Skoči na vsebino

I30

Priporočene objave

pred 35 minutami, I30 pravi:

 

Me pa nekaj zanima. Vpraša te za račun. Rečeš, da ga nimaš, ker si robo ukradel.
Kaj lahko in sme narediti ta fursovc? 
 

(1) Vsi državni organi in organizacije z javnimi pooblastili so dolžni naznaniti kazniva dejanja, za katera se storilec preganja po uradni dolžnosti, če so o njih obveščeni, ali če kako drugače zvedo zanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

(1) Vsi državni organi in organizacije z javnimi pooblastili so dolžni naznaniti kazniva dejanja, za katera se storilec preganja po uradni dolžnosti, če so o njih obveščeni, ali če kako drugače zvedo zanje.

Ok, kaj pa odgovor, da ne želim dajati izjave, ker bi bila lahko v mojo škodo?

NO, saj na koncu mi itak vedno ostane možnost, da se v račun mastno useknem, pa naj ga gleda, pa še poliže. če mu paše! :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, thumper pravi:

razlagam?? bilo je konkretno vprašanje o tem , do kdaj oz. do kam moram hraniti račun pri sebi ker nikjer v tem odstavku ne piše ! in če ne moreš konkretno odgovoriti  in mešaš zraven  balblabla  ter s tem usmerjaš mojo pozornost - in obenem tudi drugih - drugam potem ne piši tako kot odvetnik ali politik ker je postalo dolgočasno ..

ok ti bom poskusil podati primer iz tvoje obrti - za merilnike hitrosti je točno napisano - bi rekel da do potankosti - na koliko metrov se meri in celo dovoljeno temperaturno območje opravljanja meritve ..

povej zdaj ti meni , koliko metrov od izhoda moram še imeti račun pri sebi ? ? samo tega pa ne boš mogel povedati kje to piše črno na belem kajne ?

počakam na konkreten odgovor s številko v metrih ali kakršnikoli drugi dejanski veljavni merski enoti . bo šlo?

 

pred 26 minutami, Borutt pravi:

Tega ti pa res ne morem povedati, niti napisati, v metrih. Tako, kot ti ne morem povedati ali napisati, koliko mora biti hitrost vožnje v km/h v primeru neprilagojene hitrosti. Verjetno so to namerno izpustili z namenom zaposlovanja naših sivih celic

  pa a ti ločiš med prekoračeno in neprilagojeno hotrostjo ? saj ne da bi te hotel žalit samo spet si prestavil na nekaj drugega  ..

skratka nimaš pojma - ne veš ..glej če nečesa ne veš boš naredil veliko boljši vtis če boš tako napisal ali pa sploh ne boš nič napisal ..

in načeloma ne rabim citiranja zakona - kot soforumaš bi rabil pravilno tolmačenje zakona ..

če v zakonu ni specificirano in ker velja zakon za celo državo Slovenijo  potem je tolmačenje bolj verjetno tako , da moraš imeti račun do meje ...

pred 5 minutami, Borutt pravi:

(1) Vsi državni organi in organizacije z javnimi pooblastili so dolžni naznaniti kazniva dejanja, za katera se storilec preganja po uradni dolžnosti, če so o njih obveščeni, ali če kako drugače zvedo zanje.

sam še tega se ti je bilo treba .. :)

zanimivo se mi zdi samo to , da policija ve zeloooo velikooo o svojih sodelavcih in zaposlenih v državnem aparatu - le zakaj se potem ne držijo te točke zakona ???????

dejte spucat bagro najprej pri sebi doma potem pri sorodnih državnih službah nato pa opravljajte delo tisti - ki so,ste , si 100% pošteni ??? - tako kot je treba in za kar ste plačani .. ( in ja - stavka spada pod zakonito pravico - demokratično orodje za dosego nekega cilja)

res ne vem zakaj je zmeraj veljalo da policija zapira lopove in ščiti poštene državljane - pri nas v demokratični sloveniji pa je postalo ravno obratno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, I30 pravi:

 

Me pa nekaj zanima. Vpraša te za račun. Rečeš, da ga nimaš, ker si robo ukradel.
Kaj lahko in sme narediti ta fursovc? 
 

 

pred 7 minutami, I30 pravi:

Ok, kaj pa odgovor, da ne želim dajati izjave, ker bi bila lahko v mojo škodo?

NO, saj na koncu mi itak vedno ostane možnost, da se v račun mastno useknem, pa naj ga gleda, pa še poliže. če mu paše! :jezik:

Odloči se ali boš stegnil jezik takoj, kasneje ali pa sploh ne. Nihče te ne bo prosil, da poveš, karkoli pač veš. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, I30 pravi:

Verjetno kliče policijo praviš. Ok. Kako pa ve, da si res robo ukradel? Verjetno mora dokazati, kajne? Verjetno mora ta roba tudi manjkati v trgovini, kajne? Li lahko otežujočo izjavo uporabi proti meni sami? Ali lahko zavrnem odgovor?

Če sam izjaviš, da si robo ukradel se pač samoobtožiš. V resnici ne moreš vedeti, kako bi se on odzval. Lahko bi si mislil svoje, pa te pustil pri miru. Lahko bi začel izvajati naslednje pooblastilo, ki ga ima v navodilih pod točko "Potencialni goljuf ne sodeluje". Od tam naprej pa je pol svašta, dokler nekdo ne popusti. Pomojem velja isto pravilo, kot pri Policiji. Ne se kregat, ker ti lahko resno zagrenijo življenje. So pa v primeru nejemanja računa in na primer vožnje v resno alkoholiziranem stanju taka pooblastila FURS pištoljerov napram Policiji... milorečeno nesorazmerna.

 

pred 19 minutami, Cartman pravi:

Kot DDV zavezanec in fighter za svoj kruh pozdravlam davčne blagajne. Sem pa naravnost užaljen od Ceraja Mramorja in njihovih super motiviranih uradničkov, pred pekarno prežečih na račune za 90 centov. in vse to na moj račun hehe

Problem je v tem, da je možno take probleme reševati drugače, pa tega nihče noče. Zgoraj sem omenil nagrajevanje brezgotovinskega poslovanja. Recimo - 80% prometa more biti plačanega s kartico/bančnim nakazilom. 20% je lahko gotovinskega. Takim daš davčno olajšavo, ostali pa se naj zezajo z davčnimi blagajnami. Pa se stvar uredi sama po sebi. Ne vem no, v tej državi se je koncept vzpodbujanja čisto zanemaril, ostala je samo še jebena represija. Če nekdo ne izda računa, ga pač ne izda. Če nekdo dela na črno, se ga davčna blagajna ne tiče. Ne vem no, meni davčne blagajne zvenijo bolj kot kačje olje kot pa resen prispevek k davčni disciplini. Dvomim pa, da bo sedaj onemogočanje brisanja že izdanih računov tebe rešilo nelojalne konkurence, državi pa prineslo bajne davčne prilive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot vse stvari v zadnjemčasu so tudi to zafurali.. in iz sive ekonomije bo postal črn trg ... vsaj ne bo pretvarjanja med "nepoštenimi" ker se Bodo - seveda razen par izdajalccev - držali kodeksa ..

zanimivo bi bilo videti primerjavo koliko % pokasira država sedaj in koliko ga je pred 20 leti od prometa in povprečnega dohodka zaposlenega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Borutt pravi:

 

Odloči se ali boš stegnil jezik takoj, kasneje ali pa sploh ne. Nihče te ne bo prosil, da poveš, karkoli pač veš. 

Ok, torej ostane še smrkav račun takoj po blagajni! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, thumper pravi:

 

  pa a ti ločiš med prekoračeno in neprilagojeno hotrostjo ? saj ne da bi te hotel žalit samo spet si prestavil na nekaj drugega  ..

skratka nimaš pojma - ne veš ..glej če nečesa ne veš boš naredil veliko boljši vtis če boš tako napisal ali pa sploh ne boš nič napisal ..

in načeloma ne rabim citiranja zakona - kot soforumaš bi rabil pravilno tolmačenje zakona ..

če v zakonu ni specificirano in ker velja zakon za celo državo Slovenijo  potem je tolmačenje bolj verjetno tako , da moraš imeti račun do meje ...

sam še tega se ti je bilo treba .. :)

zanimivo se mi zdi samo to , da policija ve zeloooo velikooo o svojih sodelavcih in zaposlenih v državnem aparatu - le zakaj se potem ne držijo te točke zakona ???????

dejte spucat bagro najprej pri sebi doma potem pri sorodnih državnih službah nato pa opravljajte delo tisti - ki so,ste , si 100% pošteni ??? - tako kot je treba in za kar ste plačani .. ( in ja - stavka spada pod zakonito pravico - demokratično orodje za dosego nekega cilja)

res ne vem zakaj je zmeraj veljalo da policija zapira lopove in ščiti poštene državljane - pri nas v demokratični sloveniji pa je postalo ravno obratno ...

Sem mislil, da ti bom lahko pojasnil na normalen način. Pa ne gre, ker mešaš in mešaš. 

Poskusil sem ti dati primer z neprilagojeno hitrostjo, kjer ni napisana hitrost v km/h, ampak je samo napisano, da mora voznik voziti s prilagojeno hitrostjo glede na ... Kakor je tudi napisano, da moraš imeti račun neposredno ob izhodu. Res samo ti ne razumeš, kaj je neposredno ob izhodu ? Je to mogoče v lokalu nasproti trgovine ? Ali pa mogoče drugi dan na drugi lokaciji ?  Ampak ti ne razumeš in omenjaš neko prekoračeno hitrost. Resnično mislim, da nekaj močnega kadiš.  

Samo zate bom raztolmačil pojem "neposredno ob izhodu". Torej, pazljivo beri, kajti napisano bo samo enkrat. Račun hrani do druge naslednje meje. 

Tukaj je tema o finančni upravi. Za pljuvanje po policiji je odprta druga tema. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Sem mislil, da ti bom lahko pojasnil na normalen način. Pa ne gre, ker mešaš in mešaš. 

 Kakor je tudi napisano, da moraš imeti račun neposredno ob izhodu. Res samo ti ne razumeš, kaj je neposredno ob izhodu ? Je to mogoče v lokalu nasproti trgovine ? Ali pa mogoče drugi dan na drugi lokaciji ?

. Resnično mislim, da nekaj močnega kadiš.  

Samo zate bom raztolmačil pojem "neposredno ob izhodu". Torej, pazljivo beri, kajti napisano bo samo enkrat. Račun hrani do druge naslednje meje. 

Tukaj je tema o finančni upravi. Za pljuvanje po policiji je odprta druga tema. 

kje si ti pri tistem kar si C/P da piše "neposredno ob izhodu" ???? 

ti bom prilimal kaj si posredoval iz zakona :

"(2) Kupec blaga oziroma prejemnik storitve mora prevzeti račun in ga zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora in ga na zahtevo predložiti pooblaščeni osebi davčnega organa ali Tržnega inšpektorata Republike Slovenije. "

a je zate to isto ? zame ni.  samo saj vemo - za pravnike , politike in ostale državne uslužbence je vse isto dokler jim tako paše ..ko Jim pa neha pasat je pa drugače..

"Samo zate bom raztolmačil pojem "neposredno ob izhodu". Torej, pazljivo beri, kajti napisano bo samo enkrat. Račun hrani do druge naslednje meje. "  

tole tolmačenje je na nivoju kačjega pastirja - mislim da si sposoben boljše a ne vem če lahko ,smeš ali upaš bolje obrazložiti ...

uslužbenci fursa spadajo pod :

citat "(1) Vsi državni organi in organizacije z javnimi pooblastili so dolžni naznaniti kazniva dejanja, za katera se storilec preganja po uradni dolžnosti, če so o njih obveščeni, ali če kako drugače zvedo zanje. "konec citata

s svojimi pooblastili s katerimi lahko celo streljajo na državljane republike slovenije spadajo v isti koš kot policija - veš

"fürs" ="policija"="represivni organ s pooblastili" ... kot je enako "neposredno ob izhodu" in "neposredno po odhodu" ...

najhujš je pa to , da se me ne boš rešil dokler bom mnenja da si pošten v uniformi in v civilu.. upam da boš še dolgo trpel ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

suzuki :ras:

Stavim za pir da ima moj manjše izpuste kot tvoj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, thumper pravi:

kje si ti pri tistem kar si C/P da piše "neposredno ob izhodu" ???? 

ti bom prilimal kaj si posredoval iz zakona :

"(2) Kupec blaga oziroma prejemnik storitve mora prevzeti račun in ga zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora in ga na zahtevo predložiti pooblaščeni osebi davčnega organa ali Tržnega inšpektorata Republike Slovenije. "

a je zate to isto ? zame ni.  samo saj vemo - za pravnike , politike in ostale državne uslužbence je vse isto dokler jim tako paše ..ko Jim pa neha pasat je pa drugače..

"Samo zate bom raztolmačil pojem "neposredno ob izhodu". Torej, pazljivo beri, kajti napisano bo samo enkrat. Račun hrani do druge naslednje meje. "  

tole tolmačenje je na nivoju kačjega pastirja - mislim da si sposoben boljše a ne vem če lahko ,smeš ali upaš bolje obrazložiti ...

uslužbenci fursa spadajo pod :

citat "(1) Vsi državni organi in organizacije z javnimi pooblastili so dolžni naznaniti kazniva dejanja, za katera se storilec preganja po uradni dolžnosti, če so o njih obveščeni, ali če kako drugače zvedo zanje. "konec citata

s svojimi pooblastili s katerimi lahko celo streljajo na državljane republike slovenije spadajo v isti koš kot policija - veš

"fürs" ="policija"="represivni organ s pooblastili" ... kot je enako "neposredno ob izhodu" in "neposredno po odhodu" ...

najhujš je pa to , da se me ne boš rešil dokler bom mnenja da si pošten v uniformi in v civilu.. upam da boš še dolgo trpel ..

Se opravičujem, ker nisem podal dobesedni prepis oziroma, ker nisem citiral zakonodajo. Bom moral iti po odpustek, saj včasih napišem tudi motor namesto motorno kolo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Stavim za pir da ima moj manjše izpuste kot tvoj :P

dogovorjeno ...zrihtaj dve umerjeni merilni napravis števci dejanskih izpustov vsakega plina posebej  in boš vozil za mano z mojim načinom vožnje .. tudi mene zanima koliko ima kateri od najinih avtov dejanskega izpusta škodljivih plinov .. 

pred eno uro, Borutt pravi:

Se opravičujem, ker nisem podal dobesedni prepis oziroma, ker nisem citiral zakonodajo. Bom moral iti po odpustek, saj včasih napišem tudi motor namesto motorno kolo

" ga zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora " - ta besedna zveza , ki je zapisana v zakonu ni pravilna ... 

hrvaški zakon : " i imati ga pri izlasku iz radnje" oz. po slovensko "in ga imeti pri izhodu iz poslovnega prostora " ..

v tem primeru je točno določeno mesto do kam moraš imeti račun - do izhoda ..ko si zunaj po domače ko z obema nogama prestopiš prag ga ne rabiš več in ga nihče več ne more zahtevati na vpogled..

pazljivo beri : "zadržati neposredno po odhodu" - nedoločeno do kdaj oz. do kod ga moraš zadržati .. ne moreš zadržati nekaj po samem dejanju ker po odhodu ne moreš več do računa ..kvečjemu prej.. 

če pa je to res mišljeno dobesedno tako kot je zapisano , pa ti lahko zahteva račun kjerkoli - neomejeno s časom in oddaljenostjo od same blagajne oz. ni določena nobena skrajna omejitev do kdaj in do kod moraš imeti račun ..

ne rabiš odpustka :

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj_testa&expression=motor

motor - 2. osebno cestno vozilo z dvema kolesoma, ki ga žene motor z notranjim zgorevanjem; ...motorno kolo .... tudi -      motocíkel  -kla m (í) motorno kolo: ..

do ........../ izhod-a  /..... po 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm eni organ pokazu, pa mi ni hotla računa pokazat, sam vpila je in bežala :blush:

Tut nnobenga spoštovanja ni mela do organa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Js sm eni organ pokazu, pa mi ni hotla računa pokazat, sam vpila je in bežala :blush:

Tut nnobenga spoštovanja ni mela do organa

premal si pokazu 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, stuhec pravi:

je  že kdo moral pokazat račun tem  "organom"  ?

js bi ji pokazu organ, pa bi se mi smejala :cry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

js bi ji pokazu organ, pa bi se mi smejala :cry:

pr teb ne more nobena resna ostat tud če se ji cel pokažeš :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, thumper pravi:

pr teb ne more nobena resna ostat tud če se ji cel pokažeš :P

sj vem :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Borutt said:

Se opravičujem, ker nisem podal dobesedni prepis oziroma, ker nisem citiral zakonodajo. Bom moral iti po odpustek, saj včasih napišem tudi motor namesto motorno kolo. 

Aaaaa pa upraba drugega sklona, a? To bi pa jez pisu kazni na debelo...... "nisem podal dobesednEGA prepisA.....citiral zakonodajE...nc odpustkov, na kolpo drate cuvat! 

 

Jaaa, za motosvetovci trava ne raste vec....

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Cartman pravi:

Aaaaa pa upraba drugega sklona, a? To bi pa jez pisu kazni na debelo...... "nisem podal dobesednEGA prepisA.....citiral zakonodajE...nc odpustkov, na kolpo drate cuvat! 

 

Jaaa, za motosvetovci trava ne raste vec....

 

 

 

Siv nemški amerikanc podobe kombija z rožico na tablici ? :photo: Pa ne napiši, da je srebrn, ker naš sistem ne pozna te barve. :book: Za motorje pa itak vsi vemo, kateri so. :P

Pa, da vidimo, kdo bo drate cuval . :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav berem tale zakon, vidim, da lahko inspektor legitimira samo zavezance.... od mene pa lahko samo zahteva, da pokažem račun, ne pa tudi osebnega dokumenta. Nima osnove za to.... in le mu ne pokažem, kwa pol? Ne sme me legitimirati,,, nisem storil kaznivega dejanja, torej me ne more niti pridržati po uradni dolžnosti....

Morda pa ne štekam prav, ampak tako se mi bere ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdajle za pusta se bodem v išpektorja našemu pa pred merkatorjem postavu in vsakega,ki ne bo imel račun oglobil.Po polovični ceni in še merkatorjeve pike bo dobu.:lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gaso65 pravi:

Če prav berem tale zakon, vidim, da lahko inspektor legitimira samo zavezance.... od mene pa lahko samo zahteva, da pokažem račun, ne pa tudi osebnega dokumenta. Nima osnove za to.... in le mu ne pokažem, kwa pol? Ne sme me legitimirati,,, nisem storil kaznivega dejanja, torej me ne more niti pridržati po uradni dolžnosti....

Morda pa ne štekam prav, ampak tako se mi bere ....

Dej malo citata kje to bereš. Se sliši zanimivo in uporabno. To pravzaprav iščemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Relevanten zakon je Zakona o davčnem potrjevanju računov (ZDavPR) . O obveznostih kupca in nadzoru govorijo členi:

12. člen
(obvestilo o računu in obveznost kupca)
(1) Zavezanec mora v poslovnem prostoru na vsaki elektronski napravi za izdajo računov ali drugem kupcu vidnem mestu objaviti obvestilo o obveznosti izdaje računa in izročitve računa kupcu ter obveznosti kupca, da prevzame in zadrži izdani račun.
(2) Kupec blaga oziroma prejemnik storitve mora prevzeti račun in ga zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora in ga na zahtevo predložiti pooblaščeni osebi davčnega organa ali Tržnega inšpektorata Republike Slovenije.
(3) Minister, pristojen za finance, podrobneje določi vsebino in obliko obvestila o obveznosti izdaje računa in obveznosti kupca da prevzame in zadrži izdani račun iz prvega odstavka tega člena.
 
15. člen
(nadzor)
Za nadzor nad izvajanjem tega zakona je pristojen davčni organ. Za nadzor nad izvajanjem 1., 2., 3. in 4. točke prvega odstavka 5. člena, petega odstavka 7. člena ter prvega in drugega odstavka 12. člena tega zakona je pristojen tudi Tržni inšpektorat Republike Slovenije.
16. člen
(uporaba drugih predpisov)
Glede vprašanj postopka in pristojnosti davčnega organa, ki niso urejena s tem zakonom, se uporabljata zakon, ki ureja davčni postopek, in zakon, ki ureja finančno upravo.
17. člen
(prekršek kupca)
Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek kupec blaga oziroma prejemnik storitve, če ne prevzame in zadrži računa neposredno po odhodu iz poslovnega prostora oziroma ga na zahtevo ne predloži pooblaščeni osebi (drugi odstavek 12. člena).

Neposredno po odhodu = ob izhodu iz poslovnega prostora. Jaz si drugega ne znam predstavljati, tudi na Hrvaškem je tako. Ne more ti nekdo težiti med nalaganjem zadev v avto sredi parkplaca. Ni nujno, da si sploh karkoli kupoval, lahko si tam samo parkiral. Tako da kot prvo, najprej te more FURS pištoljero videti, da si prišel iz štacune, pol lahko teži. Tako kot te more policaj videti, da si naredil prekršek.

 

15. člen jasno pove, kdo je odgovoren za nadzor. Pristojnosti le-teh opredeljujejo ostali zakoni. Je razlika med tem, kdo te ustavi (tržni inšpektor ne nosi pokalice in lisic), si pa komot predstavljam da v primeru brezvezne eskalacije kdo konča vklenjen.

16. člen pove isto - kar ni urejeno s tem zakonom, urejata zakon o davčnem postopku in finančni upravi. Ker sem len se mi ne da iti brat, je pa mislim da Borutt že eno stran nazaj nalimal vsa pooblastila vseh, ki so pooblaščeni težiti.

17. člen definira globo in implicira legitimacijo. Ne moreš napisati kazni, če ne poznaš identitete osebe, ki jih pišeš kazen, ane? Sem pa prepričan, da postopek legitimacije urejajo ostali zakoni, na katere se ZDavPR sklicuje. Če ne, me pa naj kak pravnik popravi.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!