Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Če si s SF+ pridelal 7k km potem bo tudi ToF dovol "športna" za tvoj način vožnje in se ne rabiš preveč orientirat na ostale. Imej samo v mislih, da je celotna zgradba gume trša in posledična manj udobna za vožnjo. Je pa verjetno odvisno že od same teže motorja. Pri mojem s 150kg je razlika kar očitna ampak v sami vožnji bi težko rekel, da sem opazil kakšne blazne razlike. Je pa res, da uporabljam širino 160 katera je še vedno monocompound.

 

Lp, Samo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, bladerunner pravi:

Od kod taka sprememba? Bral sem strani te teme od 130 do 180 in tam si pisala, da si celo zaljublena v ToF. Ne razumem, od kod taka sprememba misljenja. Pa tudi @kronik je to pnevmatiko neverjetno pohvalil. Clovek postane malo zmeden ob takih informacijah. Najprej zaljubljenost v pnevmatiko, potem pa je nebi vec dala gor. Ob takih informacijah se clovek potem tezko orientira.  

ToF rabi težo, ti že sedaj povem, in sem tudi Karmen. Zato ni mela (nisem še prebral njenega odgovora) bistveno boljše kilometrine. Z900 je tut lahek motor, ona je lahka, pa se ji je zdela mogoče tut pretrda. Se lepše lepi/pelje SF+. Tega nikol nisem skrival.

ps. 7 jurčkov s SF+ je itak dobra kilometrina.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, bladerunner said:

Od kod taka sprememba? Bral sem strani te teme od 130 do 180 in tam si pisala, da si celo zaljublena v ToF. Ne razumem, od kod taka sprememba misljenja. Pa tudi @kronik je to pnevmatiko neverjetno pohvalil. Clovek postane malo zmeden ob takih informacijah. Najprej zaljubljenost v pnevmatiko, potem pa je nebi vec dala gor. Ob takih informacijah se clovek potem tezko orientira.  

kao prvo pneumatik mozepromijeniti karakteristike tokom eksploatacije.

drugi kriterij je i trajanje gume gledano u km. 

treci kriterij moze biti ponasanje gume u odredjenim situacijama - visoka radna temperatura, bijele oznake na cesti, bitumenske popune, nike temp..... 

cetvrti kriterij bimogao biti onaj osjecaj u trbuhu za vrijeme eksploatacije 

 

dovoljno situacija da ti se neka guma ili jaaako svidi ili ono bas i ne. 

meni se guma svidjela. iako pred kraj preformanse pneumatika popustaju. 

guma je dovoljno dobra ( ca k i predobra ) za nekog ne tako zahtjevnog vozaca na touring motociklu! 

Ocekujem neku novu receprutut od strane Mitasa. Neko poboljsanje tipa Sport Force+ EV 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, bladerunner pravi:

Od kod taka sprememba? Bral sem strani te teme od 130 do 180 in tam si pisala, da si celo zaljublena v ToF. Ne razumem, od kod taka sprememba misljenja. Pa tudi @kronik je to pnevmatiko neverjetno pohvalil. Clovek postane malo zmeden ob takih informacijah. Najprej zaljubljenost v pnevmatiko, potem pa je nebi vec dala gor. Ob takih informacijah se clovek potem tezko orientira.  

Res, da sem posebnež, ampak v gumo se mi še ni uspelo zaljubiti ???.

Veš, kako so te stvari pri gumah? Odvisno od letnega časa, opravljenih skupnih km, opravljenih km z eno gumo, motorja, stila vožnje,........... pa še in še in še.............

ToF sem probala, km z njo ni naredila čudežev, vožnja je bila odlična, dokler ni šla h kraju, potem pa se z njo nisem več tako dobro počutila. Glede na to, da za višjo ceno nisem pridobila nič posebnega, sem se vrnila na sf+.

To sem tudi napisala.

Vozim pa kar dinamično, iz ovinka rada nažgem, od križišča do križišča pa menda delam črto ???.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

 

od križišča do križišča pa menda delam črto ???.

Nabavi motor z Abs pa bo črta samo na prvi polovici med križiščema ?

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore. Kot sem iz njih razbral, bo verjetno ToF za moj stil voznje prava pnevmatika. Naboljsi odgovor pa bo osebna izkusnja s to pnevmatiko. Ko bo vreme naklonjeno za pogostejso voznjo z motociklom, bom pnevmatiko nataknil na motor in videl ali mi dejansko ustreza. Poizkusil bom pa recept, ki ga nekateri uporabljate, spredaj SF+, zadaj ToF. Ce ne bom zadovoljen, se vrnem na SF+ tudi na zadnjem kolesu. 

Ker je moj stil voznje taksen, da ne vozim agresivno skozi ovinke, kar ne pomeni, da motorja ne polozim do roba pnevmatike, le pogosto tega ne pocnem in ne na agresiven nacin, mi je najbolj pomembno, da je sredica pnevmatike trsa ker mi pnevmatiko najbolj pobira ravno na sredini. Zato menim, da bo ToF ravno prava zame. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Endlich pravi:

Nabavi motor z Abs pa bo črta samo na prvi polovici med križiščema ?

najbrž bi rabila TC, edin če žlajfa :P

ps. Karmen je diujak, sm se pelu 1x z njo , na Tofu je bla zadnja guma :D

 

Pravkar, bladerunner pravi:

Hvala vsem za odgovore. Kot sem iz njih razbral, bo verjetno ToF za moj stil voznje prava pnevmatika. Naboljsi odgovor pa bo osebna izkusnja s to pnevmatiko. Ko bo vreme naklonjeno za pogostejso voznjo z motociklom, bom pnevmatiko nataknil na motor in videl ali mi dejansko ustreza. Poizkusil bom pa recept, ki ga nekateri uporabljate, spredaj SF+, zadaj ToF. Ce ne bom zadovoljen, se vrnem na SF+ tudi na zadnjem kolesu. 

Ker je moj stil voznje taksen, da ne vozim agresivno skozi ovinke, kar ne pomeni, da motorja ne polozim do roba pnevmatike, le pogosto tega ne pocnem in ne na agresiven nacin, mi je najbolj pomembno, da je sredica pnevmatike trsa ker mi pnevmatiko najbolj pobira ravno na sredini. Zato menim, da bo ToF ravno prava zame. 

ToF bo ok, če je zame, bo tut zate. Sx ma 230kg (če se ne motim maš 2019 model), kar ni ravno nizka teža. predlagam pritisk 2,7 solo al pa celo 2,5 odvisno kok ti paše. Za dve osebi 2,9.

 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

ToF bo ok, če je zame, bo tut zate. Sx ma 230kg (če se ne motim maš 2019 model), kar ni ravno nizka teža. predlagam pritisk 2,7 solo al pa celo 2,5 odvisno kok ti paše. Za dve osebi 2,9.

Predlagas torej za ToF nizji tlak kot na SF+. Kajti na SF+ imam tlak spredaj 2,6 in zadaj 2,9, solo voznja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, bladerunner pravi:

Predlagas torej za ToF nizji tlak kot na SF+. Kajti na SF+ imam tlak spredaj 2,6 in zadaj 2,9, solo voznja. 

ToF so razvili za SXa

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snečer pravi:

ToF so razvili za SXa

Imam obcutek, da bo ta pnevmatika kot nalasc zame, moj stil voznje in mojega SX-a. Najprej bom preizkusil recept spredaj SF+ in zadaj ToF. Ce bom zadovoljen, sledi tudi spredaj ToF. Ker nisem agresiven voznik, menim, da bo OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bladerunner pravi:

Predlagas torej za ToF nizji tlak kot na SF+. Kajti na SF+ imam tlak spredaj 2,6 in zadaj 2,9, solo voznja. 

Mitas ima nižji priporočen tlak za svoje gume.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, KARMEN1 pravi:

Mitas ima nižji priporočen tlak za svoje gume.

Tega pa nisem preverjal. Imam tlak v pnevmatikah, kakrsnega priporoca Kawasaki za SX-a. 

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, bladerunner pravi:

Tega pa nisem preverjal. Imam tlak v pnevmatikah, kakrsnega priporoca Kawasaki za SX-a. 

In s tem nič narobe. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, DAMI34 said:

najbrž bi rabila TC, edin če žlajfa :P

ps. Karmen je diujak, sm se pelu 1x z njo , na Tofu je bla zadnja guma :D

 

ToF bo ok, če je zame, bo tut zate. Sx ma 230kg (če se ne motim maš 2019 model), kar ni ravno nizka teža. predlagam pritisk 2,7 solo al pa celo 2,5 odvisno kok ti paše. Za dve osebi 2,9.

 

@KARMEN1 jeli ovo istina?? nemoj da te Snecer uhvati!! 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, bladerunner pravi:

Predlagas torej za ToF nizji tlak kot na SF+. Kajti na SF+ imam tlak spredaj 2,6 in zadaj 2,9, solo voznja. 

na vrhu strani je link do tlakov, kar vem so samo za SF+.

SX ima štandard 2,5 in 2,9. Kar pa ne pomeni da je to optimum ali da se je potrebno 100% držati. (-0,2 je komot v mejah normale, prav tako je tudi za SF+ zapisano na strani Mitasa)

Sicer jaz sem običajno vozil SF+ nekaj takega kot je zapisano.

ToF ma pa tršo zgradbo in me preveč odbija, mi je moteča s tem tlakom (za solo vožnjo pišem za zadnjo.) 2,5-2,7 mi najbolj odgovarja.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, DAMI34 pravi:

najbrž bi rabila TC, edin če žlajfa :P

 

 

Od enega do drugega križišča, prvo polovico divje pospešuje, drugo polovico divje žlajfa- to sem imel v mislih?

TC in Abs bi eliminirala črto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Endlich pravi:

Od enega do drugega križišča, prvo polovico divje pospešuje, drugo polovico divje žlajfa- to sem imel v mislih?

TC in Abs bi eliminirala črto?

 

vem vem, kaj pa baba ve, kaj je tc in abs. no abs ma, tc pa ne, črte riše samo pri pospešku :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, kronik pravi:

@KARMEN1 jeli ovo istina?? nemoj da te Snecer 

Mene niti policija ne ujame, kaj šele Snečer.

Policaji lahko samo vozijo za mano in se ustavijo, ko jaz tako hočem ?????.

Takrat pa lahko pišejo, kar jim duša poželi ?.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

na vrhu strani je link do tlakov, kar vem so samo za SF+.

SX ima štandard 2,5 in 2,9. Kar pa ne pomeni da je to optimum ali da se je potrebno 100% držati. (-0,2 je komot v mejah normale, prav tako je tudi za SF+ zapisano na strani Mitasa)

Sicer jaz sem običajno vozil SF+ nekaj takega kot je zapisano.

ToF ma pa tršo zgradbo in me preveč odbija, mi je moteča s tem tlakom (za solo vožnjo pišem za zadnjo.) 2,5-2,7 mi najbolj odgovarja.

Preizkusil bom razilcne tlake v gumah in videl kateri mi najbolj odgovarja. Zna pa biti res, da trsa guma potrebuje nekaj manjsi tlak zaradi udobja voznje. Pa tudi manj se zvija ko je obremenjena v primerjavi z mehkejsimi gumami. Preizkusiti je potrebno vec variant in ostati na tisti, ki najbolj odgovarja slogu voznje in obcutku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Snečer pravi:

ToF so razvili za SXa

 

tut Angel GT so razvil za SXa :P

 

 

ampak mam raje ToF. Večja kilometrina in boljši oprijem na boku, ter boljši filing. Je pa veliko bolj občutljiva na bele črte in kačice kot GT.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, KARMEN1 said:

Mene niti policija ne ujame, kaj šele Snečer.

Policaji lahko samo vozijo za mano in se ustavijo, ko jaz tako hočem ?????.

Takrat pa lahko pišejo, kar jim duša poželi ?.

a kada te pitaju ono uobicajeno njihovo pitanje: "da li znate zasto smo vas zaustavili?" Tvoj odgovor je:" Znam. Zaustavili ste me jer sam vam ja to dopustila!" 

 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pitanje za Mitas znalce: 

nova SF+ sa oznakom EV je na trzistu - OK - ima  li netko vec stvarnog iskustva sa gumom. Ne mislim na test voznje koje se snimaju i postaju na internet stranici vec u neki realnim uvjetima na cesti? 

ToF ima li i tu nekog poboljsanje ili je ostala i dalje "stara" verzija/receptura pneumatika? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, DAMI34 said:

tut Angel GT so razvil za SXa :P

A jih niso za GS? Jest jih vozm na GSu,a je pol to kej narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, luxsa pravi:

A jih niso za GS? Jest jih vozm na GSu,a je pol to kej narobe?

Ja :dry: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!