Skoči na vsebino

Zakaj sem skuterist


luxuz

Priporočene objave

pred 1 uro, luxuz pravi:

Skuterist sem postal,ko si je žena kupila novo hondo silver wing 600T. Ko sva jo imela na testu 2010/11 si je zadala,da bo motorizem začinila s sesalcem,ki jo je z vožnjo in udobjem povsem prevzel. Prvo leto sva z njim naredila 12500km (toliko je tudi vzdržala zadnja guma ,čeprav je bila vožnja večinoma v dvoje)in bila oba zadovoljna. Mater kako ženske zavohajo kaj je t'prav motor za njih, jaz pa še po dolgih letih motorizma in preizkusov konjičkov ne vem kateri je tisti pravi zame. Glede na stroške vzdrževanja,porabe in udobja  ter cena novega motorja ,bi rekel čista desetka. Najdaljša fura 740 km iz Črne gore do doma 13ur z postanki in porabo 3,8-avtocesta. Kolenčkanje ni več moj moto,skuterja pa skozi ovinke nič ne šparam in sem zadovoljen z lego in ciklistiko,saj lahko sledim motoristom ,le izstrelitve ,ko bi te premamilo tu ni. Kaj torej sem? Motorist ali skuterist!? Meni je vseeno le ,da uživam,da se potepam,kaj mislijo o tem drugi ,mi je pa malo mar. 

images-1.jpeg

Lepo povedano :OK: uživaj še naprej .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, luxuz pravi:

Skuterist sem postal,ko si je žena kupila novo hondo silver wing 600T. Ko sva jo imela na testu 2010/11 si je zadala,da bo motorizem začinila s sesalcem,ki jo je z vožnjo in udobjem povsem prevzel. Prvo leto sva z njim naredila 12500km (toliko je tudi vzdržala zadnja guma ,čeprav je bila vožnja večinoma v dvoje)in bila oba zadovoljna. Mater kako ženske zavohajo kaj je t'prav motor za njih, jaz pa še po dolgih letih motorizma in preizkusov konjičkov ne vem kateri je tisti pravi zame. Glede na stroške vzdrževanja,porabe in udobja  ter cena novega motorja ,bi rekel čista desetka. Najdaljša fura 740 km iz Črne gore do doma 13ur z postanki in porabo 3,8-avtocesta. Kolenčkanje ni več moj moto,skuterja pa skozi ovinke nič ne šparam in sem zadovoljen z lego in ciklistiko,saj lahko sledim motoristom ,le izstrelitve ,ko bi te premamilo tu ni. Kaj torej sem? Motorist ali skuterist!? Meni je vseeno le ,da uživam,da se potepam,kaj mislijo o tem drugi ,mi je pa malo mar. 

images-1.jpeg

Vse na mestu. Super povedano :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 3. 2016 at 9:41, MP3500 pravi:

Mopedist sem od 14. leta, skuterist od 16., skratka od 1995 se vozim s skuterjem, prej ATX. Skuter oz. trikolesnik pretežno rabim za prevoz v službo in po mestnih opravkih. Občasno (1-2x/mesec) tudi za izlet z ženo, ki pa ponavadi ni daljši od (max) 250km - ni časa.

A kategorije v mladosti nisem delal, ker nisem imel denarja, niti ne dovolj velike želje. Nato bi jo morda delal, a je nisem, ker sem že pri 24. letu šel živet v svoje stanovanje in snoval družino in spet ni bilo višek denarja. Občasno pa me je odvrnil tudi kak hud prizor v službi. Zdaj pa bi morda vozil kakega BMW GS1200, a ne delam A kategorije, ker mi zakonodaja omogoča, da lahko vozim skuter z 40KM brez A kategorije, ki mi je zelo všeč in mi nudi toliko užitka, da realno gledano drugega res ne rabim. Evo.... razlog zakaj sem skuterist.

Če pa bi se odločil za prej omenjen motor, bi moral spet seči zelo globoko v žep, kar pa trenutno spet ni mogoče, saj smo zdaj že 4 leta preseljeni na vas, kjer je (še) zraven (že) porabljenega stanovanjskega kredita potrebno še marsikaj vložiti v hišo in okolico.

Skratka trenutno srečen na trikolesniku, na cesti pa nimam problemov z motoristi, saj samo odzdravljam tistim, ki me pozdravijo.

Moja zgodba je skoraj 100% ista, razen, da ne živim na vasi :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!