Skoči na vsebino

Bosna


dašenka

Priporočene objave

Je bil že kdo tu? :naughty: Mi2 sva bla v četrtek in jer res zakon.

Slapovi Kravice, sicer zaščiteno področje, prijetno za obisk in poletno ohladitev. Ob izpustih vode iz bližnje elektrarne so slapovi še bolj večličastni. Nekje sem prebral celo da jim pravijo Bosanska niagara.

Mi smo dvesto metrov preč postavili ob vodi šotore in kampirali dva dni pa nas ni nihče preganjal. Ob slapovih sta dve oštarijci, ob vročem vremenu pa cel kup ljudi.

P.S. v vodi polno rib, najdejo se pa tut kkšne kače :whistle:

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil že kdo tu? :naughty: Mi2 sva bla v četrtek in jer res zakon.

Ma dobro no Wilson. Kaj nista mogla iti na to pot že pred 15. avgustom 07? Pa tako blizu smo bili. Pa tako pasjeeee vročeee nam je bilo ko smo se peljali iz Mostarja skozi Ćitluk v tej smeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slapovi Kravice, sicer zaščiteno področje, prijetno za obisk in poletno ohladitev. Ob izpustih vode iz bližnje elektrarne so slapovi še bolj večličastni. Nekje sem prebral celo da jim pravijo Bosanska niagara.

Mi smo dvesto metrov preč postavili ob vodi šotore in kampirali dva dni pa nas ni nihče preganjal. Ob slapovih sta dve oštarijci, ob vročem vremenu pa cel kup ljudi.

P.S. v vodi polno rib, najdejo se pa tut kkšne kače :whistle:

Lp T.

:naughty:

post-2792-1188734840_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dobro no Wilson. Kaj nista mogla iti na to pot že pred 15. avgustom 07? Pa tako blizu smo bili. Pa tako pasjeeee vročeee nam je bilo ko smo se peljali iz Mostarja skozi Ćitluk v tej smeri.

Ja ni kaj, je treba kaj pustit še za drugič.

Kenede?

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

BTW a ma kdo izkušnje s kampiranjem v Bosni? :blush:

Oj!

Odvisno, kje te zanima. En kamp je v predmestju Sarajeva - na Ilidzi. Pred casom je bil tam Izo iz MK Kamnik s kamperjem. Takrat je bilo OK, vendar bi bilo za preveriti. Sicer se pa strinjam z ostalimi: pri teh cenah namestitve moras biti res robinzonska dusa, da bi se sel kampiranja.

Terme Ilidza (...so na Ilidzi :whistle: ). Zgradilo jih je slo. podjetje Terme Catez (ki je tudi 90% lastnik). Sicer je direktor uradno Bosanec, vendar pa vse fura Slovenka. Ambient je identicen cateskemu, le da je vse skupaj manjse. Poleti je precej folka, pozimi pa skoraj prazno.

Se odg. na eno vprasanje par postov nazaj glede kljucavnic. Ni samo slo. fama... Jaz priporocam, da je motor cimbolj zakljenjen. To, da ti varnostnik obljubi, da ga bo cuval, je pac stvar presoje posameznika (mu verjames, ali pa ne). Ce ga vprasas, ti bo seveda rekel, da ga bo cuval. Seveda pa je naboljsa kombinacija vsega. Ce ga pustis na nekem temacnem delu, ti tudi najboljsa kljucavnica ne pomaga kaj dosti...

P.S. Ti pa uzivas pisat v dialektu :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

midva sva bila danes tukaj , mislim da se imenuje Brodarjev trg če se pelješ po Zaloški v smeri Zaloga je z desne strani za OMW črpalko,res je lepoooooooo,sami prijazni ljudje sam še đamija jim manjka

post-6886-1188770990.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Terme Ilidza (...so na Ilidzi :whistle: ). Zgradilo jih je slo. podjetje Terme Catez (ki je tudi 90% lastnik). Sicer je direktor uradno Bosanec, vendar pa vse fura Slovenka. Ambient je identicen cateskemu, le da je vse skupaj manjse. Poleti je precej folka, pozimi pa skoraj prazno.

Emmm, glede ojačanega imaš napačne informacije. Ampak je to malce :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emmm, glede ojačanega imaš napačne informacije. Ampak je to malce :topic:

Mozno. Nazadnje sem bil tam lani jeseni. Pa sem ravno hotel Vesno priporociti - a je ni vec tam? No ja, ce se je ne da priporocit, potem je pa res :topic: :whistle: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 24.8 do 27.8 po bosanskih poteh in stranpoteh en Caponord (skysam69) in en V-strom. Nekaj manj kot 1400km.

1. dan: preko Kozarske (nekdaj Bosanske) Dubice na Kozaro. Spanje v šotoru + jutranja kava z vzdrževalci parka = 0KM

2. dan: Kozarac, Omarska, Bronzani Majdan, Banja Luka, Kneževac (Skender Vakuf), Vlašič, Travnik, Gornji Vakuf, Vranica. Spanje v planinskem domu na Vranici + odličen mladi ovčji sir < 10KM.

3. dan: Prokoško jezero, Fojnica, Kiseljak, Hadžići, Igman, Sarajevo. Spanje pri gazdi Sabitu + vinjak = 20KM.

4. dan: Konjic, Jablanica, Prozor, Ramsko jezero, Šuica, Kupres, Šipovo, Mrkonjić Grad, Sanski Most, Bosanska Krupa. Spanje Restoran Eki 50KM.

5. dan: Cazin, V. Kladuša in preko Karlovca, Samoborja in Brežic v MB.

Popravljeno . Popravil Sjor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačka27

- kako je šlo tvoje potovanje? :? Je bilo vse v redu in si že doma :? ? Malo napiši :yes: .

Upam, da si uživala.

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačka27

- kako je šlo tvoje potovanje? :? Je bilo vse v redu in si že doma :? ? Malo napiši :yes: .

Upam, da si uživala.

M.

Mačka še kar luta... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se odpravljam že tretjič v Bosno...Prvi dan do Jajca,tam prespimo.Drugi dan do Neuma,oz možno da kar do Dubrovnika.Pol pa še malo v Črno Goro.Nazaj pa po jadranski magistrali... :whistle: Upam na lepo vreme.Pozna kdo kakšno poceni prenočišče v Neumu?...Ma kdo kakšne veze?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mozno. Nazadnje sem bil tam lani jeseni. Pa sem ravno hotel Vesno priporociti - a je ni vec tam? No ja, ce se je ne da priporocit, potem je pa res :topic: :whistle: ...

Samo, da ti odgovorim. Vesna je dala lani pozimi odpoved.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačka27

- kako je šlo tvoje potovanje? :? Je bilo vse v redu in si že doma :? ? Malo napiši :yes: .

Upam, da si uživala.

M.

To tudi mene zanima :whistle:

Mogoče si je omislila sobo in posteljo, tako da njen šotor in spalko lahko prodam :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačka27

- kako je šlo tvoje potovanje? :? Je bilo vse v redu in si že doma :? ? Malo napiši :yes: .

Upam, da si uživala.

M.

To tudi mene zanima :whistle:

Mogoče si je omislila sobo in posteljo, tako da njen šotor in spalko lahko prodam :evilgrin:

Zgolj da ne bo koga skrbelo. Sinoči mi je poslala SMS, da je malo prezgodaj zaključila BiH in se je odpravila še malo na obalo - v Medulin. Sklepam, da je torej vse v redu z njo. :worship:

Popravljeno . Popravil PikiJapok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tudi mene zanima :whistle:

Mogoče si je omislila sobo in posteljo, tako da njen šotor in spalko lahko prodam :evilgrin:

kolk dnarja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj bica... Kopnec tega meseca mislim it skoraj identično pot kot ti... Razlika bo v tem, da bom v Bosno vpadu čez Metliko in potem bom še na Hvaru se vstavu za kakšne 2 ali pa 3 dni(motozbor+obujanje starih spominov s pohajkovanjem po otoku), nazagrede pa še nevem al bi po AC ali pa čez Livno(odvisno koliko bo časa ostalo).

Pa me zanima kaj se da v jajcu videt poleg unih slapov in kaj je s temi piramidami na Visokem? Ali je kaj za videt al moreš prej deci rakije zlit noter, da si predstavljaš kaj?

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa me zanima kaj se da v jajcu videt poleg unih slapov in kaj je s temi piramidami na Visokem? Ali je kaj za videt al moreš prej deci rakije zlit noter, da si predstavljaš kaj?

Hja... dejansko videti je res bolj malo... Razen če se znaš vživeti... potem je Bosna zelo zanimiva z vidika "doživetja". Ljudje so res čisto nekaj drugega. Pa kaj bi govoril. Saj itak verjetno veš...

Tisto z litrom rakije verjetno res drži... šele takrat Bosna dobi "pravo podobo"... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pičim pa jutri dol čez Bosno v ČG, pa me zanima če ve kdo še za kako fajn višinsko ali McAdam varijanto :whistle:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!