Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Ob 12. 6. 2020 ob 16:07, Snečer pravi:

kaj takega na mitaski še nisem videl, zato ne bi priporočal continental

mitaska je tudi made in slovenia

 

preveč frišna guma.. proizvedena 4 teden 2020 . 

če me špegli ne varajo se vidi , da je že ravna.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 6. 2020 ob 1:23, krucymucy pravi:

Vsak klik, vsaka tema, mi @DAMI34 skoci ven. 

Sedaj smoki odpiram, upam da ne bo se tukaj ven skocil. ?

smiliš se mi, pa še na ignor me ne moreš dat. Predlagam distanco od MSja, ter recimo grupo FB motoristi, tam me ni :P

Pa še velik koristnih info o Mitas boš dobil. Pa o potovanju do Portoroža :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob pranju sem opazil, da se na sprednji gumi SF+ po 1500km+ še vedno vidi emblem Sportforce :) 

očitno je serija 2020 spet trpežna

@kronik nič bat, spet lahko daš mitasko gor

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi sprednjo znucal po sredini, moras res dosledno slediti planu nacrtnega unicevanja pnevmatike in zavor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima li netko neki dobar kontakt sa Mitasom - kada ce neki update/obnova/poboljsanje/nova serija na SF+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snečer pravi:

Ob pranju sem opazil, da se na sprednji gumi SF+ po 1500km+ še vedno vidi emblem Sportforce :) 

očitno je serija 2020 spet trpežna

@kronik nič bat, spet lahko daš mitasko gor

neki je narobe s tvojo gumo, vpraš Krucija :P

 

pred eno uro, kronik pravi:

ima li netko neki dobar kontakt sa Mitasom - kada ce neki update/obnova/poboljsanje/nova serija na SF+

zna bit da:

nikad :P

to je to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, drmr69 pravi:

na mišek sam za tebe... Mitas hejter.....pa če takrat nisem navedel proizvajalca.....ja bil je Mitas ?    

Zakaj sem hejter :O ... ok .. sem, ampak tokrat sem samo posredoval sporočilo od nekoga, ki je to objavil in nisem nič slabega komentiral ... posredoval sem samo informacijo ... za vernike sem pa napadel češko tovarno mitas z atomsko bombo :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, krucymucy pravi:

Da bi sprednjo znucal po sredini, moras res dosledno slediti planu nacrtnega unicevanja pnevmatike in zavor. 

al pa narediš 9600km do sevastopola in nazaj.. no peofila je še ..sam ni mitaska .. KER MITAS JEBENI NE DELA DIMENZIJE ZA MOJ MOPED"

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, thumper said:

al pa narediš 9600km do sevastopola in nazaj.. no peofila je še ..sam ni mitaska .. KER MITAS JEBENI NE DELA DIMENZIJE ZA MOJ MOPED"

Tud za mojga ne, pa sem  jo vseen nanj natknu....zdej se pa čuden pelje ...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Lipstick said:

Tud za mojga ne, pa sem  jo vseen nanj natknu....zdej se pa čuden pelje ...

Resno ali sarkasticno?

Za ceno mitaske lahko vozis Bridgestone R11, tvoje dimenzije.. letnik izdelave gume 2017.. oziroma za malo vec kot pol tanka razlike..

200/55..

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Lipstick pravi:

Tud za mojga ne, pa sem  jo vseen nanj natknu....zdej se pa čuden pelje ...

ni fora v širini..premera ne delajo.. ne sf+ in ne tf..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne stavite Mitask na moped, sploh ne Tof, drsi ko svina na AU zalivkah, na hrvaških za 20% manj, na Slo zalivkah celo 30% manj. :P

Za približno podobno ceno se dobi Bridgestonka S20 al S20pro (al kar jim pač ostaja, celo bt16pro) oprijem smo tam tam zadnja (prve mi niso nikol bile všeč, za kolk se dobi bridgestone S22 mi je pa čisto vseeno, ker jih ne maram. Pa še marsiktere druge gume ne :P

lp

vernik  :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

Ne stavite Mitask na moped, sploh ne Tof, drsi ko svina na AU zalivkah, na hrvaških za 20% manj, na Slo zalivkah celo 30% manj. :P

Za približno podobno ceno se dobi Bridgestonka S20 al S20pro (al kar jim pač ostaja, celo bt16pro) oprijem smo tam tam zadnja (prve mi niso nikol bile všeč, za kolk se dobi bridgestone S22 mi je pa čisto vseeno, ker jih ne maram. Pa še marsiktere druge gume ne :P

lp

vernik  :D

 

 

K bo mitas imel 200/55 se bomo lahko pogovarjali do takrat bom pa hodil k masi in molil k strokovnjakom iz mitasa/save..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napumpaš na 6 barov, da mitasko, kot balon razširi in poviša na željeno dimenzijo. 

Problem rešen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas SF ali TF? Sedaj imam na bmw RT gume TF. Vem, da ze ime pove, da so za ta motor bolj primerne TF kot SF. 

Me pa vseeno zanima, kaj bi pomenilo, ce bi probal SF. Sem zasledil, da se nekoliko manj km naredijo.

Kaj pa ostale karakteristike?

Ce sem prav zasledil, nekateri celo daste spredaj in zadaj razlicno gumo?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Endlich said:

Mitas SF ali TF? Sedaj imam na bmw RT gume TF. Vem, da ze ime pove, da so za ta motor bolj primerne TF kot SF. 

Me pa vseeno zanima, kaj bi pomenilo, ce bi probal SF. Sem zasledil, da se nekoliko manj km naredijo.

Kaj pa ostale karakteristike?

Ce sem prav zasledil, nekateri celo daste spredaj in zadaj razlicno gumo?

 

 

Koju gumu odabrati je pitanje tvog afiniteta i stila voznje. 
TF - TOURING Force

SF- SPORT Force

vec samo ime gume sve govori. SF+ po meni ima ljepse/bolje ponasanje u voznji od TF-a. 

Mijesanje guma itekako ide npr. naprijed SF+ nazad TF.

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Endlich pravi:

Mitas SF ali TF? Sedaj imam na bmw RT gume TF. Vem, da ze ime pove, da so za ta motor bolj primerne TF kot SF. 

Me pa vseeno zanima, kaj bi pomenilo, ce bi probal SF. Sem zasledil, da se nekoliko manj km naredijo.

Kaj pa ostale karakteristike?

Ce sem prav zasledil, nekateri celo daste spredaj in zadaj razlicno gumo?

 

 

Sprednja SF isto na RT, odvozil 8k, lahko samo pohvalim, sedaj imam TF, pa je nekoliko trša, drži dobro, zaupanja vredna, koliko km? bom zapisal čez kak mesec, dva.(upam)potem se odločim ali na SF ali TF,  Zadaj SF (160/60/17) je pa premehka za moj stil vožnje, imam 5k navoženih, mogoče še stisnem 1k, ampak bom moral bolj na izi (sem na indikatorjih).  imam pa že TF na lagerju da sprobam. Se pa z obrabo SF prične pregrevat in posledično hitrejša obraba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Endlich pravi:

Mitas SF ali TF? Sedaj imam na bmw RT gume TF. Vem, da ze ime pove, da so za ta motor bolj primerne TF kot SF. 

Me pa vseeno zanima, kaj bi pomenilo, ce bi probal SF. Sem zasledil, da se nekoliko manj km naredijo.

Kaj pa ostale karakteristike?

Ce sem prav zasledil, nekateri celo daste spredaj in zadaj razlicno gumo?

 

 

če pobrskaš par strani nazaj, sem zapisal cele disertacije o razlikah, in zakaj bi katero imel. Trenutno vozim kombinacijo SF+ spredaj, ToF zadaj (že tretji komplet, 2 na SDGT in en na SX) izključno zaradi kilometrine zadaj in veliko vožnje v dvoje. Kjer je po mojem ToF boljša os SF+. Ko pa zapisane parametre izpustim, sem absolutno pristaš SF+ zaradi mehkobe, odličnega oprijema (beri večje športnosti, več kojnu spraviš na cesto) Pišem za zadnjo, prve ne menjam in ostajam na SF+ (doseg običajno okrog 8kkm)

Tof naredi v povprečju 20%ali več kot pa SF+. Še najmanj se pozna razlika pri lahkih motorjih in lahkih voznikih. Pa zima/ hladnoča jo žre.

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, kaizer pravi:

 

image.png.32e3cbbdb3fef0492bf25a1939997167.png

DOSTAVAAA !!!   HALLOOO! JE KDO TUKAJ NAROČIL SF+++ ???? 

V bistvu ima MItaske na kolesu, sicer ne bi tega peljal...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 16 urami, C eagle pravi:

0-02-0a-59b92ee559a6b8be3c24b8120280665a44fdedb349a4258ca8f41efa1d482082_95864390.thumb.jpg.6aba3ea81bd71fab568b035aac5b1e09.jpg

0-02-0a-0a91591ff93381518dffcd01a8efe3902e48a3169e188fa2f554924b33faea4e_4b15e3b0.thumb.jpg.4331ee730c458e10b7cafa175fb98345.jpg

Prejšnja je zdržala 7.600km...

zadnja? Objestnež :P

Ful mam razpona pri SF+, pozimi komaj čez 6 jurjev, poleti krepko preko 8 (al pa kaj čarajo u fabrki) Ampak mislim, da bo prva navedba držala, ker jo redno merim. Furam pa že četrto SF+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj smo že jokal in pisal o kačicah, pa Mitaskah.

Moje iskušnje do sedaj so bile SF+ relativno neobčutljiva, ToF je vedno odpizdila kot na ledu. Vozim kombinacijo, že nekaj let in nekaj motorjev.

V soboto (pred tem tudi na GG) sem šel po jadranki (lagano sportski) in sem spet hudo bil presenečen in usran, kak me je odpizdilo na določenih delih, nevarno, če ne vsaj moteče. Tudi SF+

Ampak za nazaj, nalašč po istih kačicah, pa bp, SF+ skoraj ne trzne, ToF kontrolirano kot sem bil navajen (in kar pričakuješ)

Zdej pa čist na glas razmišljam, a rabijo tut kačice čas, da izločijo olje in prevzamejo umazanijo nase, al pa sm jest čuden :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res zelo vpliva hladno obdobje. Preko zime in zacetka pomladi sem naredil 5200 in ze sel krepko cez indikatorje,sedaj sem na 5.500km in se bo se dalo naredit kar nekaj km.

 

20200705_164843.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!