Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Ob 25. 10. 2019 ob 18:20, Endlich pravi:

Sem danes naredil prvih 110 km z Mitaskami in obcutek je bil zelo v redu.

 

Nova guma ponavadi ni nikoli problem. Pomembno je, kakšen je grip, kako se obnaša na mokrem in koliko kilometrov zdrži pri 'normalni' vožnji? To je vsa znanost, ki pa jo lahko podpre le tisti, ki ima z določenimi pnevmatikami lastne izkušnje. Torej;

Kako ocenjujete Mitaske za enduro med 90 in 100 KM??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, moto rider said:

Nova guma ponavadi ni nikoli problem. Pomembno je, kakšen je grip, kako se obnaša na mokrem in koliko kilometrov zdrži pri 'normalni' vožnji? To je vsa znanost, ki pa jo lahko podpre le tisti, ki ima z določenimi pnevmatikami lastne izkušnje. Torej;

Kako ocenjujete Mitaske za enduro med 90 in 100 KM??

Mitas ma malo morje enduro gum. Uničujem tretji par TerraForce-R , meni je OK, tud na mokrem nism mel slabih občutkov. Na caponordu mi zdržijo 8000km. 80% v dvoje, 20% avtocesta. 

14 hours ago, DinDiin said:

A bo zdej TouringForce za potovalne endure? se prav 19 col spredi pa 150 zadi?

Avgusta sem dobil sledeč odgovor:"Hvala za vaše zanimanje in povpraševanje po naših Mitas moto pnevmatikah.

Odgovor vezan na vaše vprašanje je, da bodo vse dimenzije, po katerih povprašujete na voljo nekje v mesecu novembru oziroma proti koncu leta. Sam plan razvoja in proizvodnje se je nekoliko spremenil, kot smo sprva načrtovali tako da pridejo bolj v poštev za naslednjo sezono."

 

Če so mi lagali.......

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ToFarca pozimi. Oprijem sedi 5 neglede na podlago,

poraba....ajoooj.

5,3mm do senzorja ko je nova

4000 prevoženih, še 1mm do senzorja :(

stil vožnje: vsaj 10% bolj previdno (nežno) kot poleti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred eno uro, Snečer pravi:

Točno takšne rabim :) Sicer pa @motozajebant ima izkušnje s Sava Sportforce,a ne? :) 

Šibilov ti jih lahko zrihta :)

Imam, imel na Fazerci, dobra guma... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motozajebant pravi:

Šibilov ti jih lahko zrihta :)

Imam, imel na Fazerci, dobra guma... :) 

On ma tiste za madžarski trg :) 

Ja, sportforce+ je še bolja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snečer pravi:

On ma tiste za madžarski trg :) 

Ja, sportforce+ je še bolja

Saj, za nas madžare je ravno prava :) 

bom videl, ko zmontiram in sprobam... sam da se malo otopli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Guest Mitja F pravi:

Če koga zanima- v Savski trgovini v Kranju, so Mitas SF+ vedno po akcijski ceni. Mislim , da je 30% off.

 

Naj nekdo raje konkretno preveri.

Ker ponavadi, ko bo srenja tam, ravno ne bo dimenzije, popust mimo ali za druge tipe itd. :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil tam 3x v dveh letih in SF imajo vedno na zalogi. Cena je okrog 140eur za obe.Kje pa mislite, da bodo najcenej gume, ki so jih razvili Kranjčani.( mal lokal patriotizma). Drugače pa se ne hecam, kar govorim sigurno drži.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Snečer said:

za mojega je set sf+ pri trgovcih okol 135 eur, 120/70/17, 160/60/17

ti pa praviš da do v kranju še - 30%...

resno?

Ne. Ta popust je na priporoceno maloprodajno ceno. Sem siguren v to.. ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas TERRA FORCE-R?  Vsi kateri jo vozite, kako ste zadovoljni? koliko KM? kako se drži ceste? Predvsem kolebam med Continental in Mitas. Najraje bi čim bolj mehko (športno) gumo, s tem, da kot smo že nekaj dni nazaj ugotovili, le malo kateri model ponuja spredaj 21". Pri Mitasu je to tudi edini model, če se ne motim z 21". 

Prosim, kratko in jedrnato, kako ste zadovoljni, kakšna je kilometrina in še mogoče kakšen koristen podatek. TNX!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, dkee46 pravi:

Najraje bi čim bolj mehko (športno) gumo,

Športno gumo na enduro motorr??? Raje menjaj motor :devil:.

OK resno. TERRA FORCE-R? voziva oba na svojih F700GS niso neke endure, ampak o namestitvi "športnih" gum nikakor ne razmišljam. Zvozil-a sva originalne (Metzeler Tourance Next, Dunlop Trailmax TR91), potem sem glede na pot, na oba motorja namestil E-07 (Gruzija, Turčija...) moja je s tem kompletom zvozila 25400km jaz pa nekaj manj. Naj zapišem, da je kilometrina precej odvisna od "načina uporade" in ni nikjer "garancije" da dva različna voznika naredita enako kilometrov. Seveda velja tudi za ostale performanse gume. Saj veš ljudje smo različni in različno občutimo "podatke", ki jih daje gume.

S staro E08, sem se "preganjal" tudi po Grobniku...Povsem neprimerne gume za pisto, vendar 20 korogov (štirikrat po pet) vmes malo hlajenja, oddelale z odliko.

DSC1.thumb.jpg.f7e57fce23abbe7870ae6e3e74e9fa14.jpg

Prednja precej bolj svaljkasta "grob profil, več trenja, več temperature", vendar še brez zdrsov. Takšne zlorabe si na cesti ne upam :naughty:

DSC2.thumb.jpg.604def29d40cc7ceb1da3da41cbd3ba8.jpg

Zadnja malo manj svaljkov prav tako BP.

Sedaj imava oba Terra Force-r, jaz sem z zadno prevozil 14600km prednja pa je pri 18000 in jo menjam pred prvo vožnjo spomladi. Zapišem lahko, da je komplet vreden svojega denarja.

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce sem se napacno izrazil, mislil sem sport-touring gumo (npr. Terra Force R), samo nobene se nisem zasledil 21”.


letno delam med 10-15k km, tako da mi ni noben problem menjat gumo na sezono, samo naj drzi. Itak je pa vecina poti asfatirana cesta,  vsaj pri vecini. :) 

Popravljeno . Popravil dkee46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Z Mitas 25.400km? ... :) 

Mitas E-07 brez problema 140-ka ima 12mm profila ko je nova. @avtomoto je z enako gumo "prišel" do Indije se vrnil, pa vem da ima guma še kar nekaj profila. Mogoče objavi sliko kako guma izgleda trenutno...

Je pa treba razumet, da takšne poti pomenijo povsem drug tempo, kot gas do prve pizzerije ali kafetarije.

IMG_4928.thumb.JPG.23f8be1afdaef4814d82b2459aadd2fc.JPG

Ni Mitas. Je pa Metzeler Tourance, ta guma je po vrnitvi iz Armenije (tja in nazaj na R1150GS) po 9000km imela še kar nekaj uporabnega profila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljs, da probas kar sam TerraForce. Tistih 130 flik te pa ze ne bo bolel, oz ga bos mogu orng srackat, da bi te. :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, dkee46 said:

koliko KM? kako se drži ceste? Predvsem kolebam med Continental in Mitas.

Trailaattack2 se mi je zdela mal bol stabilna kot terraforce r. Z Mitasko je meni lazje prekladat levo desno.  Ceste se drzi bolj kot se upas pelat. V nagibu drsam z nozniki, sovoznicinimi nozniki in ce mava kufre, tud s kufri. Unicim jih v 8000km. 

9CD89103-B41E-4ECA-8B50-FD1936967F96.jpeg

A3B0DCAA-1C1F-4161-B9E6-6948FD7D3554.jpeg

4734B077-491D-4468-92CF-DE58C7CBAF79.jpeg

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, MiNa said:

Zares jih uničiš :naughty:. TWI indikatorja se še  asfalt dotaknil ni....

MitasTerra.jpeg.f18e6c6794352b02b6bbe412e121b676.jpeg

To si zradiral na Capotu?

Ja. Capo tako fenta gume. Capo je kriv. :) 
 

Kupil sem jo s contiji, unicil tisto, po tem se dva para terraforcev, tretji je na motorju, in se boji pomladi hehe. Vse to v dveh sezonah, skupj 21000km. Upal sem, da bo letos ze na voljo touring force, pa je ni se. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!