Skoči na vsebino

Motoristični video posnetki


Noise

Priporočene objave

V slo velja načelo proste presoje dokazov, sodišče samo odloči in presodi kaj bo upoštevalo kot dokaz. Razen če je dokaz potrebno izločit ker je pridobljen nezakonito oziroma če gre npr. za neprimeren dokaz - npr dokazovanje prekoračitve hitrosti na podlagi števca motocikla na posnetku - to ne bi šlo, ker števec motocikla ni umerjen merilni inštrument..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Jure pravi:

V slo velja načelo proste presoje dokazov, sodišče samo odloči in presodi kaj bo upoštevalo kot dokaz. Razen če je dokaz potrebno izločit ker je pridobljen nezakonito oziroma če gre npr. za neprimeren dokaz - npr dokazovanje prekoračitve hitrosti na podlagi števca motocikla na posnetku - to ne bi šlo, ker števec motocikla ni umerjen merilni inštrument..

ok nekaj ne razumem  - števec motocikla ni umerjen merilni inštrument??? Kaj to pomeni, da nam prodajo neispraven  motor, ki je homologiran in kateri je moral prestat neke zakonske standardne za varno vožnjo po cesti ima merilni inštrument za hitrost vozila kateri ni veljaven? to pomeni da je lahko isto z vsemi ostalimi deli motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, exclan pravi:

ok nekaj ne razumem  - števec motocikla ni umerjen merilni inštrument??? Kaj to pomeni, da nam prodajo neispraven  motor, ki je homologiran in kateri je moral prestat neke zakonske standardne za varno vožnjo po cesti ima merilni inštrument za hitrost vozila kateri ni veljaven? to pomeni da je lahko isto z vsemi ostalimi deli motorja?

Recimo meni števec vedno kaže več kot 20% več pri 100km/h saj imam vedno spredaj zob manj in zadaj 2 ali 3 več!In ja števec ni omerjen,da bi točno kazal kaj ne razumeš?števec mora celo zakonsko več kazati...

Samo mnenje moje pa je da bi s svojim posnetkom,kjer bi se lepo videlo kako hitro grem mimo obcesnih označb dalo izračunati hitrost,ki bi bila verodostojna.

Recimo v mojem primeru pa bi vsaj imel registrsko številko prasice,ki me izrinila s ceste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, exclan pravi:

ok nekaj ne razumem  - števec motocikla ni umerjen merilni inštrument??? Kaj to pomeni, da nam prodajo neispraven  motor, ki je homologiran in kateri je moral prestat neke zakonske standardne za varno vožnjo po cesti ima merilni inštrument za hitrost vozila kateri ni veljaven? to pomeni da je lahko isto z vsemi ostalimi deli motorja?

Prodaj motor.

 »merilnik hitrosti« je merilo za merjenje hitrosti vozil v cestnem prometu;

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Prodaj motor.

 »merilnik hitrosti« je merilo za merjenje hitrosti vozil v cestnem prometu;

ja in to ni kamera na motorju, ker ne meri hitrost, ampak zajema video

pred 14 urami, Kmet2 pravi:

Pravijo da ne , a je spet kaj novega ? Aja  pa ne vem kateri člen to govori :P a je to nabijanje ?

sem že napisal, za civilni postopek ni nobenih težav s posnetkom...

primerljiva razlaga, da v civilu lahko uporabiš "vse"

Citiraj

Sodišče prve stopnje s tem, ko je uporabilo dokaze (uradne zaznamke), ki so bili iz kazenskega spisa izločeni, ni prekršilo določb pravdnega postopka, niti ni poseglo v nobeno ustavno zajamčeno človekovo pravico tožečih strank. Zaradi različne narave kazenskega in pravdnega postopka v ZPP ni pravil o prepovedi uporabe dokazov, kot jih vsebuje ZKP. Namen izločitve obvestil, zbranih od osumljenca v kazenskem postopku, četudi sploh niso bila pridobljena s kršitvijo določb kazenskega postopka, je v zagotovitvi pravnih jamstev, ki jih ima obdolženec v kazenskem postopku, kjer mu nasproti stoji država. Z izločitvijo dokazov v kazenskem postopku se torej varujejo pravice obdolženca, hkrati pa ni poseženo v pravice nobenega drugega posameznika. V pravdnem postopku pa si nasproti stojita dve enakovredni stranki in v primeru, da uporabe določenega dokaza ne dopustimo, s tem pride do posega v pravice nasprotne stranke – v njeno ustavno pravico do dokaza kot del pravice do izjave v postopku. 

Sicer pa Borutt lahko s čutili zazna prekršek, za brzino sicer ne vem, če je umerjen, za vse ostalo pa itak drugače ne gre, mora videt in zaznat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Borutt pravi:

Prodaj motor.

 »merilnik hitrosti« je merilo za merjenje hitrosti vozil v cestnem prometu;

Borutt z vsem spoštovanjem zakaj moraš bit tako sarkastičen, če nakaj vprašam kar mi ni razumljivi mi vsaj to pojasni v našem jeziku ali bolj razumljivem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, exclan pravi:

ok nekaj ne razumem  - števec motocikla ni umerjen merilni inštrument??? Kaj to pomeni, da nam prodajo neispraven  motor, ki je homologiran in kateri je moral prestat neke zakonske standardne za varno vožnjo po cesti ima merilni inštrument za hitrost vozila kateri ni veljaven? to pomeni da je lahko isto z vsemi ostalimi deli motorja?

Roko na srce, vprašanje je malce smešno. Ne moreš primerjat namenskih radarjev, ki jih ima policija in morajo izpolnjevat ne vem kakšne standarde, verjetno biti umerjeni vsake toliko časa, itd. z napravo na posameznem vozilu, ki je namenjena vozniku zato da ve približno kako hitro se pelje. Kot že rečeno, miljon folka vozi neserijska prestavna razmerja in posledično števci lažejo še bolj kot sicer.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, sesir said:

Recimo meni števec vedno kaže več kot 20% več pri 100km/h saj imam vedno spredaj zob manj in zadaj 2 ali 3 več!In ja števec ni omerjen,da bi točno kazal kaj ne razumeš?števec mora celo zakonsko več kazati...

Kje ti pa meri hitrost? Kolo se pri določeni hitrosti vrti enako hitro, ne glede na obrate motorja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, motolover pravi:

Kje ti pa meri hitrost? Kolo se pri določeni hitrosti vrti enako hitro, ne glede na obrate motorja. 

Točno tam kot mi merijo vsi motorji,ki sem jih imel zase!!!!

Na da boš še lahko pameten na mestu gre motor tud 299 pa se ne premikamo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Jure pravi:

Roko na srce, vprašanje je malce smešno. Ne moreš primerjat namenskih radarjev, ki jih ima policija in morajo izpolnjevat ne vem kakšne standarde, verjetno biti umerjeni vsake toliko časa, itd. z napravo na posameznem vozilu, ki je namenjena vozniku zato da ve približno kako hitro se pelje. Kot že rečeno, miljon folka vozi neserijska prestavna razmerja in posledično števci lažejo še bolj kot sicer.

smešno gor dol ampak edina naprava ki pokaže kolikor greš če kaže narobe je lahko fuck off ne!?

zame je to isto kot da bi mi rekel ja zavore enkrat primejo drugi ne pač tako je (ok malo karikirano ) za tiste ki vozijo neserjiska prestavna razmerja se mi jebe dobesedno in ne govorim o teh.

Potem na vozilu sploh ni potrebno imet števca!

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, exclan pravi:

smešno gor dol ampak edina naprava ki pokaže kolikor greš če kaže narobe je lahko fuck off ne!?

zame je to isto kot da bi mi rekel ja zavore enkrat primejo drugi ne pač tako je (ok malo karikirano )

Malo slaba primerjava je tole. Radar je umerjen in je točen, merilnik hitrosti pa ti samo približno pove, kako hitro voziš. Če kaže zelo napačno, potem je treba vozilo popraviti, ampak ne poznam primera, da bi komu teko zelo narobe kazalo hitrost. Če pa se menja zobnike in se hitrost ne meri preko polža na prednjem kolesu, potem tu nastanejo napake. Ampak ne zaradi okvare merilnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, exclan pravi:

smešno gor dol ampak edina naprava ki pokaže kolikor greš če kaže narobe je lahko fuck off ne!?

zame je to isto kot da bi mi rekel ja zavore enkrat primejo drugi ne pač tako je (ok malo karikirano ) za tiste ki vozijo neserjiska prestavna razmerja se mi jebe dobesedno in ne govorim o teh.

Potem na vozilu sploh ni potrebno imet števca!

Res ne razumem kaj je tvoj point? Radarji morajo biti umerjeni in certificirani z razlogom. Predvsem zato ker meritvam sledijo lahko zelo hude posledice - visoke kazni, 18 kazenskih točk in odvzem vozniškega dovoljenja. Se ti res zdi ok, da bi lahko takšne posledice sledile zgolj na podlagi meritve z napravo na katero lahko (vsaj v teoriji) vpliva vsak vaški Joža, ki si mu peljal zamenjat olje na avtu.

Ne vem no,  zame je to no brainer.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, exclan pravi:

smešno gor dol ampak edina naprava ki pokaže kolikor greš če kaže narobe je lahko fuck off ne!?

zame je to isto kot da bi mi rekel ja zavore enkrat primejo drugi ne pač tako je (ok malo karikirano ) za tiste ki vozijo neserjiska prestavna razmerja se mi jebe dobesedno in ne govorim o teh.

Števec je oprema za merjenje hitrosti in ni merilo. Predpisano je, koliko lahko števec "laže" in v nobenem primeru ne sme kazati manjše hitrosti od dejanske hitrosti. Torej si z vožnjo po števcu in z upoštevanjem omejitve hitrosti vedno na "varnem". 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni to tema o moto video posnetkih ...zdej pa to solato berem :dry: :P

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tis jo natrebu :D en je pa še mau kisa dodau pa drug soli in toj to :D 

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, mladench pravi:

tis jo natrebu :D

Jz sam buuu rečem pa se vžgejo ko purfl ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Jure pravi:

Res ne razumem kaj je tvoj point? Radarji morajo biti umerjeni in certificirani z razlogom. Predvsem zato ker meritvam sledijo lahko zelo hude posledice - visoke kazni, 18 kazenskih točk in odvzem vozniškega dovoljenja. Se ti res zdi ok, da bi lahko takšne posledice sledile zgolj na podlagi meritve z napravo na katero lahko (vsaj v teoriji) vpliva vsak vaški Joža, ki si mu peljal zamenjat olje na avtu.

Ne vem no,  zame je to no brainer.

no brainer je zame ,da sodišče ne upoštev video kjer  se vidi hitrost vozila " ker ni mirodajen" no tukaja je moj point zakaj vse o števcu. No saj tudi borutt je  napisal voziš malo bolj počasi pa še 20% laganja števca in to je hitrost kjer si varen in to bi lahko tudi bilo dovolj za sodišče .

toliko debate o števcu pa nobeden ni pomislil zakaj sem se prijel števca ko pijan plota  - no brainer?

jebo vas števec 

 

ja sem off

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, sesir said:

Točno tam kot mi merijo vsi motorji,ki sem jih imel zase!!!!

Na da boš še lahko pameten na mestu gre motor tud 299 pa se ne premikamo!

O katerem motorju govoriš, kje in na kakšen način meri podatek o hitrosti? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namesto te debate.. bi lahko rekli, da vsi vozimo/vozite prehitro (eni več, drugi manj)... in kadar snemate, ne bi radi, da bi zaradi tega imeli še dodatne težave.

Ker vsi vemo kako deluje naša preljuba zakonodaja.. Tisti, ki so pobrali milijone, igrajo "košarko", čeprav so na smrt bolani,.....

Ostali, ki gremo/gredo pa 10 kmh prehitro in smo/so udeleženi v prometni nesreči (čeprav ne kot povzročitelji), smo/so pa preganjani kot največji zločinci v državi!!!!

Jebat ga, pesek v oči naroda in gremo dalje..

Da pa ne bomo zgrešili teme.. 13.10.2017, nova R6!

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, motolover pravi:

O katerem motorju govoriš, kje in na kakšen način meri podatek o hitrosti? 

vsi cestni motorji po 2003 vem,da tako...na vse se meri na istem mestu...če ne veste kje pa kaj naj rečem...dandanes je res že vsak misli,da motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, exclan pravi:

no brainer je zame ,da sodišče ne upoštev video kjer  se vidi hitrost vozila " ker ni mirodajen" no tukaja je moj point zakaj vse o števcu. No saj tudi borutt je  napisal voziš malo bolj počasi pa še 20% laganja števca in to je hitrost kjer si varen in to bi lahko tudi bilo dovolj za sodišče .

toliko debate o števcu pa nobeden ni pomislil zakaj sem se prijel števca ko pijan plota  - no brainer?

jebo vas števec 

 

ja sem off

 

Brez zamere, samo jaz te ne razumem.

Če je tudi zate no brainer to, da sodišče ne upošteva videa kjer se vidi hitrost vozila, ker ni merodajen (to imaš namreč zapisano v prvem stavku), je to točno to kar trdim jaz in ne vem čemu sploh potrebna debata.

Kakorkoli že je pa dejstvo, da sodišče ne more nek na približno delat pri stvari (merjenje hitrosti), ki je sicer natančno merljiva, za katero veljavni predpisi celo izrecno predpisujejo aparature s katero se jo meri, opredeljujejo pogoje, ki jih morajo te aparature izpolnjevati in ter določajo celo točno toleranco, ki se pri teh umerjenih aparaturah upošteva. Ne moreš potem nekaj na pamet češ, aha sej števec je približno točen, pa rečmo 20% off za rezervo in dobimo pravo meritev. Saj nismo pri šiptarju na tržnici.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, sesir said:

vsi cestni motorji po 2003 vem,da tako...na vse se meri na istem mestu...če ne veste kje pa kaj naj rečem...dandanes je res že vsak misli,da motorist

Moj je l. 2014 in po menjavi zobnika ne kaže drugače. Preverjeno z navigacijo pri npr. 130km/h ne kaže nič več, kot pred menjavo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa zato, ker tista izjava zgoraj, da vsi motorji merijo na istem mestu ne drži. Večina jih meri hitrost na prednjem zobniku in tam se sprememba razmerja pozna. Nekateri pa merijo na kolesu, tam pa sprememba zobniškega razmerja nima veze.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!