Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Puzim vozim ?

Pridi v Kočevje, da te vidim...…..se bolj sam gibljem pozimi tam okrog :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 10/7/2019 at 8:41 PM, kronik said:

kako napisati a da bude jasno sta je pisac zelio napisati :) :)

 

usporedba Power RS ( ne RS+ ) i MF+ je realitvno laka i istovremeno nemoguca :)

Da nisam kupio Power RS po 180,-€ za set ta se kupovina ne bi nikako isplatila. 

Zasto? Vrlo jednostavno set kosta previse novaca za dobijene kilometre! 
Tu je MSF+ i dalje definitivno broj 1 na trzistu! 

RS kosta cca. 250,- ako ne i vise a uspio sam prijeci sa njom ca. 3.500km (2 dana po Austriji, 5 dana do Kotora u Cg i nazad) 

MSF+ kosta cca. 150,-€ i uspijem prijeci 2.800 - 3.200km 

 

Usporedba:
RS vrlo lako pada u zavoj, drzi nagib bez ikakvih korekcija, nije pretjerano osjetljiva na bijele oznake na cesti niti na bitumenske popune. 
Relativno brzo dolazi na radnu temperaturu i osjecaj na mokrome i hladnome je skroz zadovoljavajuci. Cak siguran.

Sve napisano se (po meni ) moze napisati i za MSF+. 

 

Gdje je onda razlika!  Prednja i zadnja guma imaju malo cudan profil. Dovesti zadnju do krajnjeg ruba znaci istovremeno struganje fussrasterima/footpegs/oslnocima za noge od pocetka do kraja svakog zavoja! Dobro je kada znas da ce se to dogoditi :) Automatski sa time guma dozvoljava puno vece brzine kretanja kroz zavoje. Barem ti daje taj osjecaj!! I kroz te brze prolaske kroz zavoje guma daje jedan odlican i siguran osjecaj. 

Ono negativno po meni je prednja guma. Ili sam nakon potrosenih 15 i vise setova MSF+ navikao na puno tvrdju karkasu i stabilnost prednje gume ili je RS fucking premekana guma.... 

Ponasanje u zavoju je super. Ali!! kod jaceg kocenja guma kao da dobije neki momentum "mijesanja" / "plesanja" gdje se pravac i linija kretanja izgube. Sve se to naravno pravovremenim pustanjem kocnice smiri. Ali taj osjecaj se meni nekako i nije svidio. Imas plan koji nije moguce sprovesti u djelo. I jos te odnese prema suprotnom smjeru ..... ili cak i preko bijele linije......  dva puta. I ne samo meni .....

Mozda da protrosim jos koji set bih bio zaljubljen u tu gumu kao sto sam u MSF+. Samo je pitanje koliko je to isplativa stvar. Trenirati ponasanje prednje gume ?!? Michelin nije platio meni vec ja njima! 

Vozeni tlakovi tih sveukupno 7 dana su bili 2,3 / 2,6. Prvi dan sam probao i vece tlakove ali tek tu mi se prednja guma nije svidjela. 

Mozda mi padne jos koji detalj .... za sada je dovoljno. Na pitanja odgovaram :)  Provokacije od*ebavam :)

Prve dvije slike su me in aktion :lol1:

Druge dvije slike su slike zadnje gume prijatelja koji je ili vozio ispred mene ili odmah iza mene. Tempo isti samo je on na XR-u a ja na R-u. J slike moje zadnje ne mogu pronaci iako sam uvjeren da sam je slikao :eek: 

P.S: Snecer - predajem se :yea1: ! Nemoj niti zapocinjati sa tekstovima tipa:" ja sam uvijek govorio da si divjak" i slicno :) :) Dosta mi je bilo akcije sa uperenim pistoljem na granici kod Neuma gdje su nam nakratko oteli putovnice. 50,-€ kasnije smo bili slobodni :) Crveni Audi !! Da nije bilo granice uhvatili bi nas u tek kod platane u Trstenom gdje uvijek radimo pauzu  :lol1::lol1:

I moje video uratke ne saljem postom/mailom/cloud-om/whatsappom/youtubom/golubom pismonosom/autobusom niti bilo kojim drugim sredstvom! 

 

72523539_2344221202497803_6384578918271156224_o.thumb.jpg.a04d5958d385c3bd3c1a11dcf1ed9724.jpg71528911_2344241379162452_906042137278152704_o.thumb.jpg.6f27c622173c7a97e88fd94e913adbef.jpg72326730_2338057446447512_1783767705497632768_o.thumb.jpg.0bdae85db5ecd55570106f74b161093c.jpg71089845_2338057499780840_7448572399164850176_n.thumb.jpg.9661bff9eb6da69481a5b567a97c3cc7.jpg

 

 

Zakaj pa roba nisi znucal? A nisi cele gume kupil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, da obstajajo Mitas gume!

Drugače bi ta forum že propadel...

Na vseh 200 straneh uporabnih podatkov za 2 strani.

Res smo hujši kot politiki, temo vlečemo kot čreva...

??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, rookie007 pravi:

Dobro, da obstajajo Mitas gume!

Drugače bi ta forum že propadel...

Na vseh 200 straneh uporabnih podatkov za 2 strani.

Res smo hujši kot politiki, temo vlečemo kot čreva...

??????

stvar je enostavna, Mitaska je dobra, potem pa ostane samo še zabava :D

za uporabne podatke je najbolje uporabiti iskalnik, razne kombinacije besed, iskanja v določeni temi itd...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Kmet2 pravi:

Pridi v Kočevje, da te vidim...…..se bolj sam gibljem pozimi tam okrog :D

Tam so medvedi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, KARMEN1 pravi:

 

Sf - prednja 

Tof - zadnja 

 

Zakaj sf sprednja in tof zadnja? Bi mi prav prišla kakšna koristna informacija, mogoče jo bom rabil in uporabil v prihodnje. 

 

Vnaprej hvala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, LunaticFringe said:

Zakaj sf sprednja in tof zadnja? Bi mi prav prišla kakšna koristna informacija, mogoče jo bom rabil in uporabil v prihodnje. 

 

Vnaprej hvala. 

ja sam imao napriejd SF+ i nazad TF jer sam jedino to jos utome trenutku imao na "skladistu" u podrumu :)

I ispostavilo se kao odlicna kombinacija sa relativno puno km!! 

1 minute ago, kronik said:

ja sam imao naprijed SF+ i nazad TF jer sam jedino to jos, u tom trenutku, imao na "skladistu" u podrumu :)

I ispostavilo se kao odlicna kombinacija sa relativno puno km!! 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, LunaticFringe pravi:

Zakaj sf sprednja in tof zadnja? Bi mi prav prišla kakšna koristna informacija, mogoče jo bom rabil in uporabil v prihodnje. 

 

Vnaprej hvala. 

Ker tako menjam obe hkrati in se ta kombinacija tudi odlično obnese na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, LunaticFringe pravi:

Zakaj sf sprednja in tof zadnja? Bi mi prav prišla kakšna koristna informacija, mogoče jo bom rabil in uporabil v prihodnje. 

 

Vnaprej hvala. 

tudi jaz vozim enako na SDGT

Zakaj: ker se veliko v dvoje vozim v vseh letnih časih, raje imam sicer SF+, vendar zadaj nameščam ToF, ker naredi približno enako kot prva. 

Čeprav je za odtenek dražja kot SF+ in čeprav nekaj malega izgubim na "dirkalnosti", pridobim na kilometrini in vzdržljivosti.

Obe gumi se odlično ujameta, tako v prelaganju polaganju, vožnji itd..

Na Z900 pa ostajam kar na obeh SF+, to pa zato, ker mi mehkoba zadnje za solo vožnjo bolj ustreza, pa tut kakega jurčka več naredim z njo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, Snečer said:

glede na prstan na levi roki, bi te moralo biti strah koga drugega... :) 

ma lako za taj na lijevoj. a da vidis tek onaj na desnoj ruci!!! 
I ne samo to - nego su oba od iste osobe!!  

tek sam tu na*ebo!! 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, LunaticFringe pravi:

Zakaj sf sprednja in tof zadnja? Bi mi prav prišla kakšna koristna informacija, mogoče jo bom rabil in uporabil v prihodnje. 

Ker za normalno vožnjo po predpisih in tudi še krepko nad omejitvami ne rabiš več od sport touring gume. ................, spreglej in se ne zapikuj v to objavo. Tvoje mnenje o tem že vsi poznamo. ST guma zadaj je povsem dovolj, če res ne odpiraš gas brez občutka.Tudi te "probleme" pri sodobnih motorjih enostavno rešuje elektronika. Kilometrina se pri ST zadnji gumi skoraj podvoji, kakšnega popuščanja oprijema pa še nisem zaznal. Jaz pri taki kombinaciji brez težav odpeljem kakšen ovinek z drsanjem stopalk ali kolena, da ne omenjam še občasno drsanje cevne zaščite motorja. Prav tako pa tudi kakšen odsek avtoceste brez pretirane obrabe sredine, ki je pri SF+ kar očitna.

Še malo o kilometrinah; SF+ sprednja je bila po 6k kilometrih nelegana  na bokih, zadnja ST vožena v kombinaciji z omenjeno sprednjo pa po 10k kilometrih. Ne gre za šparanje, samo res ne vidim potrebe po sport zadnji gumi za cestno uporabo. Zadnja SF-ka čaka nameščena na platišču in jo v nekaj minutah lahko namestim pa ne vidim potrebe. Pišem o solo vožnji na enako zmogljivem motorju kot ga imaš v podpisu (brez elektronike proti zdrsu zadnjega kolesa).  

Precej "popuščanja oprijema" je samo v glavah, to je pa že drug problem, ko na ovinkih težko slediš izkušenemu vozniku težke enduro krave (na kramparcah), tebe je pa strah nagniti raketo na sport gumah...  ?

 

Popravljeno . Popravil Snečer
neprimerna provokacija
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

@LunaticFringe,  midva sva se slučajno srečala pri Dinkotu, ko ste s prijatelji šli v Omiš?

Včeraj ne... Sm se vozu ob krasni bistri hči planin. Danes bo pa kras po obilnem kosilu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem dal zadaj TOF(naredil prb. 1000km), spredaj pa imam SF.

Ta kombinacija mi bo bolj ustrezala, ker se na motorčku veliko voziva v dveh...

Do sedaj nobene pripombe... Drži do tace. Včasih spusti v glavi, pa sem malo bolj previden :P

Lp, 

C eagle

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem motorju so bile Mitas SportForce+ 7300 km s tlakom 2,9 spredaj in zadaj. Guma zdrži precej divjo vožnjo brez da bi kdaj spustila. Le zalivke je treba malo paziti, ker tam pa poskoči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, SimonKXX pravi:

Na mojem motorju so bile Mitas SportForce+ 7300 km s tlakom 2,9 spredaj in zadaj. Guma zdrži precej divjo vožnjo brez da bi kdaj spustila. Le zalivke je treba malo paziti, ker tam pa poskoči

2.9 si imel spredaj in zadaj :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, SimonKXX pravi:

Včasih tudi 3.0

... res da se je treba držat načela "vsakemu svoje"...ali po domače "zase se brigej" .... ampak v takih primerih se je pametno držati navodil strokovnjakov, ki so (v tem primeru) razvili pnevmatiko, naredili ogromno testnih kilometrov in morajo tudi stati za temi ugotovitvami in dejstvi skupaj s pnevmatiko, ki so jih podali na zahteven trg.

Topel nasvet: Drži se modrih navodil proizvajalca pnevmatik.

Zakaj:

Zadnja pnevmatika ni tako občutljiva na kako desetinko, dve razlike v tlaku, ker je dosti bolj obremenjena, kot sprednja, sploh, če na motor naložiš sopotnico in prtljago, ker sopotnica sedi praktično nad zadnjim kolesom, kufer pa je kot balkon daleč zadaj, ki (izračunaj ročica x masa kufra) dodatno obremenjuje zadnje kolo in razbremenjuje prednje kolo (ker je za osjo zadnjega kolesa). Prednja pnevmatika ima že tako ali tako zelo malo naležno površino na asfaltno podlago, z višanjem tlaka pa to površino še manjšaš, poleg tega je prednja guma posledično trša, slabše absorbira neravnine, (se ne podaja po neravninah...ampak jih praktično preskakuje)...itd...itd..itd....

 

Kot pravim... vsakemu svoje... ampak ne ga srat, polni pnevmatike po navodilih proizvajalca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!