Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Sicer je pa okrog gum eno samo filozofiranje. Namontiraj preizkusi, če ne bo ok, guma je vredna dobre tri tanke bencina (no trenutno štiri, ker je bencin cenejši), pač snameš in namontiraš kaj drugega.

Sicer pa, kot ti je @franc napisal, je zelo pomembno kje in kako se boš vozil.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E07 drži odlično na asfaltu, do tačke, pri hitrostih preko 120 km/h pa se v globjih nagibih že čuti mehkoba...

Na makadamu in po gozdnih poteh je odlična.

Za blato pa ni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem vzel za sprobat Mitas E07, prej dva kompleta Pirelli Scorpion Rally STR znucal.... Sicer nemorm se nic povedat ker sem se 2x mal zapelju po makedamu in cesti. Na makedamu me je prijetno presenetila grabi lepse kot Pirelli, na cesti se nisem igral prevec listja in dreka ze nacesti..... Bo naslednje leto dosti casa.... Cenovno nekje 20-30€ cenejse od Pirelli. 

Sem pa tako kot pravi @MiNa najrajse sam sprobam in si sam ustvarim mnenje o gumi.... Ker tuki je 100 ljudi 100 razlicnih mnenj in izkusen. Das gor ce ti je kul in ti pase jo drajsas do amena drugace pa vrzes dol in kupis druge.... Sej ne kupujemo gum tedensko.... Zdej bom zdrajsu verjetno 2 kompleta teh gum pol pa spet nekaj drugega za sprobat.

 

Sicer pa verjetno je vse odvisno za kak motor se gre, kaksne so kj motoristicne izkusnje...... me jebiga vsaka guma drzi dokler ne spusti, do takrat pa sam gas pa BRRAAPP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem za Transo nabavil E07 spredaj in E07+ zadaj, bo treba pa najprej Terra force R do konca zvozit potem pa poročam kako se je obneslo.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Terra force R vs E07+?

Gre se pa za večinoma asfaltno podlago in cca 10-20% makedama. Blata raje ne..pa se nekje ne znam odločit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, franc pravi:

E08.

lp

zna biti da imaš prav, še najbolj podobna Avon trailrider (oblika, profil), s katero pa sem popolnoma zadovoljen, saj se tudi po asfaltu odlično pelje, blatu se pa itak izogibam. Na šodru in suhi podlagi pa ima že dovolj oprijema.

Trailrider.jpg.3938304a4f543fc27cfa269dc27b1aa1.jpgavon

mitas-e-08-90-90-21-54t.jpg.a9f8a07f041b49bfdcfd2093c0a985c5.jpgE08

 

Kako je pa kaj s kilometrino? Ah, nč ne bo, nimajo dimenzije za zadnjo pnevmatiko. 150/70/18 :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, franc pravi:

Razen širine praktično ni razlike:

https://www.tacomaworld.com/tirecalc?tires=130-80r18-150-70r18

 

lp

verjamem, razliko bo opazil "modri" :D

pa sj ni panike, če bo Terra force premalo, bom prešaltal na E7+ pa bo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 11. 2020 ob 10:55, DAMI34 pravi:

verjamem, razliko bo opazil "modri" :D

pa sj ni panike, če bo Terra force premalo, bom prešaltal na E7+ pa bo. 

S Terra Force sem prevozil nekaj sto kilometrov izven asfalta, suhe makadamske poti ni težav, praktično vse oblike suhe podlage kar dobro obvlada razen peska, v blatu ni nekega oprijema in smerne stabilnosti, tudi mokra trava ji ni všeč ali pa listje. Če pa je podlaga vsaj podobna cesti in ni ekstra razmočena pa gre. Na dveh MX progah sem preiskusil, torej prevozil progo s Transalpom, ki ni ravno temu namenjen, na terenu sem popoln začetnik, pa je guma nudila zadosti oprijema.

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no saj nekaj takega se bom šel, namreč te avonke so krasne, predvsem pa krasne če jih žgeš po cesti. Torej ne bi rad oprijema in zabave na cesti izgubil, kar pomeni da bo terra dobra, žal bo malce manj dobra za teren v primerjavi z avonko. Ma za tisto šodranje, ki se ga grem bo že, če se bom pa bolj resno posvetil terenu, bom pa naslednje dal 07

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

no saj nekaj takega se bom šel, namreč te avonke so krasne, predvsem pa krasne če jih žgeš po cesti. Torej ne bi rad oprijema in zabave na cesti izgubil, kar pomeni da bo terra dobra, žal bo malce manj dobra za teren v primerjavi z avonko. Ma za tisto šodranje, ki se ga grem bo že, če se bom pa bolj resno posvetil terenu, bom pa naslednje dal 07

Kaj pa Dunlop trailmax mission, jaz razmišljam o tej varianti, jo pohvalijo.

Čeprav sem z Mitas 07 čisto zadovoljen tudi na asfaltu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, MARE 65 pravi:

Kaj pa Dunlop trailmax mission, jaz razmišljam o tej varianti, jo pohvalijo.

Čeprav sem z Mitas 07 čisto zadovoljen tudi na asfaltu.

ker je tema o mitaskah. Moja bo itak mitas naslednja (stavim samo mitaske), gum je pa veliko, žal za vse pogoje uporabe jih pa ni. Bolj kot je za teren, slabša je za polagat na asfaltu (teoretično) pa še uničiš jo. Da ne govorimo o kakem dežju in spolzkem asfaltu. Pri 07 se samo bojim, da bom prvo prehitro ubil.

Trenutno mi je avonka 20/80 vrh glave in presenetljivo čisto dovolj gripa izven asfalta.

Tak da E08 bi bila res najbolj primerna. Vem pa da Terra doseže kar lepo kilometrino, za silo je za šoder (beri boljša kot vse kar sem imel na cestakih). Je pa nekje 10/90

Torej grem lepo po vrsti, najprej Terra, če bom začel hujše terene pa 07 itd..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E07+ Dakar

https://www.mitas-moto.com/en/products/motorcycle--trail--tires/e-07-plus

M+S guma in obvezno Dakar, da bo za okoli sveta

Citiraj

Selected sizes are available in the “Dakar” version (Yellow stripe): Tire with a stronger carcass and higher puncture resistance. Suitable for higher loads, longer adventure trips and extreme conditions.

 

Mitas E-07 +

vidiš oznako?

MS... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Tak da E08 bi bila res najbolj primerna. Vem pa da Terra doseže kar lepo kilometrino, za silo je za šoder (beri boljša kot vse kar sem imel na cestakih). Je pa nekje 10/90

Morda je odvisno od motorja, za mojega E08 ni bila primerna, Terra je boljša

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, vandrovec pravi:

Morda je odvisno od motorja, za mojega E08 ni bila primerna, Terra je boljša

odvisno od šoferja, kaj hoče, bi prej rekel.

pred 6 minutami, Snečer pravi:

E07+ Dakar

https://www.mitas-moto.com/en/products/motorcycle--trail--tires/e-07-plus

M+S guma in obvezno Dakar, da bo za okoli sveta

 

Mitas E-07 +

vidiš oznako?

MS... :) 

evo primerna za vse MotoSvetovce :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni jo je na večinoma asfaltni podlagi kmalu deformiralo, ni bila več okrogla. Tudi groba in se je branila ovinkov. Tako malo kilometrov nisem še z nobeno prevozil...za lažje endure je morda primernejša. Terra je zaenkrat normalna, še preveč okrogla in zelo nalahno pada v ovinke...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že v osnovi ni prednja okrogla/če pogledaš prerez 07. Za cesto je pač cestna guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, okrogla...ampak nek enakomeren radij zaobljenosti. Meni je postala trikotna, ob straneh jo je radiralo, se ni hotela sprijaznit z ovinki. Škoda, ker nisem poslikal, sedaj sem že precej pozabil, nekdo drug je bil pa zadovoljen z E08. Najbolje, da sam probaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, vandrovec pravi:

Dobro, okrogla...ampak nek enakomeren radij zaobljenosti. Meni je postala trikotna, ob straneh jo je radiralo, se ni hotela sprijaznit z ovinki. Škoda, ker nisem poslikal, sedaj sem že precej pozabil, nekdo drug je bil pa zadovoljen z E08. Najbolje, da sam probaš

ma saj vem to, mehka je, pa manj boka ima kot ga ima recimo SF+, al ToF, zato jo še prej požre po boku, sploh če jo po asfaltu drajsaš. Tudi na avonki bo prva kmalu šla v maloro, pa mam dobrih 600km. CCa 3 jurje jo ocenjujem.

E08 itak nima moje dimenzije, in bo isti ali podoben problem, če bom 07 namestil. Zato bom štartal s terro, potem pa stopnjeval za teren, če bo premalo terra f, al pa če bom jaz kaj bolj resno razen šodra začel vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!