Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...
Ob 20. 8. 2016 ob 13:55, Snečer pravi:

Našel sem boljšo gumo od Mitaske...

Novo Mitasko z belim napisom :)

In izmerjena globina spredaj, zadaj na 120 in 160 gumi

WP_20160818_001.jpgWP_20160818_004.jpgWP_20160818_002.jpgWP_20160818_003.jpg

@Xebec

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitaske z DOT XX20, prevoženo 740km, a na sprednji se še vidi napis :)

DSC_0454.thumb.JPG.ccae33ac999ff67eb283d88412c42b28.JPG

Možno da so čisto frišne na 3,00 mm, torej so jih sščasoma pri Mitas stranjšali...

Zadnja pa 3,97mm, torej verjetno 4,00mm friška.

DSC_0456.thumb.JPG.e2cd6bd834006965c7dc1e40677cda9d.JPG

@kronik vse je v redu z Mitasko, samo stanjšali so jih v 2020 (morda že prej) zaradi krajše sezone (korona).

Zato narediš še manj km...

p.s.

nova baterija v merilcu in na novo umerjen :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve, kje bi lahko nabail Mitas E07 120/70 R17 in 180/55 R17 dimenzij? V naprej hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

Mitaske z DOT XX20, prevoženo 740km, a na sprednji se še vidi napis :)

DSC_0454.thumb.JPG.ccae33ac999ff67eb283d88412c42b28.JPG

Možno da so čisto frišne na 3,00 mm, torej so jih sščasoma pri Mitas stranjšali...

Zadnja pa 3,97mm, torej verjetno 4,00mm friška.

DSC_0456.thumb.JPG.e2cd6bd834006965c7dc1e40677cda9d.JPG

@kronik vse je v redu z Mitasko, samo stanjšali so jih v 2020 (morda že prej) zaradi krajše sezone (korona).

Zato narediš še manj km...

p.s.

nova baterija v merilcu in na novo umerjen :) 

prav prve serije pred leti SF+ so mele 0,5mm več profila, potem pa enako do sedaj. Hladnoča je pa problem, moja OEM S22 (mostkamen) je naredila zadnja točno 3100 in sem na senzorju (sredina)

Kok ma prva do senzorja?

Nekje 3mm al 3,5 se ne spomnim, ampak gladko naredi 8 jurčkof pri meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Dejan1988 pravi:

pozdravljeni,

zanima me, če je že kdo prakticiral kombinacijo sport/touring pnevmatik mitas? hvala in LP

bo kr tale tema prava za to vprašanje. Tule so tudi že odgovori, ker smo o tem pisali. (mal preber kako leto nazaj)

Jaz vozim kombinacijo, spredaj SF+, ker mi je všeč mehkoba, držanje, pač mi ustreza pa še dovolj km naredim z njo in zadaj ToF, ker rabim tršo sredico, ker se veliko vozim v dvoje. Pa tudi guma je čisto dovolj sposobna za neko normalno športno vožnjo na 173konjskem superduku. Tudi na SXa bom dal isto kombinacijo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, DAMI34 pravi:

bo kr tale tema prava za to vprašanje. Tule so tudi že odgovori, ker smo o tem pisali. (mal preber kako leto nazaj)

Jaz vozim kombinacijo, spredaj SF+, ker mi je všeč mehkoba, držanje, pač mi ustreza pa še dovolj km naredim z njo in zadaj ToF, ker rabim tršo sredico, ker se veliko vozim v dvoje. Pa tudi guma je čisto dovolj sposobna za neko normalno športno vožnjo na 173konjskem superduku. Tudi na SXa bom dal isto kombinacijo.

 

zadej mam 160/60 in pri ToF ni kao verzije MCTT, kaj to pomeni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Dejan1988 pravi:

zadej mam 160/60 in pri ToF ni kao verzije MCTT, kaj to pomeni?

da ni multi comppound. Je vse ena masa. ampak je ok bp.

Sedaj imaš SF+? koliko kmjev narediš, si veliko v dvoje, velik nažiganja AC? 

ToF je fina za dve osebi, za ac , za težo, za dež. Ampak če s SF+ narediš 8jurjev in več, je skoraj vseeno kaj daš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

da ni multi comppound. Je vse ena masa. ampak je ok bp.

Sedaj imaš SF+? koliko kmjev narediš, si veliko v dvoje, velik nažiganja AC? 

ToF je fina za dve osebi, za ac , za težo, za dež. Ampak če s SF+ narediš 8jurjev in več, je skoraj vseeno kaj daš.

Sf+ imam ja... Zadej mi jo je poradiralo po sredini ? ac je recino polovica k hodm na siht. Mislim da sm naredu cca 3500/4000 paj sla sredina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

da ni multi comppound. Je vse ena masa. ampak je ok bp.

Sedaj imaš SF+? koliko kmjev narediš, si veliko v dvoje, velik nažiganja AC? 

ToF je fina za dve osebi, za ac , za težo, za dež. Ampak če s SF+ narediš 8jurjev in več, je skoraj vseeno kaj daš.

A rob vseeno dobro prime ce ni MCTT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Dejan1988 pravi:

A rob vseeno dobro prime ce ni MCTT

da, robovi primejo na vseh gumah, ki sem jih do sedaj vozil, tako SS al pa ST. Nekateri bolj, drugi mal manj (oziroma ene bolj lepijo, druge prej drsijo), ampak ToF zelo pohvalijo. Najbolj me moti zdrsovanje na vročih kačicah. to je pa vse. Brez skrbi četudi je monocompound je ok.

Sicer pa gumo staviš zadaj. Spredaj si rekel da boš dal SF+

 

 

pred 7 minutami, Dejan1988 pravi:

Sf+ imam ja... Zadej mi jo je poradiralo po sredini ? ac je recino polovica k hodm na siht. Mislim da sm naredu cca 3500/4000 paj sla sredina.

se ti splača zadaj montirati Tof. aja, pa zima in hladno do nekih 20C velik bolj radira gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

da, robovi primejo na vseh gumah, ki sem jih do sedaj vozil, tako SS al pa ST. Nekateri bolj, drugi mal manj (oziroma ene bolj lepijo, druge prej drsijo), ampak ToF zelo pohvalijo. Najbolj me moti zdrsovanje na vročih kačicah. to je pa vse. Brez skrbi četudi je monocompound je ok.

Sicer pa gumo staviš zadaj. Spredaj si rekel da boš dal SF+

 

 

se ti splača zadaj montirati Tof. aja, pa zima in hladno do nekih 20C velik bolj radira gume

ja spredej bi dal sf+, mau zart tega da bo bolj držala in spredej mi jo ne jemle tolk...kot drugo pa je ToF samo 120/70...rabim pa 110/70

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dejan1988 pravi:

ja spredej bi dal sf+, mau zart tega da bo bolj držala in spredej mi jo ne jemle tolk...kot drugo pa je ToF samo 120/70...rabim pa 110/70

aha. No to kombinacijo vozim že 3ji set in jo bom še.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam sedaj spredaj SF+ in zadaj ToF v dimenziji 160/60/17. Sicer narejenih samo kakih 400km ampak neki občutki so že. Čuti se, da je sama struktura trša kot pri prejšnji SF+ tako, da je sama vožnja nekoliko manj udobna česar pa v dvoje ni toliko občutit. Robovi držijo čisto dovol se mi pa zdi bolj živčna pri agresivnem zaviranju z zadnjo zavoro. Tudi cestne oznake jo zmedejo in to že na suhi podlagi tako, da me zanima kaj bo na mokri. Če bo naredila več km bomo še videli od tega pa bo tudi odvisno ali bo še kdaj na motorju. Za 1x z njo ni problemov.

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta dih. 

 

 

20200527_164559.jpg

20200527_164548.jpg

pred 3 urami, Nightmare pravi:

Sam imam sedaj spredaj SF+ in zadaj ToF v dimenziji 160/60/17. Sicer narejenih samo kakih 400km ampak neki občutki so že. Čuti se, da je sama struktura trša kot pri prejšnji SF+ tako, da je sama vožnja nekoliko manj udobna česar pa v dvoje ni toliko občutit. Robovi držijo čisto dovol se mi pa zdi bolj živčna pri agresivnem zaviranju z zadnjo zavoro. Tudi cestne oznake jo zmedejo in to že na suhi podlagi tako, da me zanima kaj bo na mokri. Če bo naredila več km bomo še videli od tega pa bo tudi odvisno ali bo še kdaj na motorju. Za 1x z njo ni problemov.

 

Lp, Samo

Se strinjam. Meni na mokri podlagi je dobra. Boljša od sf, v hudi vročini pa kot si zapisal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hoj,

mogoče da sem kje kaj zgrešil, prosim se ne hudujte.

Menjam gume na CBF 600, in so me naštimal naj probam mitas. tu sem bral, da je dobra kombinacija spredaj sf+, zadaj tf.

po večini se vozim sam, naredim pa letno do 4000km. sklepam da bi ble te gume ustrezne, al bi tud zadej dal SF+?

hvala vsem, ki se vozite več in pomagate nam, ki smo bolj 1x mesečno motoristi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Jo_maha pravi:

Hoj,

mogoče da sem kje kaj zgrešil, prosim se ne hudujte.

Menjam gume na CBF 600, in so me naštimal naj probam mitas. tu sem bral, da je dobra kombinacija spredaj sf+, zadaj tf.

po večini se vozim sam, naredim pa letno do 4000km. sklepam da bi ble te gume ustrezne, al bi tud zadej dal SF+?

hvala vsem, ki se vozite več in pomagate nam, ki smo bolj 1x mesečno motoristi :D

oboje SF+, pa še to ti znata obe zdržat 2 sezoni če mal lepše pelješ

če jih pač pogoniš pa 150€ na sezono tut ni ne vem kaj

 

 

aja, u petek dobim nove :l_01:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!