Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

SF+ sem montiral 08.03.2019, danes je cca še 1-2 mm do indikatorja, konec meseca nameravama iti proti Albaniji, kaj predlagate zadaj, ToF ali mogoče kako bolj zdržljivo pnevmatiko RoadSmart 3? Bridgestone Adventure A41?

Ne vem kaj naj naredim, ker nimam nekih izkušenj z drugimi pnevmatikami.... Naredil sem svojih prvih 6000km od septembra, ko sem opravil izpit. (z SF+ cca 4500km). Mehkoba SF+ mi ustreza ampak bi raje pnevmatiko s tršo sredino....Hvala vsem :) 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, thetruetheory said:

ToF ali mogoče kako bolj zdržljivo pnevmatiko RoadSmart 3?

Pirelli Angel GT, Continental Road Attack 3...  Ti dve se dobro obneseta v kombinaciji z Mitas SF+ spredaj. TOf-ke še nisem imel, verjetno pa ne boš nič zgrešil, ker je to isti rang gume kot Road smart in prej omenjeni. Jaz sem z zadnjo Angel GT naredil 10kkm, sprednja SF+ pa je bila po 6 k kilometrih gola po robovih. Vozil pa sem ju v paru.

ST guma zadaj je povsem dovolj za na cesto. Tisto, večkrat omenjeno blinkanje lučk po armaturi pa jemlji z rezervo. Moraš biti že kar objesten voznik. Po domače rečeno... "odpiraš gas kot budalo". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem se vrnil, šli smo (  sedem motorjev ) tudi preko Albanije, od juga do Skaderja ob obali. Asfalt večinoma star, gladek in prašen, priporočam previdnejšo vožnjo.  Nekajkrat sem čutil odnašanje, nič kritičnega, vendar zgubiš zaupanje. Isto so rekli še trije, ostali trije pa ne. Enkrat je malce deževalo pa kot na vodnem toboganu. Kasneje na jadranki pa normalno do roba.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, kronik pravi:

Godina 2020  Juli mjesec pise Snečer uz istu sliku: 

28559km, verjetno bo 35k km 

 

?

on gumo dela, ne pa troši, fenomen :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/14/2019 at 9:48 PM, XTR said:

Pirelli Angel GT, Continental Road Attack 3...  Ti dve se dobro obneseta v kombinaciji z Mitas SF+ spredaj. TOf-ke še nisem imel, verjetno pa ne boš nič zgrešil, ker je to isti rang gume kot Road smart in prej omenjeni. Jaz sem z zadnjo Angel GT naredil 10kkm, sprednja SF+ pa je bila po 6 k kilometrih gola po robovih. Vozil pa sem ju v paru.

ST guma zadaj je povsem dovolj za na cesto. Tisto, večkrat omenjeno blinkanje lučk po armaturi pa jemlji z rezervo. Moraš biti že kar objesten voznik. Po domače rečeno... "odpiraš gas kot budalo". 

Sprednja SF+ samo 6k?? Z zadnjo AngelGT pa 10k?? Edino če krepko v ovinek bremzaš s sprednjo ..

Meni zadnja GT drži 6-8k, sprednja SF+ pa krepko čez 10k, mislim da sem prišel tudi do 14k ..

On 7/14/2019 at 10:34 PM, matjaz67 said:

Pravkar sem se vrnil, šli smo (  sedem motorjev ) tudi preko Albanije, od juga do Skaderja ob obali. Asfalt večinoma star, gladek in prašen, priporočam previdnejšo vožnjo.  Nekajkrat sem čutil odnašanje, nič kritičnega, vendar zgubiš zaupanje. Isto so rekli še trije, ostali trije pa ne. Enkrat je malce deževalo pa kot na vodnem toboganu. Kasneje na jadranki pa normalno do roba.

Albanijo sem vozil tudi z kombinacijo SF+ spredaj/AngelGT zadaj .. plesalo/odnašalo je spredaj in zadaj .. njihove ceste so gladke za popixxx .. saj takoj opaziš, ko se ti od nasproti vozečega luči iz asfalta odbijajo kot da bi direkt vate svetile ..

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teorija o poznem zaviranju ne drži. Manj kot zaviraš pred ovinki, posledično manj pospešuješ iz ovinkov. :) Spredaj trpi, zadaj pa se kotali skozi ovinek. Sliko zadnje najdeš v Pirelli temi, spredaj pa nisem slikal pred menjavo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, XTR said:

Teorija o poznem zaviranju ne drži. Manj kot zaviraš pred ovinki, posledično manj pospešuješ iz ovinkov. :) Spredaj trpi, zadaj pa se kotali skozi ovinek. Sliko zadnje najdeš v Pirelli temi, spredaj pa nisem slikal pred menjavo. 

 No lahko tudi precej in pozno zaviras pred ovinkom,  pa ce vseeno hitro pades vanj vse naprej napisano drzi  ;)

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnja sf+ 4-5kkm, odvisno od letnega časa in potovanj, prva pa vsaj 9 jurjev. Je pa res da po 8jurjih je že trikotna in mi ni več všeč, tako da SF+ spredaj in ToF zadaj, lepo obe na 7-8 jurjev menjam. (na GTju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes menjal, 4800 prevozenih. Bi zdrzala se kak kilometer...  Se lepo obrablja, ni kvadratna, tako kot SF+. Prva pa veliko bolj trpi po bokih, priblizno 8500 prevozenih (eno SF in eno ToF)

 

67085100_2724279844253705_7492220781699530752_n.jpg

64785442_455038318647831_8960350129433346048_n.jpg

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, jvalant said:

 No lahko tudi precej in pozno zaviras pred ovinkom,  pa ce vseeno hitro pades vanj vse naprej napisano drzi  ;)

Za sprednjo to drži. Gledano v celoti pa ne, ker bi zadnjo zradiral prej kot v 10k km. 

Po ravninah ne nažigam, kakšen ovinek pa korajžno odpeljem.. to je vsa umetnost. K manjši obrabi zadnje verjetno pripomore tudi majhna teža pilota.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, XTR said:

Za sprednjo to drži. Gledano v celoti pa ne, ker bi zadnjo zradiral prej kot v 10k km. 

Po ravninah ne nažigam, kakšen ovinek pa korajžno odpeljem.. to je vsa umetnost. K manjši obrabi zadnje verjetno pripomore tudi majhna teža pilota.  

 Da. Vozim podobno, in ce ni treba, skoraj ne uporabljam prednje zavore med voznjo. Pribremzam z zadnjo malo in to je to. Pa mogoce kancek pocasneje v zavoj, pa z malo vec gasa ven. Se pa to  pozna na obrabi zadnje gume. 10k? Njet.  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, nebi vedel .. vozim po jajcih in omejitvah, predvsem pa tracerja .. za ostalo bmk .. ;)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, jvalant said:

10k? Njet.  :)

ST zadaj gre do 10k, sport pa samo do 5k km. Zadnjo SF+ imam doma zmontirano na dodatnem platišču pa ne vidim potrebe po mehkejši gumi za na cesto. Ostajam kar na ST.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma svaka čast vsakemu ki z zadnjo (bilokatero) zvozi 10k .. ne, resno .. jaz, ni šans .. pač, moj stil vožnje .. ampak jaz rajši prodam moped in se z taxijem vozim, kot pa da spreminjam ta stil .. pa res mislim, brez zamere vsem ki to uspe, vsakemu svoj način in stil ..

pa še moja me bo tepla, če bom z zadnjo nardil 1x več kilometrov, kot sedaj ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tex ti recem,da opazam,da ni tezko....pač obuješ mitas in uporabljas do 4konje...moja zadnja je po 7000km se ok....prednja itak!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jvalant pravi:

 Da. Vozim podobno, in ce ni treba, skoraj ne uporabljam prednje zavore med voznjo. Pribremzam z zadnjo malo in to je to. Pa mogoce kancek pocasneje v zavoj, pa z malo vec gasa ven. Se pa to  pozna na obrabi zadnje gume. 10k? Njet.  :)

Spredje ploščice za 100 kkm???????️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, hajamoto said:

Spredje ploščice za 100 kkm???????️

 Ja, tko kot alarm: Uporabiti samo v primeru sile  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

 tako da SF+ spredaj in ToF zadaj, lepo obe na 7-8 jurjev menjam. (na GTju)

Ker si divjaski,divjak...posledica nizka kilometrina in potreba po lasulji...heheheh

pred 13 urami, sesir pravi:

@Tex ti recem,da opazam,da ni tezko....pač obuješ mitas in uporabljas do 4konje...moja zadnja je po 7000km se ok....prednja itak!

 

received_418596322095718.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Tex pravi:

Ma svaka čast vsakemu ki z zadnjo (bilokatero) zvozi 10k .. ne, resno .. jaz, ni šans .. pač, moj stil vožnje .. ampak jaz rajši prodam moped in se z taxijem vozim, kot pa da spreminjam ta stil .. pa res mislim, brez zamere vsem ki to uspe, vsakemu svoj način in stil ..

pa še moja me bo tepla, če bom z zadnjo nardil 1x več kilometrov, kot sedaj ..

lej, jaz se čisto normalno peljem, pa 10k ni noben problem

verjetno pa razliko naredim z vožnjo pred, v in po ovinku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da sam otkrio nacin kako to Snecer ima tako malu potrosnju gume. 

U subotu sam se vozio iza dvojic prijatelja. I pokusao sam voziti istu njihovu liniju. 

Tako da sam uspio pokupiti vecinu one gume koju su oni ostavili na asfaltu crtajuci crne tragove.

U tom danu njih su dvojica imali potrosnju od -0,8mm. Ja sam zato zaradio +1,0mm. Jbg. Nisam pogodio bas sve ..... 

????

unnamed.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!