Skoči na vsebino

Komaj sem odnesel celo glavo


maus

Priporočene objave

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Kam ...v steno,kamne ,je bolje da se userje kar na sedež :P sej 2x ni za reč da se ni ko sta dva projektila vsekala mim :lol1:

taljan z avtodomom, bi sigurno ustavil, pa šel brat kozje bobke, za v vazo :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Whiskey said:

Jest sem imel enako zmontirano, samo na drugi strani in v drugo smer. Tisto "gubanje" slike ni stvar tresljajev, ampak prej prepočasne kartice ali celo zaradi slabe svetlobe prepočasnega procesuiranja. Tresenje kadra se elegantno softwaresko popravi.

Moj občutek je, da taka pozicija kamere naredi film precej bolj dinamičen, kot pa tista na čeladi. No, samo moje mnenje.

kamera je hero4, tko da ni čist betežna. ostale posnetke je nardila ok.

 

1 hour ago, DAMI34 said:

taljan z avtodomom, bi sigurno ustavil, pa šel brat kozje bobke, za v vazo :P

ma, loh bi se kmet1 v levo izogibal stoječemu kmetu2 npr :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Haki said:

Mislim da bo to ustrena tema za objavo te slike oz dogodka... namreč 3 dni nazaj ko sem popoldan štartal iz Vipave proti Č.Kalu, me je že kmalu za naseljem Podnanos čakalo hudo bližnje srečanje z možakarjem na tomosu, ki je med tem ko sem ga poskušal prehiteti, zavil ostro levo proti meni brez vsakršnega nakazila za spremembo smeri ali vsaj pogleda :eek::eek::eek:  to pa je ustavljen posnetek srečanja. V tem primeru je šlo za las...Previdnost ni nikoli odveč!

34CE102D6D9A47AE1CC5D04BBB95381E.jpg

Jaz se teh Bepo-tov bojim ko hudič križa. Nemalokrat me je to že (najbrž) rešilo. Nevem kako bi reagiral na tvojem mestu najbrž bi ga prehitel tako kot ti saj ni videti (večje) možnosti zavijanja v gmajno vsaj po sliki sodeč. :/ No fajn se je izšlo...

Kaj se lahko iz situacije naučiš? Bore malo, ljudi ki se malomarno obnašajo na cesti je veliko. Počasi bom še sam navijal za glasne auspuhe čeprav jih načeloma ne maram (v stilu: loud pipes save lives).

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Whiskey pravi:

Jest sem imel enako zmontirano, samo na drugi strani in v drugo smer. Tisto "gubanje" slike ni stvar tresljajev, ampak prej prepočasne kartice ali celo zaradi slabe svetlobe prepočasnega procesuiranja. Tresenje kadra se elegantno softwaresko popravi.

Moj občutek je, da taka pozicija kamere naredi film precej bolj dinamičen, kot pa tista na čeladi. No, samo moje mnenje.

ni problem v kartici, ampak v tresljajih

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glasen avspuh me je ze resil kake take situacije,pa tudi po cesti ko prides za avto te prej opazi,pa policaji te prej slisijo da ne mahajo zadnji moment z liziko,in ko se vozis po crnem kalu gor pa dol imas sigurne 3 snemalce ki bodo posnetek predali policiji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Ciko86 said:

Glasen avspuh me je ze resil kake take situacije,pa tudi po cesti ko prides za avto te prej opazi,pa policaji te prej slisijo da ne mahajo zadnji moment z liziko,in ko se vozis po crnem kalu gor pa dol imas sigurne 3 snemalce ki bodo posnetek predali policiji...

Pa Črnokalski palcamož lahko mirno sreba kavico da te še pravočasno dobi...

Glede policije pa nastane problem ker te kamere na sodišču ne pijejo vode. Definitivno pa prideš na šitlisto 10x prej potem pa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, jskrablin pravi:

Ne vem, kaj in kako točno se je dogajalo. Obstaja pa en postopek, ki malo pomaga. In sicer - nikoli ne prehitevaš 'iz prve', se pravi takoj ko nekoga dohitiš na levi pas pa mimo. Ljudje na cesti dostikrat sanjajo in ponavadi pomaga vožnja vsaj par metrov za njimi, da se "zbudijo" oz te opazijo. Čisto razumem, da je bedno bremzati za enim Tomosakijem (v tem primeru bi osebno ravnal verjetno isto, pač takoj mimo). Sam tale je bog ve kdaj nazadnje malo pogledal v špegl in takrat ni bilo nikogar zadaj. Pol pa, X sekund kasneje ravnal točno tako, kot da ni nikogar zadaj.

Probajte malo to "igrico" kdaj. Se mi redno dogaja da malo počakam za kom, pa kake pol minute/minuto kasneje trzne na desno - ker šele takrat pogleda, kaj je za njim. Istočasno verjetno sopotnikom v avtu razlaga o "divjaku na motorju", ki je "priletel od nikoder".

mater si dolg reci z besedo : PREDVIDEVAT!

 

pred 12 urami, Haki pravi:

Mislim da bo to ustrena tema za objavo te slike oz dogodka... namreč 3 dni nazaj ko sem popoldan štartal iz Vipave proti Č.Kalu, me je že kmalu za naseljem Podnanos čakalo hudo bližnje srečanje z možakarjem na tomosu, ki je med tem ko sem ga poskušal prehiteti, zavil ostro levo proti meni brez vsakršnega nakazila za spremembo smeri ali vsaj pogleda :eek::eek::eek:  to pa je ustavljen posnetek srečanja. V tem primeru je šlo za las...Previdnost ni nikoli odveč!

34CE102D6D9A47AE1CC5D04BBB95381E.jpg

92 po omejitvah vendar še vedno nespametno zdaj a si zmanjšal iz večje hitrosti,začel z pospeševanjem ali si vozil z nezmanjšano brzino in ko si srečal strica, ki je bil garant na sredin ob črti ker vidim, da si ti čisto skrajno desno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, exclan pravi:

mater si dolg reci z besedo : PREDVIDEVAT!

Defenzivna vožnja. Včasih tako defenzivna da grem še samemu sebi na živce. Predvidevanje je del zgodbe, ni pa vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

Defenzivna vožnja. Včasih tako defenzivna da grem še samemu sebi na živce. Predvidevanje je del zgodbe, ni pa vse.

mirkaj, da te Sneci ne nabije od zadaj:lol1:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Kmet2 pravi:

Včasih tudi poblendam ali potrobim če ocenim ali pa ne znam ocenit ali me vidi ali ne .

:OK:

pred 12 urami, StaraFeltna pravi:

Kaj se lahko iz situacije naučiš? Bore malo, ljudi ki se malomarno obnašajo na cesti je veliko. Počasi bom še sam navijal za glasne auspuhe čeprav jih načeloma ne maram (v stilu: loud pipes save lives).

hupa je zato , da se uporablja .. 

pred 11 urami, exclan pravi:

mater si dolg reci z besedo : PREDVIDEVAT!

 

92 po omejitvah vendar še vedno nespametno zdaj a si zmanjšal iz večje hitrosti,začel z pospeševanjem ali si vozil z nezmanjšano brzino in ko si srečal strica, ki je bil garant na sredin ob črti ker vidim, da si ti čisto skrajno desno?

če tako res kot praviš potem bi ga verjetno prehiteh po desni.. keri desni? ..... :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, StaraFeltna pravi:

 

 

pred 47 minutami, thumper pravi:

:OK:

hupa je zato , da se uporablja .. 

če tako res kot praviš potem bi ga verjetno prehiteh po desni.. keri desni? ..... :P

levo levo :) zmotil sem se no drugače po moji desni iz nasprotne strani :)

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, exclan pravi:

 

levo levo :) zmotil sem se no drugače po moji desni iz nasprotne strani :)

saj veš kaj sem hotel povedati .. v istem postu si se drl na jskrablin in potem povrh vsega še zgrešil smer vožnje ? na sliki ni nikogar nasproti .. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni bilo niti najmanj z povečanimi črkami mišljeno dretje na jskrablina, če je tako ispadlo se opravičujem drugače pa mislim, da si ti itaq vedel kaj sem mislil čeprav sem zgrešil stran :)

kako ne vidiš da gre nasproti traktor?če ne potem pa sem zrel za psih.:blush:

Popravljeno . Popravil exclan
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, exclan pravi:

ni bilo niti najmanj z povečanimi črkami mišljeno dretje na jskrablina, če je tako ispadlo se opravičujem drugače pa mislim, da si ti itaq vedel kaj sem mislil čeprav sem zgrešil stran :)

kako ne vidiš da gre nasproti traktor?če ne potem pa sem zrel za psih.:blush:

:lol1:ne ne ni ti treba na psih., sam na cesto rajši ne hodi... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, exclan pravi:

ni bilo niti najmanj z povečanimi črkami mišljeno dretje na jskrablina, če je tako ispadlo se opravičujem drugače pa mislim, da si ti itaq vedel kaj sem mislil čeprav sem zgrešil stran :)

kako ne vidiš da gre nasproti traktor?če ne potem pa sem zrel za psih.:blush:

 

pred 53 minutami, drmr69 pravi:

:lol1:ne ne ni ti treba na psih., sam na cesto rajši ne hodi... :lol1:

Ne ga srat deca ....:P

 

12524197_10153920291934393_7681076712921392902_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvidevanje DA,  žal pa se nekaterih malomarnih neumnosti ne da predvideti. Recimo to, da avto ki stoji in čaka na vključitev na cesto spusti vsa vozila mimo, ra zen motorista, takrat te reši samo hladna glava in dobra reakcija. Žal že doživeto :( so pa situacije, ki so nerešljive....tudi žal doživeto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, exclan pravi:

ni bilo niti najmanj z povečanimi črkami mišljeno dretje na jskrablina, če je tako ispadlo se opravičujem drugače pa mislim, da si ti itaq vedel kaj sem mislil čeprav sem zgrešil stran :)

kako ne vidiš da gre nasproti traktor?če ne potem pa sem zrel za psih.:blush:

lahko se potolažiš s tem da si bil zadnje na pravi strani čeprav si mislil obratno .. isto je s psihiatrom - ko se človek resn zamisli al je za v norišnco potem je skrajni čas za pogled okoli sebe ..in ponavadi opaziš , da si pa mogoče pregladek pa imaš zato občutek da izstopaš. :P

pred 5 urami, Kmet2 pravi:

 

Ne ga srat deca ....:P

 

12524197_10153920291934393_7681076712921392902_n.jpg

to samo zato ker so smo vsi na cesti ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti ni šlo na tesno, glede na to, da mi je 2 km naprej voznik na polno pripeljal po mojem pasu, ko me je zagledal pa se je skoraj prevrnil od hitrega manevra. V naselju pri 50km/h, da ne bo napačne predstave. 

Nauk, če vidiš podrt stebriček ob cesti bodi pozoren na pesek! Če srečaš kamikazo pa...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, thumper pravi:

lahko se potolažiš s tem da si bil zadnje na pravi strani čeprav si mislil obratno .. isto je s psihiatrom - ko se človek resn zamisli al je za v norišnco potem je skrajni čas za pogled okoli sebe ..in ponavadi opaziš , da si pa mogoče pregladek pa imaš zato občutek da izstopaš. :P

to samo zato ker so smo vsi na cesti ... 

popravil bi zadnji stavek ...

to samo zato ker ste vsi na cesti ...  da bo jasno :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9 April 2016 at 20:37, exclan pravi:

92 po omejitvah vendar še vedno nespametno zdaj a si zmanjšal iz večje hitrosti,začel z pospeševanjem ali si vozil z nezmanjšano brzino in ko si srečal strica, ki je bil garant na sredin ob črti ker vidim, da si ti čisto skrajno desno?

92 ali 192... s postom sem želel opozoriti na nevarno situacijo, ki sem jo dobesedno za las preživel, nekateri pa samo iščete napako v mojem ravnanju oz prehitevanju in niste pozorni na moje beseda, da stric ni niti glave obrnil? vsi ki iščete mojo napako, zakaj hudiča na ravnem 500m preglednem odseku brez križišča ne bi prehiteval počasnega vozila??? s tem tudi zaključujem ta post in želim, da kaj takšnega noben več ne doživi... pa Srečno vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Haki pravi:

92 ali 192... s postom sem želel opozoriti na nevarno situacijo, ki sem jo dobesedno za las preživel, nekateri pa samo iščete napako v mojem ravnanju oz prehitevanju in niste pozorni na moje beseda, da stric ni niti glave obrnil? vsi ki iščete mojo napako, zakaj hudiča na ravnem 500m preglednem odseku brez križišča ne bi prehiteval počasnega vozila??? s tem tudi zaključujem ta post in želim, da kaj takšnega noben več ne doživi... pa Srečno vsem!

Reagiral si prov, ostal si cel in na mopedu, to je važn;

PS: jst bi obrnu in ga šel mal z nogo popravt ... iz strahu, da nau kdo mislu da iz jeze :D

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, hajoktejn pravi:

 

PS: jst bi obrnu in ga šel mal z nogo popravt ... iz strahu, da nau kdo mislu da iz jeze :D

... sem že to naredil...pripeljal avtomobilist po mojem pasu ...se ni hotel umakniti... sem peljal po bankini!!

...obrnem, mu grem je*at mater...not pa frajerček s punco. Nekaj časa mi je še pametoval in se mi posmehoval, potem pa sem mu jasno nakazal z nogo, da mu zbijem špegu in šipo...in da mu bom sledil, dokler se nekje ne ustavi....

Zgleda, da je njegova punca spustila lužico in je nehal pametovat (z mimiko obraza in rokami) ...jaz sem pa tudi odnehal.

Vem, da ni pametno z motorjem ob avtu mu pridigat, kaj je naredil narobe in mu je*at mater....ampak nisem mogel drugače... Upam, da se je malo zamislil.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

... sem že to naredil...pripeljal avtomobilist po mojem pasu ...se ni hotel umakniti... sem peljal po bankini!!

...obrnem, mu grem je*at mater...not pa frajerček s punco. Nekaj časa mi je še pametoval in se mi posmehoval, potem pa sem mu jasno nakazal z nogo, da mu zbijem špegu in šipo...in da mu bom sledil, dokler se nekje ne ustavi....

Zgleda, da je njegova punca spustila lužico in je nehal pametovat (z mimiko obraza in rokami) ...jaz sem pa tudi odnehal.

Vem, da ni pametno z motorjem ob avtu mu pridigat, kaj je naredil narobe in mu je*at mater....ampak nisem mogel drugače... Upam, da se je malo zamislil.

Ja čičst sem se pol zamislil . Od nje pa ni bla lužca od straha ampak ker jo črni Suzukiji rajcajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Zivnorc said:

... sem že to naredil...pripeljal avtomobilist po mojem pasu ...se ni hotel umakniti... sem peljal po bankini!!

...obrnem, mu grem je*at mater...not pa frajerček s punco. Nekaj časa mi je še pametoval in se mi posmehoval, potem pa sem mu jasno nakazal z nogo, da mu zbijem špegu in šipo...in da mu bom sledil, dokler se nekje ne ustavi....

Zgleda, da je njegova punca spustila lužico in je nehal pametovat (z mimiko obraza in rokami) ...jaz sem pa tudi odnehal.

Vem, da ni pametno z motorjem ob avtu mu pridigat, kaj je naredil narobe in mu je*at mater....ampak nisem mogel drugače... Upam, da se je malo zamislil.

Človeka večkrat prime da bi kakšnemu takemu kaj razložil.

Vendar če bi želel vsakemu razložit, potem bi lahko delal samo še to, pa nebi zmanjkalo dela za nekaj 1000 tvojih dvojnikov.

Se mi zdi da tukaj bolj pride v poštev "Anger manegement", zavedanje da tak pač imamo in da ne bo nikoli bole, in čim bolj pazitia na sebe da se ne znajdeš v takih situacijah, če pa že, pa da ne potegneš kratke.

Če je dovolj huda situacija naglas zakolnem, mu v mislih na hitrco povem svoje, potem pa odmislim. Se ne splača tratiti svojega časa in energijo za take, na motorju pa rabiš pozornost imeti drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Zivnorc pravi:

... sem že to naredil...pripeljal avtomobilist po mojem pasu ...se ni hotel umakniti... sem peljal po bankini!!

...obrnem, mu grem je*at mater...not pa frajerček s punco. Nekaj časa mi je še pametoval in se mi posmehoval, potem pa sem mu jasno nakazal z nogo, da mu zbijem špegu in šipo...in da mu bom sledil, dokler se nekje ne ustavi....

Zgleda, da je njegova punca spustila lužico in je nehal pametovat (z mimiko obraza in rokami) ...jaz sem pa tudi odnehal.

Vem, da ni pametno z motorjem ob avtu mu pridigat, kaj je naredil narobe in mu je*at mater....ampak nisem mogel drugače... Upam, da se je malo zamislil.

zgrožen sem nad tvojo agresivnostjo :O

še base zlo natank narežeš :dry:

sm pa dostkat vidu pretepene in onemogle avtomobiliste, ki so se plazl okoli avta in klicali na pomoč in na čelu so imeli vrezan Ž

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!