Skoči na vsebino

Harley Davidson


Noise

Priporočene objave

quote:

Kar seveda ni nic slabega samo po sebi. Hudo postane le, ce se npr po nesreci zaves, da bi jo zlahka preprecil, ce bi le imel tvoj motor normalno dobre zavore (in bi zvozil tisti ostri ovinek, ki te je presenetil...).

LP suzuki

Ne vem, v kolikšni meri to zares drži. Po moje je nesreč s Harleyi daleč najmanj, ker pač motor sam po sebi ni zmožen kakšnih norčij na cesti. Se pelje počasi in na easy in takšni so tudi njegovi lastniki. Menim, da to ni nujno slabo. Daleč največ ljudi se fenta z japonskimi stroji, ki imajo vse naj naj, tudi zavore.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lucky: nesrec z H-D je pri nas tako malo ali nic ker tudi je H-D-jev zzzeeellooo malo pa se na cesti so dosti manj kot ostali (samo +25C - redke izjeme naj oprostijo). res je za easy voznjo ampak ko ti pri 50 km/h sredi mesta en prednost vzame bos z normalnim motorjem ustavil z H-D ali kakim velikim japonskim cruiserjem (VN 1500, Wild star, Intruder,....) pa BBBUUUUMMMM TRASk,..... vec kot 300 kg in en disk spredaj - JJJOOOOJJJJJ

easy voznja gor ali dol, vcasih rabis bremze pa tudi ce si super previden!!!!

aja v ameriki se jih ful dosti z H-D razbije, dosti nesrec pa je smrtnih tudi zato ker nasploh H-D vozniki zelo radi vozijo brez celade!!! (zveni znano?????).

meni so H-D vsec opticno in bi tudi kako predelavo z veseljem mel ampak cena je absolutno previsoka. za 70-200 tisoc dem kolikor stanejo tiste ki so meni vsec imam placano pot okoli sveta z mojim motorjem. kaj mislis kaj bi zbral: pot okoli sveta z kawo ali kavica na lentu z H-D??????

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni osebno so všeč chopperji vseh vrst in oblik in tudi vožnja z njim je v mojem stilu ampak HD je absolutno predrag glede na to kaj nudi zato imam raje japonske mašine (yamaha je pa zakon ..)

ko bom imela dovolj dinarčkov si bom kupila enega wildstarja al pa roadstarja...

za stara leta pa goldwinga....

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker govorimo tukaj o serijskih HD.....za ceno mi tudi ne morejo nuditi nekega umetnega mita (like ride free an´ all that BS),ker STANEJO PREVEC.in vec kot polovica delov na HD ni iz US of A ampak made in japan,taiwan,germany.plus da nima bremz,lege na cesti,nobenih pospeskov itd.

predelave so pa druga (bistveno drazja) stvar.

-------

Injection is nice but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

lucky: nesrec z H-D je pri nas tako malo ali nic ker tudi je H-D-jev zzzeeellooo malo pa se na cesti so dosti manj kot ostali (samo +25C - redke izjeme naj oprostijo). res je za easy voznjo ampak ko ti pri 50 km/h sredi mesta en prednost vzame bos z normalnim motorjem ustavil z H-D ali kakim velikim japonskim cruiserjem (VN 1500, Wild star, Intruder,....) pa BBBUUUUMMMM TRASk,..... vec kot 300 kg in en disk spredaj - JJJOOOOJJJJJ

easy voznja gor ali dol, vcasih rabis bremze pa tudi ce si super previden!!!!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Pervy, se strinjam s tabo, ampak sploh nisem mislil HD-je v Sloveniji, ti so večinoma varno spravljeni po garažah. Pa tudi za Ameriko ne, ker je tam itak 50 % motorjev HD-jev, statistika pa zahteva svoj davek. Recimo če se omejimo na EU trg, kjer si HD-je večinoma kupujejo starejši premožneži, ki se znajo vozit lagano. Pa ne mi govort o mestni vožnji, Harley (in ostali cruiserji) ni ravno idealni commuter bike, vsaj za naše ceste ne. V večjih mestih, kjer majo boulevarje je pa to že druga pesem. Ko imaš pred sabo 1000 km ravnine je pa vseeno, če se ustavljaš tristo metrov. Cruiserji so narejeni za odprto cesto, če ga pa hočeš uporabljati pri nas, ali v EU, se pa sprijazni s tem, da boš imel nekaj težav. Zato so si pa japončki izmislil cruiserje z manjšimi kubaturami. Monstrumi z 1300 in več ccm so bili itak narejeni za ZDA. Sam če dobr plačaš, maš pa lahko tudi Hummerja pred blokom, pa čeprav ga moraš na tehničnega voziti tja, kamor vozijo tovornjake. Glavno da ga maš, a ne? O kakšnem offroad uživanju po naših ozkih gozdnih stezicah pa itak ni govora.

Burn to be wild

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lucky: ja saj dokler jih majo starci ki se vozijo kot polzi je to res. za mene pa easy voznja pomeni da se voziz vseeno malo hitreje kot tisti z invalidskimi vozicki. vozis z dosti rezerve, 1000 metri prazne siroke ceste, bla bla,....ampak se vseeno lahko zgodi da bos rabil bremze.

no saj je vseeno, enim to pase, drugim ne.

mene moti edino da mi hocejo tak motor za 30-40 jurjev dem prodat. ce bi bil tam 15-20 jurjev bi rekel OK jebi ga nima lastnosti ampak vseeno.

ce pa stane vec kot vsi najboljsi tehnicno vrhunski motorji pol pa more bit nekaj narobe z ljudmi ki ga kupijo?!?!?!?

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s strani HD pametna in zvita PR za ljudi srednjih let,ki pojma nimajo,za kaj se gre in kam z denarjem.ce so se malo v kaksni krizi.....prime meat to rip ´em off.

320 kg motor,brez bremz,brez voznih lastnosti z vec kot 50% tujih delov prodajati kot "american dream made in the US of A" za dvakratno ceno realne vrednosti motorja.....an american dream come true.samo za koga?

-------

500 and counting

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kapo dol pred Američani-za gromozansko ceno prodajo tako slabo kvaliteto,da bi se še korejci zjokal!Tudi to je umetnost!

Ima pa HD en velik čar, saj je lastnik le tega vsakokrat vesel ko le ta vžge!

Zakaj te mašine tok ropotajo je vprašanje zase,saj pri cca. 100km/h ropota kot bi šel mimo tank-ja filing ha ha!

Zaključek-no HD nikakor ne bom kupu, ga pa nadvse privoščim tistim ki ga že imajo ter jih jemljem kot popolnoma enakovredne motoriste-dokler na cesti pozdravljajo!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ne pljuvajte po legendi!Če ne bi bil dober,ga ne bi kupovali,mar ne?

Sicer pa vsak je svoje denarnice gospodar.Sam zase vem,da če bi imel velik keša,ne bi preveč premišljeval-Heritage softtail je zakon.Tako pa sem prisiljen vozit japonce(in to z nič manjšim ponosom,kot nekdo HD,le da se jaz peljem z po ceni manj vrednim motorjem),..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ne pljuvajte po legendi!Če ne bi bil dober,ga ne bi kupovali,mar ne?

ne,ni dober - pika.zakaj je pa povedano v zacetku te teme.

ali se ti raje vozis z moskwitchem okoli?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Harley je mel srečo, da so podpisal pogodbo z vojsko. Sicer se je pa potem kupoval predvsem zaradi ameriškega "nacionalnega ponosa" in tako postal legenda. Edino kar mi pri harleyu sede je dober zvok motorja. Sicer so se pa malenkost popravili, odkar imajo praktično vse dele uvožene. Samo poglej v mašino. Povsod piše na veliko JAPAN.

Sem že slišal za zgodbico, ko je nek motorist razbil luč, pa je čakal pa čakal pa čakal na "original" del iz amerike. No, ko je prišel je dal seveda preveč denarja, ko je pa odprl paket, je pa na paraboli pisalo Saturnus Ljubljana.

Škoda, da je design še vedno ameriški... kar se ciklistike tiče. Še vedno noče bremzat pa zavijat.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se H-D tice bi dodal samo to je sel kolega z njim na Irsko pa je ze do Francije pol sraufov pogubil da se o drugih stvareh niti ne pogovarjamo!Drugace je pa pravi biker in ni pravi HOG-ovc.

Pa se to je dodal da ce bi zdaj novi bike kupoval zase to vec ne bi bil H-D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

______________________________________________________________________

quote:Tako pa sem prisiljen vozit japonce(in to z nič manjšim ponosom,kot nekdo HD,le da se jaz peljem z po ceni manj vrednim motorjem),..

______________________________________________________________________

Po ceni 4x manj vrednim motorjem, po kvaliteti pa z 4x boljšim.Čez japonca ga ni.

Verjemte.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj pravim,vsak ima svoj okus.Ampak,roko na srce-zavore pri HD so katastrofalne,če si navajen'normalnih'zavor.Preizkušeno,res le za pet minut,pa vendar dovolj,da vem kakšna je vožnja .Glas motorja je zakon,prav tako,kot je glas Ducatija zakon pri cestakih,sorry to je MOJ okus.

In ne,ne bi se raje vozil z Moskvičem okoli,nisi me prav razumel,Ice,napisal sem,da je meni všeč,ne pa da je najboljši-O.K.,nekomu mogoče je.

Še vedno pa pravim,v moji garaži stoji japonec le zato ker nimam denarja,da bi imel HD,japonca in nemca,pa še Ducatija zraven.Če pa se moram odločiti samo za enega,pa definitivno japonca-oooogromno muzike za (zdaj ne več)malo denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi naš...član našega kluba,ima HD,in ko smo šli enkrat v Maribor,je tudi na avtobanu zgubil fustraster,pa še en šravf...Vibracije na mestu so takšne,da cel bajk prestavlja za par centimetrov...

No ja,se posipam s pepelom,res ni best bajk,ampak legenda je pa le.Saj verjetno ga nikoli ne bom imel,tako kot tudi Claudije Schifer ne,ampak sanje so dovoljene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

ne pljuvajte po legendi!Če ne bi bil dober,ga ne bi kupovali,mar ne?

DOBER ????

...HA, HA, HA, HA! Sam motocikel ima tezo okoli 350 kg in samo en disk spredaj z enojno čeljutjo....Če ga navijaš bo veselo puščal olje in kmalu se ti bo strgal jermen.....Med voznjo izgublja vijake in matice pa tudi ostale delečke......

Skratka HD je za en kurac bajk, sam eni tega nočjo doumeti.

Tadej

Bognedaj da to prebere Hribar. Ti bo že navil ušesa.Sicer pa ti že veš zakaj ma on HD

KOMAJ ČAKAM NASLEDNJE FS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zakaj bi ga imel?Preberi zgornje odgovore...legenda,pa to.Ampak res ,če bi imel velik denarja.Tako z očmi enega normalnega gledano se ti pa računica ne izide,predrag že sam po sebi,vzdržrvanje tudi,zavore no ja,...Ampak ga kupujejo.

LP Sandi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ni povezano direktno s HD,pa vseeno.Buell je ima mašino od Sporsterja,malo navito,vilice upside-down,tri diske,..Sem ga peljal na test na Faaker seeju,leži na cesti,dobro zavira,skratka best.Ampak to ni več Harley(no saj res ni).Ampak za ceno tega dobiš npr.devetko ali nek drug japonski bajk,pa še ostane ti.

Dokler jih bodo kupovali,jih bodo delali.Ko pa bodo ljudje začeli premišljevati,da ime ni vse,bo pa tudi prodaja malo upadla,kar pa dvomim,ker novopečenih bogatašev je vedno več.In tak si bo najprej kupil statusni simbol...pol ga bo nekaj cajta vozil,da se pokaže,nakar bo videl,da se je včasih bolje peljal s starim japoncem,..in ga postavil v kot garaže in se vozil samo ob nedeljah.

Za daljša potovanja pa verjetno res ni,sicer pa poglejte na srečanjih,koliko se jih pripelje s HD.Pri nas edino Lipa chapter,v tujini isto,..No pa saj na srečanja hodijo večinoma motoristi,ki jim je to način življenja,tak pa dvakrat obrne vsak tolar.Jaz,kadar kupujem drug motor,samo po srečanjih gledam,katerih je največ in od najdlje,pa se še nisem zmotil,...edino pri K 100 sem brcnil v temo.Pa saj to je že za kak drug topic.

LP Sandi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:HD? Tudi na ameriških forumih samo vsi tarnajo o njih. Ma ne vem no. Ne poznam NOBENEGA HD lastnika. Zato, ker je nekaj legenda pa si ga res ne bi kupil. Železje je na Dinosu in Snagi dosti ceneje.

Tu na zgornjem delu Gorenjske jih je kar nekaj, ampak se ne družijo kaj dosti z "normalnimi" motoristi, pa tudi pred nakupom HD v glavnem niso bili motoristi - bolj stvar prestiža, čeprav so sedaj tu in jahalni konji, za tiste najprestižnejše pa helikopterji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Rod ze s popravki...

Zaradi dveh večjih sprememb so pri H-D začasno ustavili proizvodnjo motociklov V-Rod. Vsi novi V-Rodi bodo prišli iz tovarniških hal s spremenjenim menjalnikom, ki nudi za vsaj polovico lažje pretikanje. Druga novost bo dodelan in bolj natančno kalibriran merilnik nivoja goriva v rezervoarju. Žal zaradi izjemnega zanimanja, vse do poletja 2002 ameriškim novinarjem ne bo na voljo niti en samcat Harley V-Rod!

vir avtomania

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predrag je...

Kar pa se lastnikov HD tiče,poznam dva.Ta prvi je zanj varčeval skoraj deset let,da si ga je kupil za Abrahama,...Ta drug pa je težek privatnik,ki ga vidiš na cesti le ob nedeljah,pa še to le v lepem vremenu.Torej?Je pa taprvi pravi roker,ki ga žurira z nami 'navadnimi'

bajkerji,tako,da so tudi pravi harleyaši,ne le vikend motoristi med njimi.Ampak za to ,da bom imel zveneče ime v garaži se mi pa ne da šparat deset let.Pa premze...Glas je pa O.K.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!