Skoči na vsebino

Irska 2016


Young, wild&fre e

Priporočene objave

Pozdravček vsem! Sem nova na forumu, upam da se bomo vsaj z nekaterimi spoznali in odpeljali kakšno (krajšo ali daljšo) furo. :)

Razmišljam o moto tripu po Irski. Kdaj se najbolj splača it?- zaradi muhastega vremena (julij/september)  Je bil kdo v bližnji preteklosti?

Je boljše it v FR na trajekt, ali pod morjem v VB in potem trajekt na Irsko?  Vesela bi bila vsakršnih info. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil lani v juliju. Sicer sem prevozil celo otočje tam gor. Najbolje je na trajekt Calais  - Dover. Odvisno je tudi koliko dni in kam približno. Vreme je pa itak standardno tako, da pričakuj dež.

Popravljeno . Popravil alen1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kater del se najbolj splača pogledat? Torej si šel iz Francije v Anglijo s trajektom in potem še enkrat na trajekt na Irsko (Dublin/Rosslare?) Kakšne so bile okvirne cene trajektov? V mislih sem imela cca 10dni po otoku. Je dovolj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splača se videt vse. Ja iz Francije sem šel. Se pa splača karte za trajekt kupit preko spleta pridejo ceneje. Na licu mesta sem dal 80€. Ta drugi trajekt ne vem točno koliko je bila cena. V 10-ih dneh se da na Irskem videt marsi kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede poti se nagibam bolj k direktnemu trajektu iz Roscoff (FR) - Rosslare (IR). Raje porabim tisti čas ki bi ga zapravila v Angliji, v Dublinu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa je. V dežju ali soncu. Vse ima svoj čar. Whiskey-ja je pa več na Škotskem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Jaz sem bil lani s kolegom od 6-17. avgusta in moram reči da nisva imela niti kapljice dežja razen zadnji dan na poti iz nemčije domov :) temperature pa med 12-18 stopinj... Irska je malo toplejša...

Najlepši deli so sigurno zahodna Irska, komplet Škotska in pa severna anglija(od Yorkshire Dalesa do meje s Škotsko)... Za pogledat res top :)

Pri trajektih pa sam vedno v prvi vrsti gledam na ceno, če je kakšen daljši trajekt pa če je možno vzameš tistega ki vozi čez noč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bil sicer z avtodomom anglija, škotska, irska pa še na čakalni listi, trajekt calai-dover, za 7m dolgo kračo 46€ v eno smer. Do tja bolje preko Belgije, ker ni cestnine (v Franciji kar nanese) Najlepči deli....bolj ko greš na sever, lepše je :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!