Skoči na vsebino

Sledilnik za motor


Priporočene objave

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Mogoče pa on ne zna vklopit.

 

možno .. ampak po navodilih, ki jih ima zraven, mislim, da je res fake TK106 ... navodila bi moral imeti taka kot sem jih jaz dal v PDF-ju pred nekaj posti nazaj.

moralo bi kje biti v navodilih, kako se vklopi shock komanda

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

on=jst?

u navodilih nimam tega opisa, tud res, da nisem prejel v škatli ampak škrniclu pa nisem še probu šok in šejk upisat.... bom jutr probu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je zdaj važno, da v navodilih piše kaj nudi ali kakšen znak je na embalaži?  :?  jebiga rižeki čitajo iz desne proti levi mi obratno, to bo problem! :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prebiram tole temo... nisem pa zasledil, po kakšnem sistemu se prazni baterija trackerja. Ali prvo pobere energijo akumulatorju, pa potem lastno baterijo ali obratno oz. ali je kakšna kombinacija pol pol. Ker bi vgradil v motor permanentno, in nebi rad imel problemov s praznim akumulatorjem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Urke85 pravi:

Pozdravljeni

Prebiram tole temo... nisem pa zasledil, po kakšnem sistemu se prazni baterija trackerja. Ali prvo pobere energijo akumulatorju, pa potem lastno baterijo ali obratno oz. ali je kakšna kombinacija pol pol. Ker bi vgradil v motor permanentno, in nebi rad imel problemov s praznim akumulatorjem.

 

Doktor je vse preštudiral, kaj bi bilo, če bi moral ene 100 strani prečitat: http://motosvet.com/tabla/topic/39904-sledilnik-za-motor/?do=findComment&comment=2225546

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, solorider said:

Doktor je vse preštudiral, kaj bi bilo, če bi moral ene 100 strani prečitat: http://motosvet.com/tabla/topic/39904-sledilnik-za-motor/?do=findComment&comment=2225546


Nisva se najbolje razumela, zanima me koliko časa zdrži akumulator od motocikla, da ga ne sprazni v nulo. Ali je v nastavitvah kakšen cut off da ne sprazne do konca, da še vedno lahko zalaufaš motor. Avtonomija baterije v tk mi je jasna koliko zdrži:)

Popravljeno . Popravil Urke85
dopolnitev
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Urke85 pravi:


Nisva se najbolje razumela, zanima me koliko časa zdrži akumulator od motocikla, da ga ne sprazni v nulo. Avtonomija baterije v tk mi je jasna koliko zdrži:)

Te ne razumem, sledilnik se ti bo spraznil za cca 5-7 dni, motor še bo imel vedno svoj acu...

... razen, če misliš, da bi čez zimo imel acu not in sledilnik?

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, čez celo leto bi imel sledilnik v motorju. In tu me zanima kako je s polnjenjem.

Ali se ga veže na akumulator in potem ga le ta napaja dokler ima moč, kasneje se pa preklopi na notranjo Li ion baterijo, ali dela na Li ion pa potem ko se le-ta sprazni preklopi na akumulator.

 

Primer: Imam motocikel, rad bi imel sledilno napravo proti kraji vezano na akumulator (v trackerju pa notranja baterija), 14 dni motocikel miruje in ni prikopljen na nobeno polnilno napravo, ali tracker izprazni vse baterije in ne morem zalaufat motocikla...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po domače, tracker izprazni baterijo, ki je 0,9A (900 mAh) v nekje 4-5 dnevih (če je fejst hladno morda tudi prej).

Če imaš v motorju 10 Ah ali 12 Ah accu, potem ne bo težko izračunati, kdaj ga naprava "izsuši."

40,50 dni+

Mislim, da prvo izprazni aku motorja, nato pa še baterijo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Urke85 pravi:

Primer: Imam motocikel, rad bi imel sledilno napravo proti kraji vezano na akumulator (v trackerju pa notranja baterija), 14 dni motocikel miruje in ni prikopljen na nobeno polnilno napravo, ali tracker izprazni vse baterije in ne morem zalaufat motocikla...?

Sledilna naprava mora imeti lastno napajanje in ne napajanje preko accu-ta v motorju, ker lopovi so itak vedno korak "pred nami" in najprej bodo ravno zaradi možnosti sledenja odklopili žice iz accuta. Če bodo sledili žicam, ki vodijo iz accuta motorja, bodo enostavno našli tudi tvojo napravo in jo uničili, tako da sama baterija v napravi ti lahko drži tudi 2 leti, ampak če jo lopov najde in z kladivom uniči, je nekoristna.

Sam imam napravo 4x4x1cm in se enostavno "skrije" nekje na motorju, accu v napravi pa drži (po mojih testih) cca. 7 dni v stanovanju. Zunaj pa na življensko dobo vpliva tudi vremenski vpliv, tako da .....

V glavnem, ne glede na kvaliteto in ceno naprave za sledenje, ti mora policija najti motor še v istem dnevu. Z vsakim naslednjim dnevom se zmanjša možnost najdbe, ker je itak že v prafaktorjih.

Vse je v glavi! Če imaš sledilno napravo na motorju je morda samo občutek boljši in človek samega sebe prepriča .. "eh, saj meni ga itak ne more ukrasti", čeprav lopovov ne ustavi nič, še policija ne!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Snecer said:

Po domače, tracker izprazni baterijo, ki je 0,9A (900 mAh) v nekje 4-5 dnevih (če je fejst hladno morda tudi prej).

Če imaš v motorju 10 Ah ali 12 Ah accu, potem ne bo težko izračunati, kdaj ga naprava "izsuši."

40,50 dni+

Mislim, da prvo izprazni aku motorja, nato pa še baterijo.

 

Slabo si računal. Računal si enako porabo toka pri napravi ki dela tipično na 5V (tiste z interno baterijo in usb polnjenjem). Akumulatorji pa 12+. Če odmislimo idealno pretvorbo iz 12V+ na 5 lahko rečemo da je blizu dvakrat toliko. Zalomi se računica pa zato ker ima svinčen akumulator določeno samoizpraznenje in večalimanj vsak motor troši nekaj toka. Npr moja 0,2 mA (zanemarljivo ampak je) kak skuter z vlago v števcu pa več  (videl tudi 35mA...) kar pomeni da si hitro "peš" z akumulatorjem ki ni ravno v formi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 28. 2. 2016 at 9:58 PM, UnionJack said:

on=jst?

u navodilih nimam tega opisa, tud res, da nisem prejel v škatli ampak škrniclu pa nisem še probu šok in šejk upisat.... bom jutr probu!

Jaz sem ga danes nabavil in nastavil, vendar ne vem kaj je razlika pri kitajcu med shock in shake. Oz sem vpisal shock in ga potresel pa je delovalo, ne vem kaj kaj bi bil potem shake?

.... in pa kdaj se sproži geo fence nikjer ne pise koliko m se mora premaknit, movement menu je ko se premakne za 200m samo to je pa že zelo daleč...

1 hour ago, DL650 said:

Sledilna naprava mora imeti lastno napajanje in ne napajanje preko accu-ta v motorju, ker lopovi so itak vedno korak "pred nami" in najprej bodo ravno zaradi možnosti sledenja odklopili žice iz accuta. Če bodo sledili žicam, ki vodijo iz accuta motorja, bodo enostavno našli tudi tvojo napravo in jo uničili, tako da sama baterija v napravi ti lahko drži tudi 2 leti, ampak če jo lopov najde in z kladivom uniči, je nekoristna.

Sam imam napravo 4x4x1cm in se enostavno "skrije" nekje na motorju, accu v napravi pa drži (po mojih testih) cca. 7 dni v stanovanju. Zunaj pa na življensko dobo vpliva tudi vremenski vpliv, tako da .....

V glavnem, ne glede na kvaliteto in ceno naprave za sledenje, ti mora policija najti motor še v istem dnevu. Z vsakim naslednjim dnevom se zmanjša možnost najdbe, ker je itak že v prafaktorjih.

Vse je v glavi! Če imaš sledilno napravo na motorju je morda samo občutek boljši in človek samega sebe prepriča .. "eh, saj meni ga itak ne more ukrasti", čeprav lopovov ne ustavi nič, še policija ne!

U bisvu imaš prav, glede varnosti je bolje brez napajanja accuja, pač večkrat fizično napolniš baterijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mas u navodilih to opisano? to glede shake....

ta geofence mam tud js pa ga kurc gleda pri 200m....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, UnionJack said:

a mas u navodilih to opisano? to glede shake....

ta geofence mam tud js pa ga kurc gleda pri 200m....

Ne, nič ne piše v navodilih samo vklop in izklop shocka.

Sem pa poskusil še enkrat in mi sedaj ne deluje shock, ga potresem in nič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Snecer said:

z desnico probaj, je mogoče bolj navajena

:) izkušenim ne gre oporekati

evo, še dons probam in javim, do garaže se bom pa že prvleku.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

the story

 

 

image.thumb.png.b0b6f0957989af7cb0d70d08

 

na tele komande ne prime.

kitajc pa je v oxfordskem dialektu predlagal tole:

"I am sorry to make that inconvience to you, if you want a replacement,as our company rules, you need to send it back to us firstly,so that we can get the exchange from our supplier, and it will take around 2 month that you will get it,in this case,we proposal make 30% refund to you,you can keep it,ok?"

 

pošiljal u pm zihr nebom za 30eur.

Če kdo hoče ga dam za 10eur al pa ene 2 velka mešana.....

Skratka, Fuck them

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kitajc k kitajc, prele sem ga resetiral in sedaj shock deluje. Malo ga zanihaš in pošlje sms, rabi cca. 1 min.

 Se mi pa zdi da je shock-shake eno in isto...

UnionJack glede na videno sliko, ti manjka ta nastavitev. Če se ti mudi,imaš nekaj tk jev tudi na bolhi, pa še stestiraš lahko.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej fotki napravco pa tist del navodil k ti piš shake.

ja to pomen enoinisto.

na kurac mi gre k se moram s temi mizerijami ubadat, ampak zdej k mam že ta bob bom pač pršu do taprauga....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo pomoje je moj TK102-2 saj kokr gledam po specifikacijah, ker sm dons nabavu prek bolhe pa ni blo škatle. 

IMG_3988.JPG

IMG_3986.JPG

IMG_3987.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!