Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

@Pudla tole na ADVju sem enkrat že malo bral :worship:

odlična ideja za vikend-paket B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Pudla:Kako je s tem Željavom? Sam ne razumem najbolje hrvaško, pa bom raje vprašal... Se da priti do tja prosto brez kakšnih dovolilnic?

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolilnico tudi tako, dvomim da se dobi. En od njihove druzbe je bil tudi policaj pa so se najbrz lazje zmenili.

Jaz sem misli iti kar tako, če bodo pa začeli moriti pa bi se naredil francoza, da nisem kao vedel da se tja pa ne sme.

Kot sem bral, ko so različne druščine hodile tja, so jih nekateri slisali od Bosancev, drugi od Hrvatov, večina pa sploh ni bila opažena.

Željava

Popravljeno . Popravil Grilzz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dovolilnico tudi tako, dvomim da se dobi. En od njihove druzbe je bil tudi policaj pa so se najbrz lazje zmenili.

Jaz sem misli iti kar tako, če bodo pa začeli moriti pa bi se naredil francoza, da nisem kao vedel da se tja pa ne sme.

Kot sem bral, ko so različne druščine hodile tja, so jih nekateri slisali od Bosancev, drugi od Hrvatov, večina pa sploh ni bila opažena.

Željava

Na Golu Plješivicu se može doči bez problema, samo je na zadnjem dijelu uspona makadam loš i ne održava se tako da ove godine može biti samo lošije nego prošle. Nije strašno, ali s GSXRom bi moglo biti problema. .)

Na Željavu se može doči sa Hr strane, nema stalne kontrole, što ne znači da se ne može povremeno naletiti na policiju. Mi nismo imali bliskih susreta, a prijatelj koji je policajac se javio kolegama na obližnjem graničnom prijelazu za svaki slučaj. Problem je što je cijeli kompleks na granici, pa je policija vjerojatno malo napeta zbog švercera i slične sumnjive ekipe.

Uglavnom, ako dođete do tamo, samo oprezno, ne silazite s asfalta i ne dirajte ništa.

Par linkova (Hr):

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,46085.0.html

http://www.motocikli.com/putopisi/gola_plj...objekt_505.html

Odite na motori.hr i searchajte Željava ima dosta infa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svaka čast Tetec, že dolgo nisem bral tako zanimivega in doživeto napisanega, ter informacij polnega potopisa......Bosna letos prihajam sto posto....(tudi na račun raklame Teteca)..... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

AMZS nas 29.01.08 na njihovi spletni strani obvešča,da je možno prestopiti mejo z Bosno tudi z osebno izkaznico.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

AMZS nas 29.01.08 na njihovi spletni strani obvešča,da je možno prestopiti mejo z Bosno tudi z osebno izkaznico.lp

Je možno ni pa nujno,dobro je imeti s seboj tudi potni list,iskusil na lastni koži pred štirinajstimi dnevi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je možno ni pa nujno,dobro je imeti s seboj tudi potni list,iskusil na lastni koži pred štirinajstimi dnevi

:grim

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prednost je da s polnim tankom dlje prideš, slabost pa, da morš natankano tut plačat. :whistle:

Lani ni blo nobenih razlik, če je možno tankaj na boljših bencinskih in bo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne so prednosti in slabosti z cestakom če tankaš njihov bencin?

Slabosti so predvsem njihov menjalni tečaj. Dobro je plačevati z njihovimi konvertibilnimi markami, ker si lokalni benz šejki privoščijo za nas zelo neugoden tečaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabosti so predvsem njihov menjalni tečaj. Dobro je plačevati z njihovimi konvertibilnimi markami, ker si lokalni benz šejki privoščijo za nas zelo neugoden tečaj.

Sicer izkušenj z neugodnim tečajem na bencinskih pumpah nimam, pa sem kar reden gost tam doli. Najboljše pa je plačevat s kartico, bankomat ali kreditno in je problem rešen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po možnosti na OMV ali Petrolu ali večjih pumpah....ne pa po lokalnih manjših pumpah.

Pa može i kod Zovkota, braća Mrkič ili kod Antunovića :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo prodajalcem na Petrolovi pumpi malo pred Mostarjem "podarili" T-shirt majčke Petrol.si. Ko da bi jim dal še eno plačo. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo prodajalcem na Petrolovi pumpi malo pred Mostarjem "podarili" T-shirt majčke Petrol.si. Ko da bi jim dal še eno plačo. :naughty:

A zato so vam tako slabo menjali :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
A zato so vam tako slabo menjali :lol:

Nekako tega Petrol servisa nisem štel med lokalne šejke. Tukaj smo plačevali že s KM. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

A pozna kdo kako ugodno MOTO prenočišče kje v dolini Une? Bihač, okolica? Sam da je streha nad glavo, dobro tut če se kar spalke lahko po tleh vržejo... Fajn je pa tut, če majo še kaj hrane zraven za ponudit... skratka, kje prespat v dolini Une? Odgovore lahko na PM... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pozna kdo kako ugodno MOTO prenočišče kje v dolini Une? Bihač, okolica? Sam da je streha nad glavo, dobro tut če se kar spalke lahko po tleh vržejo... Fajn je pa tut, če majo še kaj hrane zraven za ponudit... skratka, kje prespat v dolini Une? Odgovore lahko na PM... :rolleyes:

Mi smo lani avgusta prespali tule, gazda oddaja dve lepo opremljeni hiški v kampu, poleti je okoli čudovita narava in pa raftanje, dvomim pa, da je kamp v maju odprt saj je Una še v avgustu svinjsko mrzla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo lani avgusta prespali tule, gazda oddaja dve lepo opremljeni hiški v kampu, poleti je okoli čudovita narava in pa raftanje, dvomim pa, da je kamp v maju odprt saj je Una še v avgustu svinjsko mrzla.

Tudi sama sem že bila v tem kampu in ga priporočam. Urejen in poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos končno pade potovanje v Bosno. Imel pa sem v planu naslednjo ruto: Maribor- Zagreb-Ivanič grad-Novska-Okučani-Bosanska Gradiška-Banja Luka (prenočevanje). Drugi dan Banja Luka-Jajce-Donji Vakuf-čez Vlašič v Travnik-Vitez-Busovača-Zenica-Visoko-Sarajevo (prenočevanje). Tretji dan Sarajevo-Konjic (Jablaniško jezero)-Mostar-Široki Brijeg-Tomislavgrad-Livno (prenočevnaje). Četrti dan Livno-Bos.Grahovo-Bihač- Kladuša-Maribor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!