Skoči na vsebino

Kdaj je nekdo pod vplivom alkohola


Dr_Jakob

Priporočene objave

Očitno je, da nekateri ne razumejo dobro zakonodajo in ne vidijo v pravi luči prometno signalizacijo. Omejitev hitrosti ne pomeni vožnjo s takšno hitrostjo vedno in v vsakih razmerah, ampak je to v resnici najvišja dovoljena hitrost vozila (ni napaka). Zakon predpisuje najvišjo dovoljeno hitrost, kjer je omejitev navzgor in ne navzdol. Seveda je potrebno vedeti, da pri nižjih hitrosti velja še en člen, kjer se najbolj izkaže kultura počasnega voznika s poznavanjem zakonodaje. Omejitev hitrosti nam sama po sebi dovoljuje doseganje najvišje hitrosti, vendar je potrebno to našo hitrost prilagoditi glede na ..., kar pomeni, da moramo v nekaterih pogojih voziti z manjšo hitrostjo od najvišje dovoljene hitrosti. Je to sedaj vsaj malo jasno ? 

Da bo pa vsaj nekoliko povezano z naslovom teme, potem lahko zapišem, da zakon dovoljuje nekaterim voznikom do 0,24 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka. Torej je enako, kot pri hitrosti, saj je omejitev navzgor. Sem pa še vedno mnenja, da je 0,00 najboljši rezultat. Tako je vsaj en faktor manj za storitev napake, saj so nekateri že trezni in pri polni zavesti pač nekoliko preveč nerodni, nesposobni ali kako drugače nezanesljivi vozniki. Je pač tako, da nismo vsi za vse. Tukaj me samo skrbi, ker se resnično vsi nahajamo v prometu. In so komedije. Milo rečeno. 

46. člen

(najvišje dovoljene hitrosti)

(1) Najvišja dovoljena hitrost vozila je:

1.     na cestah v naselju 50 km/h;

2.     v območju omejene hitrosti 30 km/h;

3.     v območju umirjenega prometa in v območju za pešce 10 km/h.

...

31.  znak "omejitev hitrosti" (II-30), ki označuje cesto oziroma tisti njen del, na katerem vozila ne smejo voziti z večjo hitrostjo (v km/uro) od hitrosti, ki je označena na znaku.

Če je znaku iz prvega odstavka te točke dodana dopolnilna tabla, na kateri je označena vrsta motornega vozila ali največja dovoljena masa (npr. 5t), se omejitev hitrosti nanaša samo na motorna vozila, označena na dopolnilni tabli. Kadar je znak iz prvega odstavka te točke postavljen pod znak III-14 (ime naselja), velja omejitev hitrosti za celotno naselje;

Opis: Slika

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, maus pravi:

alkohol bi jaz najstrožje kaznoval :mad: 

:ninja: 

Ma kaj kaznoval, uničt ga je treba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alkohol je družbeno zlo, ki ga treba redno unićevat, da ne pride v roke otrokom :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, I30 pravi:

Ma kaj kaznoval, uničt ga je treba!

 

Pravkar, Kmet2 pravi:

Alkohol je družbeno zlo, ki ga treba redno unićevat, da ne pride v roke otrokom :P

u obcestni kanal zlit .. to sta mislila, kajne :P

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, maus pravi:

 

u obcestni kanal zlit .. to sta mislila, kajne :P

 

 

Ne:D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

:O

zgrožen sem :O

:ninja: 

in ogorčen ter polhn čustew :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

:O

zgrožen sem :O

:ninja: 

Me ne gane :P

 

Pravkar, HD-Dyna pravi:

in ogorčen ter polhn čustew :P

Odgovor isti prejšnjemu :P

lp Jurček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne bom off topic:

jest, zdej....pa ne grem na moped, bom kr tule nabijal, sebe in MS :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 4. 2016 at 21:47, Dr_Jakob pravi:

 

tako se to dela v naši državi in tega sem sit.

"

in, kaj boš naredil glede tega? 

Ob 4. 4. 2016 at 23:15, builder pravi:

mene bol skrbi, da mi kdo hčerko ne povozi, danes začela z opravljanjem izpita za A kategorijo:OK:

Tastar, ko bo polnoletna, jo pripelji do mene... bova šla giro, jaz se zelo lepo peljem.... sam ne je dat v roke objestnežem ala Kmet2, maus in podobnim starim prdcem :) 

Ob 6. 4. 2016 at 21:25, Dr_Jakob pravi:

.

Druga stvar; Sam se ukvarjam z merjenjem koncentracij določenih snovi v krvi. Zadeve so natančne na 0.001 mikrogram na liter. Torej si lahko predstavljaš, da mi meritve predstavljajo pomemben del življenja.

 

a tudi študentje lahko delajo to?

Popravljeno . Popravil motozajebant
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ob 7. 4. 2016 at 8:49, I30 pravi:

Seveda pa bi nadpovprečnežem s pomočjo posebnih testov ubersposobnosti to mejo lahko nekajkrat zvišali. Predlagam, da bi teste izvajale posebne komisije kar na motozborih.

(PijanduraNaMopeduPress)

ne vem od kod mi - verjetno gostilniška podšankovska debata ..ne trdim da je res ..samo ta ideja ni nova ..baje na švedskem zakon omogoča prostovoljno testiranje vpliva alkohola na psihofizično stanje voznika .. test je potrebno plačati ..rezultati se vpišejo v prometno dovoljenje - torej če ga nekdo nese do 0.80 lahko toliko - 0,79 - napiha in pelje naprej ... če se ugotovi , da je meja dolčenega osebka pa 0,01 pa mora imeti non-stop 0,00 .. baje je šel dosedaj en na ta test..

Ob 7. 4. 2016 at 13:33, maus pravi:

:O

zgrožen sem :O

:ninja: 

ne sekiraj se ..ti si bil tak že rojen .. bolš kot da bi se rodil kot dolenček pa bi bil - beri builder-ja.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, thumper pravi:

 

ne vem od kod mi - verjetno gostilniška podšankovska debata ..ne trdim da je res ..samo ta ideja ni nova ..baje na švedskem zakon omogoča prostovoljno testiranje vpliva alkohola na psihofizično stanje voznika .. test je potrebno plačati ..rezultati se vpišejo v prometno dovoljenje - torej če ga nekdo nese do 0.80 lahko toliko - 0,79 - napiha in pelje naprej ... če se ugotovi , da je meja dolčenega osebka pa 0,01 pa mora imeti non-stop 0,00 .. baje je šel dosedaj en na ta test..

ne sekiraj se ..ti si bil tak že rojen .. bolš kot da bi se rodil kot dolenček pa bi bil - beri builder-ja.. 

dolenjska je na drugi strani Save, jest sm štajerc:mad:, pod prvo, pod drugo pa, po uhih boš fasu, če se boš tak obnašu:twak:

pa še rima se:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, builder pravi:

dolenjska je na drugi strani Save, jest sm štajerc:mad:, pod prvo, pod drugo pa, po uhih boš fasu, če se boš tak obnašu:twak:

pa še rima se:lol1:

kaj se užigaš - kdo je tebe kaj omenil ??  omenil sem samo tvoj post - tam pa so omenjeni štajerci? ok prav ..sem mislil da dolenčki ..

citat :" Pravjo, "s kom se družiš, takšen si", no jest se s tem ne morem strinjat, ker moja družba je bila poden od podna, eni niso več živi, vglavnem, če si rojen normalen, te težko kdo prepriča v nadsprotno, če si kreten pa vela isto, s tebe nikol pozitive in mi imamo problem, ker je pri nas preveč rojenih kretenov:dry:" ...konec citata ..

sam res sem bil prepričan da je govora o dolenčkih ... a si zihr da se nisi nič čez savo družil?

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, thumper pravi:

kaj se užigaš - kdo je tebe kaj omenil ??  omenil sem samo tvoj post - tam pa so omenjeni štajerci? ok prav ..sem mislil da dolenčki .

sam res sem bil prepričan da je govora o dolenčkih ... a si zihr da se nisi nič čez savo družil?

 

čez Savo, mi jim rečemo "kranjci" in so 200 let za leseno žlico:D

razn punc, tam ni kaj bistvenega za videt:lol1:

zdej me bodo pa itak ubil, ker nekaj jih je na forumu s tistega konca:D

aja, pa vina majo za izvoz, pa ne glih dobrga:), pa baje se bi ti kr znašu tam:lol1:

:jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

 

ne sekiraj se ..ti si bil tak že rojen .. bolš kot da bi se rodil kot dolenček pa bi bil - beri builder-ja.. 

zdj sm pa še ogorćen :O

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

zdj sm pa še ogorćen :O

 

Ja ja zna bit nesramen ta naš Thumper :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 4. 2016 at 23:16, Borutt pravi:

Celo svojo temo si odprl, čeprav bi se to nabijanje zelo ujelo z ostalim nabijanjem v črno obarvani temi. 

Sam si poimenoval temo Kdaj je nekdo pod vplivom alkohola, da si jo lahko takoj onečastil z neko neprilagojeno hitrostjo in uničenimi cestami. Zapri to temo oziroma preseli vse skupaj v tisto črno nabijanje. 

Da te pa še malo razsvetlim; neprilagojeno hitrost se lahko nekomu očita tudi v primeru, ko je peljal 50 km/h pri omejitvi 90 km/h. In neprilagojena hitrost ni subjektiven pojem, ampak zelo objektivna prometna nesreča. Zato tudi tebi predlagam, da pustiš te stvari pri miru oziroma jih pustiš razlagati meni.  

Seveda so vedno drugi krivi, ko ne znaš prilagoditi hitrosti, kajne. Malo pomisli in premisli, preden kaj napišeš. 

Seveda sem dežuren in bom navajal stvari iz veljavne zakonodaje, kar pa ZVCP seveda ni. In vsa ta dežurstva so moja dobra volja in veselje, da vsaj nekomu pomagam ali razjasnim določene stvari. Ne nabijam in ne sitnarim (si se mogoče našel ?), ampak poiščem pisano besedo, katero tudi obrazložim. In sem neizmerno vesel vsake zahvale. Če mi uspe z mojim pisanjem in ostalim delom preprečiti vsaj eno nevarno situacijo ali pa celo rešiti vsaj eno življenje, potem sem zmagal na celi črti. In za vse to ne zahtevam ničesar, čeprav nisem ne lačen ne žejen (razumi kakor želiš). 

Ker je tema alkoholno obarvana, potem lahko napišem, da sem za 0,00 v primeru alkohola za volanom ali pa za krmilom. V primeru 0,00 točno veš, koliko alkohola lahko spiješ in voziš. Za neuravnovešene pa tako ali tako ni nobene pomoči. 

jaz sna cesti m zelo firbčen kaka je tvoja razlaga neprilagojena hitrost.

primer: vozim po cesti kjer je dovoljena hitrost 90km realno vozim med 70-80km. ker sem na cesti katera gre skozi gozd in znak je tudi nevarnost živali in ura je 19.00 še večja verjetnost, da bo kaka srna skočila pred mano in to se zgodi tras bum motor po tleh jaz po tleh z zlomom roke in mrtva srna.(predvideval sem, da bo kaj takega in sem zellloo pozorno gledal na rob gozda levo in desno ampak kot, da je z neba padla pred mene)

pridejo vrli organi  naredijo izmere in vse potrebno kar morajo ,rešilec me odpelje v mislih ,pa - zakaj sem zdaj jaz kriv za vse to ??? namreč ocenjeno da sem vozil z neprilagojeno hitrostjo.(torej bolje bi bilo, da sem ostal doma ,porival motor čez ta odsek ali kaj?)

Zdaj ne mi nabijat z hitrost taka z katero  bi lahko pravočasno ustavil in obvladal motor _ no koliko pa bi morala bit ta hitrost v prosim v km/h ??

Pa prosim če mi na to kar sem vprašal odgovoriš analogno in ne digitalno in ne limaj zakonodaje ker jo lahko tudi jaz limam in berem.

hvala 

 

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, exclan pravi:

jaz sna cesti m zelo firbčen kaka je tvoja razlaga neprilagojena hitrost.

primer: vozim po cesti kjer je dovoljena hitrost 90km realno vozim med 70-80km. ker sem na cesti katera gre skozi gozd in znak je tudi nevarnost živali in ura je 19.00 še večja verjetnost, da bo kaka srna skočila pred mano in to se zgodi tras bum motor po tleh jaz po tleh z zlomom roke in mrtva srna.(predvideval sem, da bo kaj takega in sem zellloo pozorno gledal na rob gozda levo in desno ampak kot, da je z neba padla pred mene)

pridejo vrli organi  naredijo izmere in vse potrebno kar morajo ,rešilec me odpelje v mislih ,pa - zakaj sem zdaj jaz kriv za vse to ??? namreč ocenjeno da sem vozil z neprilagojeno hitrostjo.(torej bolje bi bilo, da sem ostal doma ,porival motor čez ta odsek ali kaj?)

Zdaj ne mi nabijat z hitrost taka z katero  bi lahko pravočasno ustavil in obvladal motor _ no koliko pa bi morala bit ta hitrost v prosim v km/h ??

Pa prosim če mi na to kar sem vprašal odgovoriš analogno in ne digitalno in ne limaj zakonodaje ker jo lahko tudi jaz limam in berem.

hvala 

 

na žalost, se je zakonodajalec odločil, da postavi znake za divjad in s tem prevalil krivdo na voznika :(

če pa ni znaka, pa težko da ti naprtijo krivdo, saj tudi zavarovalnica zavaruje proti divjadi.

edin pijan ne smeš bit :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabo "neprilagojena hitrost", razen redkih izjem, bi morali prepovedati. Za vsako uporabo tega bi morali policaju odšteti 10% od plače. 

Enako bi bilo kot če bi dohtarji napisal kot vzrok smrti "odpoved srca". Človek umre ko mu preneha biti srce. Razlogi za preneganje bitja srca pa so lahko različni, tudi odpoved srca.

Enako pri "neprilagojeni hitrosti", vedno bi lahko peljal še malo počasneje, se pravi ostaneš doma...

Na nepreglednem ovinku je lahko v vsakem trenutku udarna jama, kamen, pesek, drvo za kurjavo, ..., nasproti vozeč avto. Če si naletel na to in se prebrnil si vozil z "neprilagoneno hitrostjo". Druga možnost je da ostaneš doma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, exclan pravi:

jaz sna cesti m zelo firbčen kaka je tvoja razlaga neprilagojena hitrost.

primer: vozim po cesti kjer je dovoljena hitrost 90km realno vozim med 70-80km. ker sem na cesti katera gre skozi gozd in znak je tudi nevarnost živali in ura je 19.00 še večja verjetnost, da bo kaka srna skočila pred mano in to se zgodi tras bum motor po tleh jaz po tleh z zlomom roke in mrtva srna.(predvideval sem, da bo kaj takega in sem zellloo pozorno gledal na rob gozda levo in desno ampak kot, da je z neba padla pred mene)

pridejo vrli organi  naredijo izmere in vse potrebno kar morajo ,rešilec me odpelje v mislih ,pa - zakaj sem zdaj jaz kriv za vse to ??? namreč ocenjeno da sem vozil z neprilagojeno hitrostjo.(torej bolje bi bilo, da sem ostal doma ,porival motor čez ta odsek ali kaj?)

Zdaj ne mi nabijat z hitrost taka z katero  bi lahko pravočasno ustavil in obvladal motor _ no koliko pa bi morala bit ta hitrost v prosim v km/h ??

Pa prosim če mi na to kar sem vprašal odgovoriš analogno in ne digitalno in ne limaj zakonodaje ker jo lahko tudi jaz limam in berem.

hvala 

 

V kakšnem jeziku je prvi del prvega stavka ? 

Od kje ti informacija, da je voznik kriv v primeru povoženja divjadi ? 

Prilagojena hitrost je neizmerljiva in neotipljiva. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal vas jebe logika, ce se na prazni cesti zavališ je samo en krivec: voznik.

Zdaj mozje v modrem lahko napišejo:

- voznik je nesposoben kreten

ampak ker to ni politično korektno, napišejo, vozil je z neprilagojeno hitrostjo. Ampak zdaj veste, kaj so nam želeli povedat, vozili smo kretensko in smo padli, evo se enkrat, sami smo bili krivi za svoj padec in sami moramo nositi finančne posledice padca. In če imamo za hrbtom sovoznika, ki se poškoduje pri padcu, sem kot voznik kriv jaz. In ne palčki, kucan, jansa ali pa borut. Ce pri tem umre (sovoznik), grem v zapor, če vozilo ni primerno zavarovano, plačam odškodnino sam.

Vozniku, ki v taki situaciji ne razume da je padel zaradi posledice svojih dejanj bi bilo potrebno vzeti izpit, ker je očitno opravilno nesposoben*

Imate vse možnosti da oporekate obtozbi. In se tudi da. Poznam človeka, ki je pridobil podatke o tornih koeficientih od DRSC-ja in uspešno oporekal kazni zaradi povzročitve nesreče zaradi neprilagojene hitrosti na cesti Litija - Trbovlje. Pa cela zgodba o dolgoletni prenovi Trojanskega predora se je začela z voznikom, ki je vozil hitreje od omejitve, povzročil nesrečo v predoru in uspešno dokazoval, da je sokrivec DARS, ker vozišče ni ustrezalo standardom.

*Btw, baje so občasno za padce krivi zajčki v grmovju, v takem primeru je logično, da je krivec lokalno lovsko društvo.

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jst tut če hočem bit pod vplivom alkohola... ne morem bit...

...nben mi noče za pivo dat..  :dry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

...jst tut če hočem bit pod vplivom alkohola... ne morem bit...

...nben mi noče za pivo dat..  :dry:

 

Sevede, če pa je prvi samo za okus, za napit norca pa rabiš poslansko plačo:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!