Skoči na vsebino

Honda XRV 750 Africa Twin


Climber

Priporočene objave

Ceprav je nisem nikoli imel, sem jo veckrat vozil, prebral miljon testov ter si zapomnil vse njene tehnicne podatke na pamet. Tudi meni je zelo vsec tako da sem ob tejle novici potocil solzico.

Mogoce pa bodo naredili novo, se boljso.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legendarni motor katerega slavo bo težko težko ponoviti. Po mojem mnenju si zasluži mesto na top listi "večnih" motorjev.

Naslednik, ga ne more biti je preveč samosvoj. Kot pravi Transalp pa novega modela verjetno ne bo, saj sta TA in novi Vara letos po prodaji v Evropi daleč na prvem mestu in nima smisla razvijati nov motor(zraven tega pa je ta razred 750 ccm endur izumrl). Škoda. :(

LP Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res škoda, da motor s tako zanesljivo mašino in potovalno uporabnostjo nehajo proizvajati. Varadero mu ne seže niti do kolen po tej strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res škoda, da motor s tako zanesljivo mašino in potovalno-avanturistično uporabnostjo nehajo proizvajati. Pa še registracija je pri nas ugodna za 750.

:( :unsure: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hondi glede na uspehe TA in Vara ne gre ravno slabo, vas pač daje nostalgija je bila pa dober motor je treba rečt(eden boljših).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo mnogo modelov motorjev je bilo takrat, ko so prišli in, ko so bili na trgu, zelo dobrih. Danes to enostavno niso več, ker sta šla tehnika in oblikovanje naprej. Tudi AT bo pristal med dobrimi motorji svojega časa. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr.

Varadero ni AT in Transalp ni AT.

Mora bit nekaj vmes in mora ostat AT.

Tudi jaz nisem razmel Yamahe, ki je ukinila S. Tenere....

Pri AT imap občutek, da gre za neuničljiv motor v stilu "survivor". Kaj boš vzel v divjino: švicarski nožek in AT. Jasno. In ne Transalpa. In ne Varadere.

Ah :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Jaz sem z tem MOTORČKOM naredu 20.000km in ugotovil, da ga enostavno "NE DAM" !!!

Še najbolj mi všeč občutek ko mojo kobilco obložim s cca. 50kg dodatne opreme se še lepše pelje!

Tko da je mene tud čudi zakaj ga ne bodo več delal???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je to dober motor, sam malce švoh.

Da pa zopet malce pohvalim Yamaho: baje :unsure: :rolleyes: <_< pripravljajo naslednika Supertenereja, ki je zelo podoben AT. Ker TDM po mojem in po mnenju mnogih definitivno ni naslednik Supertenereja.

Ampak to vas Hondaše nič ne potolaži, kaj? ;) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je to dober motor, sam malce švoh.

Da pa zopet malce pohvalim Yamaho: baje  :unsure:  :rolleyes:  <_<  pripravljajo naslednika Supertenereja, ki je zelo podoben AT. Ker TDM po mojem in po mnenju mnogih definitivno ni naslednik Supertenereja.

Ampak to vas Hondaše nič ne potolaži, kaj? ;)  :P

Kje si to slišal- o novem Super Tenere??????? :unsure:

LP Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si to slišal- o novem Super Tenere??????? 

Omenil mi je tip, ki servisira mojo Superteneretko. On pa ne vem kje je to pobral, pravi pa, da v kateremkoli mediju ni še nič o tem. In ni hotel povedat, od kod mu to. Upam, da bo res. :P :P :) B) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si to slišal- o novem Super Tenere??????? 

Omenil mi je tip, ki servisira mojo Superteneretko. On pa ne vem kje je to pobral, pravi pa, da v kateremkoli mediju ni še nič o tem. In ni hotel povedat, od kod mu to. Upam, da bo res. :P :P :) B) :D

Tip bluzi 100/h, v tem trenutku ni nobenih informacij niti namigov da bi blo to res! Isto velja za AT. Sem pa zasledil lani v Motorradu intervju z nekim "visokim" predstavnikom Honde, ki je poimenoval 750 ccm klaso endur za "izumrlo". :angry:

Žal je pač tako da se AT ni več vklapljala v današnjo vizijo Honde, prodaja oz.povpraševanje je padlo in logična posledica je bila umik z tržišča.

Škoda, tudi novi Varadero je še bolj "nagnjen" k cesti, "enduro" klasa pa se seli v nižje razrede 450ccm oz "hard enduro".

LP Bobo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam mislim da ni noben problem se sz xrv-jem tako ukvarjat,al pa še kej hujšega :P sej so jo vendar delali za paris-dakar :D

norm_xrv_sladd.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOTOVILC, Africa Twin ni bila nikoli delana za Dakar. Tisto je bila Honda NXR 750. Vsaj leta 1986 je zmagala. Kmalu je Honda odlično izkoristila ta uspeh in dala ven Africo. AT in NXR sta si na videz sicer malo podobni, drugače pa je razlika velika.

Na netu je težko najti kakšno dobro sliko NXR 750, zato prilagam sliko modelčka.

HondaNXR750MM_img03.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak modelček sem pa tudi jaz leeeeta nazaj pobarval in sestavil. Gre za model TAMYA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odhaja še ena legenda!!

Zmeraj sem si jo želel in upal da ko bom enkrat bolj pri denarju da si jo bom lahko privoščil, Pa kot kaže bo treba kaj drugega izbrat, al pa ostat še en cajt na KLE-ju.

Vsi enduro gredo dons bolj na cestno varianto, žal ali pa 450 ccm ki je orenk hard enduro.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jest sn pa neki brau, da je bla načrtovana za ;) , čeprav ne z današnjo opremo-(of course)-sam se ni prijela, je pač pretežka in svet tehnike vožnje in motociklizma gre pač naprej :P Zdej pa ne vem, kaj je res :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj je pa tudi meni brcnila "famozna" bencinska pumpa pri Afriki. Ker sem imel skoraj poln rezervar, sem samo poklical brata, da mi je prinesel cevko s katero sem premostil črpalko in se odpeljal naprej. Torej vsem lastnikom AT priporočam, da k dodatni opremi dodajo kovinsko cevko premera 10 mm in dolžine kakšnih 30 mm :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!