Skoči na vsebino

Tomos Flexer težave z izpuhom


TomosRideR

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu, in imam eno težavo z svojim motorčkom Tomos Flexer 25 (izpuh) 

V zadnjih tednih, je delal zelo slabše "oteženo" kod kod da ga duši.

Opazil sem da ga duši v izpuhu. 

Nekaterim sem napisal, če je mogoče očistiti. Nekateri so napisali da je potrebna menjava, nekateri pa da ni.

Ker sem še  začetnik  za motorje bi vas prosil če mi lahko napišete ali je mogoče ali pa ne. In kako najbolje očistiti. 

Hvala v naprej, in lep pozdrav !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Auspuh dol vzemi

Vlij not 2-3 dc nafte, bencin, bremzreininger, vsako posebej fajn premučkaj in zelo dobro izpihahaj

Kontroliraj od začetka kako je s pretokom zraka

Vsaki tekočino posebej Vlij in izpihaj 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto zapečeno škorjo od 2t olja boš težko ščistil..edino s kakšnim brenerjem segret da se stopi zlušci dol iz sten..samo da nebi ga nebi odprlo od hlapov :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, stuhec pravi:

Auspuh dol vzemi

Vlij not 2-3 dc nafte, bencin, bremzreininger, vsako posebej fajn premučkaj in zelo dobro izpihahaj

Kontroliraj od začetka kako je s pretokom zraka

Vsaki tekočino posebej Vlij in izpihaj 

A bi blo dobr če bi dau, notr nafto pa pol mal tresu pa pustu čez noč naj saje odstopijo ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zgubit ne moreš nic, 

Če bi zdraven dal kake kamenčke, sam da boš vse nazaj ven dobil, tak da ta ni dobra

Ti je pa ciko tut dobr povedal, če bo šlo

v najboljšem primeru ga odpreš in nazaj zavariš, sam sam če nimaš pojma nekemu kovaču daj, ? če gre zavararit kr tko

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, stuhec pravi:

pa zgubit ne moreš nic, 

Če bi zdraven dal kake kamenčke, sam da boš vse nazaj ven dobil, tak da ta ni dobra

Ti je pa ciko tut dobr povedal, če bo šlo

v najboljšem primeru ga odpreš in nazaj zavariš, sam sam če nimaš pojma nekemu kovaču daj, ? če gre zavararit kr tko

 

V redu, bom probal to rešit. Pa bo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo me nazaj :smoke:..

Zadevo sem rešil.. 

1. Vlil sem približno 3-4 dcl. Solne kisline ter je zmučal pustil je stati 15 min.

2.izlil sem solno kiselino in nalil nafto.. Pustil je stati 4-5 ur na vsake pol ure malo premučkal...

3.izlil nafto nato dal, navaden bencin noter in ga pustil stati 20-30 min na vsakih 10 minut premučkal.. 

 

Evo motor dela, brez problema pa še rezat ga nism rabu... 

Če bo gdo delu z solno kiselino,naj mu negdo zapre nos saj mu bo sluznico ražrlo kot 2t skorjo...:klicaj:

 

P.S. 

Dans sm šou na Ljubljanski grad gor je pršu brez problema.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!