se to vse skupaj lahko zopet ponovi:winkiss:

kar se tiče Rossia, ta mu ne seže niti do gležnjev, me pa zanima, kako bi to v dirki zgledalo z resnim konkurentom MM:OK:

 

:004

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, builder said:

jasno mi je, zakaj nogometni entuziast sovraži tega bivšega dirkača, saj je odiral njegovega idola do onemoglosti:P

jasno mi je tudi, zakaj je prisoten strah, ko se le ta pojavi blizu steze, ker obstaja možnost, da se to vse skupaj lahko zopet ponovi:winkiss:

kar se tiče Rossia, ta mu ne seže niti do gležnjev, me pa zanima, kako bi to v dirki zgledalo z resnim konkurentom MM:OK:

 

:004

 

 

kako bi zgledalo v dirki vemo. Bang bang bang z oklepi. Bi pa rad videl frčanje perja po dirki....

https://www.youtube.com/watch?v=Jki1V9QsmDE

btw Stonerjeva velliiiiika zamera Rossiju je bla, da ni snel čelade ko se je pršu opravičt po keglanju....

https://www.youtube.com/watch?v=Yw24pY6ScNA

Res, človečina bi reku. tak priljuden fante.

 

https://www.youtube.com/watch?v=lBhClFBeu3Y

https://www.youtube.com/watch?v=_OhvhjpkhiU

Ampak pelu ga je pa ko noben drug. In še eno stvar ful cenim pr njemu. No1 na stroju. ne neke điđi miđi to je moja cifra fore. Car more met 1.  Tud Scwantz je snel 34 ko je bil prvak. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff to bi blo da bi prisel nazaj, to bi blo mesarsko klanje na pisti... Stirje res super hitri dirkaci pa se Dani bi se kdaj vmesal v boj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bilo govora, da bi samo testiral Ducatija, torej bi bil samo testni dirkač?

Si ne upam predstavljat, da bi stoner in marquez vozila skupaj pri hondi. Se pobijeta med sabo, ker sta oba "norca".

To bi bilo šele enih dvobojev  in veliko bi se jih končalo z  padci :) Čeprav mislim, da je Marquez še bolj bojevit kot stoner. Pob je še mlad in zaletav in neustrašen. Stoner tudi vprašanje,  če bi bil to kar je bil, saj se je ravno zaradi "umazanih pizdarij" v motogp in narastka v družini umaknil iz tega športa. In sedaj tudi verjetno ne bi bil tako "bojevit" , ker ve, da ga doma čaka žena z otrokom.

Je pa Stoner res imel zelo podoben stil vožnje kot Marquez , ampak ko gledam posnetke, mislim da ga Marquez prekaša, še bolj slida, drifta.... čez ovinek kot stoner.

marquez drift

Hudo za videt , ni kaj.

Lp

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, builder pravi:

jasno mi je, zakaj nogometni entuziast sovraži tega bivšega dirkača, saj je odiral njegovega idola do onemoglosti:P

jasno mi je tudi, zakaj je prisoten strah, ko se le ta pojavi blizu steze, ker obstaja možnost, da se to vse skupaj lahko zopet ponovi:winkiss:

kar se tiče Rossia, ta mu ne seže niti do gležnjev, me pa zanima, kako bi to v dirki zgledalo z resnim konkurentom MM:OK:

 

:004

 

Ola builder, nadomeščaš Kennyja na šihtu? :D

 

Nogomet? Kaj je to? :lol1:

Khm..daj mi prosim povej koliko naslovov ima Stoner v žepu? Se prav spomnim da samo 2? :lol1:

Takole ti povem: Stoner je edini ki je še bolj jokal kot Lorenzo. Pa ne samo ko ni šlo po njegovih načrtih ampak tudi ko je zmagal. "Vesel sem za zmago, vendar smo imeli probleme s sprednjim kolesom", "Danes sem bil malo prehlajen, nisem se počutil dobro", "Baba me tepe" in blablabla naprej. Uboga njegova Adriana, ko ima pa še eno žensko doma za prenašat :lol1:

No, dirka pa dobro, je res :OK: Ampak če ti trenutno ne gre v motogp-ju, se vztraja, ne pa da daš rep med noge, prekineš in potem hočeš za par let nazaj, da imaš potem lahko izgovor če ti slučajno ponovno ne uspe biti med najboljšimi. 

Evo ti poljubček od mene builder :fyou:

pred 3 urami, Cartman pravi:

btw Stonerjeva velliiiiika zamera Rossiju je bla, da ni snel čelade ko se je pršu opravičt po keglanju....

Haha, on bo govoril. Za njega je beseda opravičilo neznanka. Velikokrat je storil kako sceno na progi, pa se ni bil nikoli sposoben opravičiti ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pobje, ne se plašt, Kamenko neu nazaj pršu vozt, bi edin znal zmagat domačo dirko, kjer bi imel možnost wildcarda, pa še to dvomim, da bi jo vozu:ras:

nimate vzroka za preplah:kva2:

pred 10 urami, sjeng pravi:

Uff to bi blo da bi prisel nazaj, to bi blo mesarsko klanje na pisti... Stirje res super hitri dirkaci pa se Dani bi se kdaj vmesal v boj.

mislim, da bi Dani bolj sodil med te štiri, kot Iannone, se pravi najhitrejših štiri: Lorenzo, MM, Stoner, Pedrosa in kot peti Iannone:ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, builder said:

pobje, ne se plašt, Kamenko neu nazaj pršu vozt, bi edin znal zmagat domačo dirko, kjer bi imel možnost wildcarda, pa še to dvomim, da bi jo vozu:ras:

nimate vzroka za preplah:kva2:

mislim, da bi Dani bolj sodil med te štiri, kot Iannone, se pravi najhitrejših štiri: Lorenzo, MM, Stoner, Pedrosa in kot peti Iannone:ras:

Heeh. jez teoretiziram na suho, AMPAK, Casey je že letos hotel dirkat. Pa ga Honda ni pustila v GP. Ponudili so mu endurance. Z njimi je pogodbeno vezan do 31.12. 2015. Občutek imam, da bi Casey rad preveril temperaturo vode. Predn skoči. Vedno je bil sposoben vozit z izredno malo TCja, In nova elektronika je togledno dokaj primitivna. Za poln izkoristek zadnje gume bo treba delat z gasom. On to zna. Če tak killer zavoha kri, zna skočt na vratno žilo. 

 

sicer pa berem, da je Hondi zameril vpoklic Aoyame in je ON izpadel fukfehtar, pa da ga v razvoju niso poslušali. Da je po testih jasno povedal kaj teži RCV, HRCjevci pa so vztrajali pri svojem. Kot vedno in na las podobno dogajanju v Ducatiju. Zdaj je tam šef Gigi Dall'igna, človek ki dirkače posluša in upošteva.  

 

kakorkoli že, tud moto2 in 3 ga palijo. Nek so obljubljali novega suterja, pa ni benga na gridu. Škoda, 

 

 

moto2 jerez.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rins 2016 moto2 prvak in komaj čakam poba v motogpju :D 

 

Stoner nej tekmuje v lovljenju rib nima kaj delat v motogpju če se je takrat usral in spizdu... zdej bi se vozu na 4-5 mestu.

 

 

Zanimivo kako nekateri veste koliko ima keri TC nastavljen na motorjih.. očitno ste neki skriti inženirji v ekipah ali favoritom preštejete črtice na gatah po dirki ? :D

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 11. 2015, builder pravi:

kar se tiče Rossia, ta mu ne seže niti do gležnjev, me pa zanima, kako bi to v dirki zgledalo z resnim konkurentom MM:OK:

 :lol1:haha tale je pa dobra... mislim, da bo Stoner mogu še en čas papat žgančke, da bi lahko prišel do Rossijevih gležnjev... ko ga je Rossi redno pral je imel vedno neke izgovore pa zdravstvene težave, ko še dohterji niso vedli kaj točno mu je. Rossijeva nesrečna epizoda z Ducatijem pa ravno ni bilo neko pravo merilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!