Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

22 minutes ago, bladerunner said:

Ker je za Z1000SX homologirana 50. Pa ne vem kako bi to šlo skupaj z IMU in KTRC. Kajti če bi dal gor 55, se s tem poveča kotalni obseg. Kako bi to vplivalo na elektroniko ne vem. Morda je kak član MS to preizkusil. Vendar so podatki relevantni le, če je kdo tako dimenzijo pnevmatike preizkusil na modelu 2017 in poznejšem. Moj SX je modelsko leto 2019. Prejšnji modeli namreč niso imeli IMU kolikor vem. 

Aha, se zmeraj furajo 190/50, kot 15 let stari motorji. Zanimivo.

Ce nimas opcije ponovnega kalibriranja ktrcja, bi jaz obdrzal to dimenzijo, se strinjam. Meni je aprilia tuono v4, kar hudo in neupraviceno zmigala ko sem dal gor druge dimenzije(200/55 namesto 190/55) in pozabil kalibrirati.. 

Ceprav nekateri pravijo da ni problema.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, ukica pravi:

Aha, se zmeraj furajo 190/50, kot 15 let stari motorji. Zanimivo.

Ce nimas opcije ponovnega kalibriranja ktrcja, bi jaz obdrzal to dimenzijo, se strinjam. Meni je aprilia tuono v4, kar hudo in neupraviceno zmigala ko sem dal gor druge dimenzije(200/55 namesto 190/55) in pozabil kalibrirati.. 

Ceprav nekateri pravijo da ni problema.. 

  Z1000SX nima možnosti kalibracije, zato raje obdržim dimenzijo pnevmatik, ki jo predpisuje tovarna.  

Popravljeno . Popravil bladerunner
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, bajkr88 pravi:

no kr pridi povedat ko boš naredu 3jurje... pomoje boš spet  sf+ drugič vzel :) ... 

@DAMI34pravi, da je zadovoljen z ToF. Kot je že pisal, je zvozil že kar nekaj teh pnevmatik in se ne pritožuje. Če je on zadovoljen, ki vozi bolj agresivno od mene, ne vem, zakaj ne bi bil zadovoljen tudi sam. Sicer bom pa kmalu ugotovil, ali mi pnevmatika ToF ustreza ali ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, bladerunner pravi:

@DAMI34pravi, da je zadovoljen z ToF. Kot je že pisal, je zvozil že kar nekaj teh pnevmatik in se ne pritožuje. Če je on zadovoljen, ki vozi bolj agresivno od mene, ne vem, zakaj ne bi bil zadovoljen tudi sam. Sicer bom pa kmalu ugotovil, ali mi pnevmatika ToF ustreza ali ne. 

z zadnjo tof. Pač kilometrina je dobra, za 2 osebi je dobra, po mokrem je dobra, pa še je dovolj športna, da se grem ta kompromis.

Mislim, da je nekaj lastnikov na MS, ki sicer vozijo 55 (ali so) in se strinjam, da gre lepše v ovinek. Bi bilo za preveriti na kakem tujem forumu, če mata zadnji dve seriji kak problem z IMU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 2. 2021 ob 22:26, bladerunner pravi:

Ker je za Z1000SX homologirana 50. Pa ne vem kako bi to šlo skupaj z IMU in KTRC. Kajti če bi dal gor 55, se s tem poveča kotalni obseg. Kako bi to vplivalo na elektroniko ne vem. Morda je kak član MS to preizkusil. Vendar so podatki relevantni le, če je kdo tako dimenzijo pnevmatike preizkusil na modelu 2017 in poznejšem. Moj SX je modelsko leto 2019. Prejšnji modeli namreč niso imeli IMU kolikor vem. 

Js sem dal gor 55 dva kompleta za povrstjo in mi je pil 2 litra več, zdej sem vrnil na 50 in poraba je spet, kot prej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, YBT pravi:

Js sem dal gor 55 dva kompleta za povrstjo in mi je pil 2 litra več, zdej sem vrnil na 50 in poraba je spet, kot prej. 

Kateri letnik izdelave je tvoj SX? Zanima me, če si zaznal kašno razliko v obnašanju motorja z gumo 55 v primerjavi z 50, razen porabe goriva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Mitas E07+ (navadna)

Koliko je res, kdor jih vozi, da so na mokrem bolj "švoh"?

Oziroma, kako se obnaša na mokrem asfaltu? Ma svoje momente, da nenadno zdrsne, al konstantno po malem drsi?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 2. 2021 ob 21:51, bladerunner pravi:

Kateri letnik izdelave je tvoj SX? Zanima me, če si zaznal kašno razliko v obnašanju motorja z gumo 55 v primerjavi z 50, razen porabe goriva?

Letnik 2014,samo poraba

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

Mitas E07+ (navadna)

Koliko je res, kdor jih vozi, da so na mokrem bolj "švoh"?

Oziroma, kako se obnaša na mokrem asfaltu? Ma svoje momente, da nenadno zdrsne, al konstantno po malem drsi?

 

Jaz jih imam na AT, moram rečt, da nisem imel z oprijemom nikoli težave ne v suhem ne v mokrem, ni pa to vožnja Rossi style.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

image000000.jpg.69214d407071c0534f3309443755bad6.jpg

Tole gumo mi je dal eden od bivših forumašev, pa ne vem če bo dovolj dobra ali pa celo boljša od Metzlerke za mojega BMW-ja.

Kaj mislite?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 12. 3. 2021 ob 13:17, Kaldu pravi:

image000000.jpg.69214d407071c0534f3309443755bad6.jpg

Tole gumo mi je dal eden od bivših forumašev, pa ne vem če bo dovolj dobra ali pa celo boljša od Metzlerke za mojega BMW-ja.

Kaj mislite?

 

 

ne teh vozit, ker so iz razvoja, to lahko samo na poligonu varno preizkusiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snečer pravi:

ne teh vozit, ker so iz razvoja, to lahko samo na poligonu varno preizkusiš

 

pred eno uro, ChilliPalmer pravi:

Metzler bo boljsa.

 

Hvala!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Touring Force za sabo jih ima 6K, 3,5K lani med avgustom in septembrom, 2,5K  letos kolikor se je dalo, zelo zadovoljen, Tracer 700. 

 

0-02-0a-e800181a5d623d0859b53328ec769631ff984389557b19957a2982c3eebf1145_ed7758c0.thumb.jpg.5808527f8f8afdb76697241e6503e1cc.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegu so na servisu zmontirali (scentrirali) novo navadno 07.

Nisem siguren da je vse vredu???? Malo je postrani? Kaj pravite??

 

905913074_Mitas07newmistake.thumb.jpg.5b899ffbf4488e641449546e0e953e76.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spusti naj zrak pa z žajfo namaže tam kjer ni nasedla na rob,potem pa na 3 bare pa bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni je zadnja 07+ skočla ven pri 6 barih.

Sma z vulkanizerjem stala za vogalom, ko je pumpal, če bi naredilo orenk kabum...pa ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/6/2021 at 9:09 AM, Bostjan L said:

Kolegu so na servisu zmontirali (scentrirali) novo navadno 07.

Nisem siguren da je vse vredu???? Malo je postrani? Kaj pravite??

 

905913074_Mitas07newmistake.thumb.jpg.5b899ffbf4488e641449546e0e953e76.jpg

Slabo so opravli, dvomim o centriranju,  bi pa že moral opazt da mal u krivo laufa ....pa po abčutku je tudi ventil nekam nizko nasajen ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!