Skoči na vsebino

Potovanja v "cudne" dežele


Noise

Priporočene objave

Pozanimaj se za Iran. Po moje kot ženska rabiš pokrite lase z ruto in dolgo krilo.

Drži. Povprašala Pulkotovo Benko. Feredža mi bo vihrala naokoli. Ni panike. že tako sem rada našarjena. sam da ne bo ketnca kakega cofka zagrabila. bom naked woman on naked bike- pa kamnana! Ej, predaleč ta trenutek. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si v dilemi za Iran? Če greš preko Iraka se pa za Iran ja nimaš česa bati (večinoma odlične ceste, prijazni ljudje, zanimiva pokrajina in zgodovina dežele .. .). Ali si se o Iraku že kaj pozanimala (vize, zapore cest, nevarna območja, varnejša območja.. .)?

lp

Ker se na pot odpravljam sama. To pomeni ženska brez moškega ;). (Še vedno dokaj nerazumljiv pojav. Sem malo pokukala tvoj potopis Irana in koliko že? 14000 km!!!!!) Zaenkrat najprej razmišljam o motorju- nekaj lahkega (hvala, Jagababa, da si me tako zelo opozorila na KLEjčka), recimo kakega avstrijca...

Potem bi te pa z veseljem srečala na kakem kofetu pod Trojanami, ker verjamem, da so izkušeni ljudje vir modrosti.

Vizo bom urejala na Dunaju. Sicer zaenkrat Irak (večji del nameravane poti) tretirajo kot izjemno nevarno (predvsem bombni napadi, ugrabili me menda ne bi :) ). Zelo verjetno bom bolj kot ne ziherašila, saj je čar avanture v tem, da jo doživiš, ne pa da umreš 30 let prezgodaj, kajne? :)

Rok, hvala še enkrat in sva na vezi. Zares vesela sem tvojega prijaznega odziva.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži. Povprašala Pulkotovo Benko. Feredža mi bo vihrala naokoli. Ni panike. že tako sem rada našarjena. sam da ne bo ketnca kakega cofka zagrabila. bom naked woman on naked bike- pa kamnana! Ej, predaleč ta trenutek. :)

Maškare so čisto odveč. Kopirano iz http://www.motosvet.com/tabla/topic/32890-iran-2010/page__st__90#entry1754625

post-311-127395578241_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozil Iran, večkrat Turčijo po dolgem in počez. Mislim da se nimaš česa bati. Tam je zdaj kar nekaj slovencev in "slovencev", delajo. Informacije o bombah in podobnem, so, kolikor vem, relativno stare, oziroma vezane na točno določena območja. Drugače je kar mir.

Jaz sem vozil z 650 GS, zadeva je delala čisto OK, še psoebej, ker sem (bil) totalen aberveznik okrog motorjev. Brez menjave gum sem naredil 22.000 km, pa razen zgražanja in posmehovanja ob vrnitvi domov ni bilo nič hujšega. KAJ PA MOREM, ČE MI MEHANIKNI POVEDAL, DA SE MORA MENJAT GUME!!!

Z bencinom (baje) v Iraku ni težav, infrastruktura se postavlja, tako da... GAAAAAAAASSSSSSSSSSSAAAAAAAA

Pa javi se ob vrnitvi

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči, ne vem... Vem pa, da imam nekaj znancev, ki delajo v Iraku. Bom vprašal, če te zanima. Tudi kaj praktičnega ti lahko povedo.

Jutri pride k meni eden od teh "Iračanov", tranutno je v Lj.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se na pot odpravljam sama. To pomeni ženska brez moškega ;). (Še vedno dokaj nerazumljiv pojav. Sem malo pokukala tvoj potopis Irana in koliko že? 14000 km!!!!!) Zaenkrat najprej razmišljam o motorju- nekaj lahkega (hvala, Jagababa, da si me tako zelo opozorila na KLEjčka), recimo kakega avstrijca...

Potem bi te pa z veseljem srečala na kakem kofetu pod Trojanami, ker verjamem, da so izkušeni ljudje vir modrosti.

Vizo bom urejala na Dunaju. Sicer zaenkrat Irak (večji del nameravane poti) tretirajo kot izjemno nevarno (predvsem bombni napadi, ugrabili me menda ne bi :) ). Zelo verjetno bom bolj kot ne ziherašila, saj je čar avanture v tem, da jo doživiš, ne pa da umreš 30 let prezgodaj, kajne? :)

Rok, hvala še enkrat in sva na vezi. Zares vesela sem tvojega prijaznega odziva.

Si korajžna :worship: obvezno imej kakšno kanto 5l bencina, ker v Iranu so pumpe na cca 300km. In še to, ko vidiš pumpo na tvoji levi strani :kva2: pojdi tja tankat, ker jo na tvoji desni še dolgo dolgo ne bo. :grim Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MIdva ko sva bila v Iranu, nisma imela nikoli problemov s črpalkami, so bile dovolj na gosto (vsakih 100km ziher, če ne še več).

Kot ženska v Iranu sem se dobro počutila...lase ne rabiš imet v celoti pokrite. Zadosti so minimumi: dolge hlače, majica z dolgimi rokavi (lahko malo krajši ampak mora in da pokriva rit). Ruta mora pokrivati cca.pol glave. na splošno poglej iranke in se ravnaš po minimalnih merilih in je OK. Na motorju ne rabiš nič čez rit. Ko daš čelado dol je buff zadosti, če daš jakno dol pa rabiš nekaj za čez rit. Kot ženska na motorju si pa glavna atrakcija v državi :) Ni nobene panike...čisto varno. Zna pa bit v Iraku malo bolj striktno :)

Iransko vizo dobiš v Ljubljani (po tanovem).

Jagababa ... hvala za objavo moje slike :) :) :) tako je ko vidijo da si ženska na motorju, takoj dobiš koga zraven da se slikajo s tabo (tudi kak moški pride zraven) :)

Samo včasih jih je preveč...pol pa boš mogla bit malo huda in kakega tudi z motorja zvelčt (fizično). :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteči, ne vem... Vem pa, da imam nekaj znancev, ki delajo v Iraku. Bom vprašal, če te zanima. Tudi kaj praktičnega ti lahko povedo.

Jutri pride k meni eden od teh "Iračanov", tranutno je v Lj.

lp

bv

Daj vprašaj......me res zanima.....malce še povprašaj kateri predeli so dost ziher....govorili so da se na severu življenje vrti čisto normalno.....brez petard.

NA pa ti bom spet dolžen en vrček. Razmišljam da bi letos naredili popotniški piknik letos v naših koncih......ob tabornem ognju in kotličku golaža.....kaj praviš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj vprašaj......me res zanima.....malce še povprašaj kateri predeli so dost ziher....govorili so da se na severu življenje vrti čisto normalno.....brez petard.

NA pa ti bom spet dolžen en vrček. Razmišljam da bi letos naredili popotniški piknik letos v naših koncih......ob tabornem ognju in kotličku golaža.....kaj praviš :)

Če bo popotniški? Z otroci? Takoj za... Bosta našedva že tudi kaj povedala... :) (smo gorenjci in na zastonj kosilo povabimo še brata)

lp

bv

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

In, si potem šla na avanturo? Kater motor si izbrala, kako in kaj? :) Jst trenutno razmišljam o enem takem enoletnem potovanju pa me je BMW F650GS kar navdušil, čeprav vsi pravijo, da ti rit trese ker je enovaljnik. Ma, mislim da se vsega navadiš, sploh pa ko uživaš v potovanju tisoče in tisoče kilometre od najbližje civilizacije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali pod čudne dežele že lahko štejemo Slovenijo ali bo treba še kak mesec počakati ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SLOVENIJA ni čudna!!! Ampak določeni Slovenci pa so res čudni....  :)

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pod čudne dežele že lahko štejemo Slovenijo ali bo treba še kak mesec počakati ?

 

Naprej v preteklost!! To smo pa že davno not'... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim,da je tema kar obiskana zato bom še tu objavil, čeprav ni čudna dežela je lahko vsem za vzgled predvsem našim lopovom !

 

Hrvaški Komps organizira enodnevni izlet na Salon avtomobilov v Ženevo in to 14.03.2014 Prijava je možna tudi v Nm na agenciji POTNIK Nm

 GSM  051369692  cena  315€ vključuje vse dajatve vključno vodenje in vstopnico,rok prijave do 22.02.2014

Lp sevidimo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!