Skoči na vsebino

KTM 790/890 ADVENTURE S/R, DUKE in SMT


Kmet2
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Uporabna stran s pojasnili, slikami itd modifikacij in dodatne opreme: KLIK

890R.jpg.0c84d9970af721dd20ac0060861c5214.thumb.jpg.630e3b2600b1c34e17a0af76cab49641.jpg

Priporočene objave

pred 30 minutami, DAMI34 pravi:

a kar celga z wdejem prešpricam :P

 

Bolj ali manj, tako jaz počnem na izvenkrmnem motorju :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

Bolj ali manj, tako jaz počnem na izvenkrmnem motorju :)

 

ja tam je še sol. K sreči sem se kopal v sladki vodi, dež mu pa ne škodi. Ampak bom lepo počasi menjal filtre, olje, prešprical kontakte.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

ja tam je še sol. K sreči sem se kopal v sladki vodi, dež mu pa ne škodi. Ampak bom lepo počasi menjal filtre, olje, prešprical kontakte.

 

Atlas 2E Ballistic Missile.jpg

Na raketah Atlas (torej vlaga, sladka voda) so prvič uporabili wd40 :) 

Kar pošpricaj, ne škodi, koristi :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Snečer said:

Na raketah Atlas (torej vlaga, sladka voda) so prvič uporabili wd40 :) 

Kar pošpricaj, ne škodi, koristi :) 

Snecer ima prav :) WD-40 pomeni Water Displacing (izpodrivanje vode), štirideseta varianta.

Američani so iskali sredstvo za zaščito svojih raket pred korozijo vode, in to je pač WD-40, verjetno eden najbolj narobe uporabljanih izumov človeštva (no, poleg onega Hitatchijevega masažnega aparata, ki je bil prvotno namenjen za sproščanje mišic).

WD-40 marsikaj ni (recimo ni mazivo, pa ne pomaga pri električnih stikih, pa..) ampak je pa odlično čistilo za kovinske dele, ki so bili izpostavljeni vodi, pa ne bi smeli bit.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, nejc74 pravi:

 

WD-40 marsikaj ni (recimo ni mazivo, pa ne pomaga pri električnih stikih, pa..) ampak je pa odlično čistilo za kovinske dele, ki so bili izpostavljeni vodi, pa ne bi smeli bit.

 

WD-40 je odličen penetrant in tak izpodriva vodo na težko dostopnih mestih. Ker vsebuje tudi olja (za zaščito površin, na katerih je bila voda) je bil primeren za mazanje in zaščito proti rji (seveda za krajši čas). Nekoč je bil pač edino tako pršilo v množični prodaji.

Danes imaš na trgu ogromno ponudbo raznih namenskih pršil. 

Absolutno WD-40 ne sodi na elektronske komponente, kontakte in ostale elektronske elemente.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami as ze spucou, pa olje zamnju in tako naprej?? So mogoce kje kaksne druge vidne posledice potopa?? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

Zakaj so tablico zakrili? :) 

ne vem, sem čist slučajno videl, da so mojo fotko ugrabili, ker sem neke podatke iskal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gasperX pravi:

Dami as ze spucou, pa olje zamnju in tako naprej?? So mogoce kje kaksne druge vidne posledice potopa?? 

Zaenkrat ne, laufa. Normalno, nobenih lučk, nobenih alarmov, vse kontakte prešprical. Bencin sem iztočil, pa je bil čist, nč vode.

Inbox je bil spet poln kondenza, filter vlažen, pa sem ga vzel ven , itak bom dal novega, danes sem laufal kar s poceni oljem (2x do ventilatorja), pa sem ga iztočil. Ni več take drame (oziroma ni več lisasto), kot pri originalu. Bom pa postopek še 1x ponovil, pa še mal odpeljal, kakih 20-30km, pa še 1x menjal, da bo res čisto.

Lej fotko, prvič:

20210510_164913_HDR.thumb.jpg.4957f439af6b566237e4e66b3808b20a.jpg

to je pa od danes:

20210513_164715_Burst01.thumb.jpg.c81603da03df9e6a7b32b64900a9c654.jpg

pa airbox. Tako da sem očistil, pa pustil odprtega za kak dan, pa še mal bom pofeniral, dans se mi ne da več.

20210513_5585110889244700196.thumb.jpg.2712e7401158d77637e6265541118bd4.jpg

 

Najbrž bom moral še gume dol, pa ležaje mal pogledat.

 

V glavnem Tutoro posoda je bila cca 1/2 ure pod vodo, pa je brez kaplice vode :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo poglej, če si "nafilal" votle dele (okvir, nihajko...) . Nekateri, ki se veliko vozijo po vodi, so zvrtali luknjico v nihajko, da voda odteka (kje pride notri se nisem poglabljal) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa tut vredno nasmeha

Laufal cca pol ure.

20210514_174641_HDR.thumb.jpg.d7be24090022dbf6644eaccb65109282.jpg

pred 9 urami, franc pravi:

Malo poglej, če si "nafilal" votle dele (okvir, nihajko...) . Nekateri, ki se veliko vozijo po vodi, so zvrtali luknjico v nihajko, da voda odteka (kje pride notri se nisem poglabljal) .

lp

Nihajka ni votla

20210514_174811_HDR.thumb.jpg.4a4cdea8267ad1d17a716604b0a5efa5.jpg

Teče pa še vedno voda iz lonca auspuha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oddušnik olja, ki je speljan v airbox še meče svinjarijo (vlaga, malce olja) tako, da moram vsakokrat po furi očistit airbox (benti, komaj da roko not zrinem). Drugače pa mašina laufa ko urca.

Včeraj 150km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

oddušnik olja, ki je speljan v airbox še meče svinjarijo (vlaga, malce olja)

odstrani in spelji na tla. na airboxu pa zamaši za nekaj časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Quest pravi:

odstrani in spelji na tla. na airboxu pa zamaši za nekaj časa.

točno to sem nardil. :D ma ja sej sem potem pogruntal da je dolga cev, pa še kondenz v nji, pa verjetno še kaka svinjarija od prvega olja, tako da je škoda, da mi airbox svinja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najmanj turbulence in mirna vožnja je z vizirjem od Ra na najnižji stopnji, pa brez spodnjih deflektorjev. Meni čist qul

20210518_112347_HDR.jpg.de886a0fb813dfc0cef82e476cdd3ded.thumb.jpg.c82e98ac95944219ae50a86844bc4949.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stran je trenutno na "vzdrževanju"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 5. 2021 ob 8:44, DAMI34 pravi:

točno to sem nardil. :D ma ja sej sem potem pogruntal da je dolga cev, pa še kondenz v nji, pa verjetno še kaka svinjarija od prvega olja, tako da je škoda, da mi airbox svinja.

Rottweiler ima en tak lušten filterček za oddušno cev komore odmične gredi, tako, da ne vleče oljnih hlapov v airbox in ga ne svinja, oljni hlapi se tudi ne mešajo v sesalni zrak.

Ne vem kako ima A790 narejen air box, SA1290 ima dobor pogruntavščino, eno predkomorco na airboxu, kamor je speljan oddušne cev, tam se oljni hlapi ohladijo in "olje" ostane tam, tako da je zračni filter in air box znotraj povsem suh........načeloma pa naj bi agregat s speljano oddušno cevjo izven airboxa lepeše dihal....... seveda vse odvisno od "zdravstvenega stanja" agregata :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Luka66 pravi:

Rottweiler ima en tak lušten filterček za oddušno cev komore odmične gredi, tako, da ne vleče oljnih hlapov v airbox in ga ne svinja, oljni hlapi se tudi ne mešajo v sesalni zrak.

Ne vem kako ima A790 narejen air box, SA1290 ima dobor pogruntavščino, eno predkomorco na airboxu, kamor je speljan oddušne cev, tam se oljni hlapi ohladijo in "olje" ostane tam, tako da je zračni filter in air box znotraj povsem suh........načeloma pa naj bi agregat s speljano oddušno cevjo izven airboxa lepeše dihal....... seveda vse odvisno od "zdravstvenega stanja" agregata :) 

to vem že od avtov dalje.

Ne, samo prvih nekaj km, je vlaga in oljna svinjarija bruhala v airbox. Sedaj je čist izpuh oddušnika, sem ga kar odstranil. Še do Paklenice urežem in nazaj priklopim. Sem pa v tej temi prilepil, dokaj dobro pogruntavščino "predfiltra"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trip okrog 950km za vikend, mešano, lagano jadranka, pa nekaj terena, povprečna poraba: 4,0 po računalu :D

Poraba Mitaske 0,7+ v jurja kmjih: 2mm zadnja po sredi :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem spucal protiprašne, pa glede na vso zlorabo niti ni bilo hudo umazano

20210529_115551_HDR.thumb.jpg.59647f7420c01b01788d1e46c6781b1c.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

Mal sem spucal protiprašne, pa glede na vso zlorabo niti ni bilo hudo umazano

20210529_115551_HDR.thumb.jpg.59647f7420c01b01788d1e46c6781b1c.jpg

Ja sej si jih globinsko pral zadnjič..s čim si pa pucal semeringe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, HyperJack pravi:

Ja sej si jih globinsko pral zadnjič..s čim si pa pucal semeringe?

nič nisem rinil pod semeringe, nimam orodja. Drgač pa ja, globinsko so očiščeni :D

Samo očistil in podmazal.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!