Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Ne, nikoli!

Ampak kolikor poznam te gume, je po 600 km avtoceste ne bo zradiral.

tudi nazaj mora priti :) torej 1200km

praktično po tej kilometrini na AC ne bo opazne obrabe

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snecer pravi:

po avtocesti se nisi peljala 600-700km v kosu a ne?

Nasplošno...velika razlika v obrabi...

1.voziš do 150 in imaš napumpano zadnjo gumo 2.5 sam ali otovorjen +sopotnik 2.9

2.vozis 200+ in ima gumo napumpano 2.0

Se kr pozna v denarnici opcija 1

Za 100km+ sem si jz tako pumpal in bi reku,da se zelo pozna na obrabi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

kdaj si pa ti Mitas vozil po avtocesti?

Preberi se enkrat...prvo besedo ponovi. .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisam ekspert za SF+ i Ali vjerujem da se zadnjoj gumi toliko autoputa nikako nece svidjeti. Jer pretpostavljam da ces tih 600-700km odvoziti i nazad. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, kronik pravi:

Nisam ekspert za SF+ i Ali vjerujem da se zadnjoj gumi toliko autoputa nikako nece svidjeti. Jer pretpostavljam da ces tih 600-700km odvoziti i nazad. 

Ne spomnim kera guma bla...do Milana in nazaj...mislim okoli 900km blo...pac 2.5 napumpana guma in 150km/h...ni se neki fejst vidla obraba jz pa sitnaril in z uporabno gumo risal makse...da šel z novo gumo...

P.S

Vedo kje s TUTOR merijo relacisko hitrost in hodu vmes na kafe...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je mitas tema, ampak s pirelli sem po 700km AC prisel nazaj s kvadratno gumo. 15-20% jo je pobralo po sredini. 

Ne verjamem da bi bilo s kako drugo drugace. Vozil sem skoraj po omejitvah, a del poti jih niti ni bilo. Vseeno nisem sel preko 200 kaj dosti. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti je bla lani tudi kar poravnana do Livorna. V susu, ampak je blo treba trajekt ujet :)... .. Ce vozis normalno 100 nau sile pomoje :)

Itak jo pa dol pol po robovih krivis, pa se izenaci :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuk je to v men poznanih enotah? Cudno,da ni v miljah stevc...

Nisem mislu glih skupne teze...to ne vem....bolj ali sam ali ne in prtljaga...in v barih kar mi bebci poznamo...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sebar pravi:

Vprašanje za veleslavne gume: Spomladi grem s frišnimi gumami na korziko. Kakšne lahko pričakujem, da bodo SF+ po 600 kilometrih avtoceste do Livorna? Glede na anketo o kilometrini vas cca 1/3 na takšni relaciji zradira že 15% ?  

Ps. 

Do sedaj sem vedno vozil Dunlop (trailmax tr91 / RoadSmart III) in delal po 18.000 kilometrov...

ne 600 ampak 1000 tja pa nazaj. Aja 2,9 pumpaj ali celo 3,0 če si v dvoje in s kufri, in bodo ne boš verjel normalne. Sem kar velik transferjev, ki vključujejo popvprečno brzino 130 ali več (do 180km/h) opravil na potovanjih, pa ni omembe vredna obraba. Še najbolj jih žre mraz.

pred 2 urami, sesir pravi:

Nasplošno...velika razlika v obrabi...

1.voziš do 150 in imaš napumpano zadnjo gumo 2.5 sam ali otovorjen +sopotnik 2.9

2.vozis 200+ in ima gumo napumpano 2.0

Se kr pozna v denarnici opcija 1

Za 100km+ sem si jz tako pumpal in bi reku,da se zelo pozna na obrabi!

da, sam kje si ti videl puliti AC 200 sploh po Italiji, ker še 130 ne moreš?

Road smart sem pred leti zradiral skorj do polovice do murske sobote in nazaj. Tlak 2,5, temperatura 5C. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, kronik pravi:

Nisam ekspert za SF+ i Ali vjerujem da se zadnjoj gumi toliko autoputa nikako nece svidjeti. Jer pretpostavljam da ces tih 600-700km odvoziti i nazad. 

oče oče :P

Ni problema, preverjeno večkrat. Je pa res da nastavim tempomat 120 ali 130. V dežju pa vozim hitrej, da me ne moči, tja 150-180km/h. Sem šel tako v Romunijo, pa v Črno goro, pa do Neuma večkrat. Skupno tudi do 1000km AC zaradi tega ,ker se mi je mudilo. Sicer pa Gračac-Knin-Sinj lahko tudi puliš konstantno 130 ali pa naprej po bosni. Sama ravnina. Izredno pomembno pa je da je tlak v zadnji dovolj visok.

Z gumo sem vedno naredil 5kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

oče oče :P

Ni problema, preverjeno večkrat. Je pa res da nastavim tempomat 120 ali 130. V dežju pa vozim hitrej, da me ne moči, tja 150-180km/h. Sem šel tako v Romunijo, pa v Črno goro, pa do Neuma večkrat. Skupno tudi do 1000km AC zaradi tega ,ker se mi je mudilo. Sicer pa Gračac-Knin-Sinj lahko tudi puliš konstantno 130 ali pa naprej po bosni. Sama ravnina. Izredno pomembno pa je da je tlak v zadnji dovolj visok.

Z gumo sem vedno naredil 5kkm.

ja nisam bas mjerodavan za to. ali bi mi morali itekako dobro platiti da me natjeraju na 700km autoputa. bez obzira na gume. 
a jos da moram voziti 130km/h pa tu bi mi od dosade opet kosa pocela rasti :) :) 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, kronik pravi:

ja nisam bas mjerodavan za to. ali bi mi morali itekako dobro platiti da me natjeraju na 700km autoputa. bez obzira na gume. 
a jos da moram voziti 130km/h pa tu bi mi od dosade opet kosa pocela rasti :):)

Hehe...pa dobro, pojdi potem v Livorno po ovinkih...le najdi jih. Kajti verjemi, po normalnih poteh se ti v Italiji zmeša. Kup prometa, kup naselij, kup omejitev in še vedno ravno, ovinkov bolj malo.

Jaz osebno tudi sovražim AC samo "kad se mora nije težko" in zdržim tistih 5 ur. Je pa seveda od motorja do motorja huda razlika. Z enim RT al pa LT si lahko ure in ure na 150km/h pa te ne bo pihalo. 1 uro z nekedom, pa maš dovolj take brzine :D

Aja, pa po kakih 10 urah vožnje na 35 in več celzija, je kr naenkrat AC balzam.

V glavnem, z nepretiravanjem in pa da ni ravno zima nima Mitas nobenega hudega problema z AC.

Sicer pa za AC bo Touring force

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 12. 2018 ob 17:19, DAMI34 pravi:

Hehe...pa dobro, pojdi potem v Livorno po ovinkih...le najdi jih. Kajti verjemi, po normalnih poteh se ti v Italiji zmeša. Kup prometa, kup naselij, kup omejitev in še vedno ravno, ovinkov bolj malo.

Jaz osebno tudi sovražim AC samo "kad se mora nije težko" in zdržim tistih 5 ur. Je pa seveda od motorja do motorja huda razlika. Z enim RT al pa LT si lahko ure in ure na 150km/h pa te ne bo pihalo. 1 uro z nekedom, pa maš dovolj take brzine :D

Aja, pa po kakih 10 urah vožnje na 35 in več celzija, je kr naenkrat AC balzam.

V glavnem, z nepretiravanjem in pa da ni ravno zima nima Mitas nobenega hudega problema z AC.

Sicer pa za AC bo Touring force

image.thumb.png.5702cf9cee69361af2ae5dbe2cd04368.png

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa je le začel padat sneg,da tej vidimo,ce Mitas uporaben vsaj v snegu kot pravi Sneci...pa vsaj mal bo blato spucalo od off road zadnjic...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

No pa je le začel padat sneg,da tej vidimo,ce Mitas uporaben vsaj v snegu kot pravi Sneci...pa vsaj mal bo blato spucalo od off road zadnjic...

Sesir, ne kliči hudiča. Sneg je za u hribe pa na smučišča. Na asfaltu ga (skor) noben ne rabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sesir pravi:

No pa je le začel padat sneg,da tej vidimo,ce Mitas uporaben vsaj v snegu kot pravi Sneci...pa vsaj mal bo blato spucalo od off road zadnjic...

Je, na snegu pod katerim je led pa točno 3m, prepereli s cveki pa 15m in potem razbit vizir :P

12308670_960940313975521_2120148538555000251_n.thumb.jpg.795d029f9901e9f723a0433a7921ee20.jpg12310601_1635365583389643_940494518642633745_n.jpg.4cad9a6d3942dd981ffd64a0732b73af.jpg

na nekem zglajeno normalnem suhem snegu pa je še šlo par kmjev

10885280_783803271689227_3309019379720774987_n.jpg.3bf38f7be5257a9e9c451d5eb1d4f29f.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak ga ni dost....mene zanima,ce sploh bo kaj oprijema,da bo slo vsaj naprej...ko dete ful preuzival z apn po snegu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, sesir pravi:

Itak ga ni dost....mene zanima,ce sploh bo kaj oprijema,da bo slo vsaj naprej...ko dete ful preuzival z apn po snegu...

isto, sam gume pa niso bile mitas 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko nekdo prosim pove, kje v kurčevi Kuri lahko danes, al pa drug kedn kupim jebeno Mitas MC 24 18 col gumo.

Vse je internetno naročanje in dostava dva meseca.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Buschi pravi:

A mi lahko nekdo prosim pove, kje v kurčevi Kuri lahko danes, al pa drug kedn kupim jebeno Mitas MC 24 18 col gumo.

Vse je internetno naročanje in dostava dva meseca.

Hvala!

https://www.bartog.si/moto-gume-12080-18-62s-mc24-r-tt-mitas-p-171758.aspx

 

Jz jih zadnje case kupujem tu...grem v trgovino povem kaj hocem in naslednji dan imajo...skladisce imajo v NM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!