Skoči na vsebino

Zakaj sem skuterist


luxuz

Priporočene objave

Zanimivo kako se ločujemo med seboj,tudi na cesti ,čeprav se ne poznamo. Motoristi vs. Skuteristi. Tema zna biti zanimiva če vsak pove zakaj je v tem segmentu(zaradi žene-teh je kar nekaj,zaradi spoznavanja motorizma v poznih zrelih letih,zarado udobja in lagodja, zaradi še mnogih razlogov,ki jih boste navedli.) Lahko bi še omenili kaj vozite,koliko prevozite na leto in najdaljša tura v kilometrih.Tako bomo odgovorili motoristom zakaj ta segment tako cveti in se iz leta v leto povečuje, pa tudi novincem pokazali pravo smer. Mogoče še eno fotko in prosim SAMO MAXI SKUTERJI!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale ločevanja so brezveze. Še to se manjka, da pozdravim "skuterista" pa mi ne bo odzravil, ker sem "motorist". :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DinDiin pravi:

Tale ločevanja so brezveze. Še to se manjka, da pozdravim "skuterista" pa mi ne bo odzravil, ker sem "motorist". :D

Mah jaz te ne pozdravim že zaradi tega ker voziš sintisajzer ,če bi vozil skuter pa sem čevelj :dry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljam vse motoriste in skuteriste,najbol pa uživam ko pozdravim motorista ta pa me pogleda kot,da je vidu fatomorgano in je presenečen,da tud odzdravit pozabi:lol1:

pred 3 minutami, gusar pravi:

 

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, fantje zopet dokazujete nezrelost in mešate užitke,hobi,pustolovščino,ki jo doživljate na svojih konjičkih z nečimrnostjo,sovraštvom in prezirom. Preskočimo to,odrastimo in vse kar nas veže z motorizmom združimo  v eno prijetno celoto. Tema je-zakaj sem skuterist.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, luxuz pravi:

Fantje, fantje zopet dokazujete nezrelost in mešate užitke,hobi,pustolovščino,ki jo doživljate na svojih konjičkih z nečimrnostjo,sovraštvom in prezirom. Preskočimo to,odrastimo in vse kar nas veže z motorizmom združimo  v eno prijetno celoto. Tema je-zakaj sem skuterist.

 

12295467_10205427935038257_2667427527918078992_n.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj sem skuterist? ker se mi zdi sesalc dosti bolj priročen za skakat okoli po opravkih, pa tudi kam se zapeljem lahko z njim. univerzalc, pač. dosti prostora za špežo, ne piha v kolena.. celo lahko ploskaš s koleni. gre pa v ovinke bl tkotko. pa fedri so za en klinc. motor je 500. lahko bi bil še več, močnejši. tisti manjko brzin.. mah, niti ne pogrešam tistega šalthebla pa sklopke.  pravzaprav se nimam za pravega skuterista...  

tisto pozdravljanje pa je itak brezveze. tam kjer živim, okolic črnega kala je itak več motorjev kot avtov. pa se mi zdi prou brez veze te silne horde pozdravljat. če je bil kdo od tukaj kdaj v trstu.. tudi tam se noben ne pozdravlja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, 5413lvl3145 pravi:

Ja v tejle temi smo se kar veselo pogovarjali in hecali o skuterjih in o tem zakaj nekateri vozimo skuter nekateri pa motor:D, no tema je počasi zamrla:blush: ker so motoristi v večini jaz pa sem bil že čisto zadosti čevljan:ras::whistle::D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KO maš ferderbane kolke ti ostaneta samo dve opciji al avto al skuter.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, gusar pravi:

KO maš ferderbane kolke ti ostaneta samo dve opciji al avto al skuter.

Menjaj ,sej si zadosti star ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, gusar pravi:

A bi ti rad vidu mene na UKC.Mene že naujo rezal.

Ne ,jaz bi te rad vidu na motorju ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mopedist sem od 14. leta, skuterist od 16., skratka od 1995 se vozim s skuterjem, prej ATX. Skuter oz. trikolesnik pretežno rabim za prevoz v službo in po mestnih opravkih. Občasno (1-2x/mesec) tudi za izlet z ženo, ki pa ponavadi ni daljši od (max) 250km - ni časa.

A kategorije v mladosti nisem delal, ker nisem imel denarja, niti ne dovolj velike želje. Nato bi jo morda delal, a je nisem, ker sem že pri 24. letu šel živet v svoje stanovanje in snoval družino in spet ni bilo višek denarja. Občasno pa me je odvrnil tudi kak hud prizor v službi. Zdaj pa bi morda vozil kakega BMW GS1200, a ne delam A kategorije, ker mi zakonodaja omogoča, da lahko vozim skuter z 40KM brez A kategorije, ki mi je zelo všeč in mi nudi toliko užitka, da realno gledano drugega res ne rabim. Evo.... razlog zakaj sem skuterist.

Če pa bi se odločil za prej omenjen motor, bi moral spet seči zelo globoko v žep, kar pa trenutno spet ni mogoče, saj smo zdaj že 4 leta preseljeni na vas, kjer je (še) zraven (že) porabljenega stanovanjskega kredita potrebno še marsikaj vložiti v hišo in okolico.

Skratka trenutno srečen na trikolesniku, na cesti pa nimam problemov z motoristi, saj samo odzdravljam tistim, ki me pozdravijo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, tomaz69 pravi:

ne moreš na forum - moraš plačat članarino :blush:

na forum ne, ostalo pa lahko gledaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/30/2016 at 7:14 PM, DinDiin said:

Tale ločevanja so brezveze. Še to se manjka, da pozdravim "skuterista" pa mi ne bo odzravil, ker sem "motorist". :D

To ni res, jest pozdravljam vseporek od skuterisotv do motoristov, pa se zgodi, da motoristi ne odzdravljajo, no ne vsi, večina jih odzdravi nazaj. Drugače je pa važno samo, da je veter v laseh, je reku moj prijatelj, pa ni važno kaj vozš.

5 hours ago, tomaz69 said:

ne moreš na forum - moraš plačat članarino :blush:

Točno tako, včlaniš se in dobiš dostop do foruma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljanje je olika in slika človeka.

Pozdravljanje med motoristi, skuteristi, kolesarji, morjeplovci.... pa ima svoj pomen. Gre nekako tako,- prijatelj tu sem in lahko računaš name v potrebi.

Dajte mi pojasnit drugo. Zanima me, zakaj se v " civilnem " svetu tako malo pozdravljamo in letimo en mimo drugega. Nekaj podobnega se dogaja na facebooku. Tam smo vsi prijatelji med seboj, lajkamo.... V realnem svetu pa je stanje, drugačno.

Sicer pa ločevanje med skuteristi in motoristi je smešno. Motorist ima doma najnovejši avto z avtomatskim menjalnikom in je ok. Skuterist pa avto z ročnim menjalnikom in je ok.

 

 

 

 

Popravljeno . Popravil maxiscooter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je res tako privlačnega na teh sesalcih? Hja, težko vprašanje. Vsaka stavar je stvar posameznika. nekomu paše, nekomu ne. Kmetu recimo pašejo velike oranžne pomaranče, drugemu italijanske rdeče lubenice z non stop šraufanjem. Dejmo si nalit čistega vina. Skuterja ne boš objel z nogami, ne boš doživljal orgazmov ob pospeških iz ovinka, prav tako ne boš brusil zob o pojemkih. boš se pa solidno, hitro in udobno pripeljali iz točke A do točke B. Če naredimo tako hitro primerjavo je vožnja skuterja najbolj podbona vožnji kakega cruiserja. Položajo podoben, prednost skuterja daljši sedež za več položajev in več položajev nog. Višina sedeža podobno nizka oz. nižja od klasičnega motorja, nekoliko višja od cruiserja. Prostora več kot preveč in kle se najbolj loči od kakšne cruiserja. Bremze nekje boljše. Z vsemi možnimi navlakami na cruiserju ne spraviš tolko robe, kot v povprečnega maxi scooterja. Roko na srce skuter je boljše vozen od 99 procentov cruiserjev, katere pa marsikdo uvršča med prave motorje, skuterja pa ne. Moja izkušnja. Vozim majesty 400 l. 2010. Fotr gre v penzijo, vedno si je želel vespo. Kupi Yam x city 250. Sam začnem razmišljat o  vstopu v motorizem. Žena znori. Ti se boš ubil, ker nisi normalen. No fotr da en krog. Mogoče bi pa to blo, volk (baba) sit, pa koza cela, pa še mal se umaknem, ko mam cajt. Študiram, kaj vzeti, ko sem l 2010 v LJ Piaggio Xevo 400 gledal, sem se odločil, da se italijanskih polizdelkov ognem. Kvaliteta palstik in izdelave na psu. Primaknem še 500 EUR in po Yamaho. 

Dolgo sem rabu, da sem se tega skuterja sploh navadu. Večinoma sem vozil dnevne ture po SLO, največ nekje okoli 480 km. Ko se navadiš se zadeva obnese presenetljivo dobro. 35 kojev za cruiser style dovolj. Še vedno sem prišel kamorkoli in to v predvidenem času. No lani 13 letnemu sinu kupim čelado in moto opremo. Kruzava po slo gor in dol. Na koncu se odločiva. Balaton 4 dni. Vse spakiram pod zic, za oba za 4 dni !!!. Pod zic greta 2 šolska mehka ruksaka. No letos dokupim kufer letiva na Brno Moto GP in nazaj grede še dodaten dan v Bratislavi. 

Kaj me moti. Predvsem pomanjkanje moči v dvoje. Predvsem na kakih prelazih in hribih na avtocestah, drugje ne, pa kak nagib v ovinku.

Bi se vrnil na motor? Takoj. Ampak počakal bom še najmanj 2 leti, ko poba naredil A1 izpit. Morda potem še 2 leti za njim kruzam z skuterjem. Potem, otrok počasi na svoje, odraste, pa kdo bo pa starga fotra sabo vlaču. Gre svojo družbo, jest bom pa spet sam. Al se mi totalno ftrga pa nabavim superšport pilo po vzoru mausa, ali se za večno umirim na kakem harleyu, začnem gledat za mladimi tetoviranimi fračami in se napijat na moto zborih, po katerih do sedaj nisem hodil. Morda vbodem benfla z prikolo, pa babo pesa, pa vnuke notr. Nikol se ne ve. dejstvo je, da bom čez največ 4 leta spet na motorju.

Dejsvo pa je, če imam le možnost pozdravim vsakega, tudi mopedista. Veliko jih odzdravi, kak tud ne. No big deal.

 

Popravljeno . Popravil map
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj še jaz to pokomentiram iz lastnih izkušenj. Dve in pol leti sem vozil MP3 500 (ja trikolesnika, se pravi skuter na treh kolesih) in kaj se tiče pozdravljanja z motoristi (se pravi s tistimi na dveh kolesih) KATASTROFA!!!  In kaj je še bilo najbolj žalostno je to, da ko sva se s kolegom skupaj vozila, on z motorjem in jaz, se je dogajalo to da je nasproti vozeč motorist njega pozdravil, vštric mene pa roko spustil, ali pa če sem bil jaz spredi je počakal da sem jaz šel mimo in samo njega zadaj pozdravil...mislim res KATASTROFA...SRAMOTA. (sicer kasneje ko sem šel čez ostre ovinke mimo njega, mi je naslednjič mahal z obema rokama :):) )

In sedaj ko vozim jaz motor, se pravi drugi stil na dveh kolesih, me pozdravlja večina motoristov in seveda tudi jaz njih. Prav tako pa pozdravim tudi vsakega na skuterju (razen onega do 25km/h) :)

Popravljeno . Popravil symdriver
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, symdriver pravi:

Naj še jaz to pokomentiram iz lastnih izkušenj. Dve in pol leti sem vozil MP3 500 (ja trikolesnika, se pravi skuter na treh kolesih) in kaj se tiče pozdravljanja z motoristi (se pravi s tistimi na dveh kolesih) KATASTROFA!!!  In kaj je še bilo najbolj žalostno je to, da ko sva se s kolegom skupaj vozila, on z motorjem in jaz, se je dogajalo to da je nasproti vozeč motorist njega pozdravil, vštric mene pa roko spustil, ali pa če sem bil jaz spredi je počakal da sem jaz šel mimo in samo njega zadaj pozdravil...mislim res KATASTROFA...SRAMOTA. (sicer kasneje ko sem šel čez ostre ovinke mimo njega, mi je naslednjič mahal z obema rokama :):) )

In sedaj ko vozim jaz motor, se pravi drugi stil na dveh kolesih, me pozdravlja večina motoristov in seveda tudi jaz njih. Prav tako pa pozdravim tudi vsakega na skuterju (razen onega do 25km/h) :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!