Skoči na vsebino

I30

Priporočene objave

Na 24 kur najdem članek o teh računih in kako da smo jih kupci dolžni jemati.
Ok, naj bi se s tem zaviralo sivo ekonomijo.
In  sedaj pod naslovom 

Furs: Naš namen ni kaznovanje kupcev

 prečitam tole:

"In kaj če računa nima? Na Fursu pojasnjujejo, da kazen za kupca, ki računa ne vzame, znaša 40 evrov, a hkrati poudarjajo, da bodo nadzorniki vedno, ko bodo preverjali obveznosti potrošnikov, to delali pozorno in bodo k predložitvi računa pozvali predvsem tiste, ki računa ne bodo želeli vzeti.

Nadzornik se pri kontroli namreč postavi na mesto, kjer ima jasen pregled nad postopkom izdajanja in jemanja računov. Sicer pa trenutno nadzorniki potrošnike predvsem opozarjajo in informirajo, kakšne so njihove obveznosti. V ta namen so ..."

Delajo torej tam, kjer jim je evidentno, da je bil račun izdan in da ni nobenih utaj in obenem pravijo, da jim ni namen kaznovati kupce.

Predragi (dobesedno) FURS, a se vi mal norca delate? A nas imate res za kretene od kretenov? A naj s seboj nosimo dozo vazelina, da nas ne boste na suh nategval? Ja, bom imel račun za vazelin tudi s seboj.:stupid:

Mislim, da ima furs vsaj prvi dve črki pravilno postavljeni!

..knenci!

 

 

 

Vir: http://www.24ur.com/novice/slovenija/furs-nas-namen-ni-kaznovanje-kupcev.html

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, mene pa zanima, če kdo od vas ve, kje je zakonska osnova za kaznovanje, če računa ne vzameš...

Je pa res, da jih nekateri podjetniki še vedno ne dajo... če ne težiš...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj zanima kaj je zakonska osnova, da naj bi te legitimiral!
In če ga ne jebem 5% kaj je osnova, da se me sploh dotakne, kaj šele zadrži!
Itak sem gluh in paranoičen in se z neznanci ne pogovarjam!!!:ras:

HD-Dyna v članku je "odgovor" na tvoje vprašanje:

"Kljub temu, pa se lahko zgodi, da računa ne vzamemo in nas pri tem 'zaloti' davčni inšpektor. Kaj lahko pričakujemo v tej situaciji? Škrinjarjeva pojasnjuje, da se od potrošnika ne pričakuje več kot to, ''da na vprašanje uradne osebe odgovori v smislu dejanskega stanja''. ''Potrošniki lahko s svojo zavestjo, zrelostjo in aktivnostjo veliko pozitivnega prispevajo k dvigu davčne kulture in k odpravljanju sive ekonomije. V boju proti sivi ekonomiji finančna uprava od potrošnikov pričakuje, da se bodo v odnosu do uradnih oseb, ki z izvajanjem nadzora opravljajo svoje naloge, obnašali korektno in zrelo. S takim odnosom, ne bo prihajalo do situacij, ki bi bile konfliktne in ne bo potrebe po izvajanju najstrožjih pooblastil in ukrepov,'' pojasnjuje.

Sicer pa je v Zakonu o finančni upravi jasno predpisano, da ima finančna uprava pooblastilo za ugotavljanje identitete fizične osebe. ''Uradna oseba preveri identiteto fizične osebe tako, da od nje zahteva vpogled v javno listino s fotografijo, ki jo je izdal državni organ, ter preveri podatke v uradnih evidencah. Če oseba nima pri sebi javne listine s fotografijo, se lahko ugotavlja identiteto tudi na drug način – npr. iz obstoječih evidenc. Glede konkretnih pooblastil, ki jih imajo uradne osebe pri izvajanju nadzorov, je potrebno poudariti, da je teh na podlagi Zakona o finančni upravi veliko, pri čemer pa se v konkretnih situacijah uporabljajo pooblastila in ukrepi, ki so po obsegu in namenu sorazmerna glede na namen določbe, ki se nadzira,'' je še poudarila Škrinjarjeva."

Jaz iz tega še vedno ne razberem pametnega vzroka za nadzor kupcev. Gre samo za še en način discipliniranja in tlačenja običajnega človeka. Seveda s pomočjo valptov, ki so za drobtinico več pripravljeni jebati sočloveka. Danes finačni valpti, jutri taboriščni capoti!

Da bi se spravil na velike barabe, a to pa ne. Rajši jim bodo še v službenem času predavali, kako skrivati denar!

Pa ko bi vsaj se spomnili ene pametne manj prozorne variante narod jebat, ne pa take bukove!

 

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma je klinc zame ... ker mi vedno drugi plačajo pijačo :dry:

po dveh kavah, vedno rečem, da morm it, ker imam nujen opravek in ostali ostanejo tam ... in kaj mi bo zdj inšpektor storu :?

spiu sm .. storitev je bila opravljena, jaz sem odšel ... itak da pol uni plačajo k tam ostanejo ... ampak .. vseeno je mal glupo, mar ne ... bodo moje solzne oči gledal, ko jim bom pojasnjevau, da nism nč storu :cry: da so drugi krivi, ker bodo pol oni plačeval za mano ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

... bodo moje solzne oči gledal, ko jim bom pojasnjevau, da nism nč storu :cry: da so drugi krivi, ker bodo pol oni plačeval za mano ... 

Ti se uš itak na ćustva vn zvleku ...
sam vprašajne je, če zi zajne dauk plaču, k jih maš tolk. Tak razkoš ćustu po moje ne sme bit neobdaučen!:hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, I30 pravi:

Ti se uš itak na ćustva vn zvleku ...
sam vprašajne je, če zi zajne dauk plaču, k jih maš tolk. Tak razkoš ćustu po moje ne sme bit neobdaučen!:hmm:

druzga mi ne preostane ...  če tečem itak nism hitr ... bolj da se ustawm in se s ćustwi wn zwlećem :jezik: 

će bi bla ćustwa obdawćena, bi cmere cmeraste bankrotirale :lol1: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, I30 pravi:

Mene bolj zanima kaj je zakonska osnova, da naj bi te legitimiral!
In če ga ne jebem 5% kaj je osnova, da se me sploh dotakne, kaj šele zadrži!
Itak sem gluh in paranoičen in se z neznanci ne pogovarjam!!!:ras:

HD-Dyna v članku je "odgovor" na tvoje vprašanje:

"Kljub temu, pa se lahko zgodi, da računa ne vzamemo in nas pri tem 'zaloti' davčni inšpektor. Kaj lahko pričakujemo v tej situaciji? Škrinjarjeva pojasnjuje, da se od potrošnika ne pričakuje več kot to, ''da na vprašanje uradne osebe odgovori v smislu dejanskega stanja''. ''Potrošniki lahko s svojo zavestjo, zrelostjo in aktivnostjo veliko pozitivnega prispevajo k dvigu davčne kulture in k odpravljanju sive ekonomije. V boju proti sivi ekonomiji finančna uprava od potrošnikov pričakuje, da se bodo v odnosu do uradnih oseb, ki z izvajanjem nadzora opravljajo svoje naloge, obnašali korektno in zrelo. S takim odnosom, ne bo prihajalo do situacij, ki bi bile konfliktne in ne bo potrebe po izvajanju najstrožjih pooblastil in ukrepov,'' pojasnjuje.

Sicer pa je v Zakonu o finančni upravi jasno predpisano, da ima finančna uprava pooblastilo za ugotavljanje identitete fizične osebe. ''Uradna oseba preveri identiteto fizične osebe tako, da od nje zahteva vpogled v javno listino s fotografijo, ki jo je izdal državni organ, ter preveri podatke v uradnih evidencah. Če oseba nima pri sebi javne listine s fotografijo, se lahko ugotavlja identiteto tudi na drug način – npr. iz obstoječih evidenc. Glede konkretnih pooblastil, ki jih imajo uradne osebe pri izvajanju nadzorov, je potrebno poudariti, da je teh na podlagi Zakona o finančni upravi veliko, pri čemer pa se v konkretnih situacijah uporabljajo pooblastila in ukrepi, ki so po obsegu in namenu sorazmerna glede na namen določbe, ki se nadzira,'' je še poudarila Škrinjarjeva."

Jaz iz tega še vedno ne razberem pametnega vzroka za nadzor kupcev. Gre samo za še en način discipliniranja in tlačenja običajnega človeka. Seveda s pomočjo valptov, ki so za drobtinico več pripravljeni jebati sočloveka. Danes finačni valpti, jutri taboriščni capoti!

Da bi se spravil na velike barabe, a to pa ne. Rajši jim bodo še v službenem času predavali, kako skrivati denar!

Pa ko bi vsaj se spomnili ene pametne manj prozorne variante narod jebat, ne pa take bukove!

 

14. člen

(pooblastila uradnih oseb)

(1) Pri opravljanju nalog finančne uprave uradna oseba:

1.      ugotavlja identiteto osebe in status zavezanca,

2.      zbira in pridobiva obvestila ter podatke,

3.      zahteva predložitev podatkov, listin in dokumentov in drugih zapisov ter zavaruje podatke,

4.      uporablja tehnične pripomočke za fotografiranje ali snemanje,

5.      odvzame in pregleduje vzorce blaga,

6.      ugotavlja namensko uporabo označenih energentov in vsebnosti sredstev za označevanje energentov,

7.      zaseže listine, dokumente, nosilce zbirk podatkov in druge stvari,

8.      vstopa na zemljišča, v prostore in objekte ter jih pregleda,

9.      pregleduje naprave, blago in druge stvari,

10.   ustavi prevozna sredstva,

11.   pregleduje in preiskuje prevozna ter prenosna sredstva,

12.   opravi varnostni pregled,

13.   pregleduje osebe,

14.   uporablja prisilna sredstva,

15.   prepove opravljanje dejavnosti in zapečati poslovne prostore, poslovne knjige in drugo dokumentacijo,

16.   uporabi tehnično opremo, službene pse, službena vozila s prednostjo,

17.   zadrži kršitelja,

18.   opravlja druga dejanja, ki so v skladu z namenom opravljanja nalog finančne uprave.

(2) Inšpektor pri izvajanju nalog izvršuje pooblastila iz 1. do 18. točke prejšnjega odstavka.

(3) Carinik in preiskovalec pri izvajanju nalog izvršujeta pooblastila iz 1. do 18. točke prvega odstavka tega člena.

(4) Kontrolor pri izvajanju nalog izvršuje pooblastila iz 1. do 9. točke in 18. točke prvega odstavka tega člena.

(5) Izterjevalec pri izvajanju nalog izvršuje pooblastila iz 1. do 4. točke, 7. do 9. točke in 18. točke prvega odstavka tega člena.

15. člen

(ugotavljanje identitete osebe in pravnega statusa zavezanca)

(1) Uradna oseba lahko ugotavlja identiteto osebe pri izvajanju nalog iz 2. do 10. točke prvega odstavka 11. člena tega zakona. Ugotavljanje identitete osebe zajema preverjanje identitete fizičnih oseb in pravnega statusa drugih zavezancev.

(2) Uradna oseba preveri identiteto fizične osebe tako, da ji pojasni razloge ugotavljanja identitete ter nato od nje zahteva vpogled javne listine z njeno fotografijo, ki jo je izdal državni organ, ter preveri podatke v uradnih evidencah.

(3) Uradna oseba preveri pravni status zavezancev tako, da vpogleda v listine, ki dokazujejo njegov status, in druge listine ter dokumente, iz katerih se ugotovi istovetnost, in preveri podatke v uradnih evidencah.

 

26. člen

(varnostni pregled)

(1) Uradna oseba lahko opravi varnostni pregled osebe, če obstaja verjetnost njenega napada.

(2) Varnostni pregled obsega pregled osebe, njenih stvari in prenosnega ter prevoznega sredstva. Uradne osebe ugotavljajo, ali je oseba oborožena in ali ima pri sebi oziroma s sabo druge nevarne predmete ali snovi.

(3) Pri varnostnem pregledu osebe uradna oseba z rokami pretipa njena oblačila, pokrivalo in lase ter pregleda obutev.

(4) Pri varnostnem pregledu stvari in prenosnega sredstva uradna oseba pregleda stvari in prenosna sredstva, ki jih ima oseba pri sebi in bi bilo v njih lahko skrito orožje ali drugi nevarni predmeti ali snovi.

(5) Pri varnostnem pregledu prevoznega sredstva, ki je v neposredni bližini in dostopen osebi, ki jo varnostno pregleduje, uradna oseba pregleda njegovo notranjost, prtljažnik in druge prostore za prtljago, tovor ali opremo vozila.

(6) Varnostni pregled osebe opravi oseba istega spola, razen če varnostnega pregleda ni mogoče odložiti.

(7) Če uradna oseba pri varnostnem pregledu odkrije orožje, nevaren predmet ali snov, ga odvzame, osebi pa vrne po koncu postopka, razen če najde predmet, ki mora biti zasežen po zakonu, ki ureja kazenski postopek, zakonu, ki ureja postopek o prekrških, ali po drugem zakonu.

 

28. člen

(uporaba prisilnih sredstev)

(1) Pri opravljanju nalog finančne uprave iz 1. do 4., 6., 7., 9. in 10. točke prvega odstavka 11. člena tega zakona lahko uradna oseba uporabi prisilna sredstva po tem členu, če ne more z opozorilom preprečiti ali odvrniti nevarnosti od sebe ali druge uradne osebe ali zadržati kršitelja.

 (2) Uradne osebe, pooblaščene za uporabo prisilnih sredstev, določi predstojnik, glede na izpostavljenost nevarnosti in ogroženosti sebe in druge uradne osebe.

(3) Pri opravljanju nalog finančne uprave lahko uradna oseba uporabi naslednja prisilna sredstva:

1.      sredstva za vklepanje in vezanje,

2.      telesno silo,

3.      plinski razpršilec,

4.      strelno orožje.

(4) Za uporabo prisilnih sredstev gre takrat, ko uradna oseba pri opravljanju nalog finančne uprave uporabi katero od sredstev iz prejšnjega odstavka za neposredno delovanje na osebe.

(5) Pred uporabo prisilnih sredstev uradna oseba odredi osebi, kaj mora storiti ali opustiti, in jo opozori, da bo ob neupoštevanju odredbe uporabila prisilno sredstvo, razen če bi opozorilo onemogočilo izvedbo naloge finančne uprave ali če okoliščine opozorila ne dopuščajo.

(6) Pri odločanju o ustrezni vrsti in intenzivnosti uporabe posameznega prisilnega sredstva mora uradna oseba upoštevati, da je sorazmerno načinu, sredstvu in moči upiranja ali napada osebe.

(7) Če sme uradna oseba uporabiti več prisilnih sredstev hkrati, mora uporabiti milejše. Hujše prisilno sredstvo sme uporabiti le, če je bila uporaba milejšega sredstva neuspešna ali če zaradi okoliščin zagotavljanja varnosti življenja ali osebne varnosti ne bi bila mogoča.

(8) Prisilna sredstva je dopustno uporabljati, dokler namen uporabe ni dosežen ali dokler se ne izkaže, da namena ne bo mogoče doseči.

(9) Uradna oseba takoj preneha uporabljati prisilno sredstvo, ko prenehajo razlogi za njihovo uporabo.

(10) Pri uporabi prisilnih sredstev morajo uradne osebe spoštovati človekovo osebnost in njegovo dostojanstvo.

(11) Uradna oseba o vsaki uporabi prisilnega sredstva poroča neposrednemu vodji organizacijske enote. O vsakem primeru uporabe strelnega orožja uradna oseba takoj obvesti tudi policijo.

(12) Uradna oseba, ki je pooblaščena za uporabo prisilnih sredstev, mora biti za to posebej usposobljena. Program usposabljanja in izpopolnjevanja za uporabo prisilnih sredstev določi predstojnik v sodelovanju z generalnim direktorjem policije.

 

41. člen

(opravljanje nalog v uniformi in civilni obleki)

(1) Uradne osebe opravljajo naloge finančne uprave v uniformi ali civilni obleki.

(2) Uradna oseba se izkaže s službeno izkaznico, razen kadar opravlja naloge v uniformi. Uradna oseba se vselej, kadar oseba, zoper katero se izvrši pooblastilo, to zahteva, izkaže s službeno izkaznico.

(3) Vlada določi barvo in oznake uniforme, minister ali ministrica, pristojna za finance (v nadaljnjem besedilu: minister, pristojen za finance), pa na predlog predstojnika določi delovna mesta, na katerih uradne osebe nosijo uniformo, vrsto uniforme in določi kroj, trajanje, način njene uporabe ter primere in pogoje, v katerih uradne osebe opravljajo naloge v uniformi in civilni obleki.

(4) Obliko in vsebino službene izkaznice ter postopek za njuno izdajo na predlog predstojnika določi minister, pristojen za finance. Službeno izkaznico izda minister, pristojen za finance.

 

 

pred 6 urami, HD-Dyna pravi:

Hmm, mene pa zanima, če kdo od vas ve, kje je zakonska osnova za kaznovanje, če računa ne vzameš...

Je pa res, da jih nekateri podjetniki še vedno ne dajo... če ne težiš...

 

12. člen

(obvestilo o računu in obveznost kupca)

(1) Zavezanec mora v poslovnem prostoru na vsaki elektronski napravi za izdajo računov ali drugem kupcu vidnem mestu objaviti obvestilo o obveznosti izdaje računa in izročitve računa kupcu ter obveznosti kupca, da prevzame in zadrži izdani račun.

(2) Kupec blaga oziroma prejemnik storitve mora prevzeti račun in ga zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora in ga na zahtevo predložiti pooblaščeni osebi davčnega organa ali Tržnega inšpektorata Republike Slovenije.

(3) Minister, pristojen za finance, podrobneje določi vsebino in obliko obvestila o obveznosti izdaje računa in obveznosti kupca da prevzame in zadrži izdani račun iz prvega odstavka tega člena.

 

17. člen

(prekršek kupca)

Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek kupec blaga oziroma prejemnik storitve, če ne prevzame in zadrži računa neposredno po odhodu iz poslovnega prostora oziroma ga na zahtevo ne predloži pooblaščeni osebi (drugi odstavek 12. člena).

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snecer pravi:

Preprosto, ko te klovn ustavi, poveš, da nisi nič kupil, da si samo gledal.

 

Pa bo klovn rekel:

Gospod kaj pa tale sladoled, ki ga pravkar ližete?

A tale, ne tale je pa od včeraj :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nobenega zagotovila ni , da tisti , ki se izkaže z neko službeno izkaznico to tudi je v resnici .. lopovov , goljufov in korupcije je veliko preveč ..

"(2) Kupec blaga oziroma prejemnik storitve mora prevzeti račun in ga zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora in ga na zahtevo predložiti pooblaščeni osebi davčnega organa ali Tržnega inšpektorata Republike Slovenije."

kako bi lahko zadržal  račun posredno pred odhodom ? kaj je meja poslovnega prostora ? do kdaj moraš imeti račun v roki? in ker ni točno določeno te vsak lahko zajebava kakor si izmisli .. kretenizem skratka ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, thumper pravi:

nobenega zagotovila ni , da tisti , ki se izkaže z neko službeno izkaznico to tudi je v resnici .. lopovov , goljufov in korupcije je veliko preveč ..

"(2) Kupec blaga oziroma prejemnik storitve mora prevzeti račun in ga zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora in ga na zahtevo predložiti pooblaščeni osebi davčnega organa ali Tržnega inšpektorata Republike Slovenije."

kako bi lahko zadržal  račun posredno pred odhodom ? kaj je meja poslovnega prostora ? do kdaj moraš imeti račun v roki? in ker ni točno določeno te vsak lahko zajebava kakor si izmisli .. kretenizem skratka ..

Recimo, da se nekdo pripelje na tvoje dvorišče in tam parkira vozilo tako, da nikogar ne ovira. Je to vozilo neposredno ali posredno pred tvojo hišo ? Kaj boš naredil v tem primeru ? Kdo sedaj koga zajebava; voznik vozila tebe ali ti njega ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Recimo, da se nekdo pripelje na tvoje dvorišče in tam parkira vozilo tako, da nikogar ne ovira. Je to vozilo neposredno ali posredno pred tvojo hišo ? Kaj boš naredil v tem primeru ? Kdo sedaj koga zajebava; voznik vozila tebe ali ti njega ? 

tega ne more naredit ... daj drug primer ...

pa ajde teoretično če bi to lahko naredil - ne eno ne drugo ..dejansko je parkiral na zemljišču , ki ni njegova last..

pa ti bom še enkrat napisal kaj me moti :

" zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora in ga na zahtevo predložiti pooblaščeni osebi davčnega organa ali Tržnega inšpektorata Republike Slovenije."

nikjer ne piše do kje je tisto območje ali meja dokler ti še lahko zahtevajo predložitev računa ... po odhodu iz poslovnega prostora je dejansko pojem , ki si ga lahko nek uradnik tolmači z državno mejo ...

zanimivo pa je , da si tole spregledal kajti napisano je zelo provokativno :

"nobenega zagotovila ni , da tisti , ki se izkaže z neko službeno izkaznico to tudi je v resnici .. lopovov , goljufov in korupcije je veliko preveč .."

zaupanja v državne institucije in organe ni več ..lopovi imajo več pravic in zaščite kot pošteni državljani .. policija se obrača stran ko vidi dilerje pri poslu .. mene bodo pa zakasiral zato ker pač nisem fizično vzel računa čeprav sem nekaj pošteno plačal ..seveda jaz imam sužbo in se mi komot usedejo na plačo ..lopovi in dilerji pa so brezposelni in jim pač ne morejo vzet avta v vrednosti 50 al pa 70000e ker je od žene ...ma navadni biriči .. tukaj pa si lahko vstaviš tisto kar sem res mislil pa ne napisal ______________________ ...

tako kot sem se navadil zapenjat varnostni pas , vozit po naselju okrog omejitev če mi le rata in nataknit čelado ko sedem na motor  tako vzamem račun ..le da prve tri stvari delam zato ker je tako pametno .. 

samo vprašanje časa je , kdaj se bodo ljudje spravili nad te biriče - pa ne mislim fizično... dandanes jim lahko zagrenijo življenje z enim samim posnetkom enakega prekrška nejemanja računa v civilni obleki in zraven dodan posnetek iste osebe v uniformi kako kasira kupca neposredno po odhodu iz poslovnega prostora ..pa ne mi začet z varstvom osebnih podatkov prosim ... ena socialna služba ve o nas več kot pa mi sami in to za 30 let nazaj če je treba ...

edine službe do katerih še zmeraj gojim spoštovanje so gasilci , reševalci in zdravstvo .. vse ostalo je navadna gnojnica ... zakaj ? zato , ker se tudi tistih nekaj procentov ljudi v ostalih državnih službah , ki si zaslužijo spoštovanje zaradi dobro opravljenega dela zgubi v množici .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

tega ne more naredit ... daj drug primer ...

pa ajde teoretično če bi to lahko naredil - ne eno ne drugo ..dejansko je parkiral na zemljišču , ki ni njegova last..

pa ti bom še enkrat napisal kaj me moti :

" zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora in ga na zahtevo predložiti pooblaščeni osebi davčnega organa ali Tržnega inšpektorata Republike Slovenije."

nikjer ne piše do kje je tisto območje ali meja dokler ti še lahko zahtevajo predložitev računa ... po odhodu iz poslovnega prostora je dejansko pojem , ki si ga lahko nek uradnik tolmači z državno mejo ...

zanimivo pa je , da si tole spregledal kajti napisano je zelo provokativno :

"nobenega zagotovila ni , da tisti , ki se izkaže z neko službeno izkaznico to tudi je v resnici .. lopovov , goljufov in korupcije je veliko preveč .."

zaupanja v državne institucije in organe ni več ..lopovi imajo več pravic in zaščite kot pošteni državljani .. policija se obrača stran ko vidi dilerje pri poslu .. mene bodo pa zakasiral zato ker pač nisem fizično vzel računa čeprav sem nekaj pošteno plačal ..seveda jaz imam sužbo in se mi komot usedejo na plačo ..lopovi in dilerji pa so brezposelni in jim pač ne morejo vzet avta v vrednosti 50 al pa 70000e ker je od žene ...ma navadni biriči .. tukaj pa si lahko vstaviš tisto kar sem res mislil pa ne napisal ______________________ ...

tako kot sem se navadil zapenjat varnostni pas , vozit po naselju okrog omejitev če mi le rata in nataknit čelado ko sedem na motor  tako vzamem račun ..le da prve tri stvari delam zato ker je tako pametno .. 

samo vprašanje časa je , kdaj se bodo ljudje spravili nad te biriče - pa ne mislim fizično... dandanes jim lahko zagrenijo življenje z enim samim posnetkom enakega prekrška nejemanja računa v civilni obleki in zraven dodan posnetek iste osebe v uniformi kako kasira kupca neposredno po odhodu iz poslovnega prostora ..pa ne mi začet z varstvom osebnih podatkov prosim ... ena socialna služba ve o nas več kot pa mi sami in to za 30 let nazaj če je treba ...

edine službe do katerih še zmeraj gojim spoštovanje so gasilci , reševalci in zdravstvo .. vse ostalo je navadna gnojnica ... zakaj ? zato , ker se tudi tistih nekaj procentov ljudi v ostalih državnih službah , ki si zaslužijo spoštovanje zaradi dobro opravljenega dela zgubi v množici .. 

Zakaj ne more parkirati na tvojem dvorišču ? Ga nimaš ? Recimo, da ga imaš in ta voznik parkira svoje vozilo na tvojem dvorišču. Kaj boš naredil ? Točno mi obrazloži celoten postopek odstranitve tujega vozila s tvojega dvorišča. Pa ne pozabi na dejstvo, da ni nikogar zaparkiral. 

Verjetno si samo ti razlagaš, da je "neposredno po odhodu ..." prehod državne meje. Do sedaj sem vse te razlage prebral samo v tvojih zapisih in nikjer drugje. Prav tako vidiš v vsakem uradniku vohuna ali pa prevaranta. Najboljše, da se zapreš v klet in nikomur ne odpreš, če se bojiš prevarantov. Me pa zanima, če si tudi v tujini tako pogumen. 

Se pa v nadaljevanju popolnoma strinjam s teboj, saj je ta država slabša od kakšne samooklicane črne monarhije z ljudožercem na čelu. Sem včasih mislil, da se da vse urediti po zakoniti poti. Kakšna zabloda. Sedaj je čas za ročne spretnosti in te ljudožerce lastnoročno odnesti s prestola. Ampak mi sedaj tukaj ugotavljamo, če je zakonito in pravilno preverjanje kupčevega računa, čemur je tudi namenjena ta tema. 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro da nimaš VW ,da vidš kako jih bi šele potem slišal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Zakaj ne more parkirati na tvojem dvorišču ? Ga nimaš ? Recimo, da ga imaš in ta voznik parkira svoje vozilo na tvojem dvorišču. Kaj boš naredil ? Točno mi obrazloži celoten postopek odstranitve tujega vozila s tvojega dvorišča. Pa ne pozabi na dejstvo, da ni nikogar zaparkiral. 

Verjetno si samo ti razlagaš, da je "neposredno po odhodu ..." prehod državne meje. Do sedaj sem vse te razlage prebral samo v tvojih zapisih in nikjer drugje. Prav tako vidiš v vsakem uradniku vohuna ali pa prevaranta. Najboljše, da se zapreš v klet in nikomur ne odpreš, če se bojiš prevarantov. Me pa zanima, če si tudi v tujini tako pogumen. 

Se pa v nadaljevanju popolnoma strinjam s teboj, saj je ta država slabša od kakšne samooklicane črne monarhije z ljudožercem na čelu. Sem včasih mislil, da se da vse urediti po zakoniti poti. Kakšna zabloda. Sedaj je čas za ročne spretnosti in te ljudožerce lastnoročno odnesti s prestola. Ampak mi sedaj tukaj ugotavljamo, če je zakonito in pravilno preverjanje kupčevega računa, čemur je tudi namenjena ta tema. 

 

 

 

 aja da ne boš v nevednosti - dvorišče ni moje .. je pa od žene . postopek naj obrazložim? :lol1:  glej pod "dvorišče je od žene" - še plačal ji bo samo da ga bo lahko umaknil - če ne bodo trije sosedje takoj pritekli in mu povedali da naj ne dela tega..

drugače pa ašov in kečap naredita dovolj velik vtis ..

zdaj pa resno - je to tvoje razmišljanje o takem parkiranju v skladu z normalnim obnašanjem in državljansko kulturo? sploh pa parkiranje nima veze s to temo .. spet si se nekam zaplezal...

razlagam?? bilo je konkretno vprašanje o tem , do kdaj oz. do kam moram hraniti račun pri sebi ker nikjer v tem odstavku ne piše ! in če ne moreš konkretno odgovoriti  in mešaš zraven parkiranje tujega avtomobila na tujem zemljišču ter s tem usmerjaš mojo pozornost - in obenem tudi drugih - drugam potem ne piši tako kot odvetnik ali politik ker je postalo dolgočasno ..

zaklenjeni smo . je pa res da se vsako leto enkrat ali dvakrat sprehajao kakšni poševnooki turisti okol bajte ker je blizu hotel ..  pa ne dolgo..zvoniti si pa itak ne upa več noben - še un s krompirjem in medico parkira 30m stran od hiše..

kaj ima tujina z mojim pogumom?? dejansko se veliko bolj bojim naših represivnih organov kot represivnih organov v tujini.. res je da je razmerje kontaktov doma / tujina  nerealno za neko oceno vendar če pogledam po osebnih izkušnjah glede na potek postopkov moram povedati , da so moje izkušnje v sloveniji v večini primerov ko sem bil udeležen v kakršnemkoli postoku vsaj zelo moteče do negativne - nekateri postopki kot sem napisal  pa celo vsaj poskus kaznivega dejanja s strani uradne osebe z uniformo , značko in izkaznico !!! - predvsem v smislu spoštovanja do sočloveka da ne rečem odnos do (so) državljana iz katerega poštenega dela se izplačujejo plače dotičnim uslužbencem v državnih institucijah.

v tujini takih občutkov in odnosa še nisem doživel... v avstriji sem na omejitev 80 na AC pripeljal 127 .. ko sem mislil da je 100 .. namesto zmerjanja s potencialni morilcem  je policist še dve močne razdrl , izdal plačilni listek za 30€smeškom zažele srečno vožnjo ter pazljivo naprej.. 

 

torej če ugotavljamo zakonitost - jaz je ne ker tako piše v zakonu je tako ? in kar piše v zakonu je zakonito ..

ok ti bom poskusil podati primer iz tvoje obrti - za merilnike hitrosti je točno napisano - bi rekel da do potankosti - na koliko metrov se meri in celo dovoljeno temperaturno območje opravljanja meritve ..

povej zdaj ti meni , koliko metrov od izhoda moram še imeti račun pri sebi ? ? samo tega pa ne boš mogel povedati kje to piše črno na belem kajne ?

počakam na konkreten odgovor s številko v metrih ali kakršnikoli drugi dejanski veljavni merski enoti . bo šlo?

pred 52 minutami, Kmet2 pravi:

Dobro da nimaš VW ,da vidš kako jih bi šele potem slišal :D

ta banda državna se vozijo s smrdljivci , ki so kupljenimi iz naših prispevkov cesarju ..cerarju.. ja boli v dušo pa še smrdi ...:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta banda državna se vozijo s smrdljivci , ki so kupljenimi iz naših prispevkov cesarju ..cerarju.. ja boli v dušo pa še smrdi ...:lol1:

 

Tukaj se pa strinjava ,sam za Cerarje in ministre so bolj Audiji in BMW .......sranje z izpusti pa je isto ,nateg so priznali še Reno,Opel in drugi .........same škrtice in uničevalci okolja ......katero znamko voziš :D?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kmet2 pravi:

ta banda državna se vozijo s smrdljivci , ki so kupljenimi iz naših prispevkov cesarju ..cerarju.. ja boli v dušo pa še smrdi ...:lol1:

 

Tukaj se pa strinjava ,sam za Cerarje in ministre so bolj Audiji in BMW .......sranje z izpusti pa je isto ,nateg so priznali še Reno,Opel in drugi .........same škrtice in uničevalci okolja ......katero znamko voziš :D?

suzuki :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Zakaj ne more parkirati na tvojem dvorišču ? Ga nimaš ? Recimo, da ga imaš in ta voznik parkira svoje vozilo na tvojem dvorišču. Kaj boš naredil ? Točno mi obrazloži celoten postopek odstranitve tujega vozila s tvojega dvorišča. Pa ne pozabi na dejstvo, da ni nikogar zaparkiral. 

... 

 

 

 

Rešitev je zelo enostavna.

Zaparkiraš ga s svojim avtomobilom, da ne more na cesto in greš k sosedu na pijačo. Pa naj se potem on praska in razmišlja kaj bo naredil. Kamera je pa itak vedno obrnjena na dvorišče in snema na HD.

Ko se zvečer vrneš od soseda, pa mu razložiš, da ima ključe žena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racun fliknes v kanto,ki je pred stacuno, tam se konca zgodba :) Jaz sploh ne vem kkako zgleda inspektorjeva izkaznica,pa cetudi bi mi jo kazal,bi mogu kar verjet,da je to res on. Ne verjamem,kaj ce jo je en naprintal doma,pa zdej na mamcah sluzi,k mu kar na roke placajo :D  Al me pa skusa oropat...aja,sej to tko in tko! Sam pejt stran,al pa zamiz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Borutt pravi:

Zakaj ne more parkirati na tvojem dvorišču ? Ga nimaš ? Recimo, da ga imaš in ta voznik parkira svoje vozilo na tvojem dvorišču. Kaj boš naredil ? Točno mi obrazloži celoten postopek odstranitve tujega vozila s tvojega dvorišča. Pa ne pozabi na dejstvo, da ni nikogar zaparkiral. 

Kaj dosti na hitro ne moreš storiti. Policija se v motenje posesti ne vtika, ostane ti čakanje, da on avto sam odstrani. Ti ga ne smeš odstraniti, ker ni tvoj. To, da je na tvojem dvorišču, ne igra nobene vloge. Poleg čakanja, da se problem reši sam po sebi, ti ostane:

  • Grožnja s civilno tožbo (pri čemer bo treba utemljevati in dokazovati nastalo škodo, pa traja ene 10let, če maš srečo)
  • Grožnja s prilastitvijo vozila. To je možno izpeljati in v takih primerih še najbolj učinkuje.

 

Kako to vem? Na zemljišču sredi Lj nam je "prijazen" obrtnik parkiral tovornjak. Policija s tem nima nič (dokler ga ne zažgeš, poškoduješ, ipd... pol pa jih hitro zanima kaj se dogaja), telefonske nalimane na tovornjaku so zvonile v prazno/bile nedosegljive. Ko smo enim lokalcem, za katere smo sumili da poznajo lastnika omenili, da urejamo vse potrebno za prilastitev tovornjaka, je pa čez dva dni skrivnostno izpuhtel.  Prav takrat ko se to zgodi, pa težko kaj narediš. Čez kako leto, pa mogoče lahko že kaj. Takle mamo s pojmovanjem "zasebne" lastnine v tej državi. Če kdo dvomi v zapisano, lahko nabavim kanto za 300€, pa mu jo parkiram na dvorišče. Zaklenem, vzamem ključe in grem.

 

p.s. Če hočete nekoga konkretno zajebati, mu navozite kako tono ali dve smeti na parcelo. Pazite, da vas kdo ne vidi. Pol pa poklicat pristojno inšpekcijo. Bo lastnik moral ali vse spravit v prvotno stanje, ali pa minimalno 10k kazni. Storilca se ne lovi, ker se s tem nikomur ne da ubadat. Pa ker se Policija z motenjem posesti ne ukvarja. Pa magari so med smetmi predmeti po katerih se da ugotoviti, od kod so prišle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Borutt pravi:

...

. Ampak mi sedaj tukaj ugotavljamo, če je zakonito in pravilno preverjanje kupčevega računa, čemur je tudi namenjena ta tema. 

...

No, mogoče si moje odpiranje teme ti tako razumel.
V resnici pa sem jo jaz odprl le zato, ker se mi zdi jebati nekoga v glavo potem, ko je inšpektor videl, da je kupec plačal in da je trgovec dal račun, navadno kurvinsko in bolj kurvinsko od kurvinskog jebanja u glavo!

S tem se ne odpravlja sive ekonomije, temveč le gajžla male ribe, velike jim pa nosijo kuverte ali jih najemajo za davčna svetovanja!
Pa saj nismo tako neumni in pozabljivi, da bi sproti pozabljali njihove grehe merjene v milijonih in nastavljali rit zaradi naših nekaj evrov, za katere ne vzamemo računa in ostane na pultu.
Torej lopovi so za FURS bolj spoštovani in manj v nevarnosti kot mali poštenjaki.

Pa ko bi se vsaj ne izpostavljali v javnosti in držali gobce!
Tako pa mi ob branju takih zgodb gre na :SS

No sedaj pa kar delajte naprej s to temo kar hočete. A gore citatov zakonov ne bodo rešile niti razjasnile nič!
Sam pa bom iskal varianto državljanske nepokorščine tudi in predvsem v teh primerih fursovskih valptov. 
Ob zadnjih informacijah policijskega sindikata o zahtevah pospešenega kaznovanja v prometu, zame ta vlada, niti nobena do sedaj v zgodovini RS ni vredna, da bi jo pes poscal!

 

Me pa nekaj zanima. Vpraša te za račun. Rečeš, da ga nimaš, ker si robo ukradel.
Kaj lahko in sme narediti ta fursovc? 
 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, thumper pravi:

 ...

povej zdaj ti meni , koliko metrov od izhoda moram še imeti račun pri sebi ? ? samo tega pa ne boš mogel povedati kje to piše črno na belem kajne ?

...

Tega ti pa res ne morem povedati, niti napisati, v metrih. Tako, kot ti ne morem povedati ali napisati, koliko mora biti hitrost vožnje v km/h v primeru neprilagojene hitrosti. Verjetno so to namerno izpustili z namenom zaposlovanja naših sivih celic. 

pred 4 urami, nazo13 pravi:

Rešitev je zelo enostavna.

Zaparkiraš ga s svojim avtomobilom, da ne more na cesto in greš k sosedu na pijačo. Pa naj se potem on praska in razmišlja kaj bo naredil. Kamera je pa itak vedno obrnjena na dvorišče in snema na HD.

Ko se zvečer vrneš od soseda, pa mu razložiš, da ima ključe žena.

65. člen

(ustavitev in parkiranje)

...

(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:

...

16.  na mestu, na katerem bi parkirano vozilo onemogočilo vključitev v promet že parkiranemu vozilu ali onemogočilo dovoz na dvorišče stavbe, do garaže, skladiščnega prostora ali drugega podobnega objekta ali do zasebnega zemljišča. Dovoz na dvorišče, v objekt ali k objektu, pred katerim je prepovedana ustavitev ali parkiranje, mora biti na vhodu označen s predpisano prometno signalizacijo, če pa so na vozišču pri vhodu označena parkirna mesta, pa tudi s predpisano označbo na vozišču;

...

(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 1., 4., 7., 9., 16., 17., 18., 19. ali 21. točko četrtega odstavka tega člena.

 

19. člen

(odstranitev nepravilno parkiranega in zapuščenega vozila)

(1) Pooblaščena uradna oseba odredi odstranitev oziroma odvoz vozila, ki je parkirano v nasprotju s tem zakonom (nepravilno parkirano vozilo), če onemogoča drugemu udeležencu cestnega prometa varno nadaljevanje poti tako, da je pri izogibanju temu vozilu on ali kdo drug ogrožen ali bi glede na okoliščine lahko bil ogrožen, ali ovira druge udeležence cestnega prometa v smislu 1., 4., 16., 17., 18. ali 19. točke četrtega odstavka 65. člena tega zakona ali predstavlja oviro na cesti kot to določa zakon, ki ureja ceste.

...

(4) Odstranitev vozila iz prvega ali tretjega odstavka tega člena se opravi na stroške lastnika vozila.

...

pred 57 minutami, jskrablin pravi:

Kaj dosti na hitro ne moreš storiti. Policija se v motenje posesti ne vtika, ostane ti čakanje, da on avto sam odstrani. Ti ga ne smeš odstraniti, ker ni tvoj. To, da je na tvojem dvorišču, ne igra nobene vloge. Poleg čakanja, da se problem reši sam po sebi, ti ostane:

  • Grožnja s civilno tožbo (pri čemer bo treba utemljevati in dokazovati nastalo škodo, pa traja ene 10let, če maš srečo)
  • Grožnja s prilastitvijo vozila. To je možno izpeljati in v takih primerih še najbolj učinkuje.

 

Kako to vem? Na zemljišču sredi Lj nam je "prijazen" obrtnik parkiral tovornjak. Policija s tem nima nič (dokler ga ne zažgeš, poškoduješ, ipd... pol pa jih hitro zanima kaj se dogaja), telefonske nalimane na tovornjaku so zvonile v prazno/bile nedosegljive. Ko smo enim lokalcem, za katere smo sumili da poznajo lastnika omenili, da urejamo vse potrebno za prilastitev tovornjaka, je pa čez dva dni skrivnostno izpuhtel.  Prav takrat ko se to zgodi, pa težko kaj narediš. Čez kako leto, pa mogoče lahko že kaj. Takle mamo s pojmovanjem "zasebne" lastnine v tej državi. Če kdo dvomi v zapisano, lahko nabavim kanto za 300€, pa mu jo parkiram na dvorišče. Zaklenem, vzamem ključe in grem.

 

p.s. Če hočete nekoga konkretno zajebati, mu navozite kako tono ali dve smeti na parcelo. Pazite, da vas kdo ne vidi. Pol pa poklicat pristojno inšpekcijo. Bo lastnik moral ali vse spravit v prvotno stanje, ali pa minimalno 10k kazni. Storilca se ne lovi, ker se s tem nikomur ne da ubadat. Pa ker se Policija z motenjem posesti ne ukvarja. Pa magari so med smetmi predmeti po katerih se da ugotoviti, od kod so prišle.

Tako skrbi država za svoje državljane. Naprej pa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, I30 pravi:

Me pa nekaj zanima. Vpraša te za račun. Rečeš, da ga nimaš, ker si robo ukradel.
Kaj lahko in sme narediti ta fursovc? 

Glede na citirane člene te lahko zadrži in vklene. Premeče avto in tako dalje. V primeru kraje, verjetno kliče Policijo. Pooblastila imajo svinjska. Če te nekdo poskuša ustaviti pred štacuno, kaj pa vem... lahko se probaš narest Francoza. Kolker je zakonodaja spisana, ne moreš kaj dosti. Razen pokazati računa ali pa plačati kazni.

Največji problem teh kekcev na FURS-u in Vladi je, da pričakujejo ne vem kake extra davčne profite iz davčnih blagajn. Pa jih ne bo. Največ prometa ustvarijo veliki trgovci, ki se neumnosti ala neizdajanje računov itak ne grejo. Takisto za vse večje gostince in ostale malo resnejše biznise. Malo več bojo nabrali pri branjevkah in manjših podjetnikih. Dasiravno so idioti. Dali bi na voljo brezgotovinski plačevanje kot preferirano opcijo (kartična plačila so sledljiva 100%) da nimaš davčne blagajne. Pa bi bil velik del problema rešen. Tako pa praskajo po dnu lonca in upajo da bo juhe za še eno rundo. Nah, ne bo je. BDP celotne države ne premore letnega obsega prometa malo večje firme iz tujine (npr nemški RWE je popularen zadnje čase v zgodbah o energetiki). Po drugi strani pa je nekako treba vzdrževati kupe tajnic, fikusov in zaslužnih v JS. Pa se iti državni kapitalizem.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, I30 said:

No, mogoče si moje odpiranje teme ti tako razumel.
V resnici pa sem jo jaz odprl le zato, ker se mi zdi jebati nekoga v glavo potem, ko je inšpektor videl, da je kupec plačal in da je trgovec dal račun, navadno kurvinsko in bolj kurvinsko od kurvinskog jebanja u glavo!

S tem se ne odpravlja sive ekonomije, temveč le gajžla male ribe, velike jim pa nosijo kuverte ali jih najemajo za davčna svetovanja!
Pa saj nismo tako neumni in pozabljivi, da bi sproti pozabljali njihove grehe merjene v milijonih in nastavljali rit zaradi naših nekaj evrov, za katere ne vzamemo računa in ostane na pultu.

 

Me pa nekaj zanima. Vpraša te za račun. Rečeš, da ga nimaš, ker si robo ukradel.
Kaj lahko in sme narediti ta fursovc? 
 

Vse več zadev v naši državici mi deluje natančno tako. jebanje zarad jerbanja samega. In služenja nekaterih Koritnikov. Nalepke za tehnične recimo, pa posredovanje e-računa mi pride na pamet. konc koncev ukinitev SDKja in taka, "mimgrede" pomoč bakam... Prevoznice za les....

 

Zdej tole nasilje nad zadnjim in predzadnjim v vrsti me pa že malo skrbi...ajde, utišam nergača in se navadim jemat račun. Navadil sem se zapenjat v avtu, pa navadli so se kadit pred vrati...bom pa še račun vzel. ni panike. s tem sicer delam delo nekih drugih, al ipaq, naj se davki plačujejo. Skrbi pa me, in to ZELO skrbi, da je to skrajni domet našega FURSa. Da so prekvalificirani cariniki iz ukinjenih carinskih mej relativno neuporaben kader mi je bilo jasno iz časa pred EU, zdaj pa imajo še kup pooblastil. Isti pol sposobni aparatčiki najnižjega cenovnega razreda. Zna pogledat račum, verjetno zna pregeledat zalogo v kafičih in to je to.....do tle jim nese.

 

Mimo grede so še Policijo de facto degradirali na inkasante. Kako ti uspe izustit da si iskal možnost plačila dela naravnost proti ZUJFU, oziroma, da se od policije pričakuje tak in tak izplen, saj drugače niso upravičili svojga obstoja? 

 

Kot DDV zavezanec in fighter za svoj kruh pozdravlam davčne blagajne. Sem pa naravnost užaljen od Ceraja Mramorja in njihovih super motiviranih uradničkov, pred pekarno prežečih na račune za 90 centov. in vse to na moj račun hehe

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Glede na citirane člene te lahko zadrži in vklene. Premeče avto in tako dalje. V primeru kraje, verjetno kliče Policijo. Pooblastila imajo svinjska. Če te nekdo poskuša ustaviti pred štacuno, kaj pa vem... lahko se probaš narest Francoza. Kolker je zakonodaja spisana, ne moreš kaj dosti. Razen pokazati računa ali pa plačati kazni.
...

Verjetno kliče policijo praviš. Ok. Kako pa ve, da si res robo ukradel? Verjetno mora dokazati, kajne? Verjetno mora ta roba tudi manjkati v trgovini, kajne? Li lahko otežujočo izjavo uporabi proti meni sami? Ali lahko zavrnem odgovor? 
Ne vem, če lahko tako zlahka karkoli ukrepa. Če pa, so nam vladajoči pripravili res svinjske ukrepe za nas male hlapce. 
Ker pa sem jaz itak zmedeno dete, nenevarno in blebetajoče, me zanima kako in kaj lahko dejansko ukrepa fursovc pri takem odgovoru. 
Predlagal bi, da bi se v trgovinah, kjer bi zaznali to fursovsko teženje nad pošteno plačanimi nakupi, pojavile večje količine sprehajalcev in le ogledovalcev artiklov, ki ne bi kupili ničesar in tako zaposlovali še eno plat škodljivega državnega represivnega aparata.

Take države državljani ne potrebujemo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!