Skoči na vsebino

MITAS pnevmatike


vonAxl
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

anketa o doseženih kilometrih z Mitas cestno pnevmatiki (SF+ in ToF) ANKETA

Svetovani tlaki (glej spodaj razpredelnico) 

ali poišči na MITAS strani: MITAS

 

Mitas-Recommended-inflation-pressures.pdf

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Kako se pa obnesejo Mitas ToF na Gs 1200 ali pa Terra Force, ali ima kdo izkušnje s tem? Ali so v teh dimenzijah 120/70 in 170/60 že multi comp? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, gmusic30 pravi:

Pozdravljeni,

Kako se pa obnesejo Mitas ToF na Gs 1200 ali pa Terra Force, ali ima kdo izkušnje s tem? Ali so v teh dimenzijah 120/70 in 170/60 že multi comp? 

Terra je prvovgradnja na KTM 1290 adv in niso slabe. Za tof pa ne vem če so dimenzije. Preveri na spletni strani, tam bo tudi več opisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda da so :)... Trenutno imam P. ST2 pa ne vem če je tole boljš ali slabš.. no kar se tiče cene bi bil na boljšem, bi pa rad 100% road gume,pa sem si drznil še tukaj prašat za nasvet... ;)
 

image.png.3296df917285402874b6f18cf87d60c5.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, gmusic30 pravi:

Zgleda da so :)... Trenutno imam P. ST2 pa ne vem če je tole boljš ali slabš.. no kar se tiče cene bi bil na boljšem, bi pa rad 100% road gume,pa sem si drznil še tukaj prašat za nasvet... ;)
 

image.png.3296df917285402874b6f18cf87d60c5.png

poskusi ToF, jaz sem jo vozil na Superduku 1290, na ninjaSX..sicer samo zadaj (spredaj sem vozil bolj športno SF+). Guma ima rada težo (kar gs je), zelo solidna je v dežju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, DAMI34 said:

poskusi ToF, jaz sem jo vozil na Superduku 1290, na ninjaSX..sicer samo zadaj (spredaj sem vozil bolj športno SF+). Guma ima rada težo (kar gs je), zelo solidna je v dežju.

Super, hvala za odgovor. Glede na to da vozim bolj zmerno, prenesejo tudi kakšen hitreje odpeljan ovinek.... ;)  Kaj pa preferiraš sedaj oz. kaj je tvoj "go to"? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem en komplet touring force zvozil na 1090. Korektna guma, a je sam ne bi več imel. Nekako nisem občutil toliko povratnih informacij, kot na istem motorju z Michelin road 5 trail, ki je mimogrede vrhunska...v vseh pogledih razen ceni. Zdaj vozim drugi komplet pirelli scorpion trail II in mi je precej bolj všeč kot touring force. Mitas je sicer cenejša ampak pri meni ne odtehta. Nisem pa vozil še terra force pa razmišljam, da bi. Več bi lahko povedal @Tex, ki jo je dejansko zvozil po pirelli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, gmusic30 pravi:

Super, hvala za odgovor. Glede na to da vozim bolj zmerno, prenesejo tudi kakšen hitreje odpeljan ovinek.... ;)  Kaj pa preferiraš sedaj oz. kaj je tvoj "go to"? 

prenesejo čisto vse zlorabe. Sedaj sem bolj na "ofroad" (šoder pa to) orientiran in verjemi nažigam kramparce mitas E07+ kolkor srce da :P tut po asfaltu. ko poleti na jadranki zaradi pregrevanja začnejo utripat lučke tc tc...potem mal spustim tempo. Teh problemov s cestno gumo ni.

V glavnem nikol nisem mel problemov na tofu..govorim za zadnjo. Verjamem, da tudi sprednja nima problemov.

 

pred 15 urami, Voodoo pravi:

@DAMI34
Če bi mi bil motor stres bi jezdil konje :)

pol bi pa o podkvah debatirali :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sam povem, da je Mitas na svoji spletni strani objavil nove dimenzije gume SF+ RS (tudi za močnejše mašine) :OK: Verjetno bodo vsak čas v prodaji :)

https://www.mitas-moto.com/sl-si/izdelki/cestne-motorske-pnevmatike/sportne-motorske-pnevmatike/sport-force-plus-rs?f=&itemid={D3E61543-D892-44EB-B641-5C4AABFC1007}&s={B7A61A48-9DD4-4B7B-9EF7-AC24A27EF136}&l=sl-SI

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Nekaj podobnega kot Pirelli STR
 
Mitas is launching a new tread pattern in its adventure range, the 𝗘𝗡𝗗𝗨𝗥𝗢 𝗧𝗥𝗔𝗜𝗟-𝗔𝗗𝗩.
The ENDURO TRAIL-ADV features our latest technical innovations and meets the unique demands of modern adventure riders . It is classified as a 𝟳𝟬% 𝗼𝗻-𝗿𝗼𝗮𝗱 and 𝟯𝟬% 𝗼𝗳𝗳-𝗿𝗼𝗮𝗱 𝘁𝘆𝗿𝗲 and delivers all-around performance and confidence on and off the road
It will be available from May 2023, initially in two sizes: 120/70ZR19 60W TL/TT front and 170/60ZR17 72W TL/TT rear.

340856559_1272445397001506_3396632242971537723_n.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam mitas sf+. Na levi strani zadnje gume po tekalni povrsini se je pojavila ureznina, po moje sem povozil kaksen kamen. Na oko zgleda ureznina globoka ene 3mm...  Se komu sanja, kolk so se debele mitaske po 3k km? Verjetno bom sel kar v menjavo kompleta, saj neb rad malin nabiral zarad slamparije in sparanja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, a79 pravi:

Imam mitas sf+. Na levi strani zadnje gume po tekalni povrsini se je pojavila ureznina, po moje sem povozil kaksen kamen. Na oko zgleda ureznina globoka ene 3mm...  Se komu sanja, kolk so se debele mitaske po 3k km? Verjetno bom sel kar v menjavo kompleta, saj neb rad malin nabiral zarad slamparije in sparanja..

... po 3kKm je moja debela 0mm.  

Če nisi urezal še kako platno, se ne sekiraj.

Spusti zrak iz gume... stisni gumo z roko, kot da bi si recimo stisnil mozolj na faci..  :P

..pa boš bolj podrobno videl, kako globoko je....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, a79 pravi:

Imam mitas sf+. Na levi strani zadnje gume po tekalni povrsini se je pojavila ureznina, po moje sem povozil kaksen kamen. Na oko zgleda ureznina globoka ene 3mm...  Se komu sanja, kolk so se debele mitaske po 3k km? Verjetno bom sel kar v menjavo kompleta, saj neb rad malin nabiral zarad slamparije in sparanja..

Tu gori na MS je različna obraba :) Moje so bile po 3k km kot nove, drug pravi, da je vmes že 2x menjal do 3k.

Mitaska (na pamet, sicer pa sem objavil nekje v tej temi) je nova enih 7.5mm do indikatorja.

Tako da pogledaš koliko si do indikatorja (vzporedno) in je to to. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, a79 pravi:

Fantje iz Mitasa so dejali, da lahk na podlagi opisa in slike, gumo zvozim do konca.

 

mittas.jpg

ko sem vozil cestne pnevmatike, bi se tut sam mal zgrozil..će je neb slučajno iz preventive celo menjal. Odkar vozim 50:50 pnevmatike, me to sploh ne gane več. Vse mam scefrano pa porezano od podlage :D V osnovi, zgoraj je guma, če so rezi in poškodbe bolj globoke, bo pa itak puščala, al pa se bo začelo poznati, ko bo tresla. 

Tak da, pnevmatika običajno več zdrži, kot pa naši živci, ampak to je samo moje skromno mnenje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 2. 2023 ob 19:31, siks pravi:

Js sem en komplet touring force zvozil na 1090. Korektna guma, a je sam ne bi več imel. 

Enako, jaz sem zvozil E08 in Terra force...prvič in zadnjič, teh dveh na gs-u ne bo več. 🙂 ena se je spredaj hitro deformirala druga pa zadaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozim E07+ oz. sedaj Dakar (z rumeno črto) z gumo sem sicer zadovoljen, vendar pa sta obe, ki sem jih do sedaj montiral izrazito neokrogli oz. deformirani, kar je vidno že s prostim očesom. Prejšnja se je s časom "vrnila" ali pa obrabila v okroglo obliko. Bom videl kako bo s to, ki ima še bolj čvrsto karkaso.

A ima kdo drugi podobno izkušnjo. Krmilo oz. prednji konec skače oz. vibrira med vožnjo.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ne trese. Sicer stavim zadaj dakarco. Spredaj niti pod razno, ker na mokrem mnogo bolj drsi od klasične E07+. Je pa Dakarca precej bolj obstojna in manj podvržena poškodbam od ostrega kamenja v primerjavi s standardno 07+.

Si preveril, da je lepo nalegla na obroč? Pa vedno je potrebno obroče očistit in dobro namazat, saj drugače zgublja tlak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom spustil zrak pa pregnetel, ampak mislim da ni to

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ali imaš "tisti rob, ki pride takoj nad feltno" od gume neenakomerno (jajčasto) od feltne.... se guma mogoče ni idealno "uskočila" na rob feltne? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!