Skoči na vsebino

Kdaj je nekdo pod vplivom alkohola


Dr_Jakob

Priporočene objave

Dokler bo v tej državici vsak počel kar mu paše,ne bo na cesti nič drugače kot je. Vsi se lahko precenimo,vsi smo zmotljivi ,alkohol pa absolutno ne sodi na cesto v nobenem procentu in tu bi morali biti nepopustljivi, izgovora ni. Ob pici lahko spiješ brezalkoholno pivo ali coca colo. Ceste so res katastrofalne in nič ne kaže na boljše,tu najbolj zamerim našim organom-državi za sprenevedanje in odtekanje financ v zato nenamenjene strukture-železnico. Kot kaže bomo državljani vse kar je državno(železnice,banke,firme...)financirali dvakrat,z davki in sredstvi,ki za to niso namenjena. Sramotno.

Podobno brezbrižno,vsak zase in le zase,se obnašamo tudi mi vsi v prometu in vsemu temu se niti ne čudim več.

Takle mamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

vzemi v obzir, da nekateri tudi pri 0,00 počnejo izredne neumnosti. Res da zanje poskrbi naravna selekcija, mi pa ni všeč, da sem del statistike te selekcije tudi sam. Kaj hočem povedati:

ni samo alkohol vzrok za kretenizme na cesti in če je bil pod dovoljeno mejo, tudi ni vzrok, ampak je vzrok iskati drugje: objestnost, prepotentnost, nezavedanje odgovornosti. Tak človek ponavadi počne enako četudi ima 0,00.

Torej, četudi pomaknemo mejo na rigoroznih 0,00 nismo rešili problema.

a misliš da je odraz stanja duha policijska stavka?

Al situacija v državi, ko vse bolj globoko tonemo?

p.s. jaz, pa verjamem, da tudi 99,9% drugih ne vozim nič drugače kot sem prej, stavka gor ali dol.

Imam primer iz ene gostilne, kjer se včasih vstavim na :kava: Je rekla kelnerca, da so mel problem s policistom, se je na petkov večer peljal po parkplacu in seveda naredil zasedo. Itak so z gostilne šli v koloni domov in itak so vsa tri vozila vstavli in itak so vsem pobral čitabe. Ona jh je potem razvozla domov, drgač bi jih pridržal. Pol so se pa v soboto vsi prmajal, ko sm bil jaz tam, "ni rekla kazala":kva2:, so popili kavico in odšli s šoferjem na postajo po čitabe:lol1:. In vsi so bili presenečenio, da kak se je to lahk zgodilo, saj stavkajo ,čeb vedli, da obstajajo stavkolomilci, neb se šli tega, so rekli, kriv je pa bil itak ta smrdljivi policaj:slap:

Na Senovem v 2 mescih dva povožena pešca, še ne istem mestu, če kdo pozna "Gostilna Senica", celo na isti način, ko ga je povozil, ga je vrglo na drugo stran, kjer je prletu drugi avto in pol vete, kak je to zgledalo, obakrat prekoračitev hitrosti, eden je celo prehiteval vozilo. Naj napomnim, da se je policija v tem Senovem veliko zadrževala, ker je specifično mesto, problemi s kriminalom, opojnimi supstamcami, ...(zato sm tudi jaz tam veliko prisoten:hmm:), pred leti je blo to rudarsko mesto:smoke: , če nisi naletel na radar nikjer drugje, je bil tam 100%:dry:

In ja, trdim, da če SLOVENČKA pustiš brez represije, postane to problem, vozniška kultura je na podnu, pa ne samo vozniška:klicaj: Pomaga samo palica in visoke kazni, ŽAL:sleep2: Ne trdim, da so vsi takšni, jih je pa preveč, da je stanje takšno, kot je:mad:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, builder pravi:

mene bol skrbi, da mi kdo hčerko ne povozi, danes začela z opravljanjem izpita za A kategorijo:OK:

V kakšnem smislu? :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No in sedaj ko določenim zmanjkuje argumentov, zakaj po pivu ali dveh "trezen" na cesto, so pa tu že nove podrubrike: divji zahod ali nekaj na to temo - beri zob za zob

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, builder pravi:

Imam primer iz ene gostilne, kjer se včasih vstavim na :kava: Je rekla kelnerca, da so mel problem s policistom, se je na petkov večer peljal po parkplacu in seveda naredil zasedo. Itak so z gostilne šli v koloni domov in itak so vsa tri vozila vstavli in itak so vsem pobral čitabe. Ona jh je potem razvozla domov, drgač bi jih pridržal. Pol so se pa v soboto vsi prmajal, ko sm bil jaz tam, "ni rekla kazala":kva2:, so popili kavico in odšli s šoferjem na postajo po čitabe:lol1:. In vsi so bili presenečenio, da kak se je to lahk zgodilo, saj stavkajo ,čeb vedli, da obstajajo stavkolomilci, neb se šli tega, so rekli, kriv je pa bil itak ta smrdljivi policaj:slap:

Na Senovem v 2 mescih dva povožena pešca, še ne istem mestu, če kdo pozna "Gostilna Senica", celo na isti način, ko ga je povozil, ga je vrglo na drugo stran, kjer je prletu drugi avto in pol vete, kak je to zgledalo, obakrat prekoračitev hitrosti, eden je celo prehiteval vozilo. Naj napomnim, da se je policija v tem Senovem veliko zadrževala, ker je specifično mesto, problemi s kriminalom, opojnimi supstamcami, ...(zato sm tudi jaz tam veliko prisoten:hmm:), pred leti je blo to rudarsko mesto:smoke: , če nisi naletel na radar nikjer drugje, je bil tam 100%:dry:

In ja, trdim, da če SLOVENČKA pustiš brez represije, postane to problem, vozniška kultura je na podnu, pa ne samo vozniška:klicaj: Pomaga samo palica in visoke kazni, ŽAL:sleep2: Ne trdim, da so vsi takšni, jih je pa preveč, da je stanje takšno, kot je:mad:

 

navedel si mi nekaj osamljenih primerov, kateri kršijo zakon in povzročajo kretenizme v vsakem slučaju. Tudi kriminalci ostajajo dejavni, še lažje jim je zaradi stavke. Dvig kazni pa udari vsepovprek. In že sedaj so za nekatere prekrške previsoke. 

Kazni ne rešujejo problema. Problem rešuje vzgoja in zavedanje posledic.

Poglejmo "normalne" ljudi, ki že prej razen občasnih prekoračitev hitrosti niso počeli neumnosti. A misliš da jih sedaj ko je stavka počnejo?

Z gotovostjo trdim, da vozijo normalno, kot so prej.

bdw: provida je dejavna tudi v času stavke :P

pred 20 minutami, builder pravi:

v takšnem smislu, kot ti misliš, mam jes zdravilo za te težave, dokler je mladoletna:kva2:

 

Glock 17.JPG

a pol ne več? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Fazer03 pravi:

No in sedaj ko določenim zmanjkuje argumentov, zakaj po pivu ali dveh "trezen" na cesto, so pa tu že nove podrubrike: divji zahod ali nekaj na to temo - beri zob za zob

:slap:

nisi v kontekstu:hmm:

pred eno uro, DAMI34 pravi:

navedel si mi nekaj osamljenih primerov, kateri kršijo zakon in povzročajo kretenizme v vsakem slučaju. Tudi kriminalci ostajajo dejavni, še lažje jim je zaradi stavke. Dvig kazni pa udari vsepovprek. In že sedaj so za nekatere prekrške previsoke. 

Kazni ne rešujejo problema. Problem rešuje vzgoja in zavedanje posledic.

Poglejmo "normalne" ljudi, ki že prej razen občasnih prekoračitev hitrosti niso počeli neumnosti. A misliš da jih sedaj ko je stavka počnejo?

Z gotovostjo trdim, da vozijo normalno, kot so prej.

bdw: provida je dejavna tudi v času stavke :P

 

Strinjam se s teboj. Vsak lahko zajebe, edino vprašanje je, koliko, zato če zajebeš si pr nas fejst kaznovan že za mali zajeb:blush:Problem je v tistih ta porednih, te so še bolj poredni, ker ni represije, če si priden, si priden, a misliš, da vzgojiš lahko kretena v super osebo, ni šans, sam to je debata za katero se ne da kr po čez polemizirat:smoke:, mam neka svoja mišljenja, ki sem si jih ustvaril iz svojih izkušenj, od tega, kako vpliva družba nate. Pravjo, "s kom se družiš, takšen si", no jest se s tem ne morem strinjat, ker moja družba je bila poden od podna, eni niso več živi, vglavnem, če si rojen normalen, te težko kdo prepriča v nadsprotno, če si kreten pa vela isto, s tebe nikol pozitive in mi imamo problem, ker je pri nas preveč rojenih kretenov:dry:

pred 57 minutami, Snecer pravi:

Pol lahko samo nemo opazuje smene :) 

nimaš hčerke a:twak:

vela za Dami34 in Snecija

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, builder pravi:

Imam primer iz ene gostilne, kjer se včasih vstavim na :kava: Je rekla kelnerca, da so mel problem s policistom, se je na petkov večer peljal po parkplacu in seveda naredil zasedo. Itak so z gostilne šli v koloni domov in itak so vsa tri vozila vstavli in itak so vsem pobral čitabe. Ona jh je potem razvozla domov, drgač bi jih pridržal. Pol so se pa v soboto vsi prmajal, ko sm bil jaz tam, "ni rekla kazala":kva2:, so popili kavico in odšli s šoferjem na postajo po čitabe:lol1:. In vsi so bili presenečenio, da kak se je to lahk zgodilo, saj stavkajo ,čeb vedli, da obstajajo stavkolomilci, neb se šli tega, so rekli, kriv je pa bil itak ta smrdljivi policaj:slap:

Na Senovem v 2 mescih dva povožena pešca, še ne istem mestu, če kdo pozna "Gostilna Senica", celo na isti način, ko ga je povozil, ga je vrglo na drugo stran, kjer je prletu drugi avto in pol vete, kak je to zgledalo, obakrat prekoračitev hitrosti, eden je celo prehiteval vozilo. Naj napomnim, da se je policija v tem Senovem veliko zadrževala, ker je specifično mesto, problemi s kriminalom, opojnimi supstamcami, ...(zato sm tudi jaz tam veliko prisoten:hmm:), pred leti je blo to rudarsko mesto:smoke: , če nisi naletel na radar nikjer drugje, je bil tam 100%:dry:

In ja, trdim, da če SLOVENČKA pustiš brez represije, postane to problem, vozniška kultura je na podnu, pa ne samo vozniška:klicaj: Pomaga samo palica in visoke kazni, ŽAL:sleep2: Ne trdim, da so vsi takšni, jih je pa preveč, da je stanje takšno, kot je:mad:

 

Večkrat se je že izkazalo da visoke kazni oz. represija ne da željenih rezultatov in je samo polnjenje državne malhe ,pika konec ,kar poglej statistiko čeprav je kurba . 

Država zna samo izvajat represijo in izmišljat nove davke . Sem že enkrat napisal ,naj vzornemu šoferju ,ki celo leto ali pa dve ne naredi nobenega prekrška zmanjšajo cestnino ali zavarovanje vozila ali kaj podobnega . Vrjamem da bi bolje učinkovalo na statistiko kot visoke kazni ! Pol so tu še infrastruktura itd .....večina policajev pa itak butastih in za vsak padec je neprilagojena ,no za skoraj vsak kjer nista udeleženi dve strani . 

Zgoraj naveden primer pa je lahko le nesrečno naključje in nima nič z stavko policajev . Lahko , ne trdim !

P.s. Sem pa za 0.0 promila ko se upravlja bilokateri stroj na notranje izgorevanje  in vse ostalo kar se premika v prometu !

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sama pijanost ni ubila še nikogar, zmeraj moraš naredit še nek prekršek:hmm:,

govorim za naš konec, katerega dobro  poznam: Začelo se je z umikom policijske uprave, kot sem že rekel

iz leta v leto je več mrtvih, s stavko policistov se je to še povečalo in to drastično, kar se mene tiče, mi je vse jasno:mad:

ali visoka kazen rešuje problem, ne rešuje ga, se pa zniža število potencijalnih storilcev, ki bi, pa ga je strah, da bo oglobljen:lol1:

enako velja za parkiran prazen policijski avto ob cesti, temu se reče "umirjanje prometa":dry: domači itak vedo in se smejijo, nedomačini pa po omejitvi 100%:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, builder pravi:

sama pijanost ni ubila še nikogar, zmeraj moraš naredit še nek prekršek:hmm:,

govorim za naš konec, katerega dobro  poznam: Začelo se je z umikom policijske uprave, kot sem že rekel

iz leta v leto je več mrtvih, s stavko policistov se je to še povečalo in to drastično, kar se mene tiče, mi je vse jasno:mad:

ali visoka kazen rešuje problem, ne rešuje ga, se pa zniža število potencijalnih storilcev, ki bi, pa ga je strah, da bo oglobljen:lol1:

enako velja za parkiran prazen policijski avto ob cesti, temu se reče "umirjanje prometa":dry: domači itak vedo in se smejijo, nedomačini pa po omejitvi 100%:smoke:

Ja potem je pa res pri vas rojenih več tistih nenormalnih :P, namreč v Lj ne opažam kaj drugačnega prometa ali povečanja nesreč,prekrškov ali česa podobnega ,pa sem veliko na cest . No ne ravno zadnjih dni ,sem pa prepričan da se ni drastično spremenilo :)

Če bi na hitro strnil misli naj plače naših lj policajev dajo vašim Krškim ki bodo za dvojno plačo pa ja poprijeli za delo ,mi jih pa itak ne rabmo :P...sej smo sami normalno rojeni :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če odgovorim na zastavljeno vprašanje v naslovu teme, sem jaz pod vplivom alkohola, če mi kdo da večkrat za pivo...  :D ... v krajšem času... recimo

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, builder pravi:

 

nimaš hčerke a:twak:

vela za Dami34 in Snecija

mam pa dve neveste :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kot prvo, Borutt: Ne, nimam megalomanskega kompleksa in zaradi take debate nisem odprl nove teme. So jo kar mojstri moderatorji prestavili na svoje mesto. Mogoče se jim je zdelo, da bo iz tega nastala samostojna tema.

Druga stvar; Sam se ukvarjam z merjenjem koncentracij določenih snovi v krvi. Zadeve so natančne na 0.001 mikrogram na liter. Torej si lahko predstavljaš, da mi meritve predstavljajo pomemben del življenja.

Kaj je bil namen mojega posta? To, da se človeku, ki je ZAKONSKO pod dovoljeno mejo sploh omenja prisotnost alkohola. Seveda v tem primeru v luft skočijo zavarovalnice, mediji itd.

Če voznik ni profesionalni voznik, za katere se ve, da morajo bit na 0.0, to je spet druga zgodba.

Torej, če je normalni udeleženec v prometu, napiha 0.23, je v zakonskih mejah alkoholiziranosti, se PO MOJEM nebi smelo v catungih pisati o PIJANCU, ki je zbil dve osebi. Okej, divjak, cestakar, neprilagojenec,... itd. Poglej; ta post sem navezal na točno določeno časopisno zgodbo:
 

"Pijani objestnež na cestaku sklatil motorista s sopotnico

Policisti PU Kranj so pri ogledu mesta nesreče ugotovili, da so bili vpleteni trije motorist. 49-letni voznik motorja je po prvih ugotovitvah policije zaradi prehitre vožnje po prehitvanju vozila trčil v drugi motor in povzročil padec motorista in motoristke, ki sta pred njim vozila v isti smeri.

Povzročitelj nesreče je vozil pijan, alkotest je pokazal 0,09 ml/l alkohola. V nesreči se je hudo poškodoval, medtem ko sta jo druga dva motorist, ki sta vozila vsak svoj motor, nista poškodovala."

 

p.s. Drugače pa, če realno pogledamo, verjetno vodim v slovenski statistiki opravljenih testov alkoholiziranosti v eni sezoni garant. Sredi zime me skoraj na vsaki drugi furi ustavijo plavi angeli in takrat vedno opravljam test alkoholiziranosti in vedno z nasmehom.

Garantirano imam v eni sezoni policijskih kontrol cca 40, če ne več. In ne, nikoli nisem napihal več kot 0.0.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ben, če vre škodi ena sama bira... ajmemajko.

pice ne jem glih vsak dan. samo brez pive je tudi ne morem..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 4. 2016 at 15:49, notranc pravi:

Kmet2, 

kaj pa če smo na protibolečinskih substancah a pol smo ok za na cesto :grupni:

Odvisno od peinkilerjev ,trenutno imam še takšne da tud na berglah nisem 100% :P in ne ne smem vozit pa trenutno tudi ne morem :blush:

Dr_Jakob, da so te 40x ustavili v sezoni ,pa tolikokrat mene niso v 20 letih :eek:res moreš čudno izgledat na cesti :P Ko pa me je pa bogatija :)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, gusar pravi:

Če,ležim pod sodom ali sem pod vplivom alkohola?

Prej pod luno, bi reku jest :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz v tem primeru zagotavljam relativizem, kot ga navaja tudi sam zakon.

iz povsem lastnih izkušenj.

so namreč dnevi, ko se me alkohol prime manj in so dnevi, ko sem že po enem pivu čisto bogi in v tisti uri niti pod razno nisem za na cesto...

na letni ravni povprečno spijem eno do dve pivi tedensko, predno me pričnete pribijati na križ kot alkoholika...

 

enako velja za hitrost.

če na cesti ni znaka, potem to še ne pomeni, da je upravljavec cest kriv, če vi določenega ovinka ne zvozite z 90km/h.

hitrostne omejitve se npr. ne spreminjajo z interaktivnimi tablami, katere bi upoštevale vremenske razmere, kvaliteto asfalta in nadalje (pretiravanje za bolj nazorno ponazoritev) DOT-a vaših pnevmatik, njihove znamke, ogretosti in nastavitev vzmetenja...

in ja, omejitev hitrosti pomeni da se hitreje ne smete peljati, ne zaradi sebe, pač pa zaradi drugih udeležencev v prometu. počasneje se lahko kadarkoli peljete. tudi to obravnava zakon. umikanje in podobno...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 4. 2016 at 14:02, builder pravi:

v takšnem smislu, kot ti misliš, mam jes zdravilo za te težave, dokler je mladoletna:kva2:

 

Glock 17.JPG

Res ne vem, kaj si boš z daljincem pomagal pri tem:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Odvisno od peinkilerjev ,trenutno imam še takšne da tud na berglah nisem 100% :P in ne ne smem vozit pa trenutno tudi ne morem :blush:

Dr_Jakob, da so te 40x ustavili v sezoni ,pa tolikokrat mene niso v 20 letih :eek:res moreš čudno izgledat na cesti :P Ko pa me je pa bogatija :)

 

sj zgleda, kot bi mel 10 pirov v riti :D pa še kako hongdo da pelje, majkemi, še jz bi ga ustavil :P

pred 1 uro, gusar pravi:

Če,ležim pod sodom ali sem pod vplivom alkohola?

je vse odvisno kak sod vpliva nate. 

Če ma vpliv tok dober, da uspeš dvignit roko do pipce, ja najbrž boš (će še nisi) pod vplivom alkohola.

Hudiča in taka tema, si grem natočit 0,3 travarce (od žalosti). Se bojim, da bom tut jaz pod vplivom alkohola, kmalu :grupni:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Dr_Jakob pravi:

...

Torej, če je normalni udeleženec v prometu, napiha 0.23, je v zakonskih mejah alkoholiziranosti, se PO MOJEM nebi smelo v catungih pisati o PIJANCU, ki je zbil dve osebi. Okej, divjak, cestakar, neprilagojenec,... itd. Poglej; ta post sem navezal na točno določeno časopisno zgodbo:
...

Povzročitelj nesreče je vozil pijan, alkotest je pokazal 0,09 ml/l alkohola. V nesreči se je hudo poškodoval, medtem ko sta jo druga dva motorist, ki sta vozila vsak svoj motor, nista poškodovala."

Po tvoji logiki bi isto veljalo tudi za tistega, ki bi napihal 0,22.

Kaj se sme in ne sme napisati v cajtengih? Briga novičkarje za tvoje pa moje mnenje. Napišejo kar lahko in tu se niti niso zmotili.

Glede na to, kako nekateri tu poudarjajo ah in oh svoje nadnaravne sposobnosti za vožnjo enoslednikov in omalovažujejo druge, ki so na neki normali previdnosti in "nesposobnosti" izvajati nizka letenja z dolgimi lampami in odprtimi auspuhi, bi morala biti za vožnjo enoslednikov predpisana še bolj stroga meja in ravno tam okrog te 0,09 bi bilo po mojem pravšnje.

Seveda pa bi nadpovprečnežem s pomočjo posebnih testov ubersposobnosti to mejo lahko nekajkrat zvišali. Predlagam, da bi teste izvajale posebne komisije kar na motozborih.

(PijanduraNaMopeduPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎4‎.‎4‎.‎2016 at 23:15, builder pravi:

mene bol skrbi, da mi kdo hčerko ne povozi, danes začela z opravljanjem izpita za A kategorijo:OK:

...pol se moramo mi bati!  :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!