Skoči na vsebino

Yamaha SR 400


ELO

Priporočene objave

Sosed ima originalno SR 500, ki je stala v garaži kakih 30 let. Vsakič, ko jo vidim, se mi cedijo sline. 

Ali ta nova ima elektro štarter?

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, na kurbl.

https://www.youtube.com/watch?v=CjBb_jX7M3c

Mi je pa ta motor noro všeč. Če bi mela vsaj 400 ccm in okoli 30-35 konjev kot moj trenutni skuter, bi bla že moja. Tako bo pa potrebno še nekaj dinarčkov na kup dat za street twin.

Popravljeno . Popravil map
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav glede kurbla se pitožuje in glede sklopke in crkavanja pri prostem teku. Rad crkne v križišču, potem avtomobilisti težijo preden ga vžge. Mogoče imajo novi to porihtano z elektroniko. Vplinjač ma najbrž tudi kaj pri njegovih težavah. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima vbrizg goriva

Bi znalo biti, da ima zadeva ročni čok. Pa folk to prehitro izklopi in dokler se pelješ je OK, ko se ustaviš crkne.

 

Popravljeno . Popravil map
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, thumper said:

a so sploh že prodali kakšno?

saj, to je krivo...

v kmc-ju sem videl eno z napisom prodano, si jo pobliže pogledal, prebrskal splet in se...

... in se totalno obsedel s tem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam, da se v ta motorček da vgraditi power commander. Koliko recimo bi pridobil z predelavo izpuha (znotraj zakonskih omejitev) in tem power commanderjem. Bi prišlo na cca. 30 KM?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je to. Sicer za 2. ali 3. motor tega ne potrebuješ, če si pa za prvi motor to zrihtaš, da se lahko še kam dlje zapelješ, je pa zadeva sprejemljiva. Primerljivo z majesty 400, ki ima 5 konjev več in 50 kg težja. S tem se pa da tudi že na kake daljše fure zapeljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V živo izgleda prav posrečeno, pa sedi se tudi fajn gor. Za zluftat se po šihtu na lokalnih cestah prva liga. Mislim, da bi prodal kakšnega čoperja manj in kako SR več če bi se dal motor prej probat.

Elo: A misliš od Deusa kit nabavit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj tank bi se splačal dobit, če ni cena vesoljska. Zdej ko so motorji na vbrizg je vse skupaj malo težje zaradi črpalke. Ostalo se mi zdi rešljivo v lastni režiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred davnimi časi, ko so v Celju (mariborska ulica) bile še INA pumpe sem imel 500-ko. Tudi kam dle sem se zapeljal ne le po bljižni okolici.

21361022.jpg

Sicer so se sedaj merila do kod se da s kakšnim motorjem precej spremenila. Vendar pozabljamo, da je takšna XT-jka kot na moji sliki zgoraj na prvih Dakarjih zmagovala.

Na sejmu IMOT sem se tudi jaz povrnil v čase, ko je 500ccm bil še velik motor.

pred 1 uro, map pravi:

To je to. Sicer za 2. ali 3. motor tega ne potrebuješ, če si pa za prvi motor to zrihtaš, da se lahko še kam dlje zapelješ, je pa zadeva sprejemljiva. Primerljivo z majesty 400, ki ima 5 konjev več in 50 kg težja. S tem se pa da tudi že na kake daljše fure zapeljat.

ps, za več moči vzameš MT-07, SR-ko pa za dušo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za podobno ceno bi raje vzel Kawo W800 ali kak res star motor iz 80.let. 

Kawasaki%20Z400%2078.jpg

Je pa tudi ta Yamahca 400 luštna za malo po mestu in okolici.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, ciciban said:

Vsaj tank bi se splačal dobit, če ni cena vesoljska.

 

meni je pa ravno tank od originala nekako všeč in bi ga zadržal.

že gledam, kdo v sloveniji oblači motoristične sedeže v usnje, vse po obliki, ki si jo zaželim...

bom videl, ko bom imel doma, kje se bom lotil. gume sicer že imam naročene, sc-project izpuh nagledan,

ostalo pa sproti, po navdihu...

1 hour ago, motolover said:

Za podobno ceno bi raje vzel Kawo W800 ali kak res star motor iz 80.let.

najboljšo podporo glede vsega mi nekako nudi yamahina osnova...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ELO pravi:

v kmc-ju sem videl eno z napisom prodano, si jo pobliže pogledal, prebrskal splet in se...

... in se totalno obsedel s tem.

Jaz sem tole Yamaho tudi gledal kak teden nazaj, v bs centru na Šmartinski. Že januarja sem v Veroni cedil sline na Mash-ovev štantu, imajo zelo podobne izpeljanke iz tega modela. http://www.mash-motors.fr/, in to za zelo zelo ugodne solde. Če bi bila pri nas taka cena bi tegale morda kar vzel http://www.mash-motors.fr/moto-mash-five-hundred-400cc-rouge.html

Ampak nova SR400 je pri nas okrog 6 jurjev... Sem pa v petek zaaral eno drugo Yamahco, malo starejšo, pa bolj v low profile cenovnem rangu. Ta teden pride v garažo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cel kit od deus-a je zelo verjetno toliko kot en nov mash scrambler ..

je pa res , da je pri yamahi full podpore pa lastnikov sr400 , pr mash-u bi bil pa leta edini .. :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!