Skoči na vsebino

Španija - Andaluzija


Priporočene objave

Tudi jaz se z mojo odpravljam dol. Zanima me, kaj je najbolje iskati za prenočišče? Na kaj je potrebno biti pozoren? Je že kdo spal po njihovih kampih predvsem takšnih: http://tinyurl.com/gso6mfe

Predvsem gledava, da je parkirišče in da ni nekje v samih centrih.

 

 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okviren plan poti pa imava takšen klik!

Ima kdo še kakšen predlog? Predvsem v Andaluziji bova vesela kakšnih nasvetov glede ogledov, poti, prenočišč... Štartva pa s trajektom iz Genove do Barcelone.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, alen1 pravi:

Štartva pa s trajektom iz Genove do Barcelone.

 

Samo predlog: Povratna karta Genova - Barcelona - Genova, 1 oseba + motor = 230 €;

                                                 Livorno - Barcelona - Livorno = 147 €   mi bomo uporabili tega; do štarta pa že odštevamo dneve..

Jaz bi na tvojem mestu Francijo izpustil za samostojen podvig in jo domov popihal s trajektom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, alen1 pravi:

Okviren plan poti pa imava takšen klik!

Ima kdo še kakšen predlog? Predvsem v Andaluziji bova vesela kakšnih nasvetov glede ogledov, poti, prenočišč... Štartva pa s trajektom iz Genove do Barcelone.

 

Ne izpusti Ronde. Obala ni ne vem kaj. Če se le da, spanje v večjih mestih, kjer se pozno zvečer največ dogaja. Ob 10-ih folk šele ven pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 4. 2016 at 16:38, gaberkosir pravi:

Ne izpusti Ronde. Obala ni ne vem kaj. Če se le da, spanje v večjih mestih, kjer se pozno zvečer največ dogaja. Ob 10-ih folk šele ven pride.

Rondo bomo mi tudi pogledali... Glede večjih mest se jih pa jaz nameravam v  večernem oz nočnem času v največji meri izogibat... Ne poznam ravno enega razloga da bi tja noter na počitek rinil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se povsem strinjam s tabo Ferek:beer2:  Ali že pakiraš ??  Odštevamo 9 8 7 6 5 4 3 2 1dni  pa start:eek:

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... ne vem.. morda se motim... ampak nekako mi vedno diši prenočevanje v manjših podeželskih mestecih ali vaseh s pristno domačo krčmo, kjer začutiš avtentičnost dežele...

Barcelona, Madrid, Valencija in ostala mesta, so urbana središča, ko povsod drugod po svetu... z mekdonaldsom, šparom, in ostalimi pizdarijami globalizacije...

Ja Pero... jutri po nove gume, v soboto še ena "mini kondicijska"... potem pa že "sitno brojimo"...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj prletel nazaj domov. Polni vtisov. Se mormo mal skulirat pol bo pa kakšna slikca prlimana.

A izdam kaj sem najbolj pogrešal ?...............dolge gate.

U glavnem. Andaluzija - izogibajte se velikih mest. Dovolj zanimivih vasi in predvsem dobrih cest je v gorah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Malaga. Prevzem motorjev.

IMG_3400.JPG

 

IMG_3406.JPG

Roquete del Mar. Hotel Bahia Serena. Za prvi dve nočitvi.

IMG_3467.JPG

Navali narode. Spanje, zajtrk, večerja in motor v garaži 30 € po osebi.

IMG_3471.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aaaaa.... Goljufali ste! ...motorje ste rentali tam...

Vsa čast sicer za trip... Pa čimprej še kaj koristnega gor... Mi odrinemo čez dober teden dni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bijutifull fouš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Bijutifull fouš :P

Kaj foouš,sestavljat pojdi našo ruto ,sej maš čas:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Bijutifull fouš :P

A jebiga, enkrat je en fuš drugič pa drug, kaj čmo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, basbas pravi:

Še  Klančar  se bo  navdušil za  GS.

 

Ha, ha. Zgleda da ne. Ta je še hujš Hondaš od mene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj vtisov:

Policajev na cesti praktično ni. Dve patrulji smo videli v celem tednu.

Priporočam eno gostilno v Grazalemi na glavnem trgu - Meson El Simancon - dobra hrana, lep ambient cena kosila pa cca 10 €.

Za kratko pavzo priporočam bife ob cesti N-340a v mestu Benahadux pri Almeriji. Pivnica Mar De Tapas je prva stavba na desni na vhodu v mesto. Enkraten tapas, takih lignjev nisem še jedel pa še zastonj so bli.

Ponavadi opoldne postrežejo v teh krajih pri naročilu pijače še brezplačen obrok. To se nam je zgodilo kar nekajkrat. Prvič smo bili pa zelo začudeni ker nam hrane niso računali.

Cene na splošno v lokalih so nižje kot pri nas. Eno rundo piva smo dobili tudi za 10€. ( 8 pirčkov in to ne malih).

Ceste so v povprečju boljše kot pri nas. Najde se kakšen pozabljen odsek, ampak ni bilo zelo slabe ceste.

Sporazumevanje je večinoma v angleščini, nemščina ni ravno v pomoč. V vaških gostilnah priporočam svinčnik, papir in dober slovar, ker razen domačega jezika ne razumejo popolnoma nič. Naročali smo čaj v angleščini "tee" pa kelnar ni zastopil kaj bi radi. Ko smo v slovarju našli kako se reče čaju nismo vedeli al se iz nas dela norce al res ne zastop kaj bi radi. V španščini je čaj namreč "te". Pol tud ruma nisem naročal, ker bi verjetno zgubu ene dve uri za tolmačenje.

Prenočišča se da dobit poceni. Na osebo se spi v hotelu že za cca 18-22 €, včasih še manj. Rezervacija preko bookinga je bila cenejša kot sem videl kasneje na cenikih hotelov. Za kampe pa ne vem ali so že odprti v tem času. Samo za en kamp vem, da je bil odprt v Rondi (El Sur) kjer sem prevzel ključe od appartmajev.

tolk za enkrat če pa koga zanima še kaj pa............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala... mi odštevamo zadnje dni pred odhodom... nedvomno koristni nasveti... Sicer bo pa naša motorna ponudba bolj pestra: Vulcan 1700 CT, HONDA VFR 1200 dct, BMW GS 1200 ADV in K-1200, FJR 1300, Ducati MS 1200... tako da bomo vaše makedamske odseke najverjetneje izpustili...

Ob 15. 4. 2016 at 18:10, tonystx pravi:

A jebiga, enkrat je en fuš drugič pa drug, kaj čmo.

Čisto informativno: Koliko vas je stal najem motorja in koliko letalska karta? ...zgolj da mal primerjam z našimi stroški, ko bomo potovali tja in nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja računica se je nagibala k najemu z največjim razlogom - čas. Na izletu smo bili en teden od srede popoldan do naslednje srede zvečer. Transfer bi trajal do Almerie cca tri dni in prav toliko ali dan več nazaj. Če k temu prištejem še šest dni po Andaluziji je to skupaj 12 dni. Toliko frej časa si ne morem privoščiti. Moja računica je bila, da smo prišli skoz 200 € ceneje kot s svojimi motorji.

Najem motorjev sem uredil preko nemškega posrednika GS-sport reisen iz Münchna. V prvi vrsti zaradi jezika. Tako ali tako je firma Hispania tours v lasti avstrijca. Cena motorja je bila 111 € na dan v paketu z vsemi kovčki, tank torbo in tomtom navigacijo. Vsi ostali ponudniki so komplicirali pri opremi (doplačilo). Rezervacijo sem potrdil 2. februarja, kar tudi vpliva na ceno.

Poleg cene motorja je treba računat tudi na garancijo. 2000 € potegnejo s kartice za vse dni do vračila in če je vse v redu vse skupaj skenslajo. Druga varijanta je, da se doplača 20 € na dan in s kartico garantiraš samo z 300 €.

V najemnini je vračunano še nezgodno zavarovanje .

Motor je full kasko zavarovan in praktično v vsakem primeru dobiš denar nazaj, le v primeru objestnosti in alkoholiziranosti ti denar poberejo.

 

Glede avio kart je stvar naslednja. Dali smo po 290€ na par za povratno karto iz Trevisa z Ryanairom. V to je všteta dodatna prtljaga s čeladami in ostalo opremo ( 50 €). Karte v Malago se da dobiti tudi ceneje, vendar sem moral uskladiti vso logistiko z najemom in hoteli. Tudi taxi na letališču (minibus) nas je že čakal za transfer do hotela. Mi smo prileteli v Malago ob polnoči, drugače je letališki transfer brezplačen s strani Hispania tours. Se mi je tolk fajn zdelo ,ko smo zapuščali letališče in nas pri vratih že čaka driver z listom in napisom "mr.Anton- to hotel Holliday Inn".

Zakaj vse v naprej organizirano ? Zato, ker nas je bilo osem oseb - štirje pari. Če bi bil sam z ženo bi verjetno več zadev prepustil naključju.

Tko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja... glede časa imaš definitivno prav... mi bomo porabili 1 dan do Livorna, 1 dan s trajektom do Barcelone in 1 dan od barcelone do Andaluzije... in ravno tako nazaj... vmes pa 7 dni Andaluzije in Portugalske... Poročam o ceni in vsem skupaj ko se vrnemo... Res pa da čas in dopust ni naš problem... 4 potujemo sami, 2 imata sopotnice...

Si me kr malo potolažil glede cen... smo kr veliki porabniki piva, vsaj večina... in tudi jemo radi dobro...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napočil je naš trenutek,ob 9h štartamo proti Livornu in z trajektom v sončno Španijo !:grupni:

Ali je kaj faušarije???:004

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!