Skoči na vsebino

KTM 790/890 ADVENTURE S/R, DUKE in SMT


Kmet2
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

Uporabna stran s pojasnili, slikami itd modifikacij in dodatne opreme: KLIK

890R.jpg.0c84d9970af721dd20ac0060861c5214.thumb.jpg.630e3b2600b1c34e17a0af76cab49641.jpg

Priporočene objave

pred 4 minutami, MiNa pravi:

Glede na trenutno stanje bi delal 2 servisa na leto. (letos sem tri).

Ja...ti nisi normalen. Jaz imam v dveh letih 31.000 na Tenerjki, pa so mi razložli, da imam ful dosti kilometrov za dve leti star motor...WTF... Moj kolega jih ima na peciklu (sicer je fukjen pa vseeno) 15.000 na leto....

Folk misli, da kupiš motor pol pa ga moraš čez 3 leta prodat z 2.756km za 1/3 cene..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kmet2 pravi:

Vsi ti motorji so za resen teren pretežki , imel 990ADV , peljal AT , edino s tenerejko nisem imel opravka .....je pa res ,da nimam znanja iz off road , vem pa od tam kamor sem se zapičil s temi motorji , pa nisem ravno švoh , je to en samo mantranje  tehnike in voznika. 

Fajn motorji za težke razdrapane makedame , lažji off road itd in super tudi na cesti. 

Da bo motor malo nad 10k€ so samo pobožne želje  .

Cena bo sigurno okrog 13k€ in več , odvisno od opreme.

Pod pojmom offroad nimam v mislih puscave, dreka in kamnitih strug. Tako kot si napisal, zelo slab makadam in lepa brezpotja. Tezo se precenjuje. Ce pobiras je isto sranje ce je 180 ali 200 kil. Ce bi bil ultra lahek pa hitro kaj poci, okvir npr. Glede elektronike, tudi jaz bi imel brez ampak ne gre, ce hoces motor mora biti Euro 4, torej vbrizg + kat + motorizirana sesalna loputa, kar potegne za sabo cel kup senzorjev. ABS je tudi obvezen. MCS in ostala marketinska navlaka pa bazira na istih senzorjih. Edino cornering abs rabi se dodatne senzorje nagiba in pospeskov. S tem se moras sprihaznit ali oa kupit eno 950 ko in jo pirihtat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si ga malo poblizje pogledal. 

Oba, R in osnovnega. 

Ne deluje mi ravno adventure, prevec zaprto vse skupaj, prevec plastike, ne deluje prevec robustno. 

Me ni preprical. Presirok je. 

R ima 48mm vzmetenje, navaden 43, enako kot konkurenca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 11/11/2018 at 12:51 PM, krucymucy said:

 

Ne deluje mi ravno adventure, prevec zaprto vse skupaj, prevec plastike, ne deluje prevec robustno. 

Me ni preprical. Presirok je. 

Širina se mi res ne zdi pomembna pri adventure motorju. Razen, če je širok pri tanku, da težko voziš v stoje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, krucymucy said:

Tebi se ne zdi itak nic kar ni propeler. 

Govorim o širini motorja. Kje te lahko moti na takem tipu motorja? V gozd na singlce z njim ne greš, v mestu se ne drenjaš med pasovi,... Ne vidim, kje bi bila širina ovira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, motolover pravi:

Adventure ni hard enduro dirkanje. 

Saj makadam tudi ni off road, še manj pa dirkanje.

Večina se očitno niti približno ne zaveda česa so zmožni teli "adventure KTM-i" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, franc pravi:

Saj makadam tudi ni off road, še manj pa dirkanje.

Večina se očitno niti približno ne zaveda česa so zmožni teli "adventure KTM-i" .

lp

Ta motor zmore precej vec od makadama in kolovozov. Po teh grem se jaz z mojo Yamaho XT1200, za vec pa zmanjka vzmetenja. KTM 790 v izvedbi R ima zares dobro vzmetenje in ce imas jajca, po mojem ne bo dosti slabsi od 690, edino tezji je, pa precej vec plastike je izpostavljene za polomit. Zato sem napisal ce imas jajca, ker 15 jurjev bo malo kdo pripravljen po tleh metat. Jaz ze ne bi ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena za avstrijo je ze kr nekaj casa znana. Kolega jo v salon dobi ze nekje v Februarju sem mu ze reku da hocm stestirat...... Ceprav kupu ziher nam 

So pa cene v avstriji nekje 2000€ visje kot v sloveniji... ampak ne vedno in ne pri vseh motorjih 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, IZTOK said:

Ta motor zmore precej vec od makadama in kolovozov. Po teh grem se jaz z mojo Yamaho XT1200, za vec pa zmanjka vzmetenja. KTM 790 v izvedbi R ima zares dobro vzmetenje in ce imas jajca, po mojem ne bo dosti slabsi od 690, edino tezji je, pa precej vec plastike je izpostavljene za polomit. Zato sem napisal ce imas jajca, ker 15 jurjev bo malo kdo pripravljen po tleh metat. Jaz ze ne bi ...

Jajca brez znanja te peljejo samo v bolnišnico. 

Za hard enduro imajo druge modele, če model pomenujejo Adventure je jasno komu je namenjen. Kakšen TET in podobne zadeve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, motolover pravi:

Jajca brez znanja te peljejo samo v bolnišnico. 

Za hard enduro imajo druge modele, če model pomenujejo Adventure je jasno komu je namenjen. Kakšen TET in podobne zadeve. 

Res je, ne vem zakaj vedno primerjave potovalnih endur z hard endurami...to sta dva različna segmenta že v štartu. Morda si nekateri želijo nekaj vmesnega...ne tič ne miš, ne prav potovalno in ne prav offroad. Vprašanje je, za kaj bi se taki  motorji uporabljali...in morda želi prav KTM to vrzel zapolniti . Sam v tem ne vidim nekega smisla, morda nekateri pa prav to iščejo....:hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 12. 2018 ob 12:22, motolover pravi:

Jajca brez znanja te peljejo samo v bolnišnico. 

Za hard enduro imajo druge modele, če model pomenujejo Adventure je jasno komu je namenjen. Kakšen TET in podobne zadeve. 

Sem kje omenil hard enduro? V ta segment spadajo edino tekmovalni motorji, vem kaj to je ker imam taksnega doma. Ce pa ze omenjas TET, vecina adventure modelov bi niti za tak teren. Probaj z GS ali XT1200 pa bos vedel kaj mislim. Ta KTM pa je dovolj zmogljiv za vse vmes med makadamom in tekmovalno progo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrnimo se k širini motorja, da ne izgubimo rdeče niti.  Namenjen je Adventure potovanjem, zato tudi širina motorja ni toliko pomembna,. Za v gozd, kjer je pomembna, so drugi modeli. Sicer jih ne imejujejo Hard, ampak Enduro. 790 Adventure spada pri njih pod Travel in poleg imena ima še napis Adventure.   https://www.ktm.com/en/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj je tista velika grda škatla, na katero je potem prednja luč pritrjena!? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/16/2019 at 8:17 PM, rokied said:

Je že kdo naročil?

image.thumb.png.d63cff069662f8285d003654218e7589.png

R modelov bo izgleda bolj malo. V Nemčiji sem se ustavil pri KTMu in dobi diler dva R modela (oba je že prodal) in dvajset navadnih. Cena za R je 14.500 s tempomatom in QS, brez cca 700 manj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V slo bo potem verjetno rahlo cenejši a še vedno drag. Cene postajajo nore. Potem mi deluje Hondina AT najboljši nakup za denar, ki ga hočejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, skalar36 pravi:

V slo bo potem verjetno rahlo cenejši a še vedno drag. Cene postajajo nore. Potem mi deluje Hondina AT najboljši nakup za denar, ki ga hočejo.

Najboljši nakup za svoj denar je po mojem mnenju V-strom 1000. Takoj za njem je AT (navadna ne adventure). Npr. 850 GS ga pa zmaga v najslabšem nakupu za svoj denar ( npr., da ima moped za 15 jurčkov spredaj vgrajene navadne Brembo dvobatne čeljusti je zame malo smešno).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, brutal pravi:

Najboljši nakup za svoj denar je po mojem mnenju V-strom 1000. Takoj za njem je AT (navadna ne adventure). Npr. 850 GS ga pa zmaga v najslabšem nakupu za svoj denar ( npr., da ima moped za 15 jurčkov spredaj vgrajene navadne Brembo dvobatne čeljusti je zame malo smešno).

Ja glede stroma je res. Je pa za moj okus strom popolnoma cestni motor. Jest sm se omejil na motorje z 21" prednjim kolesom.

Vedno bolj zgleda, glede na cene, da bodo novi motorji samo še za petičneže. 

Tale luč na ktm se mi zdi zelo "zanimivio" vpeta. Za asfalt je vseeno. Za teren pa... Daljši je vzvod, prej se odlomi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, brutal pravi:

Najboljši nakup za svoj denar je po mojem mnenju V-strom 1000. Takoj za njem je AT (navadna ne adventure). Npr. 850 GS ga pa zmaga v najslabšem nakupu za svoj denar ( npr., da ima moped za 15 jurčkov spredaj vgrajene navadne Brembo dvobatne čeljusti je zame malo smešno).

Koliko si prevozil gs 800 , ker 850 ga nisi!

Če pa komentiraš samo iz zornega kota ekonomije, potem pa le dalje, bom čist tih.

Gs800 ima fantastične zavore, ciklistiko edino za dva bi sam zamenjal vzmetenje.

At ,na mojo višino premala, ti pa povem, da je gs800 ali pa 850(slabši sigurno ni , kot 800) boljši z v dvoje i prtljaga.

Na stromu 1000 samo sedel, zato ne morem komentirat.

Po moje ja najboljši nakup KTM 1090 ima več kot vsi nasteti za konkurenčno ceno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!