Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Ne poznam razmer v bih. V banjaluko bi se odpravil, prek senja in plitvic. Katera pot je bol smiselna? Bihac-dvor ali bihac-mrkonjic grad? A so rumene ceste ok prevozne? Al je bols na rdecih ostajat?

 

 

IMG_0004.PNG

IMG_0005.PNG

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 4. 2017 ob 12:48, alfie pravi:

Konjic-Kalinovik-Zelengora-Čemerno a je kdo ze zvozil in kaksna je cesta?

Kalinovik in do Čemerno 100% makadam

za cestake odsvetujem, za endure, tudi težje, je pa lepo.

Kalinovik

20160904_160844.thumb.jpg.a504c85156312b50f58197db3556025f.jpg

ob Zelengori proti Čemerno

20160904_165013.thumb.jpg.2210dc9a8a8b2fe52be80ce9ef4c13aa.jpg20160904_170325.thumb.jpg.b8331eea51dbb8eccbd254a772dca1e3.jpg20160904_170355.thumb.jpg.814f2da7a0143f868a4b1606c231fc81.jpg20160904_171204.thumb.jpg.8024736fafa4795b6eb414a4318390bb.jpg

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bil tukaj že nekajkrat....

... pa grem letos spet (če bo vse po sreči) konec junija.

Točno na tem terenu (na zadnji sliki od GSXF750) sem leta 1989 skoraj en mesec taboril pod šotorskim krilom... Cel mesc v istih gatah in štunfih ...in srajci... 

 

mi si sposodimo v Konjic ali pa pri Hitku (malo pred Glavatićevim ... malo naprej od Boračkog jezera) stare endure (s spremstvom... vodena vožnja).... pa gasa naokoli.  :D

 Tko da tudi tisti, ki pridejo s cestaki, ki niso primerni za makadame,  lahko za mali denar vidijo to pokrajino.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

@Cartman ... tole pejt odpeljat ... ne bo ti žal ;) ... 

Bosna.thumb.jpg.c77c98b8d1849493d482caae4b63039e.jpg

Tocno to sm mel u mislih, pa si kolega strasno zeli via Senj. Bihac mrkonjic grad pa je kul cesta?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Cartman pravi:

Tocno to sm mel u mislih, pa si kolega strasno zeli via Senj. Bihac mrkonjic grad pa je kul cesta?!

pa sj bo šel v Senj ... čeprav bi se jaz mogoče izognil in bi šel Delnice - Josipdol - Senj ... pa pol del pot nazaj in proti Pltivičkim ...

Bihač proti Mrkonjič gradu je bila pred 2 leti super .. prazna .. široka ... ponavad smo tankali v Bosanskem Petrovcu .. na vhodu je velka pumpa.... u Mrkonjić gradu je en fajn motelćek, ki ga ima en motorist .. (Marjana vprašaj, jaz sem pozabil) ... iz Mrkonjič grada potegnete do Jajca in tam zavijete na Banja Luko ... lahko prečkate, kot je na sliki ... ampak zravn jezera u Jajcu, je tut fajn kufe spit ....

odločitev je vaša :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Cartman pravi:

Tocno to sm mel u mislih, pa si kolega strasno zeli via Senj. Bihac mrkonjic grad pa je kul cesta?!

Zivjo,

Pa saj kar ti je Maus nalimal gre cez Senj? To so dobre variante. Bos. Petrovac je skor avtocesta :) siroka, prazna, hitra... Na splosno, ceste so v globalu take kot v Slo, ce ravno ne zaides v kako bogu iza nogu. Pazi na udarne jame in kretene, ki pregovorno vsi sekajo ovinke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Cartman pravi:

Ne poznam razmer v bih. V banjaluko bi se odpravil, prek senja in plitvic. Katera pot je bol smiselna? Bihac-dvor ali bihac-mrkonjic grad? A so rumene ceste ok prevozne? Al je bols na rdecih ostajat?

 

 

IMG_0004.PNG

IMG_0005.PNG

Rumene so normalno prevozne. Meni osebno je zgornja slika lepša pot. Sta pa obe zanimivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, da pelje čez senj, ampak on bi u bistvu čez reko, ker se boji da bi čez babno polje zeblo......

 

kot razumem, skor ne mormo zajebat. Ceste pač majo črte in to je zame ok. 

 

hvala. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Cartman pravi:

Res je, da pelje čez senj, ampak on bi u bistvu čez reko, ker se boji da bi čez babno polje zeblo......

 

js bi ornk premislu če bi s takim šu na pot :huh:

resno ...

mene je u nedeljo zazeblo povsod drugje pod Velebitom, kot preko Delnic, kjer mi je blo vroče .. tko da ... če se boji, da ga bo zazeblo, nj se obleče ... če ne pa priporočam avtodom :P 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Cartman pravi:

Ne poznam razmer v bih. V banjaluko bi se odpravil, prek senja in plitvic. Katera pot je bol smiselna? Bihac-dvor ali bihac-mrkonjic grad? A so rumene ceste ok prevozne? Al je bols na rdecih ostajat?

 

Bihač - Bosanski Petrovac - Ključ - Jajce - Banja Luka.

Predvsem ko tole voziš prvič imaš celo pot nasmeh do ušes.Je pa res da kar leti in je treba biti pozoren na kakšen radar.:twak:

Tista slika od Alfia pa pove vse.:OK:

 

LP

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

js bi ornk premislu če bi s takim šu na pot :huh:

resno ...

mene je u nedeljo zazeblo povsod drugje pod Velebitom, kot preko Delnic, kjer mi je blo vroče .. tko da ... če se boji, da ga bo zazeblo, nj se obleče ... če ne pa priporočam avtodom :P 

 

se kar razumemo, in poznamo od vedno, zato se prej do nezavesti zdebatiramo hehe. Dec letos še ni pelal, pa pejmo po njegovo. De mu bo štart udobnejši. Men ni panike. 

 

 

 

pred 1 uro, JoeFZ pravi:

 

Bihač - Bosanski Petrovac - Ključ - Jajce - Banja Luka.

Predvsem ko tole voziš prvič imaš celo pot nasmeh do ušes.Je pa res da kar leti in je treba biti pozoren na kakšen radar.:twak:

Tista slika od Alfia pa pove vse.:OK:

 

LP

 

 

 

pred 7 urami, alfie pravi:

Bihac-Bos. Petrovac-Kljuc,(zelo ravninska visoko povprecje kmh)V naselju Čađavica zavijes levo cez Manjaco in prides direkt pred B.Luko.Bil dol 14 dni nazaj...slikano nekje na Manjaci...

20170501_143410.jpg

 

tole sta verjetno različni ruti, a ne? na alifievi je ta cesta? na zemljevidu je urisana kot kolovoz....

cadzavitsa.thumb.jpg.993461c327e8c363345efd6cb803cb58.jpg

zdi se mi de smo splanirali. za dol bo šlo bihać jajce banja luka, za nazaj pa tale krajšnjica, in če bo vse po planu, postanek na Željavi Supr ste mi pomagali. Hvala. 

 

 

zdaj poglejte kako bo zasnežilo.... 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Cartman pravi:

zdi se mi de smo splanirali. za dol bo šlo bihać jajce banja luka, za nazaj pa tale krajšnjica, in če bo vse po planu, postanek na Željavi Supr ste mi pomagali. Hvala. 

 

kako pa do Bihača ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če greste gledat objekt 505 Željava, se morate prej najaviti.

Upam, da je tale številka še aktualana. Nekaj se tam prepucavajo, komu se je treba javiti ( ko je jaći ).

 Prijaviti se morate na mejnem prehodu Ličko Petrovo selo. Predhodno poklicati številko

00385 53 65 53 40

S seboj imejte nekaj za preobuti (če imate SS škornje) ...in pa močna baterijska svetilka (ki mora dovolj dolgo svetiti) zelo prav pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prides nazaj mi poves kaksen se ti je zdel kolovoz ki je vrisan v zemljevidu....Majhen namig v B.Luki....

1. Hotel Vrbas 

2.Obeliks

3.Mac Tire pub

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...če greste gledat objekt 505 Željava, se morate prej najaviti.

 

mi se nismo nč najauljal .. parkrat :P ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

...če greste gledat objekt 505 Željava, se morate prej najaviti.

 

To absolutno ne drži. Bil sem 3x (nazadnje pred kakšnima dvema mesecema), pa ni problema. Govorim za prva dva tunela.

Če greš pa še do tretjega (ki je enak prvima dvema), pa se moraš najavit, ker si med tem prečkal mejo....brez najave seveda nezakonito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nekdo ima lahko večkrat srečo... nekdo pa lahko naleti na kontrolo...ali HR ali BiH... pol pa malo težijo.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

...nekdo ima lahko večkrat srečo... nekdo pa lahko naleti na kontrolo...ali HR ali BiH... pol pa malo težijo.

 

al pa reće .. daj malo gasa :lol1: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Zivnorc pravi:

...nekdo ima lahko večkrat srečo... nekdo pa lahko naleti na kontrolo...ali HR ali BiH... pol pa malo težijo.

 

Ja možno. Nazadnje ko sem bil tam je šla HR kontrola mimo, pa smo si samo pomahali. No vsaj jaz osebno nisem imel res nikoli težav. Gre pa danes moj kolega predvidoma v Željavo, pa bom podal še ta podatek, ko se vrne kako je. Na sploh se mi zdi, da tam vlada malo kaotično stanje, pa je vse odvisno od trenutne situacije. Sicer pa dokler si na HR strani in ne prečkaš meje, nisi naredil nič nezakonitega, nikjer namreč ni nobenega znaka za prepoved gibanja v tem področju. So pa verjetno malo bolj oprezni, ker je tam še veliko min in ne bi radi, da bi kdo horizontalo menjal za vertikalo.....zato se je treba držat asfalta oz. betona...nabiranje rožic po grmovju je mogoče res lahko vzrok za navpične polete....:(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!