Skoči na vsebino

Komaj sem odnesel celo glavo


maus

Priporočene objave

pred 8 urami, Haki pravi:

92 ali 192... s postom sem želel opozoriti na nevarno situacijo, ki sem jo dobesedno za las preživel, nekateri pa samo iščete napako v mojem ravnanju oz prehitevanju in niste pozorni na moje beseda, da stric ni niti glave obrnil? vsi ki iščete mojo napako, zakaj hudiča na ravnem 500m preglednem odseku brez križišča ne bi prehiteval počasnega vozila??? s tem tudi zaključujem ta post in želim, da kaj takšnega noben več ne doživi... pa Srečno vsem!

Da si boš na jasnem, v tvoji vožnji ni nobene napake, omejitev je 90km/h!!!!

Toliko nas vsi prepričujejo kaki diujaki smo in da nonstop kršimo predpise, da že sami skoraj to verjamemo. Največkrat je pa samo izgovor za neumnosti, ki jih počnejo drugi na cesti, pa ne gledajo:

ja saj je šel prehitro kako bi ga pa videl. In točno tako, za vse ki ne gledajo smo vedno prehitri, pa čeprav v okviru omejitev.

Tudi jaz ko sem se razbil, sem najprej pomislil, a sem ga sral. No, ko sem si odgovoril, sem pa postal jezen na blond Xsare.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, twom pravi:

Človeka večkrat prime da bi kakšnemu takemu kaj razložil.

Vendar če bi želel vsakemu razložit, potem bi lahko delal samo še to, pa nebi zmanjkalo dela za nekaj 1000 tvojih dvojnikov.

...

Ko greš na furo običajno imaš minutko ali nekaj njih, da jih posvetiš tem "sotrpinom" v prometu.:twak:

Je pa pametneje odreagirati " v afektu":twak:, dokler je ihtica še vroča a z dovolj premisleka in osamohranitvenega nagona v ozadju.
Dober glas gre v deveto vas in tudi novica o "izobraževanju" gre. Potlej dečve že poprej lužco spustijo:blush: in začno bumbarje praskat in tolčt, naj ne delajo neumnosti in evo, nekaj je doseženo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On ‎9‎.‎4‎.‎2016 at 8:35 AM, Haki said:

Mislim da bo to ustrena tema za objavo te slike oz dogodka... namreč 3 dni nazaj ko sem popoldan štartal iz Vipave proti Č.Kalu, me je že kmalu za naseljem Podnanos čakalo hudo bližnje srečanje z možakarjem na tomosu, ki je med tem ko sem ga poskušal prehiteti, zavil ostro levo proti meni brez vsakršnega nakazila za spremembo smeri ali vsaj pogleda :eek::eek::eek:  to pa je ustavljen posnetek srečanja. V tem primeru je šlo za las...Previdnost ni nikoli odveč!

34CE102D6D9A47AE1CC5D04BBB95381E.jpg

Ej, dobro bi bilo, da bi bil cel filemček, ker ena slika ne pokaže dejanskega stanja. Se mogoče z neobjavo, kaj prikriva?

Čeprav ne odobravam mopedistovega početja.

P.S: Snecerjev sindrom sem fasu.

PS2: Mogoče te je hotu po rosijevo ven odpelat...

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Haki pravi:

92 ali 192... s postom sem želel opozoriti na nevarno situacijo, ki sem jo dobesedno za las preživel, nekateri pa samo iščete napako v mojem ravnanju oz prehitevanju in niste pozorni na moje beseda, da stric ni niti glave obrnil? vsi ki iščete mojo napako, zakaj hudiča na ravnem 500m preglednem odseku brez križišča ne bi prehiteval počasnega vozila??? s tem tudi zaključujem ta post in želim, da kaj takšnega noben več ne doživi... pa Srečno vsem!

Haki ne iščem tvojo napako in sem vesel, da nekdo deli situacije na cesti z nami ostalimi in ne iščem  tvojih napak kdo pa jih ne dela to velja tako zame kot ostale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ste prepričani je vsa krivda na strani mopedista? Zdi se mi da je bil voznik motorja v večjem prekršku kot mopedist. Morda se motim a bojim se, da bi v primeru nesreče krivdo nosil motorist.

Prehitevanje je namreč prepovedano, če je voznik, ki vozi pred nami že dal znak, da bo prehitel vozilo pred seboj ali zavil v levo. Prepovedano je prehitevati tudi na križišču

Ata na mopedu verjetno res ni dal znaka pred zavijanjem. Tudi kolovozna pot, ki se priključuje na cesto verjetno ni kategorizirana cesta, zato ne vem ali to šteje za križišče.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DinDiin pravi:

Zgleda da gre na kolovoz....

men bl zgleda d nkamar ne gleda :mad:

taki strici(ta j od strani,ne iz ozadja :fredyjecar:)so pač vajeni,na svojo pot,itak že 62 let zavija ke na svojo njivo(predvidevam) in se mu do zj ni nč nardilo.

včas mi ni blo treba gledat,če kdo gre kje po cesti,ker ni blo prometa,zdj pa pač ne gleda,ker težko obrne vrat+60 let prakse v zavijanju na istem odseku...sj veš,zakva b se matru,itak vsak ve km grem.

leta 1940 ko je dobu prvi moped,ga itak ni blo nobenga,k bi ga prehitu,to j šlo k sneta skira...mišljenje mu ostaja..moped gre še dns k kladu,mrbit celo prehitr za na cesto.sploh pr takih letih,k možgančki deluje bl tko k kašn spectrum al pa comodor..lpo na počas,,pa zihr,spominska kartica je pa premejna d bi obdržala vse podatke o cpp.:sleep2:

nam pametn (k pač nism ane) sam jst bi vseen mal spustu gas,al pa tud ne..nkol n veš..važn d j šlo mim :D

če bi pa ata na mopedu poslušau drug dan kje u kšni betuli,bi zih vsem razlagal,da ni čudn d je tok mrtvih,da bi ga en kmal ubil,norci....bla bla...eh djmo še ene 3 deci k sm preživu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9. 4. 2016 at 9:10 PM, builder said:

mirkaj, da te Sneci ne nabije od zadaj:lol1:

Pol bi na gsm dobil shock - ok: :lol1: (glej temo o sledilnikih)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tko k traktorji k se cijazijo....ce bos picil pac 90 mimo, al pa 60 ce je tolk, al pa 50....in se ne preprical, da te vidi, si ga lahko nasrkal. Bolje za njim fjakat, pa opazovati a ima moznost kam zavit, a gleda nazaj, gleda v spegu in ko si preprican pospesis varno mimo. Vse ostalo je sam riziko.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte no bit pametn!
Tud pod razno tam ne bi pričakoval, da bo nekdo, ki se z mopedom pelje po desni strani, nenadoma zavil levo nekam, kjer se komaj opazi, da je kolovoz.
Tak voznik mopeda se mora itak pred zavijanjem pravilno razvrstiti in nakazati spremembo smeri. Manever, ki je dovolj opazen, da ga ostali prehitijo po desni strani kakor zakon veleva.
Če tega manevra in nakazovanja ni, ga pač ne moreš opaziti in pelješ normalno, kar prehitevanje počasnejšega vozila na tem odseku tudi je.
Fjakat za vsakim, ki se pelje počasi? Na odprti cesti? Mal mejn ga ser!

Kar se tiče bluzenja o letih in opitosti ateja, pa sam gobce držte, ker je tukaj gor kar nekaj aktivnih motoristov v istih ali podobnih letih, pa jim nikoli ne napišete, da so nesposobni za vožnjo samo zato ker so po vašem v isti bandi.

Mejčkn lajšte pod streho poglihajte pred klofanjem po tastaturi!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob ‎11‎.‎4‎.‎2016 at 19:48, hp2 pravi:

men bl zgleda d nkamar ne gleda :mad:

taki strici(ta j od strani,ne iz ozadja :fredyjecar:)so pač vajeni,na svojo pot,itak že 62 let zavija ke na svojo njivo(predvidevam) in se mu do zj ni nč nardilo.

včas mi ni blo treba gledat,če kdo gre kje po cesti,ker ni blo prometa,zdj pa pač ne gleda,ker težko obrne vrat+60 let prakse v zavijanju na istem odseku...sj veš,zakva b se matru,itak vsak ve km grem.

leta 1940 ko je dobu prvi moped,ga itak ni blo nobenga,k bi ga prehitu,to j šlo k sneta skira...mišljenje mu ostaja..moped gre še dns k kladu,mrbit celo prehitr za na cesto.sploh pr takih letih,k možgančki deluje bl tko k kašn spectrum al pa comodor..lpo na počas,,pa zihr,spominska kartica je pa premejna d bi obdržala vse podatke o cpp.:sleep2:

nam pametn (k pač nism ane) sam jst bi vseen mal spustu gas,al pa tud ne..nkol n veš..važn d j šlo mim :D

če bi pa ata na mopedu poslušau drug dan kje u kšni betuli,bi zih vsem razlagal,da ni čudn d je tok mrtvih,da bi ga en kmal ubil,norci....bla bla...eh djmo še ene 3 deci k sm preživu :P

 

Če je bil star 14 let ko je leta 1940 dobil moped potem je zdaj star 90 let!!Drugače pa se strinjam. Aja ,pa sam sem zelo blizu letom ki jih ti navajaš!

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj smo odšli z kolegom in njegovo partnerko na furo... v prvem primeru kateri je na sliki ( Črni vrh na Idrijo ) je šlo precej blizu.. v drugem pa je bil že mrak zato sem žal kamerco mel izklopljeno ko je tip na Mostu na soči SREDI OVINKA z land roverjem obračal v rikverc in hvala bogu da je bila hitrost primerna vidljivosti tako da sem se izognil komaj za par centimetrov resnemu trku in žal tip ni želel ustaviti,ko sem obrnil za njim, ker bi mu zagotovo brez besed razbil zobe!!!!! :twak::twak: :angryrant2::angryrant2::angryrant2:

7F0F4DF31258D9B90EFE07C26ADDFB50.jpg

8F2ACC83E8EEF2C4ADF22E64C9CC0CE6.jpg

75A9FBAB6E711D7506A79588C7EEC05C.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam slikic, ampak lahk mi na besedo verjamete, sam do rid pa nazaj sem skočil, vožnja v okviru omejitev, pa sem vseeno imel 2 primerka s stranske, ki sta me jasno videla pa vseeno speljala, bo že zaviral....sta si mislila. In seveda sem...sam ta folk je res ignorantski, al pa brezobrazen.

Sem mislil, da bom sedaj, ko sem bolj cestarskih barv, da bom bolj viden, pa ni nobene razlike :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Haki pravi:

Včeraj smo odšli z kolegom in njegovo partnerko na furo... v prvem primeru kateri je na sliki ( Črni vrh na Idrijo ) je šlo precej blizu.. 

Pa saj tistemu Volvotu se jasno vidijo registrske tablice!! Tak odličen in nedvoumen dokaz bi morala Policija upoštevat in proti srebrnemu slalomistu sprožit kazenski postopek...

Ti vsaj kamero uporabljaš, pa lahko take oslarije dokumentiraš. Verjamem pa, da ga skoraj ni motorista med nami, ki se mu kaj podobnega še ni pripetilo....

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DinDiin pravi:

To je montaza, s svedi pa ze ne vozjo tko :) 

To  je bil bmflar z nadomestnim vozilom!:mad:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

Nimam slikic, ampak lahk mi na besedo verjamete, sam do rid pa nazaj sem skočil, vožnja v okviru omejitev, pa sem vseeno imel 2 primerka s stranske, ki sta me jasno videla pa vseeno speljala, bo že zaviral....sta si mislila. In seveda sem...sam ta folk je res ignorantski, al pa brezobrazen.

Sem mislil, da bom sedaj, ko sem bolj cestarskih barv, da bom bolj viden, pa ni nobene razlike :(

 

Dodaj še napis SCT, pa bo mogoče pomagal :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kurac pomaga. V petek po drevoredu iz Postojne proti obali isto. Cel se svetim ko jebena novoletna jelka (fluo čelada, fluo jakna), pa mi en umetnik vseeno uspel izsilit prednost. Na srečo sem jaz njega prvi opazil in sem bil na bremzah dokler je svoje zmutil. Ni bilo hudo blizu... na srečo.

 

pred 17 urami, izibajker pravi:

Ti vsaj kamero uporabljaš, pa lahko take oslarije dokumentiraš. Verjamem pa, da ga skoraj ni motorista med nami, ki se mu kaj podobnega še ni pripetilo....

Se dogaja redno. Ne tako malo folka sploh ne zna vrteti volana. Al pa z motorjem slediti liniji ovinka.

pred 18 urami, Haki pravi:

v drugem pa je bil že mrak zato sem žal kamerco mel izklopljeno ko je tip na Mostu na soči SREDI OVINKA z land roverjem obračal v rikverc in hvala bogu da je bila hitrost primerna vidljivosti tako da sem se izognil komaj za par centimetrov resnemu trku in žal tip ni želel ustaviti,ko sem obrnil za njim, ker bi mu zagotovo brez besed razbil zobe!!!!! 

Jaz bi se za takim peljal magari do Nordkappa. Pa mu tam razbil zobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Whiskey pravi:

Dodaj še napis SCT, pa bo mogoče pomagal :hmm:

hm...kaj pa modre lučke in modro bel moped? Edin še to mi ostane, pa wiuuuwiiiuuuu

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, jskrablin said:

Ma kurac pomaga. V petek po drevoredu iz Postojne proti obali isto. Cel se svetim ko jebena novoletna jelka (fluo čelada, fluo jakna), pa mi en umetnik vseeno uspel izsilit prednost. Na srečo sem jaz njega prvi opazil in sem bil na bremzah dokler je svoje zmutil. Ni bilo hudo blizu... na srečo.

Sem že enkrat napisal glede dojemanja videnega..., 

- zato ti nekdo lahko z roke sname uro, pa ne boš čutil, 
- ti zmenja bankovec da mu vrneš dvakrat več, 
- ne vidiš 3 metrskega pigvnina v ozadju odra ko gre mimo (no ne vidi ga noben od gledalcev) ker so ti dali nalogo da šteješ kolikorat bojo nastopajoči naredil senespomnimveččesa

- in da ne vidiš tovornjaka, ker tako zavzeto gledaš če gre kakšen avto, motorista je pa zaradi velikosti (majhnosti) povrhu še enostavno zgrešiti

in flouroscentne barve ti samo statistično povečajo možnost da boš opažen (natančneje - da ne boš spregledan)...

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa bolj zdi, da ne gre za nesrečne slučaje, ampak zavestno malomarnost, ignorantski odnos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, twom pravi:

- in da ne vidiš tovornjaka, ker tako zavzeto gledaš če gre kakšen avto, motorista je pa zaradi velikosti (majhnosti) povrhu še enostavno zgrešiti

Pogledaš 2x v vsako smer, trenutek pavze, pogledaš še enkrat in gremo. Če pa samo malo "vržeš" pogled levo-desno in gasa, pa lahko spregledaš tudi 747, ki ti lihkar pristaja z ene strani. Še tolko bolj, če ga ne pričakuješ. Pa ajd, 747 je ok... to ponavadi ne pristaja na magistralkah. Avti, kamioni, traktorji, motoristi, biciklisti, kombiji, kamperji... so pa kr redne pojave, ki jih moraš pričakovati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, DAMI34 pravi:

hm...kaj pa modre lučke in modro bel moped? Edin še to mi ostane, pa wiuuuwiiiuuuu

Pol boš pa na BMW presedlal :kva1:  Ma, folk čist utrgan voz. Pred tednom, ko sem skočil do Jureta, je praktično vsak tretji avto zajemal ovinke preko črte. Plus nervoza vračajočih s trajektov. Ti bi se en čez drugega prehitevali.

... Raje bi rekel ignorantski odnos. Jebe se jim za celi svet. Če temu prišteješ vsako leto večji promet in čedalje bolj zjebane ceste, nesreča ni daleč.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!